Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως στο κανει καποιο app? Οταν στο επιστρεψουν, καντου hard reset και βαλε οσο το δυνατον λιγοτερα apps και δες αν στο ξανακανει. Αργοτερα αφου σιγουρευτεις οτι ειναι οκ, περνα του μια μια και τις υπολοιπες εφαρμογες σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως στο κανει καποιο app? Οταν στο επιστρεψουν, καντου hard reset και βαλε οσο το δυνατον λιγοτερα apps και δες αν στο ξανακανει. Αργοτερα αφου σιγουρευτεις οτι ειναι οκ, περνα του μια μια και τις υπολοιπες εφαρμογες σου.

 

το εκανα αυτο την προηγούμενη φορα που το πηρα απ το service δεν αλλαξε κατι :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Lg G5 αγορασμενο τον Μαρτιο, απο την πρωτη εβδομαδα εκανε επανεκκινησεις. Ειπα θα ναι κατι τυχαιο εχω και μωρακι κ καθολου χρονο το αφησα να δω αν θα συνεχισουν. Δυστηχως απο τοτε κανει επανεκκινησεις σχεδον καθε 2 εβδομαδες συνηθως κανει μια ξημερωματα δευτερας κ μετα του αλλαζει τα φωτα την τριτη. Μεχρι τεταρτη εχει σταματησει το παρτυ κ μετα ολα καλα. Το πηγα procordia του περασαν ξανα λογισμικο το πηρα 21/4 ολα καλα μεχρι αυτη τη δευτερα που αρχισε παλι τα ιδια. Τεταρτη πρωι ξαναπηγε procordia μεχρι τωρα δεν τους εχει κανει κατι κ η απαντηση τους ειναι αν δεν το κανει δεν μπορουμε να το φτιαξουμε. Ειναι φυσικα ενημερωμενοι οτι το παρουσιαζει σχεδον καθε 2 εβδομαδες..

Καποια ιδεα κανεις τι μπορει να συμβαινει κ πως να κινηθω οσον αφορα την procordia;

Το εχω αγορασει απο σκρουτζομαγαζο ειναι γερμανιας κ εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις που εχουν ερθει. Φυσικα εχω κανει κ hard reset κλπ.

Οι επανεκκινησεις εχουν δυο μορφες. ή θα το βρω σε κατασταση αναμονης να λεει ασφαλης επαννεκινηση κ να μου ζηταει το μοτιβο ξεκλειδωματος κ μολις το βαλω ανοιγει κανονικα η το βρισκω κλειστο και ανοιγει κανονικα. Δε ζηταει παντα τον κωδικο της καρτας sim.

Συγγνωμη για το σεντονι, :) Άννη.

Αυτό που προτείνω είναι να έχεις όσο το δυνατόν λιγότερες εφαρμογες από τις εργοστασιακές.απο το μενού δαχτυλικα αποτύπωματα και ασφάλεια ξεκλικαρς την ασφαλή επανεκκίνηση. αν ζεσταίνεται και σ σβήνει σίγουρα είναι κάποια εφαρμογή ..μην έχεις ανοιχτό το gps όλη την ώρα.βαλς το accubatery να παρακολουθήσεις ποια εφαρμογή καταναλώνει ενέργεια ή άνοιγςι από μόνη της .

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Capture_2017-05-12-16-51-42.png

20170512_164730.jpg

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια ? τα εμφανίζει οταν βλεπω τις φωτογραφιες απο το κινητο

το εμφανισε μετά από το τελευταίο update το εκανα και επαναφορά εργοστασιακών αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Capture_2017-05-12-16-51-42.png

20170512_164730.jpg

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια ? τα εμφανίζει οταν βλεπω τις φωτογραφιες απο το κινητο

το εμφανισε μετά από το τελευταίο update το εκανα και επαναφορά εργοστασιακών αλλα τιποτα

 

Τι εννοεις; Το μονο που βλεπω ειναι 2 φωτογραφιες ενος διακοπτη οπου στην μια εχεις εμφανισει τις επιλογες του photo album.

