Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, το BCK-5100 είναι γνήσιο της LG.

τελεια θα το χτυπησω μαλλον.

 

Χαλαρός είμαι παλικάρι. Αν για κάποιο λόγο δεν ήμουν, θα φαινόταν. Αλλα κοίτα κ εσύ τι ποστάρεις, πριν το ποστάρεις....

Κ μιας κ το έφερε η κουβέντα για τιμές, μάλλον κάτι θα αλλάξει απο εδώ κ πέρα σχετικά με τις τιμές των τηλεφώνων, αν αξιολογήσουμε σωστά αυτή την είδηση...

Γιατί αυτή η εξωφρενική άνοδος ξαφνικά, μου φαίνεται πολύ πολύ παράξενη

 

http://www.huffingtonpost.gr/2017/05/03/koinonia-astynomiko-reportaz-mafia-ton-kiniton-tilefonon_n_16405104.html?utm_hp_ref=greece&utm_source=Sport24&utm_medium=BestofNetwork_article&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos9

 

Οσο αφορα την ειδηση, οι τιμες του σκρουτζ ειναι κανονικες γιατι αν δεις και στο εξωτερικο, μαγαζια οπως το αμαζον πολλες φορες εχουν τιμη σκρουτζ, δεν ειναι κατι αφυσικο. Αλλα ναι ο πακιστανος ηταν ο βασικος προμηθευτης των πιο γνωστων μαγαζιων, και θα εχουμε εξελιξεις τις επομενες ημερες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει περίπτωση στην Nougat να έχουν ενσωματώσει καμμία τεχνολογία pixel switching ή κάποιο φίλτρο για να μην είναι τόσο εμφανές το πρόβλημα του retention;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στην Nougat να έχουν ενσωματώσει καμμία τεχνολογία pixel switching ή κάποιο φίλτρο για να μην είναι τόσο εμφανές το πρόβλημα του retention;

 

Σε καμμια περιπτωση,γιατι η Nougat δεν φτιαχτηκε με γνωμονα να επιλυει τα οποια προβληματα της Lg στα κινητα της...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εξαφανίστηκαν όλα? Πως γίνετε αυτό??

 

HTC 10 Matte Black Power

 

 

Νομιζω ημουν απο τους πρωτους που το ανεφερα εδω μεσα αν οχι ο πρωτος.

 

Μην ρωτας πως. Εμενα παντως δεν εχουν επανεμφανιστει απο τοτε. Οση ωρα και να το δουλευω.

 

Μοιαζει απιστευτο αλλα ετσι ειναι

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε καμμια περιπτωση,γιατι η Nougat δεν φτιαχτηκε με γνωμονα να επιλυει τα οποια προβληματα της Lg στα κινητα της...

 

Θα ίσχυε αυτό που λες αν έδιναν Nougat AOSP. Όλες οι εταιρίες όμως το πειράζουν το λειτουργικό, οπότε δεν είναι στην σφαίρα του φανταστικού αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμμια περιπτωση,γιατι η Nougat δεν φτιαχτηκε με γνωμονα να επιλυει τα οποια προβληματα της Lg στα κινητα της...

Η Nougat της LG για το G5 δεν είναι η ίδια με της Samsung για το S7 κοκ...H κάθε εταιρεία φτιάχνει την δική της έκδοση για κάθε συσκευή, αλλιώς δεν θα έπαιρνες αναβάθμιση για την συσκευή σου απο την εταιρία σου θα έπαιρναν όλοι απο την Google την ίδια έκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως απλά ανεβάζει λιγότερο θερμοκρασίες οπότε μειώθηκε και το ir?

 

Μα δεν ανέβαζε θερμοκρασίες ούτως ή άλλως!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην απορείτε που έφτιαξε το IR με την αναβάθμιση.

Είναι απλό. Θυμάστε μερικά ποστς πιο πίσω που ανάφεραν τρόπο να εξαλείψουμε το IR με ένα πρόγραμμα blue light που άλλαζε έναν τόνο υπεριώδους μπλέ που δεν καταλάβενες στο μάτι αλλά η οθόνη το καταλάβαινε και δεν παρουσίαζε το IR. Το πρόβλημα μάλιστα λυνόταν παντού εκτός απο τα 3 κεντρικά κουμπιά (πίσω κεντρικό και τελευταίες εφαρμογές) γιατί το κομμάτι εκείνο της οθόνης είναι κλειδωμένο απο το firmware να μην μπορεί να τροποποιείται από τις εφαρμογές. Ε το εφάρμοσε λοιπόν αυτό η LG σε ολόκληρη την οθόνη σαν γενικό καλιμπράρισμα, στην 20d και λύθηκε το μοναδικό πρόβλημα του κινητού. Τόσο απλά , τι απορείτε όλοι;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παρέλαβα από σέρβις καινούργια οθόνη και gps.προς το παρών όχι or αλλά είναι θέμα χρόνου να παρουσιάσει.εβαλα και blue light filter

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως και σου άλλαξαν οθόνη? Είχε κάποιο άλλο θέμα πέρα από ir?

