Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περίεργο αυτό..κρατά τις φωτό και επισκεψου service μήπως τα έχει παίξει ο αισθητήρας..βγάλε πολλές φωτογραφίες που πιστεύεις ότι έχουν πρόβλημα και πήγαινε να δεις για εμένα..

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ανεβασα φωτο στο γνωστο θεμα, αν θες να δεις. Δεν εβαλα απο εκκλησια καθως ημουν σε βαπτιση και δε θελω να βαλω προσωπα (δεν τραβηξα καποια χωρις προσωπα) αλλα θεωρω οτι απλα το κινητο εχει shutter lag, ετσι ειναι. Δεν γινεται να ειναι προβλημα γιατι εχω δοκιμασει 2 G5 και βλεπω τα ιδια. Απλα στο πρωτο δεν το κρατησα πολυ και δεν ειχα δωσει τοση σημασια.

Κατα τα αλλα εχω ενθουσιαστει με τη μπαταρια με την εννοια οτι μου βγαζει τη μερα με 4 ωρες οθονης και με αρκετο 4G, αλλα με λιγη ομιλια (κανα μισαωρο,αν και συνηθως μιλαω 1-2 ωρες τη μερα). Δεν πλησιασει το s7 edge Που ειχα, ομως δεν ειναι τοσο μαπα οσο στην αρχη, θεωρω πως με τα updates εχει βελτιωθει γιατι περασαν 5 μηνες απο οταν το ειχα τελευταια φορα και δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα φωτο στο γνωστο θεμα, αν θες να δεις. Δεν εβαλα απο εκκλησια καθως ημουν σε βαπτιση και δε θελω να βαλω προσωπα (δεν τραβηξα καποια χωρις προσωπα) αλλα θεωρω οτι απλα το κινητο εχει shutter lag, ετσι ειναι. Δεν γινεται να ειναι προβλημα γιατι εχω δοκιμασει 2 G5 και βλεπω τα ιδια. Απλα στο πρωτο δεν το κρατησα πολυ και δεν ειχα δωσει τοση σημασια.

Κατα τα αλλα εχω ενθουσιαστει με τη μπαταρια με την εννοια οτι μου βγαζει τη μερα με 4 ωρες οθονης και με αρκετο 4G, αλλα με λιγη ομιλια (κανα μισαωρο,αν και συνηθως μιλαω 1-2 ωρες τη μερα). Δεν πλησιασει το s7 edge Που ειχα, ομως δεν ειναι τοσο μαπα οσο στην αρχη, θεωρω πως με τα updates εχει βελτιωθει γιατι περασαν 5 μηνες απο οταν το ειχα τελευταια φορα και δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

 

Ναι θέλω να τις δω ..αν θες στείλε μ το link γιατί δεν ξέρω που τις ανεβάσες ή πες μ σε ποιο θέμα.ςγω πάλι δεν έχω δει πάνω από τρεις ώρες οθόνη . παρόλο που έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο και όταν είμαι έξω σε ήλιο στο 80 τις εκατό

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G5 από το Σεπτέμβρη. Αρχικά ήμουν ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος από το τηλέφωνο. Γενικά δεν είχα κάποιο θέμα μέχρι που έβαλα τα νούγκατ. Μπορεί να ήταν σύμπτωση και απλά να συνέπεσε χρονικά. Χθες λοιπόν που το άφησα στην Procordia η λίστα έχει ως εξής:

 

Τραγική αποτύπωση στην οθόνη. Σταματάει να βγάζει ήχο σε ειδοποιήσεις και κλήσεις GSM. Εξαφανίζεται το γραφικό της οθόνης κλειδώματος. Ανοίγει από μόνη της μια εφαρμογή της google που υποτίθεται είναι απενεργοποιημένη. Ζεσταίνεται αρκετά για να κάνεις αυγά μάτια. Η αυτόματη περιστροφή οθόνης αργεί. Δεν κατεβάζει εφαρμογές μέσω δεδομένων. Η μπαταρία από εκεί που έβγαζε μιάμιση μέρα δε βγάζει ούτε μισή. Και το πιο τραγικό. Ζεσταίνεται και ΚΟΛΛΑΕΙ σα να είναι μονοπύρηνο των 50 ευρώ. Κολλάνε όλα τα εφέ όταν πχ αλλάζεις προσκήνιο σε εφαρμογή, κολλάνε οι εφαρμογές, κολλάει το ίδιο το ξεκλείδωμα της LG με τα κουτάκια, δεν ανοίγουν οι εφαρμογές καθόλου κάποιες φορές, έχεις πχ πλοήγηση ανοικτή και από το κόλλημα έχεις περάσει τη στροφή και στο λέει αργάμιση. Κολλάει ακόμα και στο boot όπου εμφανίζει ένα γραφικό της LG και το animation δεν είναι ομαλό. Μου θύμισε το G4 ενός φίλου με καμμένη πλακέτα.