Link to comment
Share on other sites

Capture_2017-05-12-16-51-42.png

20170512_164730.jpg

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια ? τα εμφανίζει οταν βλεπω τις φωτογραφιες απο το κινητο

το εμφανισε μετά από το τελευταίο update το εκανα και επαναφορά εργοστασιακών αλλα τιποτα

 

Τι ακριβώς υποτίθεται ότι πρέπει να φανεί στις φωτογραφίες; συγγνώμη δεν το λέω με ειρωνικό ύφος.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς υποτίθεται ότι πρέπει να φανεί στις φωτογραφίες; συγγνώμη δεν το λέω με ειρωνικό ύφος.

 

αυτες οι ασπρες γραμμες ειναι φυσιολογικες?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το γνωστό image retention ; έχεις βάλει blue light filter να δεις αν φεύγουν ; ή άσε το λίγη ώρα να παγώσει, και εμένα ξσαφνικά μια μέρα πάνω δεξιά εμφάνισε μια κηλίδα στο μέγεθος του νυχιού, που φαίνεται σε ανοιχτόχρωμες εικόνες, πχ σε λευκό έχω κάτι πιο λευκό ψηλά δεξιά που δεν φεύγει είτε ζεστό είτε παγωμένο, τι να πω .
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως βλεπετε screen retention απο screenshot :p

 

Δεν ειναι τιποτα οι γραμμες, απο το εφε σκιασης της πανω και κατω μπαρας ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως βλεπετε screen retention απο screenshot :p

 

Δεν ειναι τιποτα οι γραμμες, απο το εφε σκιασης της πανω και κατω μπαρας ειναι.

 

για τις λευκές οριζόντιες γραμμές πάνω και κάτω από το διακόπτη μιλάει ο φίλος, όχι για τις σκιές πάνω κάτω

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοσή android έχεις?

 

το τηλεφωνο ειναι στην procordia δεν μπορω να σου πω σιγουρα ειναι παντως η δευτερη του νουγκατ που ηρθε ΟΤΑ. Τελος απριλη την εβαλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που προτείνω είναι να έχεις όσο το δυνατόν λιγότερες εφαρμογες από τις εργοστασιακές.απο το μενού δαχτυλικα αποτύπωματα και ασφάλεια ξεκλικαρς την ασφαλή επανεκκίνηση. αν ζεσταίνεται και σ σβήνει σίγουρα είναι κάποια εφαρμογή ..μην έχεις ανοιχτό το gps όλη την ώρα.βαλς το accubatery να παρακολουθήσεις ποια εφαρμογή καταναλώνει ενέργεια ή άνοιγςι από μόνη της .

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω για τις συμβουλες. Δεν ζεσταινεται οταν το κανει. Βεβαια αν ειναι να εχω ενα τηλεφωνο αυτης της κατηγοριας κ να μην μπορω να βαλω οσες εφαρμογες θελω να πρεπει να κλεινω το gps κλπ αναρωτιεμαι γιατι εδωσα τοσα χρηματα να το παρω...χιλιες φορες το νοκια που ειχα πριν χρονια :lol:

 

Συγγνωμη για τα δυο μνμτα δεν καταφερα να βρω πως γινεται να απαντησω σε ενα με διπλη παραθεση.

Link to comment
Share on other sites

για τις λευκές οριζόντιες γραμμές πάνω και κάτω από το διακόπτη μιλάει ο φίλος, όχι για τις σκιές πάνω κάτω

 

Αυτες εννοω. Εφε του photo album ειναι.

