Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα να ανεβαίνει ο πήχης...

[KERNEL][23/07/16][Radon Kenzo V1.6][MIUI/CM/AOSP][QC][sTABLE]

 

Πολύ ενδιαφέρον.......

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έλα να ανεβαίνει ο πήχης...

[KERNEL][23/07/16][Radon Kenzo V1.6][MIUI/CM/AOSP][QC][sTABLE]

Ενδιαφέρων την εχει δοκιμάσει κανεις όμως αυτήν την rom???

Εγω εχθές το βράδυ γύρισα σε ελληνικη STABLE την τελευταία STABLE,με την τελευταια dev την ελληνική είχα πρόβλημα δεν με αφήνε να κάνω καμία ρυθμηση με το δαχτυλικό αποτύπωμα ,επρεπε να επιλέξεις αγγλικά για να κάνεις αλλαγες και το κυριοτερο προβλημα δεν μου δούλευε καθολου τα δεδομένα δεν το εβλεπε ενω το είχα επιλέξει κανονικά, μετα απο επανεκκίνηση το εμφάνισε αλλα δεν κατέβαζε με τιποτα κατι απο το νετ,ουτε συνδεόταν

Μολις πέρασα την τελευταια την ελληνικη STABLE στις ρυθμίσεις που ήθελε ξανα απο την αρχη να ξαναστυθει,δεν ξέρω τι εγινε και μου κλείδωσε τον mi λογαριασμό και κλείδωσε και το τηλ ο λογαριασμός :mad::mad::chair::chair::chair:,μου έφαγε πόση ωρα να το ξεκλειδώσω,παραλίγο να το σπάσω το κινητο τοσο που νευρίασα με τους Κινέζους και τους λογαριασμούς τους.:ninja::cool::hunter::hunter::hunter::chair::rocket:

ΤΕΛΙΚΑ στο twrp το backup δεν δουλεύει,το κανει κανονικά οταν το επιλέξις για backup την rom , αλλα οταν θες να το κάνεις μεσα απο το twrp backup βγάζει σφαλμα,θέλει ακομη δουλειά το twrp οπως φαίνεται,αν βγει καμια νεα εκδοσή twrp να λύνει αυτο το πρόβλημα να την περάσουμε.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί το google spell checker (που υπογραμμίζει με κόκκινο κάποιες λέξεις), χωρίς root και με default keyboard το SwiftKey;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί το google spell checker (που υπογραμμίζει με κόκκινο κάποιες λέξεις), χωρίς root και με default keyboard το SwiftKey;

Εχει απαντηθεί αυτο που ρωτάς πριν κανα 3 με 4 σελίδες προηγούμενές.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό όταν το βάζω για φόρτιση ζεματάει και ο φορτιστής, το κάνει και σε σας αυτό

 

Αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

είμαι και εγώ μία (υπερ)ευχαριστημένη κάτοχος του redmi note 3 pro και είχα 2 sim μέσα (cosmo + voda). Σήμερα έβγαλα την voda κι έβαλα μία Q αλλά στο πάνω δεξιά μέρος που εμφανίζει τα ονόματα των sim εξακολουθεί να μου δείχνει voda...

Η Q ενεργοποιήθηκε κανονικά...τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Έχει ενεργοποιηθεί ή κάρτα σου μπορείς να καλέσεις κανονικά ? Αν ναι και βλέπεις ότι λειτουργεί κανονικά ή κάρτα σου απλά κάνε μία μεταονομασία και θα είσαι μία χαρά..αν δεν ξέρεις μπορώ να σου πω πως το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στις 700 σελίδες του thread, αλλά πως βάζω internet στη συσκευή με What's Up κάρτα? Έχω φορτώσει ΜΒ στην κάρτα, έχω ενεργοποιήσει το Mobile data από το κινητό, αλλά internet δεν έχω. Έχω στείλει και το μήνυμα ΙΝΤΕRNET στο 1333 που προτείνει η Cosmote αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στις 700 σελίδες του thread, αλλά πως βάζω internet στη συσκευή με What's Up κάρτα? Έχω φορτώσει ΜΒ στην κάρτα, έχω ενεργοποιήσει το Mobile data από το κινητό, αλλά internet δεν έχω. Έχω στείλει και το μήνυμα ΙΝΤΕRNET στο 1333 που προτείνει η Cosmote αλλά τίποτα.

 

Φίλε είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πάρε τηλέφωνο την Cosmote και πες το τους, σε εμένα μου είπαν να στείλω START στο 1333 και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος icons μικρότερου μεγέθους;;;;; Δεν μπορώ να τα συνηθίσω με τίποτα τα original. Μου φαίνονται γαϊδούρια.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ μέλος στο myphone, ευχαριστώ που με δεχτήκατε.

Γράφω εδώ γιατί σύντομα θα έχω στην κατοχή μου την συγκεκριμένη συσκευή, που θα έρθει μαζί με αρκετές απορίες.

Επειδή το θέμα είναι πραγματικά τεράστιο, και δύσκολα να το διαβάσω όλο, συγνώμη αν ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ μέλος στο myphone, ευχαριστώ που με δεχτήκατε.

Γράφω εδώ γιατί σύντομα θα έχω στην κατοχή μου την συγκεκριμένη συσκευή, που θα έρθει μαζί με αρκετές απορίες.