 

Το αγόρασα ίδια μέρα με ένα φίλο. Πήρα ένα εγώ και ένα αυτός. Ο φίλος δεν έκανε ποτέ αναβάθμιση σε νούγκατ (για καλή του τύχη). Τα βάλαμε δίπλα δίπλα πριν αρχίσουν οι τραγικότητες στο δικό μου και τα 6 ήταν σαφώς γρηγορότερα από τα 7. Δε βγάζω συμπεράσματα, απλά αυτό παρατηρήσαμε εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G5 από το Σεπτέμβρη. Αρχικά ήμουν ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος από το τηλέφωνο. Γενικά δεν είχα κάποιο θέμα μέχρι που έβαλα τα νούγκατ. Μπορεί να ήταν σύμπτωση και απλά να συνέπεσε χρονικά. Χθες λοιπόν που το άφησα στην Procordia η λίστα έχει ως εξής:

 

Τραγική αποτύπωση στην οθόνη. Σταματάει να βγάζει ήχο σε ειδοποιήσεις και κλήσεις GSM. Εξαφανίζεται το γραφικό της οθόνης κλειδώματος. Ανοίγει από μόνη της μια εφαρμογή της google που υποτίθεται είναι απενεργοποιημένη. Ζεσταίνεται αρκετά για να κάνεις αυγά μάτια. Η αυτόματη περιστροφή οθόνης αργεί. Δεν κατεβάζει εφαρμογές μέσω δεδομένων. Η μπαταρία από εκεί που έβγαζε μιάμιση μέρα δε βγάζει ούτε μισή. Και το πιο τραγικό. Ζεσταίνεται και ΚΟΛΛΑΕΙ σα να είναι μονοπύρηνο των 50 ευρώ. Κολλάνε όλα τα εφέ όταν πχ αλλάζεις προσκήνιο σε εφαρμογή, κολλάνε οι εφαρμογές, κολλάει το ίδιο το ξεκλείδωμα της LG με τα κουτάκια, δεν ανοίγουν οι εφαρμογές καθόλου κάποιες φορές, έχεις πχ πλοήγηση ανοικτή και από το κόλλημα έχεις περάσει τη στροφή και στο λέει αργάμιση. Κολλάει ακόμα και στο boot όπου εμφανίζει ένα γραφικό της LG και το animation δεν είναι ομαλό. Μου θύμισε το G4 ενός φίλου με καμμένη πλακέτα.

 

Το αγόρασα ίδια μέρα με ένα φίλο. Πήρα ένα εγώ και ένα αυτός. Ο φίλος δεν έκανε ποτέ αναβάθμιση σε νούγκατ (για καλή του τύχη). Τα βάλαμε δίπλα δίπλα πριν αρχίσουν οι τραγικότητες στο δικό μου και τα 6 ήταν σαφώς γρηγορότερα από τα 7. Δε βγάζω συμπεράσματα, απλά αυτό παρατηρήσαμε εμείς.

Τα έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές.

Όταν κάνεις αναβάθμιση, και μάλιστα τόσο μεγάλη, μετά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Μην τυραννιέσαι και γράφεις σεντόνια.

Κάνε τη.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ThePiDelta Δεν νομίζω πως έχει σχέση η 7 με το πρόβλημα σου, τουλάχιστον όχι άμεση. Μάλλον ετυχε η βλάβη να εμφανιστεί μετά την αναβάθμιση, εκτός αν πρόκειται για εφαρμογή που έχει πρόβλημα με την 7 (με την προϋπόθεση πως μετά το factory reset εγκατέστησες καπάκι όλες τις εφαρμογές σου, πριν δεις πως δουλεύει χωρίς αυτές).