 

Εν παση περιπτωσει, image retention δεν προκειται να δεις σε screenshot γιατι πολυ απλα το προβλημα του ir ειναι στην ιδια την οθονη και οχι στην εικονα που προβαλει ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αναβαθμισα εχθές σε 20g (ιταλικό branded) και μπορώ να πω πως το image retention εξαφανιστηκε. Να σημειώσω ότι με marshmallow δεν είχα καθόλου αλλά με τη nougat 20b είχα τόσο retention που σκεφτόμουν να πουλήσω τη συσκευη. Θα δούμε πως θα πάει...
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι στην procordia δεν μπορω να σου πω σιγουρα ειναι παντως η δευτερη του νουγκατ που ηρθε ΟΤΑ. Τελος απριλη την εβαλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστω για τις συμβουλες. Δεν ζεσταινεται οταν το κανει. Βεβαια αν ειναι να εχω ενα τηλεφωνο αυτης της κατηγοριας κ να μην μπορω να βαλω οσες εφαρμογες θελω να πρεπει να κλεινω το gps κλπ αναρωτιεμαι γιατι εδωσα τοσα χρηματα να το παρω...χιλιες φορες το νοκια που ειχα πριν χρονια :lol:

 

Συγγνωμη για τα δυο μνμτα δεν καταφερα να βρω πως γινεται να απαντησω σε ενα με διπλη παραθεση.

 

θα συμφωνήσω 100% μαζί σου

λογικά έχει θέμα το τηλέφωνο

δες την συμπεριφορά του όταν το πάρεις κι αν το ξανά κάνει ζήτησε αλλαγή μητρικής

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα. Αναβαθμισα εχθές σε 20g (ιταλικό branded) και μπορώ να πω πως το image retention εξαφανιστηκε. Να σημειώσω ότι με marshmallow δεν είχα καθόλου αλλά με τη nougat 20b είχα τόσο retention που σκεφτόμουν να πουλήσω τη συσκευη. Θα δούμε πως θα πάει...

 

στην δέχτηκε κανονικά την 20g

δοκίμασα εχτές και μου έβγαζε ένα μήνυμα ασυμβατότητας στο μπουταρισμα της συσκευής....

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά. Μονο την πρώτη μέρα δεν μπορούσε να την κατεβάσει το bridge λόγω προβλήματος του διακομιστή αλλά μόλις την κατέβασε μετα όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά. Μονο την πρώτη μέρα δεν μπορούσε να την κατεβάσει το bridge λόγω προβλήματος του διακομιστή αλλά μόλις την κατέβασε μετα όλα καλά.

 

στην κατέβασε μεσω bridge την 20g?

εγώ την κατέβασα και την πέρασα μέσω lgup....

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου με bridge , όλα καλά μέχρι τώρα, έτσι και αλλιώς δεν είχα θέμα με ir!! Μπορώ να πω μάλιστα ότι η μπαταρία είναι ένα κλικ καλύτερα!!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ την 20G αλλά πολύ ΑΡΓΑ... 3 ώρες και είναι στο 53% το μόνο που μένει είναι να κάνει κανένα κουλό και να μην ολοκληρώσει :lol:

 

Edit: Όλα καλά κατέβηκε δεν έκανα factory reset είναι όλα κανονικά εφαρμογές κλπ όπως τα άφησα θα το δω πως θα πάει τις επόμενες μέρες

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

H 20G σε ποια κινητά ηρθε; Ποιάς χώρας;

Ειδατε συγκριτικά με την D διαφορά;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H 20G σε ποια κινητά ηρθε; Ποιάς χώρας;

 

Την 20G έχουν πάρει μόνο branded ευρωπαικές συσκευές. Εδώ θα δεις ποιες ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω την G από εκεί που είχα βρει την A και δεν την έχει. μπορεί όποιος να μου στείλει, με πμ έστω;

 

Μέχρι να το γράψω βγήκε και η απάντηση. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψάχνω την G από εκεί που είχα βρει την A και δεν την έχει. μπορεί όποιος να μου στείλει, με πμ έστω;

 

Μέχρι να το γράψω βγήκε και η απάντηση. Ευχαριστώ!

 

Στο link που δίνω ακριβώς από πάνω. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...