Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mi Remote δεν συμπεριλαμβάνεται στην cm14.1..

 

Ο proximity είναι για τις κλήσεις; αυτός που κλείνει την οθόνη; έχω την εντύπωση πως δουλεύει.. Θα το δω όταν τύχει και μιλήσω ξανά στο τηλέφωνο.

 

Μήπως φλασαρες κάποια έκδοση supersu? Γιατί όλες οι εκδόσεις χαλάνε όλους τους sensors εκτός από την τελευταία Beta.

 

 

Edit: Φαίνεται όντως χαλασμενος.. Περίεργο γιατί όντως έχω την εντύπωση πως δούλευε σωστά. Σήμερα ενημέρωσα και rom και Kernel.. Ίσως παίζει ρόλο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mi Remote δεν συμπεριλαμβάνεται στην cm14.1..

 

Ο proximity είναι για τις κλήσεις; αυτός που κλείνει την οθόνη; έχω την εντύπωση πως δουλεύει.. Θα το δω όταν τύχει και μιλήσω ξανά στο τηλέφωνο.

 

Μήπως φλασαρες κάποια έκδοση supersu? Γιατί όλες οι εκδόσεις χαλάνε όλους τους sensors εκτός από την τελευταία Beta.

 

 

Edit: Φαίνεται όντως χαλασμενος.. Περίεργο γιατί όντως έχω την εντύπωση πως δούλευε σωστά. Σήμερα ενημέρωσα και rom και Kernel.. Ίσως παίζει ρόλο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Δεν έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα για υπέρυθρες το cm. Το MI remote μπορείς να το κατεβάσεις από το playstore.

 

Έκανα εγκατάσταση του agni kernel 3.7 στην ίδια cm13 nightly που έχω, και τόσο ο proximity sensor, όσο και το ir δουλεύουν...

 

Οπότε μένω με αυτόν, και ας μην έχει dt2w...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν το χρησιμοποιησα ποτε. καμια εφαρμογη για να τεσταρω;

 

 

 

εχει ελληνικα η stable πλεον;

 

Η 8.0.5.0 δεν έχει Ελληνικό μενού, έχει βέβαια πλέον την Ελλάδα σαν locale και Ελληνική γλώσσα για μηνύματα, chat, browsing κλπ.

Επίσης έχει ξεκινήσει από προχτές και προωθείται αυτόματα η αναβάθμιση της 8.1.1.0 που έχει πλέον και Ελληνική γλώσσα για τα μενού.

Link to comment
Share on other sites

Global Stable 8.1.1 rolling update

Και official και Ελληνικά

Αν δεν θέλετε να περιμένετε να το πάρετε απο OTA μπορείτε να το βρείτε εδώ : http://www.fonearena.com/blog/206218/xiaomi-redmi-note-3-miui-8-1-1-0-android-6-0-marshmallow-update-starts-rolling-out-in-india.html

Κατεβάζεις το αρχείο το περνας στο κινητό με αντιγραφή μπαίνεις μέσα στο updater του κινητού και το περνάς απο εκεί

 

Από μπαταρία τι λέει; Φτάνει σε επίπεδα Stable 7 ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το φρέσκο φρέσκο RN3 pro μου :yahoo::yahoo::yahoo:

Πρώτο πράμα που έκανα να δω έκδοση MIUI

Η έχω έκδοση πολύ μπροστα απο την εποχή μου ή μαιμουδιά έπεξε...:confused::confused::confused:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το φρέσκο φρέσκο RN3 pro μου :yahoo::yahoo::yahoo:

Πρώτο πράμα που έκανα να δω έκδοση MIUI

Η έχω έκδοση πολύ μπροστα απο την εποχή μου ή μαιμουδιά έπεξε...:confused::confused::confused:

 

Ειναι κλασσικα unofficial rom!Κανε εναν ελεγχο στον bootloader τι παιζει και ξεκινα με τους οδηγους και θα εισαι οκ!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλασσικα unofficial rom!Κανε εναν ελεγχο στον bootloader τι παιζει και ξεκινα με τους οδηγους και θα εισαι οκ!!

 

Μου αρέσει που επέλεξα και τους έστειλα ΚΑΙ μήνυμα για OFFICIAL XIAOMI ROM.

και μου είπαν οκ...

Τεσπά ξεκινάω downloads :):):)

 

EDIT

όπως ήταν αναμενόμενο

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

 

πάμε απο την αρχή τώρα σιγά σιγα

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που επέλεξα και τους έστειλα ΚΑΙ μήνυμα για OFFICIAL XIAOMI ROM.