 

HTC 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως και σου άλλαξαν οθόνη? Είχε κάποιο άλλο θέμα πέρα από ir?

 

HTC 10 Matte Black Power

Ναι είχα μια μπλε κουκίδα που εμφανίζονταν σε μαύρο φόντο.ηταν κολλημένα πίξελ.πανω δεξιά στην γωνία τις οθόνης μια μαύρη κουκίδα που εμφανίζονταν σε λευκό φόντο.επισης ir στα πλήκτρα πλοήγησης έντονο.μ αλλάξανε και gps δεν ήταν τόσο δυνατό και τελικά είχε πρόβλημα.δεν το έχω τσεκαρει να δω τ παίζει ακόμα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το gps σε μια απόσταση 100 μέτρων με το gps test και πάλι κάνει search δύο τρείς φορές και η ακριβεία είναι στα 10 μέτρα περίπου +5 -5 ...το huawei p8 lite τα πάει καλύτερα σε αυτό τ θέμα.μαλλον έχει να κάνει με την συνδεσμολογία της κεραίας.. παρόλο που μ την αλλάξανε .θα τ δοκιμάσω σε πλοήγηση σε αμάξι να δω

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς πως απενεργοποιουμε την δόνηση στο ξεκλείδωμα με δαχτυλίκο αποτύπωμα;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το G5 έχει shutter lag αρκετό ή είναι η ιδέα μου ? Ήμουν σε μια βάπτιση και επειδή τα παιδιά δεν είχαν φωτογράφο είπα να τραβήξω μερικές με το g5 και συνειδητοποιησα ότι έχασα αρκετές που με s7 δεν έχανα. Δεν το λέω για vs απλά δεν το είχα προσέξει γιατί έβγαζα κυρίως τοπία με το g5.

Επίσης σε slow motion πιξελιαζει στην οθόνη αρκετά. Έτσι είναι ?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το G5 έχει shutter lag αρκετό ή είναι η ιδέα μου ? Ήμουν σε μια βάπτιση και επειδή τα παιδιά δεν είχαν φωτογράφο είπα να τραβήξω μερικές με το g5 και συνειδητοποιησα ότι έχασα αρκετές που με s7 δεν έχανα. Δεν το λέω για vs απλά δεν το είχα προσέξει γιατί έβγαζα κυρίως τοπία με το g5.

Επίσης σε slow motion πιξελιαζει στην οθόνη αρκετά. Έτσι είναι ?

Ναι σε βράδυ ανοίγει αυτόματα το shutter speed για να είναι πιο φωτεινές.τραβας με χειροκίνητο mode ανεβάζοντας λίγο ταχύτητα κλείστρου

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε βράδυ ανοίγει αυτόματα το shutter speed για να είναι πιο φωτεινές.τραβας με χειροκίνητο mode ανεβάζοντας λίγο ταχύτητα κλείστρου

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέσα σε εκκλησία τράβηξα με αρκετό φως το μεσημέρι. Τελος παντων. Κάτι άλλο που είδα, θέλοντας να πιάσω ένα ηλιοβασίλεμα με βουνό μπροστά μου που καταλήγει σε θάλασσα και ήλιος να πέφτει στο βάθος, με hdr, είναι μαύριζε το βουνό είτε εκαιγε τον ήλιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε εκκλησία τράβηξα με αρκετό φως το μεσημέρι. Τελος παντων. Κάτι άλλο που είδα, θέλοντας να πιάσω ένα ηλιοβασίλεμα με βουνό μπροστά μου που καταλήγει σε θάλασσα και ήλιος να πέφτει στο βάθος, με hdr, είναι μαύριζε το βουνό είτε εκαιγε τον ήλιο.

Περίεργο αυτό..κρατά τις φωτό και επισκεψου service μήπως τα έχει παίξει ο αισθητήρας..βγάλε πολλές φωτογραφίες που πιστεύεις ότι έχουν πρόβλημα και πήγαινε να δεις για εμένα..

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό..κρατά τις φωτό και επισκεψου service μήπως τα έχει παίξει ο αισθητήρας..βγάλε πολλές φωτογραφίες που πιστεύεις ότι έχουν πρόβλημα και πήγαινε να δεις για εμένα..

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι φίλε μου δε νομίζω να είναι πρόβλημα. Θα τις ανεβάσω εδώ όταν γυρίσω από το νησί. Θα προσπαθήσω σήμερα να βγάλω και με ένα mi5s plus που έχει ένα παιδί στην παρέα, μαζί με G5 και s7 edge

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

20G με ημερομηνία 4/5/2017 κατεβάζω τώρα

 

Εdit: Δεν την κατεβάζει το Bridge θα δοκιμάσω αργότερα

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update μου τρωει ποκυ μπαταρια με τα δεδομενα και ζεσταινεται αρκετα. Οταν δουλευω wifi ολα μια χαρα
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update μου τρωει ποκυ μπαταρια με τα δεδομενα και ζεσταινεται αρκετα. Οταν δουλευω wifi ολα μια χαρα

Για την 20g αναφέρεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...