Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλε το πλαίσιο με 279€...αξίζει ή να περιμένω για τις γιορτές?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Στην ίδια τιμή και στο public.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την εβαλα κι εγω παλιοπαιδα την 6αρα!!!!

Αντε να δουμε τι κανει κι αυτη.

Αντε να ξαναστησω το κινητό από την αρχή τώρα.

 

Έβαλα την εξοικονόμηση ενέργειας και μου γράφει ότι δε θα κάνει ενημέρωση εφαρμογές και άλλα.

Γιατί το κάνει αυτό παίδες; ;

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

Για να κανει εξοικονομηση ενεργειας....

 

Αυτη η επιλογη ειναι χρησιμη οταν εχεις λιγη μπαταρια η το βραδυ αν δεν θες να το βαλεις σε λειτουργια πτησης. Αλλιως δεν υπαρχει λογος να το εχεις ενεργοποιημενο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να κανει εξοικονομηση ενεργειας....

 

Αυτη η επιλογη ειναι χρησιμη οταν εχεις λιγη μπαταρια η το βραδυ αν δεν θες να το βαλεις σε λειτουργια πτησης. Αλλιως δεν υπαρχει λογος να το εχεις ενεργοποιημενο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη 5αρα πάντα την ειχα,έγραφε το ίδιο μήνυμα?

Δε θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πηρα και γω το συγκεκριμένο κινητό στην δικαρτη έκδοση του.. SM-A510FD

ειχα το προηγούμενο Α5 δικαρτο και αυτό και μπορω να πω οτι ειναι μακράν καλύτερο.. σε όλους τους τομείς.. οθόνη, μπαταρία.. όλα καλα.

για να δούμε στην πορεία..

Link to comment
Share on other sites

Στη 5αρα πάντα την ειχα,έγραφε το ίδιο μήνυμα?

Δε θυμάμαι.

Δεν ξερω. Δεν την χρησιμοποιω καθολου με τετοια αυτονομια που εχει το κινητο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω και εγώ ότι πέφτει πιο γρήγορα!!!

Ακόμα όπως έχω προαναφέρει το ράδιο το χάλασαν σε ποιότητα ήχου και η ένταση του έχει πέσει δεν είναι όπως πριν, τα ίδια μου έλεγε χθες και ένας φίλος μου με το ίδιο κινητό.

Παλιότερα είχα περάσει την 6αρα όταν είχε πρωτοβγεί η ρωσική δοκιμαστικά και ξανά γύρισα σε lollipop μέσα σε δύο μέρες!!!

Την κρατάω τώρα (Αυστριακή φοράω) διότι κάνω δοκιμές στην κάμερα, που με ενδιαφέρει παρά πολύ.

Έχω λοιπόν δει βελτίωση στην κάμερα, αν και ακόμα το τεστάρω, προσπαθώ να φωτογραφίζω ίδια μέρη με ίδιες συνθήκες και συγκρίνω.

Ειδικά στις νυχτερινές λήψεις έχω δει μεγάλη βελτίωση. Το δουλεύω στο manual με 400 ISO και matrix, φωτογραφίζω από πλατεία Θησείου Ακρόπολη και σχεδόν με δυσκολία διακρίνεις pixels, ενώ πριν ήταν φουλ. Όπως και λιγότερο θολά εν κινήσει πρόσωπα.

Και γενικότερα πιο καθαρές φωτογραφίες. Μάλλον αύξησαν την ταχύτητα κλείστρου.

Είδομεν!!!!!!!

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω η 6άρα είναι καλή σαν ενημέρωση γιατί δεν την έχω κάνει ακόμα. Έχει βελτιώσεις σε σχέση με την λόλιποπ? Επίσης η ένταση του ηχείου είναι ίδια με την λόλιποπ γιατί είχε αναφερθεί ότι έχει μειωθεί η ένταση.Ισχύει ακόμα ή το διόρθωσαν?

Edited by Nikos216
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω η 6άρα είναι καλή σαν ενημέρωση γιατί δεν την έχω κάνει ακόμα. Έχει βελτιώσεις σε σχέση με την λόλιποπ? Επίσης η ένταση του ηχείου είναι ίδια με την λόλιποπ γιατί είχε αναφερθεί ότι έχει μειωθεί η ένταση.Ισχύει ακόμα ή το διόρθωσαν?

Με την ένταση δεν έχει πρόβλημα τα ιδια είναι...

Την ένταση και ποιότητα του ραδιοφώνου χάλασαν όταν ακούς με ακουστικά, όχι του ηχείου, μάλλον έτσι είναι στην 6αρα δεν έχει κάτι πάνω σε αυτό βελτιωθεί ως τώρα και ούτε νομίζω!!

Πάντως αξίζει η αναβάθμιση σε 6αρα, μετά και από την τελευταία ενημέρωση-αναβάθμιση, δείχνει καλύτερο γενικότερα.

Κάνε την αναβάθμιση να το δεις και στην πράξη, δεν χάνεις κάτι, έτσι θα έχεις ιδία άποψη. Αν πάλι δεν σου αρέσει εύκολα με Odin ξανά γυρνάς στην 5αρα!!

