Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια εφαρμογη δεν λαγκαρει ετσι στο moto x 2nd gen ουτε το here maps oυτε το tapatalk oυτε το google keep,google photos.

Κλειδωσε το μη πιανει χωρο.

 

Λυπάμαι, αλλά η σύγκριση είναι άτοπη. Οποιοδήποτε κινητό με stock Android θα έχει καλύτερη συμπεριφορά. Να συνέκρινες το G3 με το G4 στο θέμα αυτό, ναι, αλλά έχω κάνει διάφορα τεστ με άλλα κινητά (πχ 6p) και φαίνεται ότι λίγο πιο γρήγορα τα άλλα, αλλά σε καμία περίπτωση το G4 είναι πάτος. Έχει κάποια εκνευριστικά bug (πχ μόλις ανοίξεις τη συσκευή, το app drawer κολλάει και θέλει 2-3 για να ξεκολλήσει και να γίνει τελείως smooth) αλλά μέχρι εκεί. Όλα τα άλλα όπως πχ το Play Store που έγινε ντόρος στο βασικό νήμα είναι θέματα των εφαρμογών συμβαίνει σε όλα τα κινητά (ακόμα και το 6p δεν ήταν smooth στο PS στο ίδιο ακριβώς WiFi).

 

Και μιας και πιάσαμε την Motorola, είχα τα G 2nd & 3rd Gen με Marshmallow και στη συνέχεια το G4c, με το ίδιο setup το G4 ήταν λίγο πιο αργό και το ήξερα από πριν καθώς μπορεί το UX4 της LG να είναι πιο ελαφρύ από αυτό το G3, αλλά δεν έχει φτάσει σε επίπεδα stock Android - μόνο οι Sony & HTC το χουν καταφέρει μέχρι τώρα

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθουμε να δικαιολογισουμε τα αδικαιολογιτα;

Με lg g pro e986 δεν ειχα τετοια θεματα ΚΑΝΕΝΑ!

Και για να ειμαι ειλικρινης πριν το αναβαθμισω παρανομα σε kitkat (παρανομα γιατι η μαμα lg ποτε δεν εδωσε την δυνατοτητα σους ευρωπαιους να αναβαθμισουν αλλα την εδωσε σε τουρκους) με την τουρκικη μαμα ρομ λυθηκαν ολα τα μικροlag που δεν εβλεπε κανεις εδω στο myphone.gr

Tωρα εχουμε αναβαθμισμενο κινητο των 6πυρινων και σερνετε στο tapatalk στο google keep και στο here maps?

Πατατα το κινητο κυριες και κυριοι ειτε γιατι η lg ειναι μια εταιρια που πρεπει να φτιαχνει τελικα μονο κουζινες και ψυγεια ειτε γιατι ο snapdragon 808 ειναι gtp οπως και να εχει τα χρηματα του δεν τα αξιζει. Ειναι ψοφιμι το κινητο αν δεν μπορει να ρολαρει εν ετη 2016 ενα tapatalk και ενα google keep οπως πρεπει.

 

Και εδω μεσα πολλοι δεν καταλαβαινουν το lag τις mm εναντι στην lollipop τι παμε να συζητησουμε λοιπον;

Πειτε αν εχετε λαγκ στις εφαρμογες και αφηστε τις δικαιολογιες ας αποτρεψουμε τουλαχιστων νεους χρηστες να αγορασουν lg τηλεφωνα!!

Δεν ειναι καιροι να πεταει ο κοσμος χρηματα και εγω ο μπιπ πηγα και τα ξανα ακουμπησα στην lg που ειχα φαει το αγκουρι με το lg g pro.

Ποτε ξανα lg απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σεβαστή η άποψη σου αλλα από προσωπική εμπειρία θα έλεγα οτι είναι σαν να μιλάς για άλλη συσκευή. Κανένα lag εδώ (τουλάχιστον όχι περισσότερα από το S6 edge που δοκιμάζω παράλληλα).

