Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα προσπαθω να φλασαρω την official rom αρχικα αλλα εχω το εης θεμα που φαινεται στην παρακατω φωτο

 

275acd28d5.png

 

δεν ξεκιναει καν να φλασαρει κι ας ειναι κανονικα οι drivers

 

275f6bde4e.png

 

τι μπορει να φταει ?? μια μικρη βοηθεια ??

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mια ερωτηση στα γρηγορα....

 

 

http://i44.photobucket.com/albums/f18/Stelios_Theodoridis/DSC_7864_zps7tkg2buu.jpg

 

 

δηλαδη το κουτι εξω και το about phone λενε redminote3

 

αλλα επειδη επανω στο κουτι γραφει/εχει τον 650 ειναι το προ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να φλασαρω την official rom αρχικα αλλα εχω το εης θεμα που φαινεται στην παρακατω φωτο

έχεις redmi 3 ή redmi note 3; ido ειναι το redmi 3 προσοχη

Αν έχεις το σωστό τηλέφωνο για την ρομ που φλασάρεις αλλάζεις καλώδιο , θύρα και τρέχεις σαν διαχειριστής το Μι flash

mια ερωτηση στα γρηγορα....

pro είναι.. είσαι οκ

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

έχεις redmi 3 ή redmi note 3; ido ειναι το redmi 3 προσοχη

Αν έχεις το σωστό τηλέφωνο για την ρομ που φλασάρεις αλλάζεις καλώδιο , θύρα και τρέχεις σαν διαχειριστής το Μι flash

pro είναι.. είσαι οκ

 

Εχω Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα του αλλάξεις τα φώτα.. ποια ρομ έχεις κατεβάσει δώσε λινκ.

 

http://en.miui.com/a-234.html

απο εδω την Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

αλλα αφου μου το διευκρινησες ισως ειχα πατησει καταλαθος αλλη.Ομως ενταξει πες οτι εκανα λαθος και θα μπρικαρε το τηλεφωνο δεν θα επρεπε να ειχε ξεκινησει να φλασαρει ??? τωρα την εβαλα να ξανακατεβαινει και γραφει αυτο kenzo_global_images_V7.3.6.0.LHOMIDD_20160523.0000.23_5.1_global_aef179560d.tgz

ενταξει δεν ειναι ?? αλλαξα και θυρα να δουμε τωρα θα την περασει ???

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/a-234.html

απο εδω την Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

αλλα αφου μου το διευκρινησες ισως ειχα πατησει καταλαθος αλλη.Ομως ενταξει πες οτι εκανα λαθος και θα μπρικαρε το τηλεφωνο δεν θα επρεπε να ειχε ξεκινησει να φλασαρει ??? τωρα την εβαλα να ξανακατεβαινει και γραφει αυτο kenzo_global_images_V7.3.6.0.LHOMIDD_20160523.0000.23_5.1_global_aef179560d.tgz

ενταξει δεν ειναι ?? αλλαξα και θυρα να δουμε τωρα θα την περασει ???

 

Στην αρχή στο flashall δίνει το όνομα kenzo.

Ίσως γι αυτό να μην προχωράει.

Ήταν λάθος σίγουρα η ρομ.. έγραφε ido.

Mε έχεις μπερδέψει όμως.. δεν θέλεις να ξεκλειδώσεις κ κατεβάζεις stable;

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και εγω 2 ερωτησεις:

 

1) η δονηση δυναμωνει καπως;

2) αμα εχω ακουστικα και ειναι κλειδωμενο το κιν δεν μπορω να ανεβασω ενταση;

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή στο flashall δίνει το όνομα kenzo.

Ίσως γι αυτό να μην προχωράει.

Ήταν λάθος σίγουρα η ρομ.. έγραφε ido.

Mε έχεις μπερδέψει όμως.. δεν θέλεις να ξεκλειδώσεις κ κατεβάζεις stable;

 

Θελω αρχικα να βαλω την official global να την δοκιμασω και αργοτερα αμα ειναι μεσω updater να περασω τη dev να το ξεκλειδωσω και να βαλω την ελληνικη.Ετσι δεν παει.Δεν τα λεω καλα ??με το ονομα Kenzo δεν την εχω δοκιμασει ακομα.Τωρα την κατεβαζω.

Link to comment
Share on other sites

Θελω αρχικα να βαλω την official global να την δοκιμασω και αργοτερα αμα ειναι μεσω updater να περασω τη dev να το ξεκλειδωσω και να βαλω την ελληνικη.Ετσι δεν παει.Δεν τα λεω καλα ??με το ονομα Kenzo δεν την εχω δοκιμασει ακομα.Τωρα την κατεβαζω.

 

οκ τότε καλά πας.. Προσοχή στην αποσυμπίεση ... να είναι όπως στις φωτος.