και μου είπαν οκ...

Τεσπά ξεκινάω downloads :):):)

 

EDIT

όπως ήταν αναμενόμενο

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

 

πάμε απο την αρχή τώρα σιγά σιγα

 

Αν επιτρέπεται, απο που το αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, απο που το αγόρασες?

 

gearbest και ένας απο τους λόγους που προτίμησα απο εκεί είναι γιατι ξέρω οτι στέλνουν με official roms. @@

 

EDIT

 

Αν και έχω διαβάσει από πολύ καιρό πριν διάφορους οδηγούς σχετικά. Μόλις τώρα είδα κάτι

Σύμφωνα με τον οδηγό του geoanto555 στην πρώτη σελίδα

μπορούμε να κατεβάσουμε όποια rom θέλουμε

ΑΛΛΑ

σύμφωνα με τον οδηγό απο miuigr

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ GLOBAL DEV ΓΙΑΤΙ ΘΑ BRICKΑΡΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

Τώρα εγώ τι να flashάρω ωστε να μπορώ να κάνω και unlock τον bootloader μετά?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,προχωρησα στην αγορα του ,redmi note 3 pro 2 gb λογο οικονονικης στενοτητας στα 126€ απο vickmall για τον αδελφο μου,αφου ειδα σε video οτι το μοντελο με τα 2 gb ειναι κοντα.Επειδη δν προκειται να ασχολειθει με φλασαρισματα επελεξα την global dev.Το ευχαριστω ειναι οτι βλεπω πολλους απο zte z7 mini και zte v967s χρηστες εδω οποτε το forum ειναι δυνατο.Εγω σκεφτομαι να παω στο xiaomi mi5 απο το zte z7 mini.Η ερωτηση μου ειναι για καθημερινη χρηση η global dev εαν εχει θεματα;Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

gearbest και ένας απο τους λόγους που προτίμησα απο εκεί είναι γιατι ξέρω οτι στέλνουν με official roms. @@

 

EDIT

 

Αν και έχω διαβάσει από πολύ καιρό πριν διάφορους οδηγούς σχετικά. Μόλις τώρα είδα κάτι

Σύμφωνα με τον οδηγό του geoanto555 στην πρώτη σελίδα

μπορούμε να κατεβάσουμε όποια rom θέλουμε

ΑΛΛΑ

σύμφωνα με τον οδηγό απο miuigr

 

Τώρα εγώ τι να flashάρω ωστε να μπορώ να κάνω και unlock τον bootloader μετά?

 

Βάλε Official China Dev και θα είσαι οκ.

Εγώ έτσι ξεκλειδώνω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

gearbest και ένας απο τους λόγους που προτίμησα απο εκεί είναι γιατι ξέρω οτι στέλνουν με official roms. @@

 

EDIT

 

Αν και έχω διαβάσει από πολύ καιρό πριν διάφορους οδηγούς σχετικά. Μόλις τώρα είδα κάτι

Σύμφωνα με τον οδηγό του geoanto555 στην πρώτη σελίδα

μπορούμε να κατεβάσουμε όποια rom θέλουμε

ΑΛΛΑ

σύμφωνα με τον οδηγό απο miuigr

 

Τώρα εγώ τι να flashάρω ωστε να μπορώ να κάνω και unlock τον bootloader μετά?

 

αναλογα πως θα το περασεις... αν πας σε edl καλυτερα να αποφυγεις την global dev ...αλλα αφου εισαι ξεκλειδωτος πηγαινε με τον πρωτο που εβαλες και καλυτερα περνα μια 6,8,χ (αμα θες να ξαναξεκλειδωσεις και μετα ελληνικη και λοιπα)

 

αμα πας για ξεκλειδωμα βαλε την china που ξεκλειδωνει σιγουρα..αλλα ξαναλεω καλυτερα καποια 6,8,χ που ειναι lolipop μην εχεις θεμα μετα αν θες καποια lolipop

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα

Έβαλα την τελευταία fastboot global developer με miflash μιας και ο bootloader ήταν ξεκλείδωτος και τώρα έχω official marshmallow με κλειδωμένο bootloader.

Όλα κομπλε με ελληνικα και τα πάντα λειτουργικα.

 

οδηγός εδώ (ίδιος με του geoanto555)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα για υπέρυθρες το cm. Το MI remote μπορείς να το κατεβάσεις από το playstore.