 

Ας μιλήσουν και οι άλλοι κάτοχοι και ας κρίνουν αναλόγως αυτοί που διαβάζουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό. Κάποια lag τα κάνει όπως και το s6 φίλου μου αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να αναθεματιζω την LG.

Εδώ φίλος μου έχει το 6plus και δε ξέρω γιατί, δε τρέχει πολύ ομαλά. Όλο και κάπου σκαλώνει...

Τώρα η lollipop ίσως να ήταν λίγο πιο smooth αλλά και πιο αργή παράλληλα.

Εγώ είμαι ψείρας γενικά με την ομαλή κυλιση των εφαρμογών και του λειτουργικού και το g4 περνάει το δικό μου τεστ. Πχ το facebook ρολάρει χωρίς καθόλου σπασίματα

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Σορυ παίδες αλλά το ταπατολκ δεν λαγκαρει καθόλου στην υπογραφή μου...άρα δεν είναι θεμα εφαρμογης Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με lollipop, αντιμετωπίζω κάποια lag (όπως π.χ. στο viber σκαλώνει στη φόρτωση εικόνων και αυτοκόλλητων ενώ στο nexus 4 ποτέ) αλλά δεν αναθεματίζω την εταιρία. Συμβαίνουν αυτά
Link to comment
Share on other sites

Κανένα lag και εδώ... bugs ναι αλλά ως εκεί... και προέρχομαι απο nexus 6 που ρόλαρε πολύ καλά. Δεν βλέπω κανέναν να προσπαθεί να δικαιολογήσει το οτιδήποτε ο καθένας καταθέτει την εμπειρία του απο την χρήση που κάνει... Τώρα το να μην γνωρίζουμε τι είναι lag (αν και όποιος έχει δουλέψει SAMSUNG GALAXY S3 ξέρει σίγουρα :lol::lol: ) το θεωρώ απίθανο. Επίσης η λογική λέει οτι αν κάποιος θεωρεί το τηλέφωνο πατάτα απλά το πουλάει και παίρνει κάποιο άλλο (τουλάχιστον εγω αυτό θα έκανα).

 

Τέλος το να μην δουλεύει σε κάποιον καλά η συσκευή είτε επειδή δεν έχει κάτσει σωστά η rom είτε για τον οποιοδήποτε άλλο λόγο που οφείλεται καθαρά στην συσκευή του και όχι στο σύνολο των συσκευών. Μην γενικεύουμε για ακόμη μια φορά. Προφανώς για να βγει καλύτερο τηλέφωνο την προηγούμενη χρονιά κάτι έχει να προσφέρει... Δεν μπορεί να είμαστε όλοι τόσο μπιπ που να έχουμε ενα πράμα στα χέρια μας που κολλάει και να το εκθειάζουμε... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Υ.Γ. Αν υπάρχει κάποια συσκευή android που δεν λαγκάρει ποτέ παρακαλώ να μας την υποδείξετε.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

lg g pro και moto x 2nd gen δεν κολλησανε ποτε.

Δεν γινεται καποιες συσκευες να εχουν lag και καποιες αλλες οχι ποσο μαλλον οταν μιλαμε για καθαρο android απο hard reset.

Ολες το ιδιο λογισμικο φορανε.

Τωρα αν καποιοι ειναι χαρουμενοι με την αγορα τους μπραβο τους εγω προσωπικα δεν εχω αλλο θεμα περα απο τα lag στη συσκευη αλλοι εχουν bootloops και οτι αλλα προβληματα μπορει να φανταστει κανεις γιατι δεν πουλανε την συσκευη τους να πανε σε καποιο αλλο; Δεν εχει λογικη αυτο που λες λοιπον καμια!

 

Μιλαμε για καθαρο software bug κατα την αποψη μου και η LG οφειλει να το διορθωσει. Δοξα το Θεο εχω κατι χρονια εμπειρια με τα android κινητα τοσο σε απλη χρηση οσο και σε root unofficial roms κλπ και η εμπειρια μου πανω σε αυτα τα πραγματα ειναι αρκετη να αναγνωρισει αν η lg rom δουλευει σωστα ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνουν κι εμένα εντύπωση αυτά που διαβάζω για το (τόσο έντονο όσο λές) lag.

