Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε εσένα δεν λαγκαρει αλλά έχει λοξιγκα,την είχα πρόσφατα την συσκευή και είχα λαγκ αλλά αμελητεο λογικά το πως έχεις στημένο το τηλέφωνο παίζει ρόλο,πάντως η lg μετά την g2 εποχή ενώ με είχε κάνει οπαδο της με έχασε
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το κατεβασμα τις μπαρας ναι αλλα δεν μου το κανει στη μπαρα ποτε αλλα σε καποιες εφαρμογες..

 

Και το κατέβασμα της μπάρας, και την φώτο στο φόντο. Και σε εφαρμογές μου το έκανε όπως λες. Το έχω στείλει την προηγούμενη εβδομάδα στη Procordia για το πρόβλημα που κράσαρε τις φώτο στη micro sd, να δουν και τα κολλήματα που είχε και με απάντησαν πως θα γίνει αλλαγή πλακέτας!

Link to comment
Share on other sites

Και το κατέβασμα της μπάρας, και την φώτο στο φόντο. Και σε εφαρμογές μου το έκανε όπως λες. Το έχω στείλει την προηγούμενη εβδομάδα στη Procordia για το πρόβλημα που κράσαρε τις φώτο στη micro sd, να δουν και τα κολλήματα που είχε και με απάντησαν πως θα γίνει αλλαγή πλακέτας!

 

Μπορεις να μου πεις πως εγγραψες το βιντεακι;

Δοξα το θεο δεν εχω προβλημα με την sd καρτα..

Αλλαγη πλακετας σου κανανε γιατι ειχες θεμα με την sd;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις πως εγγραψες το βιντεακι;

Δοξα το θεο δεν εχω προβλημα με την sd καρτα..

Αλλαγη πλακετας σου κανανε γιατι ειχες θεμα με την sd;

 

Με αυτό το πρόγραμμα. Ναι έτσι μου είπαν όταν μίλησα μαζί τους.

Edited by saxoman85
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος... Τωρα ξανα παω σε mm με ota... Ενα πουλακι που ειχε το ιδιο προβληματισμο με εμενα μου ειπε για καθαρη εγκατασταση mm με lg up.. Που μπορω να βρω την official για h815 netherlands?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εχω το πιο γρηγορο απολους σας lg g4 h818p..........Και να σας πω το γιατι.......Παει απλα σφαιρααααααααααααααααααααα σε ολα!!!!

Λοιπον εχουμε και λεμε........

Ημουν σε MM τι ΜΜ ομως?Το πηρα απο αλλον και μαλλον εκανε το update αλλα τι?Πηρε back up απο το lollipop.. Ενω επρεπε να το κανει set up as new...Που μαλλον δεν εκανε οπως πολλοι....Τεσπα....

Κατεβαινω σε lollipop απο τα πολλα που ακουσα εδω μεσα οκ δουλευε το κινητο αλλα οχι οπως τωρα....

Βγαζουμε ολες τις καρτες απο μεσα σιμ και sd κανουμε πριν και μετα hard reset.....

Περναμε την ΜΜ οπως καναμε ακριβως downgrade απο ΜΜ σε lollipop (δηλαδη με το αρχειο kzd μεσω lg up στην αρχη το εχουμε στο update και οταν παρει το kzd αρχειο τικαρουμε το διπλα)

Κανουμε παλι hard reset το σβηνουμε.......

Βαζουμε ολες τις καρτες παλι και το ανοιγουμε...........

Το κανουμε set up as newwww δεν παιρνουμε back up που μας προτεινει και εγκαθιστουμε ολες τις εφαρμογες που μας αρεσουν απο την αρχη...

Ε το κινητο ειναι αγνωριστο....Παει σφαιρα σε ολα............

Εγω τουλαχιστον με αυτα που εκανα το βλεπω οπως δεν το εχω ξαναδει ποτε....

Antutu με lollipop 58000 max με mm 65000.....

