Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ρομ που φοραει ειναι μονταρισμενη κινεζορομ.

Οποτε περνας με flashαρισμα official stable global και το αφηνεις στην ησυχια του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα εδώ Κ μια βδομάδα μου έχουν χαρίσει ένα xiaomi note 3 pro. Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις απλά είναι μεγάλο το νήμα Κ δεν προλαβαίνω να το παρακολουθήσω. Δεν μου κάνει τίποτα το κινητό απλά το έχω για 2 συσκευή. Αξίζει να το κάνω root για να το κάνω update η να το αφήσω σε αυτή την έκδοση Κ ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη Κ σταθερή. (χαρίζω καμιά 10 θήκες 1 μπαταρία Κ 4 temperdglass. μόνο πριβε παιδιά Κ όποιος είναι Αιγάλεω η Κερατσίνι γιατί μου είναι άχρηστα εμένα. Ευχαριστώ

https://ibb.co/mYPY6p

https://ibb.co/g9spCU

https://ibb.co/h4xNXU

Ελπίζω να φαίνονται

Δες πως στο αδερφάκι-φόρουμ. Είμαι 1 εβδομάδα με την τελευταία Global stable και θα μείνω μέχρι να το σπρώξω κάποια στιγμή.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω το κινητο 2 χρονια, γενικως ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα εδω και 1 μηνα κολλαει πολυ..

Ειχε ερθει απο κινα με εργοστασιακη ρομ στα αγγλικα κ ειχα περασει την ελληνικη που ειχε εδω στο θρεντ.

εαν κανω επαναφορα εργοστασακων ρυθμισεων θα γυρισει στην αρχικη ρομ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα λενοβο παλια κ μολις εκανα επαναφορα γυρισε στην παλια την αγγλοκινεζικη κ μετα δεν μπορουσα να το επαναφερω, γι αυτο φοβαμαι..

θα το ρισκαρω ελπιζω να δικαιωθεις! ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Ενός φίλου κόλλησε σε update το κινητό και δεν ξεκολλάει το πήγε service και ζητάνε κωδικό ενώ δεν έχει βάλει και βγάζει boot lock τι μωρό να κάνω?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Ενός φίλου κόλλησε σε update το κινητό και δεν ξεκολλάει το πήγε service και ζητάνε κωδικό ενώ δεν έχει βάλει και βγάζει boot lock τι μωρό να κάνω?

κατ'αρχήν οι πληροφορίες που δίνεις δεν είναι αρκετές...

λογαριασμό mi account έκανε? έχει τον κωδικό?

ΑΝ δεν είχε βάλει mi account και έχει κλειδωμένο bootloader, πάλι μπορεί να φλασάρει μια official rom μέσω EDL mode

αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader, ακόμη πιο εύκολα μέσω fastboot

Link to comment
Share on other sites

Γεια σάς παιδιά .καινούργιος εδώ. Πέρασα Miui 10 με έκδοση 8.9.20 με κλειδωμένο bootloader Κ προς το παρόν βλέπω ότι παίζει καλά. Έχει κανείς άλλος την έκδοση αυτή ? Αξίζει ή έχει προβλήματα? Γνωρίζει κανείς αν θα κάνει update αυτόματα. Επανερχομαι κ βλέπω μεγάλη διαφορά στην κάμερα κ στο βιντεο πολύ κατώτερη και κατέβασα την mini camera apk η όποια είναι με διαφορά πολύ καλύτερη κ εστιάζει πολύ καλύτερη από την μαμά. Ίσως να το γνωρίζετε απλά το παρατήρησα. Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Γεια σάς παιδιά .καινούργιος εδώ. Πέρασα Miui 10 με έκδοση 8.9.20 με κλειδωμένο bootloader Κ προς το παρόν βλέπω ότι παίζει καλά. Έχει κανείς άλλος την έκδοση αυτή ? Αξίζει ή έχει προβλήματα? Γνωρίζει κανείς αν θα κάνει update αυτόματα. Επανερχομαι κ βλέπω μεγάλη διαφορά στην κάμερα κ στο βιντεο πολύ κατώτερη και κατέβασα την mini camera apk η όποια είναι με διαφορά πολύ καλύτερη κ εστιάζει πολύ καλύτερη από την μαμά. Ίσως να το γνωρίζετε απλά το παρατήρησα.

 

για να λες ότι έχεις κλειδωμένο bootloader, άρα έβαλες την official, άρα αναβαθμίζεται (OTA)

γενικά καλή είναι η 8.9.20, καλό είναι βέβαια να μην βιάζεσαι με τις αναβαθμίσεις, να ενημερώνεσαι και να προσπερνάς πιθανόν κάποιες αν έχουν θέματα.

εμένα η δική του κάμερα δεν μου φάνηκε κατώτερη από πριν...βέβαια χρησιμοποιώ κυρίως google camera (μόνο με root)

Link to comment
Share on other sites

Όντως για google camera θέλει root. Μπορείς να βοηθήσεις με κάποιο link η ποία google camera να κατεβάσω?
Link to comment
Share on other sites

σε μενα δουλευε καλα η gc_3.2.045 final κοιταξε εδω https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/themes/mod-updated-6-11-17-google-camera-hdr-t3701190

εχει πολλες εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη εδω, δεν την εχω δοκιμασει καθολου σε miui, αλλα δουλευει εξαιρετικα με hdr+. αλλο επιπεδο η καμερα.

https://drive.google.com/open?id=1Ztwf6RS5PU24CVB3h8SZpZ5PFTVr_k60

δεν εχω το οριτζιναλ λινκ, αυτο ειναι απο το google drive μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη εδω, δεν την εχω δοκιμασει καθολου σε miui, αλλα δουλευει εξαιρετικα με hdr+. αλλο επιπεδο η καμερα.

https://drive.google.com/open?id=1Ztwf6RS5PU24CVB3h8SZpZ5PFTVr_k60

δεν εχω το οριτζιναλ λινκ, αυτο ειναι απο το google drive μου.

