Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το κινητό το έχω μόλις μια εβδομάδα κ το σκαλιζω συνεχώς,λογικό είναι σαν νέα συσκευή, είναι άδικο να κρίνω την lollipop σε κατάσταση σταντ μπαι αν κ από ότι θυμάμαι ήταν πάρα πολύ καλή!! Ίσως να ήταν κ λίγο μα πολύ λίγο καλύτερη από την 6...στην χρήση όμως η ΜΜ είναι σούπερ!!!Δες κ στο νήμα μπαταρία g4 αν θες συγκεκριμένα για μπαταρία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή το κινητό το έχω μόλις μια εβδομάδα κ το σκαλιζω συνεχώς,λογικό είναι σαν νέα συσκευή, είναι άδικο να κρίνω την lollipop σε κατάσταση σταντ μπαι αν κ από ότι θυμάμαι ήταν πάρα πολύ καλή!! Ίσως να ήταν κ λίγο μα πολύ λίγο καλύτερη από την 6...στην χρήση όμως η ΜΜ είναι σούπερ!!!Δες κ στο νήμα μπαταρία g4 αν θες συγκεκριμένα για μπαταρία.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Κάποιο άλλο πρόβλημα άξιο αναφοράς σε mm; Αυτό με τον τερματισμό της κλήσης που απαιτεί restart;

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά μου το έκανε την πρώτη μέρα...έκτοτε δεν το έχει ξανά παρουσιάσει ποτέ! ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό με τον τερματισμό της κλήσης που απαιτεί restart;

 

Τοσο καιρό σε mm και δεν το έχω αντιμετωπίσει ποτέ αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα αναρωτιεμαι αν υπαρχουν διαφορες απο συσκευη σε συσκευη.εμενα ειναι παρτιδα 505,δοκιμασα την ευρωπαικη εκδοση της mm και την ρουμανικη και ειχα τα ιδια προβληματα.με την 5.1 που εχω καμποσες εβδομαδες τωρα δεν ξαναεκανε το παραμικρο....λετε να εχει σχεση με τα bootloops;;;;;;;
manaros
Link to comment
Share on other sites

Το τι έπαθα δεν περιγράφεται. Κινητό λίγων όρων και το αναβαθμίσω σε mm. Όλα καλά μέχρι που πήγα να πάρω τηλέφωνο και μόλις το βγάζω από το αυτι μου κολλάει. Επιστρέφω λοιπόν πίσω σε lollipop και βλέπω πως κάνει και εκεί το ίδιο!!!!! Τρελάθηκα. Τότε σκεφθηκα ότι ίσως φταίει το καταραμένο tempered glass που κάλυπτε το sensor. Το βγάζω και το κινητό δούλεψε ρολόι!!! Το αναβαθμίσα για δεύτερη φορά σε mm και μέχρι στιγμής όλα καλα
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g4/help/proximity-sensor-calibration-t3140393

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρειάζεται ρύθμιση ο αισθητήρας για να δουλέψει το tempered glass. Εγω έκανα το παραπάνω και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ G4 ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ, ΕΚΑΝΑ UPDATE TO ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ...ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LG ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ(PIN,ΑΡΧΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΚΤΛ).

ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ? ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΩ DOWNGRADE? Ή ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΠΑΚ ΑΠ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTORE ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΟΓΚΟ ΤΗΣ LG.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ G4 ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ, ΕΚΑΝΑ UPDATE TO ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ...ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LG ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ(PIN,ΑΡΧΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΚΤΛ).

ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ? ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΩ DOWNGRADE? Ή ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΠΑΚ ΑΠ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTORE ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΟΓΚΟ ΤΗΣ LG.

 

Διάβασε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω αυτό το θέμα σχετικά με ένα διπλό πρόβλημα που παρουσιάζει περιστασιακά το G4 με έκδοση λογισμικού την Marshmallow(τουλάχιστον για την ώρα δεν έχω δει να έχει αναφέρει κάποιος ότι του το έχει κάνει με την lollipop).

 

Συγκεκριμένα κατα τον τερματισμό μίας κλήσης, κολλάει στην επιφάνεια με τα πλήκτρα του τερματισμού κλήσης(νομίζω λέγεται caller id) και συνεχίζει να μετράει με χρόνο την διάρκεια την κλήσης, παρόλο που στην πραγματικότητα η κλήση έχει τερματιστεί.

 

Ένα άλλο θέμα(πιθανόν να σχετίζεται άμεσα με το πρώτο) είναι ότι μπορεί να μας καλούν και να φαίνεται(σε αυτούς που καλούν) ότι χτυπάει κανονικά το τηλέφωνό μας αλλά εμείς να μην λαμβάνουμε καμία εισερχόμενη κλήση και να μην υπάρχουν αυτές οι κλήσεις καθόλου στο αρχείο των εισερχομένων κλήσεων μας. Ότι γίνεται αυτό θα το καταλάβουμε όταν επιχειρήσουμε να πραγματοποιήσουμε εξερχόμενες κλήσεις και παρατηρήσουμε ότι είναι αδύνατη η πραγματοποίησή τους.