(Να τονισω οτι σε ολα αυτα με βοηθησε ο χρηστης vamire666 μεσω πολλων πμς που σε ολα αυτα που εχει πει εχει απολυτο δικαιο σε ολα γιατι τα ψαχνει ολα εξοχινιστικα και πολυ καλα κανει γιατι οταν δινουμε τα λεφτα μας για καποια συσκευη εχουμε και τις αναλογες απαιτησεις)

Για μενα ειναι το καλυτερο τηλ που ειχα ποτε σε δικαρτο γιατι εδω και παρα πολυ καιρο παιρνω μονο δικαρτα νομιζω πως θα το κρατησω για παρα πολυ καιρο ειναι αψογο σε ολα...

http://s30.postimg.org/4c21y45c1/e3fea3c9c05e3134c6c73d0e89da89f563388fdbb1b190f1.jpg

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Καλά φίλε άστο τόσα χρόνια μια χαρά σμοουθ ήμουν δεν χρειαζεται να κάνεις προπαγάνδα ή αν το βλέπεις έτσι τότε πρέπει εσύ να πας σε iphone γιατί έμενα ή εμπειρία μου μου λέει pure android = smooth as hell.το LG g4 έχει θέμα και η LG μια ζωή κάνει τα ίδια με LG g pro,LG g2 , LG g3 κλπ τα διόρθωσε στο τέλος ελπίζω να συμβεί το ίδιο και με το LG g4.

 

Ελπίζω λοιπόν σε update από LG και διόρθωση του bug που κατά πάσα πιθανότητα είναι στο hardware acceleration που δεν τρέχει πάντα σωστά. Αυτα

 

ουτε προπαγανδα κανω φιλε μου ουτε θα μεταβω βεβαια σε iphone γιατι οταν αγοραζα εγω το g4 το πηρα για λογους που ηξερα οτι θα με καλυψει και οχι για λογους που ηθελα να με καλυψει.το g4 δεν ειναι pure android οπως λογικα γνωριζει αλλα η lg εχει παραμετροποιησει οσο χρειαζεται το menu για να μαθαινεις σε αυτην και να σου φαινεται ευκολοτερη η μεταβαση στο επομενο κινητο της παρα καποιας αλλης μαρκας.(κλασσικο μαρκετινιστικο κολπο οπως λογικα παλι ξερεις)παρε λοιπον pure android να απολαυσεις την εμπειρια την επομενη φορα και ασε εμας που ορθα επιλεξαμε τον οχι ταχυτερο επεξεργαστη και ταχυτερα χαρακτηριστικα αλλα ισως το καλυτερο camera phone με την υπεροχη οθονιτσα του να απολαμβανουμε τις αρετες του.

Υ.γ.ο stef31nos λεει πως τον βοηθησες και το δικο του παει σφαιρα.hardwareικα το g4 με το g4 dual ειναι ιδια.μηπως τελικα το δικο σου εχει οντως καποιο προβλημα και καλυτερα να το στειλεις στο σερβις;

Edited by manaros19
manaros
Link to comment
Share on other sites

παρε λοιπον pure android να απολαυσεις την εμπειρια την επομενη φορα και ασε εμας που ορθα επιλεξαμε τον οχι ταχυτερο επεξεργαστη και ταχυτερα χαρακτηριστικα αλλα ισως το καλυτερο camera phone με την υπεροχη οθονιτσα του να απολαμβανουμε τις αρετες του.

Εκτος το οτι μπαινεις στο τοπικ "μου" μας την λες και απο πανω.. Αμα εισαι εκτος του θεματος και δεν το κατεχεις καλυτερα να μη λες την αποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ανοιγεις ενα τοπικ με απωρεια στον τιτλο ρωτωντας μας αν οι υπολοιποι κατοχοι του LG G4 εχουμε λαγκ. βγαινουν τοσα ατομα σου λενε δεν εχουν προβλημα και τους "επιτιθεσαι". Για ποιο λογο ανοιξες το τοπικ αυτο αμα δεν θες τις προσωπικες μας εμπειριες? Ξεκινας ενα θεμα απλα και μονο για να δικαιωθεις και να πουμε ναι εχεις δικαιο? αμα σου φενεται εσενα το κινητο αργο για να τα δικα σου στανταρ πουλα το και παρε αλλο. Εμενα προσωπικα δεν μου φενετε να εχει λαγκ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειμαι δευτερη ημερα με mm απο lollipop και δεν υπαρχει κανενα lag εκτος αυτο του here maps.

Εχουμε και λεμε 602 σειρα ηρθε με mm ειχα lag τρελο για τα δεδομενα το κινητου εκανα εκανα επαναφορα (hard reset) παλι ειχα lag το εκανα downgrade σε lolipop ειχα αρκετα λιγοτερο lag αλλα υπηρχε μονο σε καποιες εφαρμογες... εκανα updates το ιδιο μετα μου ηρθε το ota για mm το εκανα και δεν εχω ιχνος lag τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ΟΤΑ έχω περάσει όλα τα updates στις συσκευές που έχω αλλάξει ( xperia L , Xperia Sp , Xperia Z , lg g3, lg g4 (601 series με lollipop το είχα πάρει) lg g4c της γυναίκας. Πάντα οι ΟΤΑ μου κάθονται τέλεια και ποτέ δεν κάνω clean install.Απλά η γνώμη μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ΟΤΑ έχω περάσει όλα τα updates στις συσκευές που έχω αλλάξει ( xperia L , Xperia Sp , Xperia Z , lg g3, lg g4 (601 series με lollipop το είχα πάρει) lg g4c της γυναίκας. Πάντα οι ΟΤΑ μου κάθονται τέλεια και ποτέ δεν κάνω clean install.Απλά η γνώμη μου.

