Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ανοίγει αλλά είμαι στο φόρουμ οπότε θα μπω εκεί να δω

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάντως μου ανοίγει κανονικά. Όπως και το πρώτο λινκ του φίλου. Είμαι στο άλλο φόρουμ λογκαρισμένος βέβαια, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η δεύτερη σιμ εχει 4g;

Εχω μια cosmote και μια βονταφον. Η πρώτη παιζει μια χαρα αλλα η δευτερη δε την έχω πετυχει ποτε σε 4g.

Ειμαι με την ελληνικη 9.5.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος φίλος να μου δώσει της οδηγίες εγγαταστασης της nitrogen??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος φίλος να μου δώσει της οδηγίες εγγαταστασης της nitrogen??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν κάνω λάθος η nitrogen σταμάτα να αναπτύσσεται. Ο developer το αφήνει.

Παρόλαυτα δεν νομίζω πως ακόμα υπάρχει καλύτερη εναλλακτική.

Οι οδηγίες είναι στο πρώτο ποστ στο xda και είναι αρκετά απλές.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70503081&postcount=1

 

Στα γράφω τσάκα τσάκα στα γρήγορα όμως.

Κατεβάζεις zip της τελευταίας ρομ (νομίζω στα testing builds βρίσκεται), κατεβάζεις gapps από opengapps.org (arm64, 8.1, και ότι πακέτο σαρεσει, εγώ βάζω το πιο μικρό, pico)

Τα περνάς sd και μέσω twrp κάνεις wipe data system cache και dalvik cache και τα κάνεις install. Πρώτα Ρομ, μετά gapps. Και reboot. Ίσως θέλεις να κάνεις ένα backup από πριν να είσαι πιο ασφαλής μην σου μείνει στα χέρια (αν το κατέβασμα έγινε καλά δεν θα έχεις τέτοιο θέμα).

 

Να υποθέσω ομως εισαι unrooted και με κλειδωμένο bootloader? Γιατί εκεί θες έξτρα δουλειά..

 

 

 

Εγώ παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο.. επειδή η αλήθεια είναι πως ψιλοβαρεθηκα ακόμα και το καθαρό Android, παίζει καμιά καλή miui? Έτσι για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η nitrogen σταμάτα να αναπτύσσεται. Ο developer το αφήνει.

Παρόλαυτα δεν νομίζω πως ακόμα υπάρχει καλύτερη εναλλακτική.

Οι οδηγίες είναι στο πρώτο ποστ στο xda και είναι αρκετά απλές.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70503081&postcount=1

 

Στα γράφω τσάκα τσάκα στα γρήγορα όμως.

Κατεβάζεις zip της τελευταίας ρομ (νομίζω στα testing builds βρίσκεται), κατεβάζεις gapps από opengapps.org (arm64, 8.1, και ότι πακέτο σαρεσει, εγώ βάζω το πιο μικρό, pico)

Τα περνάς sd και μέσω twrp κάνεις wipe data system cache και dalvik cache και τα κάνεις install. Πρώτα Ρομ, μετά gapps. Και reboot. Ίσως θέλεις να κάνεις ένα backup από πριν να είσαι πιο ασφαλής μην σου μείνει στα χέρια (αν το κατέβασμα έγινε καλά δεν θα έχεις τέτοιο θέμα).

 

Να υποθέσω ομως εισαι unrooted και με κλειδωμένο bootloader? Γιατί εκεί θες έξτρα δουλειά..

 

 

 

Εγώ παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο.. επειδή η αλήθεια είναι πως ψιλοβαρεθηκα ακόμα και το καθαρό Android, παίζει καμιά καλή miui? Έτσι για αλλαγή.

Φίλε, μόλις έβαλα την LineageOS13 του δικού μας του gismoz, επειδή ακριβώς βαρέθηκα την τελευταία MIUI από το διπλανό forum. Άντεξα κάνα μήνα μακρυά από vanilla android και γύρισα κυρίως για να παίζουν όλα τα apps σωστά (τα notifications ειδικά), το Google Smart Lock που σε MIUI δεν υπάρχει ούτε ως φαντασία και το double tap to wake. Πριν την MIUI είχα Nitrogen η οποία πράγματι είναι διαμάντι, αλλά τώρα επέλεξα την LOS13 γιατί α) τα δικά μου WiFi είναι κρυφά και με Nitrogen πρέπει να σβήσεις οθόνη για να συνδεθεί β) η LineageOS13 είναι επίσης Android 6, όπως και η δική μας MIUI επίσημα και γ) το αλάνι μας την κρατάει την ROM του up-to-date με όλα τα τελευταία security patches. Οπότε γύρισα σε Android 6 για να παίζουν όλα απροβλημάτιστα και σε ROM που είναι η ασφαλέστερη :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια μικρή βοήθεια.... Θέλω να περάσω από το συγκεκριμένο κινητό σε άλλο νέο Xiaomi Redmi Note 4X, χωρίς να χάσω ρυθμίσεις, εικόνες κλπ. Δηλαδή να είναι στο νέο κινητό περασμένα όσο το δυνατόν περισσότερα από το υπάρχον....

