Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To F ειναι για την ευρωπαικη αγορα, τωρα απο επεξεργαστη εγω θα προτιμουσα αυτο με τον exynos,αλλωστε τα περισσοτερα μαγαζια αυτο διαθετουν, αλλα εγω εχω κολλημα με την σαμμυ και ειμαι με exynos, απο το S2 και συνεχως σε ολες τις συσκευες μου και δεν ειχα ποτε προβληματα.ουτε υπεβολικα ζεσταματα που αναφερουν καποιοι ουτε τιποτε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο για εμφανισιακούς λόγους νομίζω αξίζει η αλλαγή.

 

Nαι αλλα ειναι μια μεγαλη αισθητικη αλλαγη. Το Α5 ειναι κοσ-μη-μα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!επειδη το σκεφτομαι να το παρω μπορει καποιος να μου πει αν ειναι γρηγορο;κολλαει;απο αυτονομια πως τα παει;:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!επειδη το σκεφτομαι να το παρω μπορει καποιος να μου πει αν ειναι γρηγορο;κολλαει;απο αυτονομια πως τα παει;:)

Γρηγοροτατο. Λιγα παγωματα στην αρχη, μετα απο αναβαθμισεις, τιποτα ξανα. Αρκετα καλη αυτονομια, οχι αριστη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό. Η αυτονομία του είναι πολύ καλή εμένα μου κραταει σίγουρα μια μέρα με αρκετή χρήση. Είναι όντως κόσμημα όπως λένε, η πιο premium συσκευή που έχω πιάσει στα χέρια μου εφάμιλλη με iphone. Στα συν και η οθόνη και το μέγεθος που είναι πολύ compact για 5,2 ιντσες. Για μενα είναι σιγουρα μια απο τις καλύτερες συσκευές για τα χρηματά της. Κ μένα στην αρχή έτρωγε κάτι κολλήματα (όχι κατι τραγικό) αλλά τώρα τελευταία μάλλον έστρωσε με τις αναβαθμίσεις και πεταει!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγω του κινητού εδω και δυο μέρες. Εχω ενα θεματακι με τον ήχο των ειδοποιήσεων (sms, email, viber κλπ) ακούγεται αρκετά σιγά παρόλο που τον εχω ρυθμίσει τέρμα δυνατά. Στον ήχο κλήσης ολα κομπλέ, ακούγεται αρκετά δυνατά οταν χτυπάει και τον έχω ενα σκαλί πριν το φουλ μάλιστα. Γιατι συμβαίνει αυτο;

 

Κατα τ άλλα θα συμφωνήσω πως πρόκειται για μια ποιοτικότατη συσκευή, τα υλικά είναι υπεράνω κριτικής και η αυτονομία του αρκετά ικανοποιητικη. Η δε οθόνη του ειναι χάρμα οφθαλμών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους κατοχους της συσκευης, μια ερωτηση, το κινητο ειναι δικαρτο?

 

Βγαίνει και δίκαρτο, αν και δεν το έχω δει σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει και δίκαρτο, αν και δεν το έχω δει σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα.

 

Ρωταω επειδη στην πρώτη σελιδα της παρουσιασης της συσκευης λεει dualism. Πολυ ομορφη συσκευή, τη θελω για δευτερη αλλα περιμενω να πεσει η τιμη λιγο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ. Αλλάζω κινητά σαν τα πουκάμισα (τρέλα) αλλά αυτό ήρθε για να μείνει... Άριστη ποιότητα υλικών και πανέμορφη οθόνη. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε στην πορεία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Κάτοχος κι εγώ από σήμερα..το ζαχάρωνα πολύ καιρό και προήλθα από το παλιό Α5..Ένα θέμα μόνο ρε παιδιά..Μόνο εμένα μου φαίνεται τραγικά χαμηλός ο ήχος ή είναι ιδεά μου? Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση και δεν ξέρω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Κάτοχος κι εγώ από σήμερα..το ζαχάρωνα πολύ καιρό και προήλθα από το παλιό Α5..Ένα θέμα μόνο ρε παιδιά..Μόνο εμένα μου φαίνεται τραγικά χαμηλός ο ήχος ή είναι ιδεά μου? Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση και δεν ξέρω?

