Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνετε αλλιώς για να απαλλαγείς από αυτή την Rom και να περάσεις drive

 

Redmi n3pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό με τη διαγραφή των δεδομένων δε μ'άρεσε.....

 

Μπορείς να το συνδέσεις στον υπολογιστή και να πάρεις από μέσα ό,τι αρχεία έχει και αφού κάνεις τη διαδικασία να τα ξαναπεράσεις. Αυτά που δεν συνίσταται να ξαναπεράσεις είναι τα δεδομένα εφαρμογών. Οπότε όλες οι φωτογραφίες, βίντεο κτλ μπορούν να σωθούν με ένα backup, απλά μετά θα πρέπει να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους, λογαριασμούς κτλ. Αυτό δε γίνεται να παραληφθεί με τίποτα.

Αν ωστόσο νιώθεις πολύ τυχερός μπορείς να δοκιμασεις να περάσεις twrp και να κανεις wipe μόνο τα system, data, cache / dalvik cache και δε θα επηρεάσει τα προσωπικά σου αρχεία. Ο σωστός τρόπος ωστόσο είναι αυτός που πρότεινε ο makisfz.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιές......πως κάνω εγκατάσταση drivers και από που να βρω την official global ROM....

 

περνα τους driver απο δω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23910-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-drivers-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Windows-x64-x86/

για qualcomm και δοκιμασε με το xiaomi tools να περασεις την rom . δεν χρειαζεται να κατεβασεις rom με το οδηγο που σου εδωσα πιο πανω. γραψε απο το miui version να δουμε πια ρομ εχεις τωρα, και τα γραμματα που ειναι μεσα σε παρενθεση να δω αν εχεις το kenzo

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας θέλω.

Το κινητό της αδερφής μου άρχισε τις κουλαμάρες λόγω της multilanguage ROM που είχε έρθει από κινεζομάγαζο πριν 2 χρόνια και την πρόλαβα σήμερα πριν το σουτάρει στην ανακύκλωση.

Είδα στην 1η σελίδα του θέματος αλλά εγώ έχω 32bit υπολογιστή με Windows 7 Ultimate.

Τα φώτα σας πριν πάρει κανα Sams.... :X:X:X

Έχω ένα θέμα εδώ....

 

περνα τους driver απο δω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23910-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-drivers-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Windows-x64-x86/

για qualcomm και δοκιμασε με το xiaomi tools να περασεις την rom . δεν χρειαζεται να κατεβασεις rom με το οδηγο που σου εδωσα πιο πανω. γραψε απο το miui version να δουμε πια ρομ εχεις τωρα, και τα γραμματα που ειναι μεσα σε παρενθεση να δω αν εχεις το kenzo

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

miui Global 7.1|Stable 7.19.0 (LHOCNCL)

Το είχα πει,"πειραγμένη" ROM από το Βικμολλ......

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και ένα έλεγχο τον bootloader μπας και είσαι τυχερός και είναι ξεκλείδωτος για να μπορείς να κάνεις flash με 32 bit.

http://en.miui.com/thread-279195-1-1.html

Αλλιώς θα δοκιμάσεις με το xiaomi tools

Υποχρεωτικά πρέπει να σβήσουν τα πάντα από το κινητό γιατί δεν ξέρεις με την μαϊμού ρομ τι άλλο έχουν βάλει μεσα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι με nougat (aosp extended) από την οποία δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Επειδή με τρώει όμως ...το χέρι μου.

Είδα στο xda υπάρχουν αρκετές oreo,

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι που να είναι stable για καθημερινή χρήση, με καλή μπαταρία, χωρίς bugs, ξέρετε μωρέ κάτι τέλειο :lol:

Δεν με νοιάζει να παίρνει updates αλλά βασικό να είναι bugfree και stable.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με nougat (aosp extended) από την οποία δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Επειδή με τρώει όμως ...το χέρι μου.

Είδα στο xda υπάρχουν αρκετές oreo,

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι που να είναι stable για καθημερινή χρήση, με καλή μπαταρία, χωρίς bugs, ξέρετε μωρέ κάτι τέλειο :lol:

Δεν με νοιάζει να παίρνει updates αλλά βασικό να είναι bugfree και stable.

NitrogenOS, τη φοράω κάνα μήνα και όλα τέλεια. Η μόνη μαλ@κία, είναι γνωστό bug βέβαια, πως για να συνδεθεί σε κρυφό WiFi, πρέπει να κλείσει πρώτα η οθόνη. Δλδ το κλειδώνεις, περιμένεις 5 δευτερόλεπτα και όταν το ξεκλειδώσεις, έχει συνδεθεί.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Είναι βασισμένη σε MIUI;

 

ROM OS Version: 8.x Oreo

ROM Kernel: Linux 3.10.x

Based On: AOSP, CM, Pure, DU, OmniROM

 

Οπότε AOSP με extra κολπάκια εδώ και εκει :)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με nougat (aosp extended) από την οποία δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Επειδή με τρώει όμως ...το χέρι μου.

Είδα στο xda υπάρχουν αρκετές oreo,

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι που να είναι stable για καθημερινή χρήση, με καλή μπαταρία, χωρίς bugs, ξέρετε μωρέ κάτι τέλειο :lol:

Δεν με νοιάζει να παίρνει updates αλλά βασικό να είναι bugfree και stable.