 

Έκανα εγκατάσταση του agni kernel 3.7 στην ίδια cm13 nightly που έχω, και τόσο ο proximity sensor, όσο και το ir δουλεύουν...

 

Οπότε μένω με αυτόν, και ας μην έχει dt2w...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά δουλεύει και το MiRemote αλλά και proximity sensor χωρίς θέμα στην CM14.1 με Radon.

Το μονο που ακόμα μένει να στρώσει κατα με η κάμερα και κυρίως η λήψη βίντεο,παντα με την εφαρμογή της Ρομ,με άλλες που κάνω όμως πιο συχνά χρήση δεν υπάρχει πρόβλημα.

Όσο για xposed απλα αναμένουμε για version που θα μπορεί να παίξει σε Ν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το εργαλείο ξέρει κάποιος αν υποστηρίζει screen mirroring??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το εργαλείο ξέρει κάποιος αν υποστηρίζει screen mirroring??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υποστηριζει! :)

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει! :)

Πως μπορώ να το βρω??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και το MiRemote αλλά και proximity sensor χωρίς θέμα στην CM14.1 με Radon.

Το μονο που ακόμα μένει να στρώσει κατα με η κάμερα και κυρίως η λήψη βίντεο,παντα με την εφαρμογή της Ρομ,με άλλες που κάνω όμως πιο συχνά χρήση δεν υπάρχει πρόβλημα.

Όσο για xposed απλα αναμένουμε για version που θα μπορεί να παίξει σε Ν.

 

Σκεφτομαι χωρις clean install να βαλω το firmware που προτεινει ο dev στην 14.1 να ξεκλειδωσω και να περιμενω οταν βγει η snapshot 14.1 να την φλασαρω...λες να εχω θεμα που ειμαι με cm 13 ακομα?αν και τα modem απο MM ειναι απλα μην φαω κανα bootloop επειδη θα το περασω πανω απ την ρομ..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι χωρις clean install να βαλω το firmware που προτεινει ο dev στην 14.1 να ξεκλειδωσω και να περιμενω οταν βγει η snapshot 14.1 να την φλασαρω...λες να εχω θεμα που ειμαι με cm 13 ακομα?αν και τα modem απο MM ειναι απλα μην φαω κανα bootloop επειδη θα το περασω πανω απ την ρομ..

 

Αν είναι έτσι τοτε να περιμένεις λίγο ακόμα, δεν έχει "τελειώσει" ακόμα...σε όλα.

Αλλά και παλι για δοκιμή πάρε ενα backup ,αν δεν σου κάτσει γυρνας εύκολα σαν να μην τρέχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να το βρω??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν κατεβάσεις το status bar και το προσθέσεις στα Quick settings (ή όπως ονομάζονται)

 

 

 

Edit: Φαίνεται όντως χαλασμενος.. Περίεργο γιατί όντως έχω την εντύπωση πως δούλευε σωστά. Σήμερα ενημέρωσα και rom και Kernel.. Ίσως παίζει ρόλο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Άκυρο αυτό. Δουλεύει τελικά.

Το τσέκαρα με μια εφαρμογή και εκεί φαίνεται όντως χαλασμενος.. Αλλά δουλεύει!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,σαν κατοχος του redmi note 3 pro ετοιμαζομαι να κανω μια ιδια αγορα μεσα στην επομενη μερα για ενα συγγενικο μου προσωπο,

Οι ερωτησεις ειναι οι εξης!

 

Α)Να παω σε redmi note 4 pro που μολις βγηκε η στο rn3pro που ξερω τι ειναι?

Β)Λεω να το παρω απο geekbuying http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Official-International-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-371104.html που το εχει ~30$ λιγοτερο απο vickmall που ειχα παρει το δικο μου,1oν γιατι τοση διαφορα?

Και 2ον μου ειπε δεν εχει ελληνικα,θα κανω μετα με την γνωστη διαδικασια?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

το 3 pro εχει λιγο καλυτερο gpu και τα παει καλυτερα στο θεμα μπαταριας. τωρα το 4 εχει καλυτερο design. παρε οτι σου αρεσει στο ματι αν δεν σε νοιαζει το cpu/gpu.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ότι το rn3pro υπερέχει κ στην κάμερα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανοιξε και η ιστοσελίδα του επισημου συνεργατη-διανομεα και παρουσιαζει τα Redmi Note 3 kai Redmi 3S. Με service-εγγυηση κλπ. Μεχρι και το Ελληνικό manual εχουν βάλει. Μόνο τιμές δε λένε ακόμα. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...