Απο προσωπική πείρα πάντως, το G5 μου έχει φτάσει μέχρι την 20D (και μάλιστα χωρίς κανένα factory reset από την 1η ενεργοποίηση του τηλεφώνου μέχρι σήμερα) χωρίς κάποια χειροτέρευση σε οποιοδήποτε τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλω να τις δω ..αν θες στείλε μ το link γιατί δεν ξέρω που τις ανεβάσες ή πες μ σε ποιο θέμα.ςγω πάλι δεν έχω δει πάνω από τρεις ώρες οθόνη . παρόλο που έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο και όταν είμαι έξω σε ήλιο στο 80 τις εκατό

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εδω φιλε μου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7184754#post7184754

 

Οσο για τη μπαταρια, προφανως ειναι μετρια, αλλα οχι μαπα. Με νορμαλ χρηση βγαζεις ανετα τη μερα, αλλα και με παραπανω θεωρω οτι ειναι οκ αν το εχεις στησει σωστα. Τωρα αν μου συγχρονιζεις Mail ολη μερα συνεχως οκ, θα τα φτυσει νωριτερα, αλλα προσωπικα τα μαιλ τα εχω να δουλεουν μονο οσες ωρες τα δουλευω, πρωι εως απογευμα. Μετα αραιωνω πολυ τον συγχρονιμο (με την εφαρμογη Mail και schedule). Αυτα τα λεω σαν παραδειγμα για το τι θεωρω σωστο στησιμο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εδω φιλε μου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7184754#post7184754

 

Οσο για τη μπαταρια, προφανως ειναι μετρια, αλλα οχι μαπα. Με νορμαλ χρηση βγαζεις ανετα τη μερα, αλλα και με παραπανω θεωρω οτι ειναι οκ αν το εχεις στησει σωστα. Τωρα αν μου συγχρονιζεις Mail ολη μερα συνεχως οκ, θα τα φτυσει νωριτερα, αλλα προσωπικα τα μαιλ τα εχω να δουλεουν μονο οσες ωρες τα δουλευω, πρωι εως απογευμα. Μετα αραιωνω πολυ τον συγχρονιμο (με την εφαρμογη Mail και schedule). Αυτα τα λεω σαν παραδειγμα για το τι θεωρω σωστο στησιμο.

Τις είδα τις φωτό..μου φάνηκαν καλές εκτός από το πρώτο σετ που το hdr δεν φαίνεται να αποδίδει καλά..αυτο με το shutter speed το έχω δει και σε reviews αν και είναι γρήγορο για κινητό,στο αυτόματο και σε χαμηλό φωτισμό το ανεβάζει για να δεχθεί​ περισσότερο φως..να έχεις καθαρό τζάμακι γιατί έχει την τάση να λερώνεται με δαχτυλίες.προσωπικα έχω παρατήσει ότι αρκεί έστω μια δαχτυλία για να φαίνονται τα φώτα το βράδυ πολύ έντονα και με γράμμες .. επειδή πήγα πρόσφατα σέρβις το ανέφερα και μ είπαν δεν έχει θέμα.

Άσχετο αλλά μου φαίνεται απίστευτο που δεν έχω image retention μετά από αλλαγή οθόνης και blue light filter στο 5 τις εκατό προληπτικά

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις είδα τις φωτό..μου φάνηκαν καλές εκτός από το πρώτο σετ που το hdr δεν φαίνεται να αποδίδει καλά..αυτο με το shutter speed το έχω δει και σε reviews αν και είναι γρήγορο για κινητό,στο αυτόματο και σε χαμηλό φωτισμό το ανεβάζει για να δεχθεί​ περισσότερο φως..να έχεις καθαρό τζάμακι γιατί έχει την τάση να λερώνεται με δαχτυλίες.προσωπικα έχω παρατήσει ότι αρκεί έστω μια δαχτυλία για να φαίνονται τα φώτα το βράδυ πολύ έντονα και με γράμμες .. επειδή πήγα πρόσφατα σέρβις το ανέφερα και μ είπαν δεν έχει θέμα.

Άσχετο αλλά μου φαίνεται απίστευτο που δεν έχω image retention μετά από αλλαγή οθόνης και blue light filter στο 5 τις εκατό προληπτικά