Προσοχή μετά από αναβάθμιση σε 6αρα επαναφορά εργοστασιακών, κάθεται καλύτερα...

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Να ρωτήσω.. Έχει λεντ φωτάκι ειδοποιησεων η συσκευή?

 

Δεν έχει δυστυχώς. Μπορείς να κατεβάσεις το noled απο το play store σαν εναλλακτική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις. Διαχειριση εφαρμογων, πατας πανω στην εφαρμογη και σου βγαζει μια καρτελα με επιλογες...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 4g πιάνει

 

Κατα πόσο μπορώ να έχω εμπιστοσύνη στον αισθητήρα δαχτυλκων αποτυπωματων για ξεκλείδωμα? Σκέφτομαι ότι μπορεί κάποια στιγμή να μην αναγνωρίζει για κάποιο λόγο το αποτύπωμα μου και να μη μπορώ να το ξεκλειδωσω. Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Κατα πόσο μπορώ να έχω εμπιστοσύνη στον αισθητήρα δαχτυλκων αποτυπωματων για ξεκλείδωμα? Σκέφτομαι ότι μπορεί κάποια στιγμή να μην αναγνωρίζει για κάποιο λόγο το αποτύπωμα μου και να μη μπορώ να το ξεκλειδωσω. Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται?

Βάζεις εφεδρικο κωδικό ούτως ή άλλως... Dont άγχος!

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατα πόσο μπορώ να έχω εμπιστοσύνη στον αισθητήρα δαχτυλκων αποτυπωματων για ξεκλείδωμα? Σκέφτομαι ότι μπορεί κάποια στιγμή να μην αναγνωρίζει για κάποιο λόγο το αποτύπωμα μου και να μη μπορώ να το ξεκλειδωσω. Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται?

Εχω κλεισει τους 6 μηνες με το κινητο και το δαχτυλικο αποτυπωμα λειτουργει αψογα.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Μήπως μπορεί να προτείνει κανεις ένα καλο tempered glass δοκιμασμένο για το Α5(2016)από Ελλάδα (link) ?

Δεν με πειράζει να αφήνει κενά γύρω γύρω (λογικό λόγω καμπυλότητα οθόνης )

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχει 2gb ram...Αυτό σας περιορίζει στις εφαρμογές που βάζετε? Ας πούμε to Facebook και το messenger που είναι βαριές εφαρμογές και τραβάνε πολύ ram τις σηκώνει απροβληματιστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα . Μολις χτες το απεκτησα . Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει τροπος οταν η οθονη ειναι κλειστη (μαυρη) και ερχεται καποια ειδοποιηση mail η μηνυμα εκτος απο τον ηχο να ανοιγει και η οθονη στην κατασταση κλειδωματος οχι να ξεκλειδωνει . Ευχαριστώ . Edited by thangeol
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια....Στο Google play έχω επιλέξει να μην κάνει αυτόματη ενημέρωση εφαρμογων αλλά κάθε δέκα λεπτά περίπου προσπαθεί να τις κάνει όλες ενημέρωση. Πατάω διακοπή και μετά από λίγο ξεκινάει πάλι να τις ενημερώνει όλες μαζί. Τι μπορώ να κάνω?? Έχει καμία ρύθμιση πουθενά αλλού γι αυτό??

 

Edit: βοήθεια παιδιά. Μου έχει βγάλει μήνυμα στην οθόνη ότι εείναιέτοιμη η ενημέρωση λογισμικού και δεν Έχει να πατήσω άκυρο ούτε με το πλήκτρο Back δεν φευγει!!! Πως φεύγει από μπροστά? Δεν θέλω να αναβααναβάθμιση και έχει πιάσει όλη την οθόνη. ΜΜόνο κατάσταση λέει και μου έχει καλύψει όλη την οθόνη. Μου έβγαλε αναβάθμιση για Android 6.0

-----------------------------------------------------------------

Edit: το πρώτο πρόβλημα έφτιαξε με επανεκκίνηση και στο δεύτερο έκανα αναβάθμιση μιας και δεν γινόταν να το παρακαμψω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα . Μολις χτες το απεκτησα . Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει τροπος οταν η οθονη ειναι κλειστη (μαυρη) και ερχεται καποια ειδοποιηση mail η μηνυμα εκτος απο τον ηχο να ανοιγει και η οθονη στην κατασταση κλειδωματος οχι να ξεκλειδωνει . Ευχαριστώ .

Για δοκίμασε την εφαρμογή NoLed.

Αυτήν έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, όταν έχεις μην. mails κ.λ.π. εμφανίζεται στην κλειδωμένη οθόνη ένα φωτεινό τετραγωνάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα . Μολις χτες το απεκτησα . Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει τροπος οταν η οθονη ειναι κλειστη (μαυρη) και ερχεται καποια ειδοποιηση mail η μηνυμα εκτος απο τον ηχο να ανοιγει και η οθονη στην κατασταση κλειδωματος οχι να ξεκλειδωνει . Ευχαριστώ .

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse

Αυτό θες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...