Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα έχεις σίγουρα θέματα και καλό είναι να την Αλλάξεις!!!

 

Η καλυτερη που μπορω να βαλω και αν υπαρχει καπου ευκαιρος ο οδηγος για να την περασω ?? Θα πρεπει να κανω ζητησω ξεκλειδωμα ??

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]65507[/ATTACH]

 

αυτο εδω..εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Παιδες μια ερωτηση σχετικα με το LOCALE που υπαρχει στην global rom ...μπορουμε να το απενεργοποιησουμε ??? εχω βαλει να φαινεται ισπανια αλλα ρωτω μηπως μπορουμε να μην φαινεται τπτ στο additional settings

 

 

παιδια εχουμε καμια λυση γι'αυτο ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το πήρα κ εγώ (αν κ πληρωσα τελωνείο λόγω βιασύνης / ems)

Ερώτηση γιατί το έχασα λίγο, έχω την παρακάτω έκδοση (στο screenshot) χρησιμοποιώ μόνο αγγλική γλώσσα σε όλα τα κινητά μου, ποια προτεινετε να βάλω; Είναι όντως global αυτήν που έχω η μουφα; Στα update δεν βγάζει και και unlock code πήρα από όταν το παρηγγειλα...

Thanks!!!

 

Μια ερώτηση ακόμη, θέλω να περάσω official global stable,(την τελευταία), αλλά πριν την περάσω είδα ότι μου το στείλαν με ξεκλήδωτο bootloader, μπορώ να την περάσω και έτσι, ή πρέπει πρώτα να τον κλειδώσω και πως;

Αν κάνω αυτόν τον οδηγό: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

είμαι οκ;

Edited by xalibas
add
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δείξε με ένα screenshot τι εννοείς;

Δεν μου βγάζει κάτι για να δείξω με screenshot αυτό είναι το θέμα, σε άλλα κινητά βγάζει στο scroll down ένα ''σύνδεση στο δίκτυο'' σε ορισμένα Wi-Fi όπου πρέπει να πατήσουν εκεί για να συνδεθούν (συνήθως σε Wi-Fi καφετέριας), σε εμένα δεν το βάζει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ (δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα σρυ)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, εγω που εχω global rom γιατι δεν βλεπω αυτο το update ?

 

εχω την V7.3.7.0.LHOMIDD (MIUI7)

Εμένα μου ήρθε το update. Την έβαλα. Το μόνο που είδα είναι ότι ενώ έχω βάλει το next SMS ενεργοποιημενο και στα permissions. Όταν μου έρχονται μηνύματα έρχονται στο miui SMS ενώ έχω απενεργοποιησει να μου έρχονται ειδοποιήσεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

official dev,κανε και μια αιτηση για ξεκλειδωμα.και οταν ερθει σε μιση ωριτσα αν ολα πανε καλα εχεις ελληνικα.

 

δες τα παντα στην πρωτη σελιδα στο "συχνες ερωτησεις"

 

το κινητο θα ερθει σε 2 μερες μεσω EU warehouse, θα προλαβει να ξεκλειδωσει? μηπως να ζητησω αυτη την επιλογη?

Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει κλειδι μπορει να το δανεισει και καμια φορα σε κανεναν συμφουριτη. με τον λογαριασμο μου εχω ξεκλειδωσει δεκα κινητα εδω μεσα.

κλειδι ειναι δεν ειναι παρθενια να την προσεχετε τοσο :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει κλειδι μπορει να το δανεισει και καμια φορα σε κανεναν συμφουριτη. με τον λογαριασμο μου εχω ξεκλειδωσει δεκα κινητα εδω μεσα.

κλειδι ειναι δεν ειναι παρθενια να την προσεχετε τοσο :lol::lol:

Φίλε μου έτσι πως έχουν γίνει τα πράγματα εκεί έξω πιο εύκολα δίνεις την παρθενια σου, παρά ένα Pokémon, κλειδί κτλ κτλ.... Δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη, θέλω να περάσω official global stable,(την τελευταία), αλλά πριν την περάσω είδα ότι μου το στείλαν με ξεκλήδωτο bootloader, μπορώ να την περάσω και έτσι, ή πρέπει πρώτα να τον κλειδώσω και πως;

Αν κάνω αυτόν τον οδηγό: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?postID=131353#post131353

είμαι οκ;

 

Γνώμη μου .. με αυτόν τον οδηγό να περάσεις την Global που θες (βρες την 7,2,5) απλά στην επιλογή του οδηγού flash all εσυ θα το κάνεις flash all lock για να ξανακλειδώσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ηθελα να ρωτησω πως ξεκλειδωνω την δυνατοτητα του κινητου για 1080P HD Video Recording

γιατι σιγουρα η αναλυση που τραβαω δεν ειναι αυτη

Link to comment
Share on other sites

το κινητο θα ερθει σε 2 μερες μεσω EU warehouse, θα προλαβει να ξεκλειδωσει? μηπως να ζητησω αυτη την επιλογη?

Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

Τι εννοείς με το θα προλάβει να ξεκλειδώσει.. Εσύ θα κάνεις άιτηση και λογικά σε 2-3 μέρες θα έχεις απάντηση από την xiaomi.

Δεν έχει να κάνει με το e-shop που θα το αγοράσεις και φυσικά μην το ζητήσεις.

Καλησπερα

ηθελα να ρωτησω πως ξεκλειδωνω την δυνατοτητα του κινητου για 1080P HD Video Recording

γιατι σιγουρα η αναλυση που τραβαω δεν ειναι αυτη

Μπες ενώ είσαι στο βίντεο στις ρυθμίσεις του και δες το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει κάτι για να δείξω με screenshot αυτό είναι το θέμα, σε άλλα κινητά βγάζει στο scroll down ένα ''σύνδεση στο δίκτυο'' σε ορισμένα Wi-Fi όπου πρέπει να πατήσουν εκεί για να συνδεθούν (συνήθως σε Wi-Fi καφετέριας), σε εμένα δεν το βάζει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ (δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα σρυ)

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.. Αν βρεις κάποιον τρόπο.. εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Να το τσιμπίσω απο εδω? http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html?source=ShareAsale εχει παρει κανεις απο geekbuying?αυτο με τη ρομ ερχεται?Multi rom?
Link to comment
Share on other sites

Με πυρετό από χθες στο κρεβάτι δεν είχα το κουράγιο να βάλω το κινητό στην πρίζα κυριολεκτικά δίπλα στο κρεβάτι :-P

Με μιάμιση ώρα παιχνίδια.. Αυτό :)

Κιας έχω δει καλύτερα εδώ μέσα, δεν θα μπορούσα να είμαι πιο ικανοποιημενος. Ίσως λίγο με το standby αλλά είναι Οκ.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και έκοψα τις καρτούλες sim και τις τοποθέτησα(4€ μου πήραν στο Γερμανό, 2€ για την καθεμία) και ενεργοποίησα το 4g από την Cosmote..ωραία αίσθηση μετά από τόσα χρόνια μόνο με Vodafone!

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι πριν μου ζητήσει κωδικό ξεκλειδώματος,μου βγάζει ένδειξη στα ελληνικά ''Παρακαλώ επιλέξετε διακομιστή'' και έχει 4 επιλογές ''Κίνα,Ταϊβάν,Σιγκαπούρη,Ινδία''. Δεν έχω επιλέξει κάτι προς το παρόν...απλά πατάω back,βάζω τον κωδικό μου και μπαίνω στο μενού αλλά γιατί βγάζει αυτή την ένδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σερνεις την οθονη απο τα αριστερα στα δεξια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι!Όταν το κάνω από κάτω προς τα πάνω δεν υπάρχει πρόβλημα...τώρα το παρατήρησα!Γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις σε μια εφαρμογή που δεν θυμαμαι πως λεγεται γιατί την εσβησα.

 

Μπες στις ρυθμισεις και αλλαξε την συντόμευση και βαλε καποια αλλη.εγω π.χ εβαλα το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δουλέψει κάποιος xposed framework στην 7.3.2 την ελληνική? Αν ναι μπορεί να παραθεσει καποιο λινκ ή οδηγό? Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβάζεις αυτά:

Xposed installer apk

Xposed zip for MIUI

 

Κάνεις reboot σε TWRP.

Παίρνεις ένα nandorid backup σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

Κανείς install (από TWRP) το zip του xposed που κατέβασες.

Κάνεις reboot το κινητό.

Κάνεις εγκατάσταση το xposed installer.

 

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις σε μια εφαρμογή που δεν θυμαμαι πως λεγεται γιατί την εσβησα.

 

Μπες στις ρυθμισεις και αλλαξε την συντόμευση και βαλε καποια αλλη.εγω π.χ εβαλα το τηλέφωνο

 

Ευχαριστώ ;)

Ίσως να εννοείς την εφαρμογή Μi Home

Edited by efkola
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ;)

Ίσως να εννοείς την εφαρμογή Μi Home

Καποια mi ηταν σιγουρα.ποια δεν θυμαμαι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω στειλει αιτηση για unlock εδω και 5-6 μερες αλλα τπτ.

Να δοκιμασω ξανα ή περιμενω;

 

Αν μπεις εκει που έκανες την αίτηση και σε αφήνει να κατεβάσεις το miunlock είσαι έτοιμος.

Αν σε αφήνει να ξανα κάνεις άιτηση σημαίνει ότι δεν την έκανες σωστά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...