Το μοναδικό σημείο που το έχω δεί να κολλά έντονα είναι το Play Store αλλα είναι γενικό φαινόμενο οπότε δεν φταίει το G4.

Απο εκεί και πέρα είναι θέμα optimization και των εφαρμογών. Πρόβλημα δεν βλέπω, σοβαρό δε ούτε καν.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

lg g pro και moto x 2nd gen δεν κολλησανε ποτε.

Δεν γινεται καποιες συσκευες να εχουν lag και καποιες αλλες οχι ποσο μαλλον οταν μιλαμε για καθαρο android απο hard reset.

Ολες το ιδιο λογισμικο φορανε.

Τωρα αν καποιοι ειναι χαρουμενοι με την αγορα τους μπραβο τους εγω προσωπικα δεν εχω αλλο θεμα περα απο τα lag στη συσκευη αλλοι εχουν bootloops και οτι αλλα προβληματα μπορει να φανταστει κανεις γιατι δεν πουλανε την συσκευη τους να πανε σε καποιο αλλο; Δεν εχει λογικη αυτο που λες λοιπον καμια!

 

Μιλαμε για καθαρο software bug κατα την αποψη μου και η LG οφειλει να το διορθωσει. Δοξα το Θεο εχω κατι χρονια εμπειρια με τα android κινητα τοσο σε απλη χρηση οσο και σε root unofficial roms κλπ και η εμπειρια μου πανω σε αυτα τα πραγματα ειναι αρκετη να αναγνωρισει αν η lg rom δουλευει σωστα ή οχι.

 

Καλά δεν θίξαμε την εμπειρία σου.. Αλλά δέξου και εσυ την εμπειρία που έχουν προφανώς και οι υπόλοιποι. Όταν ένα τηλέφωνο ραλάρει καλά σημαίνει οτι ρολάρει καλά εσύ σώνει και καλά θες να πείσεις όλους του υπόλοιπους οτι δεν πάει καλά... Οι υπόλοιποι στραβοί είμαστε και δεν μπορούμε να εντοπίσουμε αν πάει οκ και περιμένουμε υπόδειξη;

 

Το αν πάει καλά η συσκευή σου ή όχι είναι καθαρά δικό σου θέμα. Το να γενικεύεις την εμπειρία την δική σου θέλοντας να την κάνεις και τον άλλων δεν είναι σωστό. Πιστεύεις οτι έχουμε κάποιο λόγο να σου πούμε ψέμματα οτι οι συσκευές μας πάνε μια χαρά? Γιατί για να μην πέσουν οι μετοχές μας?

 

Τέλος ξέρεις πόσοι απο αυτούς που είχαν πρόβλημα με bootloop κτλ τελικά την πούλησαν?γιατί εγώ δεν ξέρω...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δλδ εγω αμα πω οτι ειναι απο τα πιο αλαγκαριστα κινητα που κυκλοφορουν θα ειμαι τρελος?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δλδ εγω αμα πω οτι ειναι απο τα πιο αλαγκαριστα κινητα που κυκλοφορουν θα ειμαι τρελος?

Ε ναι.... :p :p :p :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν θίξαμε την εμπειρία σου.. Αλλά δέξου και εσυ την εμπειρία που έχουν προφανώς και οι υπόλοιποι. Όταν ένα τηλέφωνο ραλάρει καλά σημαίνει οτι ρολάρει καλά εσύ σώνει και καλά θες να πείσεις όλους του υπόλοιπους οτι δεν πάει καλά... Οι υπόλοιποι στραβοί είμαστε και δεν μπορούμε να εντοπίσουμε αν πάει οκ και περιμένουμε υπόδειξη;

 

Το αν πάει καλά η συσκευή σου ή όχι είναι καθαρά δικό σου θέμα. Το να γενικεύεις την εμπειρία την δική σου θέλοντας να την κάνεις και τον άλλων δεν είναι σωστό. Πιστεύεις οτι έχουμε κάποιο λόγο να σου πούμε ψέμματα οτι οι συσκευές μας πάνε μια χαρά? Γιατί για να μην πέσουν οι μετοχές μας?