Επειδή το θέμα είναι πραγματικά τεράστιο, και δύσκολα να το διαβάσω όλο, συγνώμη αν ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί.

Δες το πρωτο μηνυμα να εχεις μια ιδεα.στο συχνες ερωτησεις θα βρεις και μια διευκρίνηση για τις ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος icons μικρότερου μεγέθους;;;;; Δεν μπορώ να τα συνηθίσω με τίποτα τα original. Μου φαίνονται γαϊδούρια.

Άλλαξε launcher ;)

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και drivers αυτα που σου πα..

Mi pc suite και miflash.

Καλησπέρα, τώρα επέστρεψα από το ταξίδι μου στα πάτρια εδάφη (καστοριά) Πέρασα κανονικά την Dev (το αρχείο .zip μέσα στην intermal storage και ακολούθησα τις οδηγίες του οδηγού υπ'αριθμ 1) ξεκλείδωσα κανονικά. Τώρα να βάλω αυτήν την rom: xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.7.21.zip ή έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη? Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω αύριο μεθαύριο από vickmall. Υποψιάζομαι ότι η θήκη και το tempered που κάνει δώρο το vickmall θα είναι μετριας ποιότητας. Από θήκη έχω καταλήξει σε κάποιες. Από tempered έχετε κάτι να προτείνετε; της nillkin το έχει βάλει κανεις; είναι καλο;

ΥΓ led notification έχει η συσκευή; fast charging υποστηρίζει;

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω αύριο μεθαύριο από vickmall. Υποψιάζομαι ότι η θήκη και το tempered που κάνει δώρο το vickmall θα είναι μετριας ποιότητας. Από θήκη έχω καταλήξει σε κάποιες. Από tempered έχετε κάτι να προτείνετε; της nillkin το έχει βάλει κανεις; είναι καλο;

ΥΓ led notification έχει η συσκευή; fast charging υποστηρίζει;

Η θήκη με σιλικόνη που έχει είναι μια χαρά ποιοτικά. Το tempered όχι και τόσο. Για μένα παρήγγειλε να έχεις. Και γω από vickmall πήρα.

Έχει κανονικά Led notification.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω αύριο μεθαύριο από vickmall. Υποψιάζομαι ότι η θήκη και το tempered που κάνει δώρο το vickmall θα είναι μετριας ποιότητας. Από θήκη έχω καταλήξει σε κάποιες. Από tempered έχετε κάτι να προτείνετε; της nillkin το έχει βάλει κανεις; είναι καλο;

ΥΓ led notification έχει η συσκευή; fast charging υποστηρίζει;

Δες τα nilkin λενε πολυ καλα λογια.

 

Στις ερωτησεις σου ναι και στα 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από minideal eu warehouse ;, είναι στα 200€, καλή τιμή, για ευρωπαϊκή αποθήκη πάντα. Βέβαια δεν είναι καιρός για αγορές τώρα μιας και την Τετάρτη είναι το keynote του redmi pro, για να δούμε τι θα δούμε..
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-3-16gb-black-p-TEL.090314

Φέρνει πλέον το e-shop και xiaomi. Λέτε να φέρει και το δικό μας; ενδιαφέρουσα κίνηση πάντως...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από minideal eu warehouse ;, είναι στα 200€, καλή τιμή, για ευρωπαϊκή αποθήκη πάντα. Βέβαια δεν είναι καιρός για αγορές τώρα μιας και την Τετάρτη είναι το keynote του redmi pro, για να δούμε τι θα δούμε..

Ναι εχουμε πάρει και εγώ από εκεί και άλλοι ,κανένα πρόβλημα,σε 3 ημέρες είναι στο σπίτι σου. minideal eu warehouse η αποθικη είναι στην Ξάνθη.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-3-16gb-black-p-TEL.090314

Φέρνει πλέον το e-shop και xiaomi. Λέτε να φέρει και το δικό μας; ενδιαφέρουσα κίνηση πάντως...

 

Τα πουλάει και τα δύο, 16 και 32 gb, κατόπιν παραγγελίας όμως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τώρα επέστρεψα από το ταξίδι μου στα πάτρια εδάφη (καστοριά) Πέρασα κανονικά την Dev (το αρχείο .zip μέσα στην intermal storage και ακολούθησα τις οδηγίες του οδηγού υπ'αριθμ 1) ξεκλείδωσα κανονικά. Τώρα να βάλω αυτήν την rom: xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.7.21.zip ή έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη? Ευχαριστώ....

Περασε καποια stable καλύτερα ,η τελευταία ελληνική ειναι 7.5.1.0 stable.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουμε πάρει και εγώ από εκεί και άλλοι ,κανένα πρόβλημα,σε 3 ημέρες είναι στο σπίτι σου. minideal eu warehouse η αποθικη είναι στην Ξάνθη.:ninja::ninja:

 

Να σε ρωτήσω κάτι - με τί rom το στέλνει;έχει ευρωπαϊκό αντάπτορα πρίζας; Επίσης η θήκη από σιλικόνη είναι η κλασσική διαφανή; δεν βάζω γενικά θήκες πάντως. Thanks για τυχόν απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Τα πουλάει και τα δύο, 16 και 32 gb, κατόπιν παραγγελίας όμως

Δεν ειναι το δικο μας αυτό γράφει XIAOMI REDMI 3,είστε και εκτός θέματος γενικά :lol::p:p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...