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το lag το εχει και σε ημερισιες. Ημουν σημερα μες το αμαξι και πηγα να βαλω κανα 2 και ηταν παναργο! αλλα ειναι με τις στιγμες του. Πιστευω οτι ειναι θεμα εστιασης. Επειδη δεν εχει εστιασει αργει να δωσει. Αν εχεις κανει ταπ ή αν εχει εστιασει βγαζει ακαριαια. Αυτο καταλαβα εγω γιατι βλεποντας την οθονη ειδα οτι ηταν εκτος εστιασης και αντι να βγαλει μια κακη φωτο απλα αργησε και την εβγαλε σωστη. Δεν με ενοχλει ιδιαιτερα, απλα ειχα συνηθισει σε αυτο το κομματι να μην χανω ληψεις χωρις να δυσκολευομαι ή να ειμαι σε μεγαλη ετοιμοτητα. Κατα τααλλα αψογο το κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το lag το εχει και σε ημερισιες. Ημουν σημερα μες το αμαξι και πηγα να βαλω κανα 2 και ηταν παναργο! αλλα ειναι με τις στιγμες του. Πιστευω οτι ειναι θεμα εστιασης. Επειδη δεν εχει εστιασει αργει να δωσει. Αν εχεις κανει ταπ ή αν εχει εστιασει βγαζει ακαριαια. Αυτο καταλαβα εγω γιατι βλεποντας την οθονη ειδα οτι ηταν εκτος εστιασης και αντι να βγαλει μια κακη φωτο απλα αργησε και την εβγαλε σωστη. Δεν με ενοχλει ιδιαιτερα, απλα ειχα συνηθισει σε αυτο το κομματι να μην χανω ληψεις χωρις να δυσκολευομαι ή να ειμαι σε μεγαλη ετοιμοτητα. Κατα τααλλα αψογο το κινητο.

Όντως η εστίαση του δεν είναι και από τις πιο γρήγορες .. αργεί ανάλογος με τις στιγμές του να εστιάσει κάπου.ιδιως σε έλλειψη φωτισμού

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@ThePiDelta Δεν νομίζω πως έχει σχέση η 7 με το πρόβλημα σου, τουλάχιστον όχι άμεση. Μάλλον ετυχε η βλάβη να εμφανιστεί μετά την αναβάθμιση,

 

Ακριβώς αυτό. Ο φίλος μιλάει για προβλήματα που προφανώς δεν έχουν να κάνουν με την έκδοση του λειτουργικού, μιας και σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί τέτοια θέματα από όσους έχουν κάνει αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G5 από το Σεπτέμβρη. Αρχικά ήμουν ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος από το τηλέφωνο. Γενικά δεν είχα κάποιο θέμα μέχρι που έβαλα τα νούγκατ. Μπορεί να ήταν σύμπτωση και απλά να συνέπεσε χρονικά. Χθες λοιπόν που το άφησα στην Procordia η λίστα έχει ως εξής:

 

Τραγική αποτύπωση στην οθόνη. Σταματάει να βγάζει ήχο σε ειδοποιήσεις και κλήσεις GSM. Εξαφανίζεται το γραφικό της οθόνης κλειδώματος. Ανοίγει από μόνη της μια εφαρμογή της google που υποτίθεται είναι απενεργοποιημένη. Ζεσταίνεται αρκετά για να κάνεις αυγά μάτια. Η αυτόματη περιστροφή οθόνης αργεί. Δεν κατεβάζει εφαρμογές μέσω δεδομένων. Η μπαταρία από εκεί που έβγαζε μιάμιση μέρα δε βγάζει ούτε μισή. Και το πιο τραγικό. Ζεσταίνεται και ΚΟΛΛΑΕΙ σα να είναι μονοπύρηνο των 50 ευρώ. Κολλάνε όλα τα εφέ όταν πχ αλλάζεις προσκήνιο σε εφαρμογή, κολλάνε οι εφαρμογές, κολλάει το ίδιο το ξεκλείδωμα της LG με τα κουτάκια, δεν ανοίγουν οι εφαρμογές καθόλου κάποιες φορές, έχεις πχ πλοήγηση ανοικτή και από το κόλλημα έχεις περάσει τη στροφή και στο λέει αργάμιση. Κολλάει ακόμα και στο boot όπου εμφανίζει ένα γραφικό της LG και το animation δεν είναι ομαλό. Μου θύμισε το G4 ενός φίλου με καμμένη πλακέτα.

 

Το αγόρασα ίδια μέρα με ένα φίλο. Πήρα ένα εγώ και ένα αυτός. Ο φίλος δεν έκανε ποτέ αναβάθμιση σε νούγκατ (για καλή του τύχη). Τα βάλαμε δίπλα δίπλα πριν αρχίσουν οι τραγικότητες στο δικό μου και τα 6 ήταν σαφώς γρηγορότερα από τα 7. Δε βγάζω συμπεράσματα, απλά αυτό παρατηρήσαμε εμείς.

Κάτι παίζει με τον επεξεργαστή πρέπει να τ πας για σέρβις .δεν έχει να κάνει με τ λειτουργικό .