 

Τέλος ξέρεις πόσοι απο αυτούς που είχαν πρόβλημα με bootloop κτλ τελικά την πούλησαν?γιατί εγώ δεν ξέρω...

 

Καλα με αυτη τη λογικη δεν βγαζουμε ακρη.

Πες που μενεις αν θες να συναντηθουμε να δω το αλαγκαριστο κινητο σου και γιατι οχι να κανουμε και μια ομαδικη συναντηση να συγκρινουμε το ασυγκριτο και γενικο προβλημα.

Γιατι αν εσενα το google keep ανοιγει το μενου του αλαγκαριστα ή δεν εχει λαγκ σπασιματα οταν κανεις scroll στα ανοιχτα apps θα πρεπει να εχεις καλυτερη εκδοση του lg g4 απο καλυτερα υλικα ή κατι τετοιο τελος παντων...συμφωνα με την λογικη σου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα με αυτη τη λογικη δεν βγαζουμε ακρη.

Πες που μενεις αν θες να συναντηθουμε να δω το αλαγκαριστο κινητο σου και γιατι οχι να κανουμε και μια ομαδικη συναντηση να συγκρινουμε το ασυγκριτο και γενικο προβλημα.

Γιατι αν εσενα το google keep ανοιγει το μενου του αλαγκαριστα ή δεν εχει λαγκ σπασιματα οταν κανεις scroll στα ανοιχτα apps θα πρεπει να εχεις καλυτερη εκδοση του lg g4 απο καλυτερα υλικα ή κατι τετοιο τελος παντων...συμφωνα με την λογικη σου παντα.

 

φίλε μου στο ξαναλέω οτι στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εγω δουλεύει μια χαρά. Δεν ξέρω αν έχω καλύτερο G4 απο το δικό σου αλλά τσεκάρε μήπως έχεις εσύ ελλατωματικό για τον οπουδήποτε λόγο. Δεν μπορεί να σου λένε τόσοι άνθρωποι οτι πάνε μια χαρά οι συσκευές τους και επειδή το λες εσύ να μην πάνε.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου στο ξαναλέω οτι στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εγω δουλεύει μια χαρά. Δεν ξέρω αν έχω καλύτερο G4 απο το δικό σου αλλά τσεκάρε μήπως έχεις εσύ ελλατωματικό για τον οπουδήποτε λόγο. Δεν μπορεί να σου λένε τόσοι άνθρωποι οτι πάνε μια χαρά οι συσκευές τους και επειδή το λες εσύ να μην πάνε.

 

Μπορεις να κατεβασεις το google keep και να κανεις swipe απο αριστερα στα δεξια τραβωντας το σε βιντεο;

Ελλατωματικη γιατι; Τα παιχνιδια τα τρεχει μια χαρα και το γενικο περιβαλλον αρκετα καλα και με την lollipop ακομα καλυτερα απο πριν ομως σε συγκεκριμενες εφαρμογες εχει lag.

Κανε ενα κοπο αν θες λοιπον να ανεβασεις ενα βιντεακι εκτος αν θες να το κανω εγω να δεις τι εστι lag :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις το google keep και να κανεις swipe απο αριστερα στα δεξια τραβωντας το σε βιντεο;

Ελλατωματικη γιατι; Τα παιχνιδια τα τρεχει μια χαρα και το γενικο περιβαλλον αρκετα καλα και με την lollipop ακομα καλυτερα απο πριν ομως σε συγκεκριμενες εφαρμογες εχει lag.

Κανε ενα κοπο αν θες λοιπον να ανεβασεις ενα βιντεακι εκτος αν θες να το κανω εγω να δεις τι εστι lag :p

 

Το κατέβασα και πάει μια χαρά σε ποιό σημείο ακριβώς όταν κάνεις swipe σου κολλάει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και πάει μια χαρά σε ποιό σημείο ακριβώς όταν κάνεις swipe σου κολλάει?