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως είναι αρκετό δυνατός σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αστερι προς το παρων. Με μια μονο φορτιση εχω καταναλωση 6% οση ωρα το σκαλιζω ενω με το P8 θα ειχα μια καταναλωση της ταξης του 15% το λιγοτερο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Κάτοχος κι εγώ από σήμερα..το ζαχάρωνα πολύ καιρό και προήλθα από το παλιό Α5..Ένα θέμα μόνο ρε παιδιά..Μόνο εμένα μου φαίνεται τραγικά χαμηλός ο ήχος ή είναι ιδεά μου? Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση και δεν ξέρω?

 

Στο ηχείο αναφέρεσαι;

Εγώ πάλι πιστεύω πως είναι αρκετό δυνατός σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Στον ήχο κλήσης ναι, στον ήχο ειδοποιήσεων παραδόξως είναι απελπιστικά χαμηλός ακόμα και στο φουλ.

 

Η μπαταρια αστερι προς το παρων. Με μια μονο φορτιση εχω καταναλωση 6% οση ωρα το σκαλιζω ενω με το P8 θα ειχα μια καταναλωση της ταξης του 15% το λιγοτερο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά οι μηχανικοί της samsung στο software και στη διαχείριση ενέργειας. Πχ. με 60% κοιμάμαι το βράδυ, με 60% το βρίσκω και το πρωί που ξυπνάω. Με άλλες συσκευές είχα απώλειες της τάξεως 1-2% και καμιά φορά σε άλλες έχανα και 10-15% μπαταρία χωρίς λόγο, με όλα κλειστά και σε λειτουργία πτήσης για 7 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι. Στο P8 που ειχα για λιγο σε λειτουργια πτησης εχανε 2-3 % το βραδυ... Χωρις λειτουργια πτησης ας το αφησουμε καλυτερα..

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται η marshmallow για τη συσκευή; Έχει ακουστεί κατι επίσημα;

 

Απόλυτος τίποτα. Ισως να πάρει μαζί με το περσινό Α5 που υποτίθεται θα πάρει τον Μάιο.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την θηκη TPU (διαφανη) της Nillkin. Αν και ειναι λιγο ακριβη για σιλικονη εφαρμοζει τελεια στο κινητο και δενει με την premium εμφανιση του....

 

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φυσάει.Μετά από 3μερη επαφη με το LG g3 το οποίο είναι ένα καταπληκτικό κινητό με μια τραγική αυτονομία μπαταρίας πήρα το a5 και είμαι υπερευχαριστημενος.Προσωπικά δεν έχω βρει ουτε ενα μειονέκτημα... Edited by ellenikus
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φυσάει.Μετά από 3μερη επαφη με το LG g3 το οποίο είναι ένα καταπληκτικό κινητό με μια τραγική αυτονομία μπαταρίας πήρα το a5 και είμαι υπερευχαριστημενος.Προσωπικά δεν έχω βρει ουτε ενα μειονέκτημα...

 

Η αυτονομία του δεν παίζεται, είναι για σεμινάριο. Και να φανταστείς έχει βελτιστοποίηση εφαρμογών (το λεγόμενο doze) χωρίς καν να βρίσκεται στην 6.0

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του δεν παίζεται, είναι για σεμινάριο. Και να φανταστείς έχει βελτιστοποίηση εφαρμογών (το λεγόμενο doze) χωρίς καν να βρίσκεται στην 6.0

Αυτό το έχουν όλα τα samsung στην lollipop και δεν είναι το doze είναι κάτι σαν το greenify

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεα ενημερωση λογισμικου.

Ουτε 2 μηνες που το χω και εχει παρει ηδη 3 ενημερωσεις λογισμικου. Η μια ήταν βασικοτατη γιατι εκανε το κινητο αψογο στη λειτουργικοτητα, εξαφανιστηκαν τα μικρα παγωματα.

Πολυ θετικη η αντιμετωπιση απο τη Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεα ενημερωση λογισμικου.

Ουτε 2 μηνες που το χω και εχει παρει ηδη 3 ενημερωσεις λογισμικου. Η μια ήταν βασικοτατη γιατι εκανε το κινητο αψογο στη λειτουργικοτητα, εξαφανιστηκαν τα μικρα παγωματα.

Πολυ θετικη η αντιμετωπιση απο τη Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις την έκανα κι εγω, γύρω στα 23mb ήταν. Δεν βλέπω να άλλαξε κατι στο μενού πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...