 

Και στις δύο περιπτώσεις ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι η επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί κ μένα..πριν κάνα δίμηνο ίσως κ παραπάνω.. Μόλις έκλεισαν την κλήση αυτό συνέχιζε να παραμένει ανοιχτό κ συνέχιζε να μετράει κ χρόνο. Άσχετα που είχαμε τερματίσει την κλήση...

Κράτησα πατημένο το power button και έκανε επανεκκίνηση..!!

Έστρωσε με γι αναβαθμίσεις.... Δεν μου το έχει ξανακάνει..

Τώρα φοραω την 20e.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε μία φορά έχοντας περάσει την 6. Στην λόλιποπ δεν μου το είχε κάνει.Όμως έκτοτε δεν μου το ξανά έκανε ποτέ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...ki έχουν περάσει περίπου 3 βδομάδες από τότε με πάρα πάρα πολλές κλήσεις,συνεπώς δεν υφίσταται πια σε μένα το θέμα αυτό ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα 2 φορές μου το έκανε και μια φορά ήταν η συσκευή ανοιχτή και δε δεχόμουν κλήσεις.

Αυτά σε διάστημα 3 μηνών.

Έχει καιρό να το επαναλάβει και δε θα ανησυχήσω.

Νομίζω ότι κάτι που έκανα πυροδότησε αυτή τη συμπεριφορά και τις 3 φορές αλλά δε μπορώ να θυμηθώ ακριβώς

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

στην q ή στην wind εισαι;

 

Στην Vodafone.

 

Επίσης κι εμένα 2 ή 3 φορές μου το έχει κάνει στους 2,5 μήνες που έχω το τηλέφωνο και σίγουρα δεν έκανα εγώ κάτι εκείνη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Στην Vodafone.

 

Επίσης κι εμένα 2 ή 3 φορές μου το έχει κάνει στους 2,5 μήνες που έχω το τηλέφωνο και σίγουρα δεν έκανα εγώ κάτι εκείνη την στιγμή.

 

Δοκιμασε να κανεις εγγραφη στο δυκτιο της vodafone και βγαλε το αυτοματο..

Εγω ειχα το ιδιο θεμα με το lg g pro πριν κανενα 2μηνο... Κατι κανουν στις κεραιες... :p

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και στο νήμα του G4, εμένα σταμάτησε να το κάνει από τότε που επέλεξα GSM/3G στα δίκτυα... Δηλαδή δεν το αφήνω να συνδεθεί σε 4G δίκτυο. Αν έχετε το ίδιο πρόβλημα, δοκιμάστε το να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να το διορθώσει η Lg γιατί είναι θέμα λογισμικού. Όσο για το 3G δεν το θεωρώ λύση γιατί είναι σαν να κάνω υποβάθμιση της συσκευής. Για την ώρα θα το αφήσω έτσι και βλέπω πως θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να το διορθώσει η Lg γιατί είναι θέμα λογισμικού. Όσο για το 3G δεν το θεωρώ λύση γιατί είναι σαν να κάνω υποβάθμιση της συσκευής. Για την ώρα θα το αφήσω έτσι και βλέπω πως θα πάει.

 

και σε μενα το εχει κανει αυτο που σε καλουν και δεν χτυπαει , ενώ δουλευει κανονικα το 4g! επειδη δεν το χρησιμοποιω και πολυ για τηλεφωνικες , μια φορα μου εχει τυχει.

 

εμενα τελευταια με εχει τσαντισει το twitter με mm (δεν ξερω αν ειναι θεμα εφαρμογης ή τηλ), που μπετωνει οταν παω να κανω refresh το feed και πρεπει να κανω διακοπη την εφαρμογη και να την ξανανοιξω.

 

καιρος νομιζω ειναι να βγαλουνε κανα φιξακι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εμενα παλι η 20D δεν μου αρεσε καθολου? θυμαμαι απο εποχη 5.1.1 το κινητο φυσουσε , τωρα το βλεπω που και που κανει κανα redraw και η καταναλωση μνημης με ολες τις google εφαρμογες ειναι στο 73%!!!! υποψιν το κινητο ηρθε με την 20D προεγκατεστημενη...

 

επισης το multitasking υποφερει χαλαρα σε σχεση με την 5.1.1

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμενα παλι η 20D δεν μου αρεσε καθολου? θυμαμαι απο εποχη 5.1.1 το κινητο φυσουσε , τωρα το βλεπω που και που κανει κανα redraw και η καταναλωση μνημης με ολες τις google εφαρμογες ειναι στο 73%!!!! υποψιν το κινητο ηρθε με την 20D προεγκατεστημενη...

 

επισης το multitasking υποφερει χαλαρα σε σχεση με την 5.1.1

 

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...