Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πλακετα απο ebay παντως εχει 2-3 ευρω.

Δε νομιζω να υπαρχει διαφορα μεταξυ των εκδοσεων.

Στο δικο μου την ειχα αλλαξει μονος μου.Ειναι σχετικα ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σκεφτόμουν και εγώ να έκανα καμιά τέτοια ταρζανιά αλλά πρέπει να είμαι σίγουρος για το ότι θα έχω το σωστό ανταλλακτικό.

Κοίταξα στο Ebay αλλά δεν βρήκα κανένα που να γράφει ότι κάνει για το Kate special edition.

Συν ότι όσο μένει το κινητό ξεφορτισμένο χαλάει η μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει διαφορα μεταξυ των εκδοσεων.

 

Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα 3 μοντέλα και το ένα δεν κάνει στο άλλο.

Η διαφορά του charging port του hennessy (mtk) με τα άλλα δύο (kenzo, Kate) είναι στον connector 24 pin με 30 pin στα άλλα 2, άρα από hennessy σε Kate δεν κάνει δεν κουμπώνει η καλώδιοταινία.

Η διαφορά kenzo Kate είναι στο antenna pads στο kenzo έχει 3 στο Kate 4 και δεν δουλεύει το ένα στο άλλο.

 

Antenna pads είναι στην πλακέτα τα σιδηρακια (pin) που υπάρχουν κάτω αριστερά

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήγα το προβληματικό rn3pro se σε ένα μαγαζί και εκει μου πρότεινε την λύση μαγνητικού καλωδίου αντί για αλλαγή του χαλασμενου ανταλλακτικου. Σκαλισε λίγο την θύρα έβαλε το μαγνητικό βισματακι και φορτίζει κανονικά. Κόστος 10ε και επιτόπου, οπότε να έχετε υπόψιν και τετου είδους λύσεις. Θα το ποσταρω και στο θρεντ του rntpro se.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει 3 χρονια υποστηριξη δεν ειναι ασχημα...

Κριμα οντως παντως.Το πηρα απο τη πρωτη μερα που κυκλοφορησε,ημουν ο πρωτος που περασε την ελληνικη ρομ και ακομα το χρησιμοποιω καθως δεν εχω βρει καποια συσκευη που να καλυπτει τα θελω μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Συσκευάρα!

Όντως. Ακόμη ρίχνει κινητά της μικρομεσαίας κατηγορίας σε επιδόσεις/μπαταρία. Ο snapdragon 650 ήταν μπροστά της εποχής του.

Το δικό μου, δυστυχώς, μετά 3 χρόνων ανελλιπούς και απροβλημάτιστης εργασίας παρουσίασε πάλι σημαντικότατες βλάβες. WiFi/ Bluetooth είναι πλέον εκτός λειτουργίας. Στα καλά καθούμενα και χωρίς λόγο. Αλλαγές rom, factory reset, wipe everythinh (system etc), φλασάρισμα official rom. Τίποτε. Σε αυτά προσθέστε παλαιότερα προβλήματα (δεν διαβάζει πλέον sd κάρτα και η κάμερα βγάζει θολές φωτογραφίες μετά απο χτύπημα πίσω) και φτάνουμε στο σημερα. Άλλο κινητό πλέον (προσωρινά πήρα το redmi 6 που αναμένω) που δεν είναι σε τίποτε καλύτερο απο κινητό 3 ετών...

Σε όσους συναντήσουν παρόμοιο πρόβλημα να ξέρουν. Οφείλεται σε κακή/φθηνή σύνδεση των antennas στο soc και δυστυχώς φαίνεται να είναι πολύ συχνό ελάττωμα. Είναι hardware αλλά μπορεί και να διορθώνεται απο τους βιτσιόζους με λίγο ψήσιμο:lol:

Για του λόγου το αληθές δείτε.

Εγώ πάντως δεν θα το δοκιμάσω:rolleyes:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ηρθε η ωρα ..... redmi 7 pro οταν ερθει η poco ....αντε να επιλεξεις .....

 

Κι εγώ το 7 περιμένω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το νοτε 7 προ θα ειναι τουμπανακι αλλα θα ερθει αρκετα πανω απο τα 200Ε και ηδη το ποκο παιζει στα 240κατι(στο σκρουτζ κανει ηδη 265 κιολας).