 

Εν μενου ειναι ολο και ολο απο αριστερα προς τα δεξια αν σκρολαρεις να εμφανιστει το μενου θα δεις τι εστι λαγκ ή μη σμουθ

Link to comment
Share on other sites

Εν μενου ειναι ολο και ολο απο αριστερα προς τα δεξια αν σκρολαρεις να εμφανιστει το μενου θα δεις τι εστι λαγκ ή μη σμουθ

Ωραία λοιπόν σε αυτό το μενού που μοιάζει με του play store όταν ανοίγει δεν μου κολλάει καθόλου. Αντιθέτως πάει πολύ καλά καλύτερα και από του playstore (κόλλαγε και στο nexus το playstore)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν σε αυτό το μενού που μοιάζει με του play store όταν ανοίγει δεν μου κολλάει καθόλου. Αντιθέτως πάει πολύ καλά καλύτερα και από του playstore (κόλλαγε και στο nexus το playstore)

 

Εμενα στο playstore δεν εχει κανενα θεμα στο google keep εχει αρα τι φταει;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο playstore δεν εχει κανενα θεμα στο google keep εχει αρα τι φταει;

 

δεν ξέρω... θα στο ανεβάσω και youtube να το δεις. Υπάρχει περίπτωση να έχει βγει κανένα update και να μην το έχεις κάνει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο playstore δεν εχει κανενα θεμα στο google keep εχει αρα τι φταει;

 

Γιατί δε φτιάχνεις ένα μικρό βιντεάκι με τις εφαρμογές που σου λαγκάρουν να το δουν όλοι; Για να έχουν μια εικόνα (η οποία, σίγουρα, βοηθάει περισσότερο από την όποια περιγραφή).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε φτιάχνεις ένα μικρό βιντεάκι με τις εφαρμογές που σου λαγκάρουν να το δουν όλοι; Για να έχουν μια εικόνα (η οποία, σίγουρα, βοηθάει περισσότερο από την όποια περιγραφή).

 

δεν νομιζω να βοηθησει πολυ μιας και η καμερα του λαπτοπ τραβαει με 15fps.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν θες να παρεις κινητο που να λαγκαρει οσο το δυνατον λιγοτερο τοτε το android δεν κανει για σενα.συμβιβασου με τους περιορισμους που εχει η apple και παρε ενα iphone.οι περισσοτερες εφαρμογες ειναι πολυ καλυτερα γραμμενες για τα iphone μιας και εχει συγκεκριμενο hardware σε σχεση με το ανδροιντ που πρεπει να παιξουν οι εφαρμογες απο τα φθηνοτερα μεχρι τα high end μοντελα.οι πιθανοτητε λενε οτι καλοια στιγμη θα βγει καποιο update που θα βελτιωσει καποιες εφαρμογες μα θα χαλασει αλλες.οποιος πει οτι εχει παρει android συσκευη που παιζουν τα παντα smooth ειναι το λιγοτερο ψευτης.

over and out!

manaros
Link to comment
Share on other sites

Καλά φίλε άστο τόσα χρόνια μια χαρά σμοουθ ήμουν δεν χρειαζεται να κάνεις προπαγάνδα ή αν το βλέπεις έτσι τότε πρέπει εσύ να πας σε iphone γιατί έμενα ή εμπειρία μου μου λέει pure android = smooth as hell.το LG g4 έχει θέμα και η LG μια ζωή κάνει τα ίδια με LG g pro,LG g2 , LG g3 κλπ τα διόρθωσε στο τέλος ελπίζω να συμβεί το ίδιο και με το LG g4.

 

Ελπίζω λοιπόν σε update από LG και διόρθωση του bug που κατά πάσα πιθανότητα είναι στο hardware acceleration που δεν τρέχει πάντα σωστά. Αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...