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ανέβαζε θερμοκρασίες ούτως ή άλλως!

 

Οταν εγραψα θερμοκρασιες εννοουσα χαμηλοτερες. Δεν ειπα ποτε οτι ζεματαγε το κινητο. Και 2-3 βαθμους κελσιου κατω να ειναι μπορει να κανει τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πίσω πριν λίγο. Αναβάθμιση λογισμικού έκαναν. Σε καμιά δεκαριά μέρες θα δείξει αν έγινε δουλειά ή όχι. Και κάτι πολύ ενδιαφέρον: Μέσω δεδομένων δε μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το store. Πρόσβαση έχω κανονικά, απλά δεν τις κατεβάζει. Στο σέρβις έβαλαν κάρτα cosmote και κατέβασε κανονικότατα αμέσως. Εγώ έχω Q. Άλλαξα sim, τίποτα. Βάζοντας τη sim σε άλλο τηλέφωνο κατεβάζει κανονικά εφαρμογές. Εν ολίγοις στο δικό μου G5 η δική μου sim δεν κατεβάζει εφαρμογές από το store με τα νούγκατ. Με τα 6 κατέβαζε. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα πριν λίγο την αναβάθμιση ΟΤΑ σε ελληνικό, χωρίς να έχω κάνει reset πριν ή μετά, βλέπω να καθυστερεί να φορτώσει τις "startup" εφαρμογές μετά από restart, το ir σε εμένα παραμένει , δείχνει πιο αργό γενικά και πιο ζεστό, ζητάει το pin της sim μετά από restart κανά λεπτό αφού έχει φορτώσει όσα έχει να φορτώσει. Δεν το γλιτώνω το reset και βαριέμαι το στήσιμο .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ.Λίγα πράγματα για το G5

Το δικό μου το αγόρασα καινούργιο τον Αύγουστο και το ρουταρισα απο την δεύτερη μερα.

Με την έκδοση του αντροιντ 6 ήταν οντως γρήγορο. Κάνοντας αναβάθμηση στην 7 απογοητευτικα λίγο ειναι η αλήθεια γιατι το κινητο βάρυνε. Ψάχνοντας λίγο μια και το κινητό ειναι ρουτ φυσικά, εκτός του οτι η 20α ηταν η πρωτη εκδοση της 7 και ως εκ τούτου οχι καλά optimised , είχε και διαφορετικές ρυθμίσεις στον κερνελ σε σχέση με την έκδοση του αντροιντ 6.

Συγκεκριμένα χαμηλότερες συχνότητες στην high speed frequency του interactive governor οπως και αρκετά χαμηλότερες συχνότητες στο input boost frequency κατι πολυ εξηγεί μέχρι ενα σημείο την αργη rom 7. Αλλάζοντας τα στα επίπεδα της αντροιντ 6 ειδα βελτίωση αλλα οχι οπως την ήθελα αλλά οκ.

Πριν 2 μερες φλασαρισα με ρικαβερι την 20d στοκ απο πανω κατευθείαν χωρις clean install και παιδιά η μέρα με την νύχτα η νεα ρομ. Στις πρώτες 2-3 ωρες λειτουργίας λαγκαριζε μέχρι να στρωσει, αλλα απο κει και μετά πετάει. Το παράξενο ειναι οτι εχει τις ιδιες χαμηλές τιμες στις ρυθμίσεις του κερνελ με την 20α συν κατι παράξενο που ειδα πρωτη φορά στην 20d , ανώτερη ταχυτητα στην gpu στα 510 ενω κανονικά ο χρονισμός της gpu ειναι στα 620. Ελπιζω να μην ισχύει αυτό και απλά να διάβαζε λάθος η εφαρμογή την συγκεκριμένη τιμή (kernel adiutor).

Ανέβασα τις συγκεκριμένες τιμες λοιπόν εκεί που ήθελα συν κάποιες αλλες μικροαλλαγες και πλέον ειναι σφαίρα.

Τωρα οσον αφορά την οθόνη όντως έχει διορθώσει σχεδόν τελειως το πρόβλημα με το image retention στην 20d.

Για την απόδοση της μπαταρίας δεν μπορώ να πω ακόμα γιατι είναι νωρίς και επίσης θα ψαξω τυχον βελτιώσεις στην απόδοση της κάμερας.