Και το εχουν κανει και γομαρι το νοτε οποτε τουλαχιστον για μενα ειναι nogo.Ελπιζω να βγαλουν ενα redmi 7 με εναν αξιολογο επεξεργαστη σε νορμαλ διαστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Πάτησα κατά λάθος Allow αντί για Deny σε ένα αναδυόμενο και έχει εγκατασταθεί στο κινητό μου το "nsmaking" και κάθε λίγο μου πετάει κάτι χαζά μηνύματα στο google chrome.Είναι επικίνδυνο, απ' όσο διάβασα σε ένα σύντομο Googlάρισμα.

Ο τρόπος να αφαιρεθεί είναι μέσω safe mode αλλά δεν μπορώ να βάλω το κινητό σε safe mode με τους τρεις τρόπους που βρήκα στα βιντεάκια, δηλαδή 1.παρατεταμένο πάτημα του power off, 2.με τον αισθητήρα των δακτυλικών αποτυπωμάτων, 3.με το παρατεταμένο πάτημα του volume down όταν ανοίγει.

Σε κάποια άλλα μηνύματα σε forum είδα ότι το redmi note 3 pro δεν μπαίνει σε safe mode!

Έχει κάποιος λύση γι'αυτό ή πώς αλλιώς μπορώ να αποβάλλω τον εισβολέα από το τηλέφωνό μου;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Safe mode δε νομιζω πως εχει.

Δοκιμασε να τρεξεις την εφαρμογη της ασφαλειας και να σκαναρεις.Λογικα θα το βρει και θα το πεταξει.

Νομιζω και το play store εχει τετοια επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Το νοτε 7 προ θα ειναι τουμπανακι αλλα θα ερθει αρκετα πανω απο τα 200Ε και ηδη το ποκο παιζει στα 240κατι(στο σκρουτζ κανει ηδη 265 κιολας).

Και το εχουν κανει και γομαρι το νοτε οποτε τουλαχιστον για μενα ειναι nogo.Ελπιζω να βγαλουν ενα redmi 7 με εναν αξιολογο επεξεργαστη σε νορμαλ διαστασεις.

Θα είναι πιο μακρόστενο. Αλλάζει λίγο η αναλογία οθόνης και αρχιζει να γινεται τηλεκοντρόλ για tv.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι πιο μακρόστενο. Αλλάζει λίγο η αναλογία οθόνης και αρχιζει να γινεται τηλεκοντρόλ για tv.

 

Για αυτο το λογο εδιωξα το ποκο που ειχα παρει.Τα κανουν ολα τουβλα πλεον.

Πηρα ενα mix 2s και το μεγεθος του ειναι παρα πολυ καλο.Βαρυ μεν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας μπαταρία από Ελλάδα; Είδα το λινκ για τη NOHON αλλά μέχρι να έρθει λογικά θα έχω πάρει καινούριο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα XRN3Pro με MIUI 10.2 και έχω τα εξής θέματα.

 

1)Όταν παίζω κάποιο τραγούδι μέσω Bluetooth, μετά από 3-4 λεπτά, ο ήχος κάνει διακοπές και χαλάει η ποιότητα του. Σε άλλο XRN3Pro, επίσης με MIUI 10.2 δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόβλημα.

 

2)Η εγγραφή βίντεο γιατί είναι τόσο χάλια; Με το που πέφτει λίγο ο φωτισμός, τα fps πέφτουν κάτω από 15, και η ποιότητα είναι απλά απαράδεκτη. Προφανώς, δεν έχω την απαίτηση να έχει ούτε καν αξιοπρεπή ποιότητα σε χαμηλό φωτισμό, αλλά θα έπρεπε έστω να κρατάει σταθερό framerate.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση που ίσως σας φανεί γελοίο. Γνωρίζεται στα μηνύματα αν έχει αναφορά παράδοσης; το έχω δώσει στην γυναίκα μου , το κινητό μου το έχουν χαρίσει.ευχαριστω εκ το προτερον
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει. Ρυθμίσεις, εφαρμογές συστήματος, μηνύματα και το επιλέγεις αν δεν το έχει ήδη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τι προτείνετε παιδιά pixel experience η havoc os??

Αν και δεν έχω δοκιμάσει κάποια από αυτές, ψήνομαι τελευταία για την Havoc. Αν και μέχρι να βρω χρόνο να το κάνω, μάλλον θα έχω αλλάξει κινητό :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...