 

δεν εκανα clean install μονο οταν χρειαστηκε για downgrade. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποχαιρετω το νήμα (μόνο σαν συσκευή γιατί θα το παρακολουθώ) καθώς πούλησα την συσκευή και πήρα ένα καινούργιο lg v10. Χαρείτε την κινηταρα σας και μην αγχωνεστε για τίποτα! Το δικό μου ήταν 505 απροβληματιστο και ιπτάμενο αλλά η καταραμενη η λοξα με έστειλε να πάρω καινούργιο :p :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποχαιρετω το νήμα (μόνο σαν συσκευή γιατί θα το παρακολουθώ) καθώς πούλησα την συσκευή και πήρα ένα καινούργιο lg v10. Χαρείτε την κινηταρα σας και μην αγχωνεστε για τίποτα! Το δικό μου ήταν 505 απροβληματιστο και ιπτάμενο αλλά η καταραμενη η λοξα με έστειλε να πάρω καινούργιο :p :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με βλεπω σε οχι πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα , με την ιδια συσκευη :p Δε ξερω αν θα με πιασουν και εμενα οι λοξες μου (και εδω απροβληματιστη συσκευη).

Να το χαιρεσαι και κριμα που το αποχαιρετισες ετσι αδοξα. That escallated quickly though :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω σε οχι πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα , με την ιδια συσκευη :p Δε ξερω αν θα με πιασουν και εμενα οι λοξες μου (και εδω απροβληματιστη συσκευη).

Να το χαιρεσαι και κριμα που το αποχαιρετισες ετσι αδοξα. That escallated quickly though :lol:

Με δόξα το αποχαιρετησα! Απλά αλλάζω συχνά τηλέφωνα δεν είχα κανένα παράπονο πραγματικά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με δόξα το αποχαιρετησα! Απλά αλλάζω συχνά τηλέφωνα δεν είχα κανένα παράπονο πραγματικά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω αλλαζω πολυ συχνα... Καθε 3 χρονια :lol:

Πολυ παλια αλλαζα πιο τακτικα, επι εποχες siemens sx1 :p

Link to comment
Share on other sites

με το καλο και σε μεγεθος 32αρας παιδια :lol:

0,2 ίντσες δεν είναι πολύ don't worry

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με δόξα το αποχαιρετησα! Απλά αλλάζω συχνά τηλέφωνα δεν είχα κανένα παράπονο πραγματικά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το καλό να γυρίσεις ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να γυρίσεις ξανά!

Ε μετά καλώς εχοντων των πραγμάτων ή θα πάρω g5 ή αν δεν μου αρέσει γιατί δεν το έχω δει live θα πάω για Sammy για λίγο καιρό. Sorry για τα off topic

 

Στάλθηκε από το LG V10

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με δόξα το αποχαιρετησα! Απλά αλλάζω συχνά τηλέφωνα δεν είχα κανένα παράπονο πραγματικά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και γω μετα το πασχα που θα πεσει λιγο ειμαι ετοιμος αν και εχω το 4αρι 3 μηνες....λεω να κανω το κατι παραπανω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και γω μετα το πασχα που θα πεσει λιγο ειμαι ετοιμος αν και εχω το 4αρι 3 μηνες....λεω να κανω το κατι παραπανω!!

Μια χαρά είναι το 4αρι μην κολλήσεις αυτή τη βλακεια που έχω εγώ έχω αλλάξει σε ένα χρόνο 4 συσκευές

 

Στάλθηκε από το LG V10

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το 4αρι μην κολλήσεις αυτή τη βλακεια που έχω εγώ έχω αλλάξει σε ένα χρόνο 4 συσκευές

 

Στάλθηκε από το LG V10

 

Αφού έχεις τη δυνατότητα, καλά κάνεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις τη δυνατότητα, καλά κάνεις! :)

Δίνω λίγα χρήματα φίλε μου γιατί τα δίνω σχεδόν καινούργια τα τηλέφωνα

 

Στάλθηκε από το LG V10

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...