Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές παρέλαβα το g4 καινούργιο με s/n 602. Έχει προεγκατεστημένο το android 6.0. Είναι πύραυλος τι άλλο να πω. Και να πάθει κάτι δεν ξενερώνω

 

απο ποιο μαγαζι το πηρες και ηταν το 602 ???

:X
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει μια ερώτηση η lg οι χρήστες που την έπαθαν με το lg g4 αν θα αγόραζαν ξανά τηλέφωνο lg;Εγώ προσωπικά ούτε με σφαίρες.Η Κίνα να ναι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Για σενα μπορει να ειναι φαντασια ασε ομως και καποιους που ξερουν 5 πραγματα παραπανω να μιλησουν.

Όταν δεν ξέρεις κάτι... Ρώτα να μάθεις... Στο προτείνω....

Δεν είναι τόσο απλό... Αν ήταν θα το είχαν λύσει.... Άσε που δεν θα ξεκίναγε καθόλου

Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου για να μην καρδιοχτυπατε τσαμπα.Χαρειτε την συσκευη μας!!! Ετσι μια πλακα σας εκανα(ψεματα ηταν), σε αυτους που ειπανε για την 601,602...Εαν ειναι να γινει θα γινει.Φιλικα παντα και μην με βρισετε τωρα.:lol:

 

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56324&d=1351947016

Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση βρήκαμε ένα σαιτ και τα λύνει όλα... Αυτά που επανήλθαν μετά από hard reset τα είχαν βάλει στο πλυντήριο πριν; Αν δεν βγει η LG να απαντήσει όλα τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για να γελάμε.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε οτι πεις.

Μόνο μια ερώτηση... Εσύ που ξέρεις γιατί το αγόρασες τελικά;

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια ερώτηση... Εσύ που ξέρεις γιατί το αγόρασες τελικά;

 

Δεν θα μπω στο κοπο να απαντησω την ερωτηση σου.

Οταν μπορεσεις να ξεκαθαρισεις τη θεση σου και το πιστευω σου πανω στο θεμα και να τα αποτυπωσεις εδω μεσα ισως μπορεσουμε να κανουμε διαλογο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάω άλλο off topic... Αν θέλει η διαχείριση ας σβήσει... Πιστεύω και θέσεις;
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ...νέος στο νήμα του g4 εδώ και 2-3 μέρες...μου έχει έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση σε ΜΜ να την κάνω ή να παραμείνω στην 5.1 με την οποία είναι το κινητό.Επί ευκαιρίας είναι σειράς 601.

Η μπαταρία και σαν νέα συσκευή που το τρέχω για να το στήσω και να το ευχαριστηθώ μου βγάζει χαλαρά 4:30 ώρες + SOT

με την 6 πως πάει η μπαταρία?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να παραμείνεις στην lolllipop εγώ είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος ενώ τώρα που έχω mm Θέλω να ξανάγυρίσω Αλλά βαριέμαι να σβήνω και να τα ξανάπερνάω από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Απόλυτα ευχαριστημένος από την όλη συμπεριφορά του ίντερνετ μετάβαση μενού όλα σφαίρα και ομαλά δίχως σκαλωματα...να είχε και το περιβάλλον του g3 θα ηταν τέλεια...μάπα για τα γούστα μου τόσο χρωματικά όσο κ τα εικονίδια...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λάθος και παρασύρθηκα από βίντεο στο YouTube λές και ήμουν αρχάριος νομίζοντας πως αλλάζει και το περιβάλλον χρήσης με τα εικονίδια και είπα να την δομιμασω την ΜΜ .