Αυτά τα λίγα απο μένα, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα άλλη και φορά. Μετά από λίγες μέρες χρήσης με οθόνη κυρίως σήμερα έκανα την χρήση που κάνω τον περισσότερο καιρό. Δηλαδή 2 ώρες ομιλία και χρήση social σε λογικά πλαίσια με αρκετό 4g, ίσως μισό μισό με wifi. Αποτέλεσμα να μην βγάλω πάνω από 2 ώρες οθόνη και να μου κλείσει. Το ποσοστό έπεφτε σαν τρελό.

Διαπίστωση: με ομιλία και χρήση έξω δεν βγάζει μέρα σε καμία περίπτωση. Με ανάλογη χρήση στο s7 edge έβγαζα 2 μέρες ή τη μια με 50%. Ήταν στο όριο δηλαδή του να πάω 2η ή όχι.

Αυτά από μένα μιας και θέλω να είμαι σωστός.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εγώ έκανα πριν λίγο την αναβάθμιση ΟΤΑ σε ελληνικό, χωρίς να έχω κάνει reset πριν ή μετά, βλέπω να καθυστερεί να φορτώσει τις "startup" εφαρμογές μετά από restart, το ir σε εμένα παραμένει , δείχνει πιο αργό γενικά και πιο ζεστό, ζητάει το pin της sim μετά από restart κανά λεπτό αφού έχει φορτώσει όσα έχει να φορτώσει. Δεν το γλιτώνω το reset και βαριέμαι το στήσιμο .

 

Αμέσως μετά την αναβάθμιση θα δεις μια περίεργη συμπεριφορά από τη συσκευή. Άσε την λίγο να "στρώσει" και το βλέπεις μετά αν χρειάζεσαι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν αυτά που αναφέρεις βέβαια συνεχιστούν... είναι μονόδρομος το factory reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά την αναβάθμιση θα δεις μια περίεργη συμπεριφορά από τη συσκευή. Άσε την λίγο να "στρώσει" και το βλέπεις μετά αν χρειάζεσαι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν αυτά που αναφέρεις βέβαια συνεχιστούν... είναι μονόδρομος το factory reset.

 

Καλή σας μέρα,

μετά από λίγες ώρες όντως έστρωσε , αλλά το ir και που ζητάει το pin της sim μετά από κανά λεπτό αφού έχω κάνει σύνδεση με το δακτυλικό αποτύπωμα παραμένουν.

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το image retention θεωρώ πως με αυτή την οθόνη όλοι οι κάτοχοι πρέπει να μάθουν να ζουν με το blue light filter, ακόμα και όσοι δεν έχουν πρόβλημα για να αποτραπεί η εμφάνιση του εν λόγω προβλήματος ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Lg G5 αγορασμενο τον Μαρτιο, απο την πρωτη εβδομαδα εκανε επανεκκινησεις. Ειπα θα ναι κατι τυχαιο εχω και μωρακι κ καθολου χρονο το αφησα να δω αν θα συνεχισουν. Δυστηχως απο τοτε κανει επανεκκινησεις σχεδον καθε 2 εβδομαδες συνηθως κανει μια ξημερωματα δευτερας κ μετα του αλλαζει τα φωτα την τριτη. Μεχρι τεταρτη εχει σταματησει το παρτυ κ μετα ολα καλα. Το πηγα procordia του περασαν ξανα λογισμικο το πηρα 21/4 ολα καλα μεχρι αυτη τη δευτερα που αρχισε παλι τα ιδια. Τεταρτη πρωι ξαναπηγε procordia μεχρι τωρα δεν τους εχει κανει κατι κ η απαντηση τους ειναι αν δεν το κανει δεν μπορουμε να το φτιαξουμε. Ειναι φυσικα ενημερωμενοι οτι το παρουσιαζει σχεδον καθε 2 εβδομαδες..

Καποια ιδεα κανεις τι μπορει να συμβαινει κ πως να κινηθω οσον αφορα την procordia;

Το εχω αγορασει απο σκρουτζομαγαζο ειναι γερμανιας κ εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις που εχουν ερθει. Φυσικα εχω κανει κ hard reset κλπ.

Οι επανεκκινησεις εχουν δυο μορφες. ή θα το βρω σε κατασταση αναμονης να λεει ασφαλης επαννεκινηση κ να μου ζηταει το μοτιβο ξεκλειδωματος κ μολις το βαλω ανοιγει κανονικα η το βρισκω κλειστο και ανοιγει κανονικα. Δε ζηταει παντα τον κωδικο της καρτας sim.

Συγγνωμη για το σεντονι, :) Άννη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...