 

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση, από κάμερα πως πάει η aosp? Εχεις τη μαμά εφαρμογή ή καμμιά gcam?

Link to comment
Share on other sites

ROM OS Version: 8.x Oreo

ROM Kernel: Linux 3.10.x

Based On: AOSP, CM, Pure, DU, OmniROM

 

Οπότε AOSP με extra κολπάκια εδώ και εκει :)

 

Τώρα είμαι σε nougat αλλά πάντα με MIUI. Προσωπικά, δεν θέλω να αλλάξω σε AOSP. Αν και έχω δοκιμάσει κάποιες στο παρελθόν, πάντα μου άρεσε το MIUI. Και για να πω την αλήθεια δεν έχω βρει κάποια nougat που α είναι σωστή και να βγάζει updates. Ο βασικότερος λόγος που κάθομαι σε nougat είναι η διαχείριση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι σε nougat αλλά πάντα με MIUI. Προσωπικά, δεν θέλω να αλλάξω σε AOSP. Αν και έχω δοκιμάσει κάποιες στο παρελθόν, πάντα μου άρεσε το MIUI. Και για να πω την αλήθεια δεν έχω βρει κάποια nougat που α είναι σωστή και να βγάζει updates. Ο βασικότερος λόγος που κάθομαι σε nougat είναι η διαχείριση μπαταρίας.

 

custom MIUI να φανταστώ.

ποιά?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

custom MIUI να φανταστώ.

ποιά?

Νομίζω ότι τις έχω δοκιμάσει όλες. Του KISASANYA την EPIC τώρα είμαι με Turkdevs.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ, έσπασε η οθόνη του κιν. και στην προσπάθεια μου να αγοράσω από ebay διαπίστωσα ότι το redmi note3 είναι διαφορετικό απο το redmi note 3pro, πως μπορώ να καταλάβω πιο μοντέλο έχω;
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ, έσπασε η οθόνη του κιν. και στην προσπάθεια μου να αγοράσω από ebay διαπίστωσα ότι το redmi note3 είναι διαφορετικό απο το redmi note 3pro, πως μπορώ να καταλάβω πιο μοντέλο έχω;
Καλησπέρα,

 

νομίζω πως σε θέμα οθόνης τα redmi note 3 και redmi note 3 pro, είναι ακριβώς τα ίδια...

 

Πάντως η διαφορά τους είναι στον επεξεργαστή. Το pro έχει 6πυρηνο snapdragon, ενώ το απλό 8πυρηνο mediatech.

 

Προσοχή όμως μην έχεις το redmi note 3 pro se (αυτό που εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα και πωλείται από τα μεγάλα Καταστήματα), που ναι μεν έχει και αυτό snapdragon, αλλά η πρόσοψη του είναι μεγαλύτερη (152mm, έναντι 150mm)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ, έσπασε η οθόνη του κιν. και στην προσπάθεια μου να αγοράσω από ebay διαπίστωσα ότι το redmi note3 είναι διαφορετικό απο το redmi note 3pro, πως μπορώ να καταλάβω πιο μοντέλο έχω;

 

Δεν έχει διαφορετική οθόνη, το note 3 με το note 3 pro. Όπως λέει και ο φίλος από πάνω μόνο το special edition (SE) έχει διαφορετική. Το λέω με σιγουριά γιατί άλλαξα μια σε note 3 pro μια εβδομάδα πριν. Μου βγήκε 13.46 από Αλί μαζί με τα εργαλεία αλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ, έσπασε η οθόνη του κιν. και στην προσπάθεια μου να αγοράσω από ebay διαπίστωσα ότι το redmi note3 είναι διαφορετικό απο το redmi note 3pro, πως μπορώ να καταλάβω πιο μοντέλο έχω;

κοιτα στο κουτι καπου γραφει 2015112 ειναι το pro(kenzo) 2015161 special edition(kate) http://en.miui.com/thread-449310-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου κοστίζει η αντικατάσταση της οθόνης; Μου έχει βγάλει αυτή τη γνωστή κιτρινίλα στο ύψος των πλήκτρων.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αντικατέστησα μόνος μου. Βλέποντας διαφορά βίντεο από YouTube. Σε μαγαζιά που ρώτησα από 50 και πάνω. Υπόψιν ότι δεν είχα αλλάξει ποτέ ξανά οθόνη σε καμία συσκευή. Το μόνο που δεν είχα ήταν το πιστόλι θερμού αέρα και χρησιμοποίησα πιστολάκι μαλλιών.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ακούγεται βουνό αυτό που λες. Γενικότερα δεν το 'χω. Όποτε έχω "ανοίξει" κάτι, στο τέλος μου περισσεύουν πράγματα. :lol:
Link to comment
Share on other sites

:DΚατάλαβα, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις κάποιον να στην περάσει. Δεν νομίζω να σου πάρει πάνω από 10 -15 ευρώ Edited by galiatsogio
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία επίσημη stable 9.5.3 έχει χαθεί το εικονίδιο με τα θέματα. Το έχω παρατηρήσει σε 2 συσκευές. Γνωρίζει κάτι κάποιος πάνω στο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις χώρα region από Ελλάδα και βάλεις κάποια εκτός ευρωπαϊκής ένωσης θα εμφανιστούν τα έχει απαγορεύσει η ΕΕ όπως και το mi μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...