 

Έχω ήδη backup στο Mi Account, να επιλέξω restore από εκεί όταν σεταρω το νέο κινητό;

 

Κάποιος οδηγός βήμα βήμα;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φοβήθηκα κ δεν την έβαλα έχω ένα θέμα με την miui όμως δεν μπορώ να βρω την ρυθμηση για να καταργήσω την οθόνη πριν την αρχική του μοτίβο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φοβήθηκα κ δεν την έβαλα έχω ένα θέμα με την miui όμως δεν μπορώ να βρω την ρυθμηση για να καταργήσω την οθόνη πριν την αρχική του μοτίβο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψάξτο λίγο στο screen lock γιατί το απενεργοποίησα πρόσφατα, αλλά τώρα είμαι σε άλλη ROM για να σε βοηθήσω περισσότερο :) Αλλά σίγουρα γίνεται.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ψάξτο λίγο στο screen lock γιατί το απενεργοποίησα πρόσφατα, αλλά τώρα είμαι σε άλλη ROM για να σε βοηθήσω περισσότερο :) Αλλά σίγουρα γίνεται.
Δεν υπάρχει εκεί..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εκεί..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Settings->Lock Screen & Password -> Set screen lock -> Skip lock screen

 

Μόλις το επιβεβαίωσα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
miui 10 loading...

να το κανω η οχι;

στην global beta

 

ποια έχεις τώρα?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

ειχα 9 και μολις πηγα σε 10

τραινο παει

 

Ναι ε; Ποιά έβαλες; για στείλε κάνα link :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις την 8.8.2, να ξερεις ειναι προβλημα της ρομ και την απεσυραν. ή κανεις υπομονη μεχρι την πεμπτη για τη νεα ρομ, ή γυριζεις πισω.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω mac address αποτι βλεπω

αν κατεβασω παλιοτερη ρομ μπορω να τη περασω απο το μενου του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με το κινητό μου δείχνει συνέχεια ότι είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά ενώ δεν είναι δοκίμασα να καθαρίσω την θύρα με καθαρό οινόπνευμα για λίγο δούλεψε αλλά μετά πάλι τα ίδια τελικά παρήγγειλα αυτό

http://s.aliexpress.com/u6BjmmQv?fromSns πιστεύετε πως θα δουλέψει ;

Link to comment
Share on other sites

Θα σας γυρίσω λίγο πίσω αλλά πως μπορώ να κάνω root το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με το κινητό μου δείχνει συνέχεια ότι είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά ενώ δεν είναι δοκίμασα να καθαρίσω την θύρα με καθαρό οινόπνευμα για λίγο δούλεψε αλλά μετά πάλι τα ίδια τελικά παρήγγειλα αυτό

http://s.aliexpress.com/u6BjmmQv?fromSns πιστεύετε πως θα δουλέψει ;

Δν ξερω αν δουλέψει αυτο π παραγγειλες. Γραψε να μας πεις τι κατάφερες τελικα.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το εχω κ εγω, αλλα σπανια (δεν χρησιμοποιω καθημερινά ακουστικά ομως). Δυο-τρεις φορες μου το εχει κάνει, εκανα διάφορα και τελικα εφτιαξε με το να βαζω-βγαζω το βυσμα των ακουστικών. Σαν να κολλάει κάποιο μηχανικό μερος είναι. Για σκουπιδακι ειχα διαβάσει, το ειχα φυσιξει με αέρα και δεν μου τι εχει ξανακάνει

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εγώ με το τηλέφωνο παραμένω σούπερ ευχαριστημένος. Μετα 3 ετών της αγοράς και ακόμη τρέχει τα πάντα! Εξαιρείται λίγο η μπαταρία που δεν βγάζει πλέον μέρα μέτριας χρήσης (μη πω ούτε 12ωρο).

Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα με την sd card (64 gb) που είχα βάλει (αντι 2ης nano-σιμ). Συγκεκριμένα δεν τη βλέπει καθόλου (και γενικώς καμία που δοκίμασα, τώρα πχ έχω μέσα μια παλιά 2gb που δουλεύει παντού αλλά και πάλι το τηλέφωνο δεν την βλέπει). Επίσης μέσω TWRP τίποτε... Το πρόβλημα παρουσιάστηκε ανευ ιδιαίτερου λόγου (το παρατήρησα τυχαια όταν πήγα να κοιτάξω κάτι αρχεία -και είδα οτι δεν υπήρχε sd card).

 

Είναι υποθέτω hardware ζημιά (στα slots). Τι παίζει σε αυτή την περίπτωση; Σώζεται χωρίς αλλαγή πλακέτας; Αξίζει να κάνω εγχείρηση; Τι λέτε;

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δν ξερω αν δουλέψει αυτο π παραγγειλες. Γραψε να μας πεις τι κατάφερες τελικα.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το εχω κ εγω, αλλα σπανια (δεν χρησιμοποιω καθημερινά ακουστικά ομως). Δυο-τρεις φορες μου το εχει κάνει, εκανα διάφορα και τελικα εφτιαξε με το να βαζω-βγαζω το βυσμα των ακουστικών. Σαν να κολλάει κάποιο μηχανικό μερος είναι. Για σκουπιδακι ειχα διαβάσει, το ειχα φυσιξει με αέρα και δεν μου τι εχει ξανακάνει

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

2 χρόνια και 6 μήνες κάθε μέρα ακουστικά κάποια στιγμή θα παρέδιδε πνεύμα έχω δοκιμάσει αυτά που λες αλλά θα κάνω την εγχείρηση και θα σου πω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε καμια ρομ pure adroid.

Θελω να φυγω απο τη miui γιατι πλεον πινει τη μπαταρια αερα και δε κραταει ουτε μερα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε καμια ρομ pure adroid.

Θελω να φυγω απο τη miui γιατι πλεον πινει τη μπαταρια αερα και δε κραταει ουτε μερα το κινητο.

 

Καλά μη νομίζεις και πως με τις custom θα δεις καμιά τρομερή διαφορά. Για android 6 και full compatibility δες τη lineage13 του δικού μας του gismoz εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-lineageos-13-0-t3533744

 

αλλιώς για android Oreo δες την NitrogenOS εδώ https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-nitrogen-os-11-01-2017-t3536211 αλλά παίζουν κάποια μικρά θέματα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...