 

Δυστυχώς σε MIUI 9 δεν ανοίγει :( ευχαριστούμε πάντως.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε το κινητό τελικώς στα χέρια μου και άλλαξα τη "πειραγμένη¨ROM μέσω flashtool με την Global 9.6.2.0 stable.

Αλλά μάλλον (τι μάλλον,σίγουρα) έχω πρόβλημα με την οθόνη!

Θέλω να το ξεκλειδώσω,ανοίγει η κάμερα....πατάω το FB,ανοίγει το Google Apps...ΟΤΙ¨ΝΑΝΑΙ !!!!

Έχω και το σύμβολο των ακουστικών μονίμως στη μπάρα χωρίς να έχω ακουστικά !!!

Βάλε και μια σκιά αριστερά της οθόνης...

Κατα τ'άλλα,όλα καλά (μόνο οι κάλοι και τα νύχια έμειναν...).

Για αγορά προτείνετε κάποιο μαγαζί ή πάω e-bay ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έβγαλε ενημέρωση συστήματος έχω βάλει την miu 10 κμου πετάει να βάλω σε 8 .10.11 την έχει εγκαταστήσει κανείς? Έχω την 8.9.20 τι λέτε
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την ενημέρωση όλα καλά αλλά δεν ξέρω πού πάω να δω σε τι έχει κάνει ενημέρωση κ τι bugs διορθώθηκαν. Γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/fp0rbL

https://ibb.co/g1JKD0

Παιδιά μου έκανε ενημέρωση κ άλλη ,αλλά μπορώ να καταλάβω που μπαίνω να δω αναλυτικά τι ενημέρωσε κ τι bugs έφτιαξε . Το μόνο που μου διαπίστωσα είναι ότι μου άλλαξε το πληκτρολόγιο με ποιο πολλά φρου φρου κ αρώματα και ότι παραμένει να πηγαίνει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εγκαταλείψει πολύ καιρό το πείραγμα κτλ, ξεχασα τελειως πως γίνεται. (Ειχα ξεχασει καν αν το εχω ακομσ ροοτ η οχι).

 

Οπως και να έχει, σκεφτομαι να ροοταρω παλι μονο για να περασω την google camera. Θεωρείται οτι αξίζει? Γενικα με το κινητό ειμαι υπερκαλυμενος, αλλα οχι με την κάμερα. Ο μονος λογος για να αλλαξω κινητό ειναι η κάμερα, και σκέφτομαι μήπως το καθυστερήσω λιγο με καποια gcamera.

 

Αν ροοτατω, θα παιρνω ota updates? Υποθέτω πως όχι, κ αν παρω θα χασω το ροοτ αρα κ την κάμερα?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή το έχω για δεύτερο κινητό κ το σκαλίζω ποιο πολύ για να περνάει η ώρα το σίγουρο είναι από ότι βλέπω παίρνει αναβάθμιση από μόνο του μία χαρά. Όσο για την κάμερα δεν έχω βάλει της google γιατί δεν με ενδιαφέρει γιατί ότι κ να κάνεις από θέμα φωτογραφία ς κ βίντεο το κινητό αυτό είναι πολύ πίσω δεν πρόκειται να σε ικανοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εγκαταλείψει πολύ καιρό το πείραγμα κτλ, ξεχασα τελειως πως γίνεται. (Ειχα ξεχασει καν αν το εχω ακομσ ροοτ η οχι).

 

Οπως και να έχει, σκεφτομαι να ροοταρω παλι μονο για να περασω την google camera. Θεωρείται οτι αξίζει? Γενικα με το κινητό ειμαι υπερκαλυμενος, αλλα οχι με την κάμερα. Ο μονος λογος για να αλλαξω κινητό ειναι η κάμερα, και σκέφτομαι μήπως το καθυστερήσω λιγο με καποια gcamera.

 

Αν ροοτατω, θα παιρνω ota updates? Υποθέτω πως όχι, κ αν παρω θα χασω το ροοτ αρα κ την κάμερα?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Την κάμερα δεν την χάνεις αφού μπαίνει απλά σαν εφαρμογή apk. Το ρουτ δεν σχετίζεται με αυτό ούτε και τα ota. Εγώ έχω gcam και απλά η κάμερα του κινητού έχει μεταμορφωθεί.. Είναι σαν να έχω κινητό των 250 ευρώ (για εκείνη την εποχή μιλάω)... Το portrait μαγικό και στην μπροστινή και στην πίσω κάμερα... Το hdr δε είναι που κάνει τη μεγάλη διαφορά αφού τα χρώματα πια είναι πιο ζωντανά ακόμα και στην μπροστινή κάμερα που ήταν κακή... Γνώμη μου εφόσον δεν έχεις θέμα μόνο με την κάμερα η gcam σε υπερκαλύπτει τουλάχιστον σε επίπεδο μέρας... Τώρα αν θέλεις και νύχτα δυστυχώς πρέπει να πας σε ναυαρχίδα... Pocophone και άνω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...