Πέρασε και κάνα 40 λεπτό μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία και με την προσμονή της αλλαγής πήρα αρχικά την πρώτη ψυχρολουσία. ...ήρθε και σήμερα το πρωί και το bug που παρουσιαστηκε κ σε άλλα παιδιά με το να μην κλείνει η γραμμή ενώ ουσιαστικά έχει ολοκληρωθεί η συνομιλία και λέω. ...back to lollipop tomorrow. ...το σκαλιζα το πείραζα δεν το άφησα σε ησυχία αναβαθμίσεις lg smartworld κλπ ίντερνετ κάμερα φωτογραφίες αλλαγή εικονιδίων, θέματος αργότερα κάργα ίντερνετ. ...ξαφνικά διαπιστώνω πριν απο λιγο πως από χτες βράδυ που το έβγαλα από τον φορτιστή γύρω στις 10 και έχοντας κάνει την αναβάθμιση, η μπαταρία είναι στο 53 τοις εκατό με sot 3 ώρες και 2 λεπτά :confused: να τα να τα λέω τα καλά της 6 ....Οπότε ας της δώσω άλλη μια ευκαιρία για μερικές μέρες. ..αυτά και επανέρχομαι με νεότερα όταν είναι.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όχι σε όλα κυλάει σούπερ. Η μπαταρία με εντυπωσίασε στην 6 κ το μοναδικό από δέκα κλήσεις που έκανα είναι αυτό που μιλούσα κανένα εικοσάλεπτο περίπου και είπα στον συνομιλητή να το κλείσει,όπως και έκανε, και μετά αφού έκανα την δουλειά μου διαπίστωσα πως το τηλέφωνο δεν ανταποκρινόταν στις κλήσεις έγραφε χρόνο κλήσης 38 και κάτι δευτερα το απενεργοποιησα τελικά και έκτοτε δεν το ξανά έκανε.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Eιναι υποχεωτικο εφοσον αλλαξε ολοκληρο το system..κακως δεν εχεις κανει..εχεις αχρηστες εφαρμογες στην cache
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με official MM...η γνώμη μου για την δική μου συσκευή...καμία σχέση η μπαταρία με την lollipop...περάστε άφοβα την 6 πλην μιας φοράς που ανεφερα κ σε παραπάνω ποστ για το μη κλείσιμο της γραμμής μετά από κλίση(δεν μου το ξανά έκανε ποτέ) η μπαταρία είναι απλά αλλού...θυμίζει g2 σε έναν μικρό βαθμό...100->98 % 31 λεπτά με WiFi κ φωτεινότητα στο 40%.!! Εχω να το φορτισω από προχτές το βράδυ είμαι αναμονή Τράπεζα μισή ώρα περίπου με 3g και φωτεινότητα 60 % ....57 τοις εκατό υπόλοιπο!!! SOT 3 ώρες και κάτι λεπτά.... Εικόνες αργότερα παιδιά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό, εννοείς πως με 3 ώρες και βάλε ανοιχτή οθόνη είσαι πάνω από 50%;

 

Τι έκανες αυτες τις 3 ώρες; Χρησιμοποιουσες την οθόνη με αφή ή απλά διάβαζες;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ss πριν από λίγο στην τράπεζα...μετέφερα και τα σκριν σοτς στο θέμα με την μπαταρία (lg g4 ) και γράφω και μια μικρή περίληψη το τι έκανα το διήμερο που μεσολάβησε ;)

http://s14.postimg.org/jwr2qpc0d/Screenshot_2016_02_26_09_13_46_1.jpghttp://s14.postimg.org/y4grfcop9/Screenshot_2016_02_26_09_14_16_1.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μισό λεπτό, εννοείς πως με 3 ώρες και βάλε ανοιχτή οθόνη είσαι πάνω από 50%;

 

Τι έκανες αυτες τις 3 ώρες; Χρησιμοποιουσες την οθόνη με αφή ή απλά διάβαζες;

εννοείται πως το σκάλιζα...καμιά 20αρια sms και πάνω από μια ώρα κλίσεις και μερικές φωτογραφίες

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με την 20c που είχα πριν κάνα μήνα, με την 20d έχει βελτιωθεί η κατάσταση αναφορικά με την μπαταρία; Με lollipop είμαι γύρω στις 4 ώρες, ενώ με την 20c έφτανα οριακά τις τρεις. Με ενδιαφέρει εάν έχει βελτιωθεί η διάρκειά της κατά τη χρήση, καθώς σε stand by το βράδυ χάνει μόνο 1 με 2% έτσι και αλλιώς με 5.1.1 Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η v20d έχει κάτσει τέλεια ...ήταν καλή αρκετά καλή η lollipop όμως με την 6.0 η μπαταρία είναι απλά εξαιρετική για μια τέτοια οθόνη.!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η v20d έχει κάτσει τέλεια ...ήταν καλή αρκετά καλή η lollipop όμως με την 6.0 η μπαταρία είναι απλά εξαιρετική για μια τέτοια οθόνη.!

 

Η διαφορά που βλέπεις αφορά σε stand by time ή κατά τη χρήση; Γιατί η lollipop σε χρόνο αναμονής μου φαίνεται αρκετά καλή. Κατά τη χρήση έχει ένα μικρό θέμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...