Μέσα από updater δεν ξέρω αν στην πάρει... θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

οκ τότε καλά πας.. Προσοχή στην αποσυμπίεση ... να είναι όπως στις φωτος.

Μέσα από updater δεν ξέρω αν στην πάρει... θα δείξει..

 

Δλδ εσυ προτεινεις να βαλω τη Dev κατευθειαν ?? η οπως θα ειμαι με την official να κανω την ιδια διαδικασια να περασω με φλασαρισμα την dev.Γιατι σε ενα οδηγω που διαβασα ελεγε οτι πρωτα περναμε την official και μετα με το updater μεσα απο το τηλεφωνο τη dev

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS μαλλον το τελειωσα το εργαλειακι ακομα δεν το πηρα,με multi και προσπαθωντας με το γνωστο οδηγο να περασω China Developer για να ξεκλειδωσω,ολα πηγαιναν καλα μεχρι το MiFlash να δειξει ενα μηνυμα για ανεπαρκεια χωρου και κατι νουμερα και ακολουθησα την οδηγια που ειδα για επανεκινηση του pc και τελος.Εχει κολησει στο MI στην οθονη και δεν κανει τιποτα ουτε το miflash το βλεπει πλεον ουτε σε cmd αναγνωριζεται.Μπαινει σε recovery και σε fastboot αλλα μεχρι εκει,οποτε το πεταω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS μαλλον το τελειωσα το εργαλειακι ακομα δεν το πηρα,με multi και προσπαθωντας με το γνωστο οδηγο να περασω China Developer για να ξεκλειδωσω,ολα πηγαιναν καλα μεχρι το MiFlash να δειξει ενα μηνυμα για ανεπαρκεια χωρου και κατι νουμερα και ακολουθησα την οδηγια που ειδα για επανεκινηση του pc και τελος.Εχει κολησει στο MI στην οθονη και δεν κανει τιποτα ουτε το miflash το βλεπει πλεον ουτε σε cmd αναγνωριζεται.Μπαινει σε recovery και σε fastboot αλλα μεχρι εκει,οποτε το πεταω?

 

το ιδιο εχω παθει κι εγω ακριβως μολις τωρα

dev4.png

περιμενω να δω τι θα κανω

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εχω παθει κι εγω ακριβως μολις τωρα

dev4.png

περιμενω να δω τι θα κανω

 

αυτο ακριβως φιλε μου,εγω εκανα ενα restart στο pc και το τελειωσα,μην επιχειρησεις κι εσυ αν δεν το χεις κανει μεχρι να βοηθησει καποιο παλικαρι

Link to comment
Share on other sites

@soup88 teamviewer έχεις να μπω λίγο;

 

@wolf35 μην αγχώνεσαι θα δούμε τι θα κάνουμε,....

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο οδηγός είναι καλύτερος σε σχέση με Miflash... :) για να πάτε από Multi σε Dev!

 

Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom με το Mi PC Suite για όλα τα Xiaomi (ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader)

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-με-το-Mi-PC-Suite-για-όλα-τα-Xiaomi-ακόμα-κα/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

@soup88 teamviewer έχεις να μπω λίγο;

 

@wolf35 μην αγχώνεσαι θα δούμε τι θα κάνουμε,....

 

ναι εχω στο εχω στειλει σε προσωπικο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω στο εχω στειλει σε προσωπικο μηνυμα

 

Να σαι καλα και μονο τα λογια παρηγοριας παιζουν το ρολο τους,εξαλου ξερουμε οτι τα xiao ειναι πολυ σκληρα για να πεθανουν,εχω πειρα κι απο redmi note 2

Link to comment
Share on other sites

Οfficial global stable 7.3.6.0

Ψαχνω για την google camera στο market και δεν την βρισκω και νομιζω οτι ειναι λογω επιλογης χωρας.. (Ινδια)

Ποια χωρα να διαλεξω??

Link to comment
Share on other sites

Οfficial global stable 7.3.6.0

Ψαχνω για την google camera στο market και δεν την βρισκω και νομιζω οτι ειναι λογω επιλογης χωρας.. (Ινδια)

Ποια χωρα να διαλεξω??

Δεν υπάρχει καν για την συσκευή. Ψάξε στο google και βρες λινκ από apkmirror

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν ξέρω τι παίζει.. Και στο s6 δεν υπήρχε.. Ψάξε apkmirror

Edit: όπως είπε και το παιδί πάνω :-P

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο στάδιο αγοράς, απο το Coolicool.

Τι πρέπει να τους ζητήσω σχετικά με την Rom, θα το αγοράσω απο Κινα και οχι απο ευρωπαικές αποθήκες,Ευχαριστώ

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...