Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με απενεργοποιημενα τα smart settings και ενω η οθονη ειναι σβηστή , ..σε ανυποπτες χρονικες στιγμες ενεργοποιειται (στο σημειο που την χτυπαμε 2 φορες για να ξεκλιδωσει)...και μετα απο λιγο ξανασβηνει !

Δεν εχω καταλαβει με ποιο κριτηριο το κανει αυτο, ουτε αν ειναι λογικη λειτουργια η δυσλειτουργια!

Απο τις ρυθμισεις δεν μπορεσα να βρω κατι!

 

Γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει?

 

Ευχαριστώ ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην τελευταια αναβαθμιση λογισμικου του Lg g4 μου ,αφου εγκατασταθηκε το νεο λογισμικο ,το κινητο stuckαρε κανοντας "βελτιστοποιηση Android" και εχει μεινει σε αυτο το σημειο αρκετες ωρες. Τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να μπει κάποιος που ξέρει καλύτερα , θα σου έλεγα να το βάλεις στο ρεύμα σε πρώτη φάση μπας και ξεκολλήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει αλλα το κακο ειναι οτι ζεσταινεται(το εχω βαλει στο ψυγειο) και δεν καταλαβαινω γιατι συμβαινει αυτο. Λες να το στειλω καπου;
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει αλλα το κακο ειναι οτι ζεσταινεται(το εχω βαλει στο ψυγειο) και δεν καταλαβαινω γιατι συμβαινει αυτο. Λες να το στειλω καπου;

 

Οχι φιλε γιατι... αραξε...

 

Και να μην ξεκολλησει ποτε θα του περασεις χειροκινητα την MM με το LG UP... Εγω την περασα σε 5 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξέρω . Κανε υπομονή και κάποιος άλλος μπορεί να ξέρει κάτι.

Λογικά Ίσως να έχει γίνει η βελτιστοποίηση και απλά να κόλλησε , αλλά ρισκάρεις τώρα να βγάλεις την μπαταρία; Μπορεί Μετά μα μην ανοίγει καν και να φύγεις για σέρβις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι μου ειπες τωρα εμενα... Χαχα :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σιγουρα περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την ΜΜ απο εδω : http://storagecow.eu/Xda/LG%20G4/Marshmallow%206.0/H81520A_00.kdz

 

Κατεβασε το LGUP απο εδω : http://oceanhost.eu/eps4h4pmwphu/LGUP.zip.htm

 

Ανοιξε το LGUP ασε το BIN τικαρισμενο κατω αριστερα... πηγαινε δεξια στις 3 κοκκινες τελιες... πατα το & διαλεξε το kdz που κατεβασες....

 

Πανω διαλεγεις το REFUBRISH για να κανει clean install ( ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ )

 

πριν πατησεις START κλεινεις το τηλ τελειως ( βγαλε μπαταρια για 5 δευτερα και βαλτην ξανα ) και πατα πατημενο το κουμπι προς τα πανω... και ταυτοχρονα συνδεσε το καλωδιο στο κινητο αφου πρωτα το εχεις βαλει στο PC

 

θα μπει σε Download mode το τηλεφωνο... μετα πατα Start

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βγαζεις απλα την μπαταρια και να δοκιμασεις να το ξανα bootαρεις?

Δεν παθαινει τιποτα το τηλεφωνο αμα βγαλεις την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους!μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν κατεβαίνει η αναβάθμιση?το κιν είναι από skroutz.

 

Γίνε λίγο πιο αναλυτικός. Τι εννοείς δεν κατεβαίνει? Έχει κολλήσει ας πούμε κάπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση για κάποιο λόγο οι επαφές κρασαρουν μόλις πάω να κάνω edit σε κάποια. Έχει παρατηρήσει κάποιος παρόμοιο θέμα;
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και συγχρονίζει της επαφές στην google μηπως να το κανεις μια επαναφορά παντως οταν το έκανε η αλλαγές περνούσαν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά είναι η τελευταία λύση. Είδα ότι έχει βγει η 20C για κάποιες χώρες.
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα με lgup την 20c...για να δούμε...χρόνος περίπου 7 λεπτά για την εγκατάσταση
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω για ενα πρόβλημα που με βγήκε με την 6 την α. Μετα απο εγκατάσταση το wpa που κανει αναζητήσει σε δίκτυα με ελεγε πως δεν βρίσκει το WiFi. Μετα απο ενα hard reset ξανακατεβασα την εφαρμογή και δούλεψε κανονικά μετα απο μερικές μερες λειτουργίας παλι με εμφάνισε το ιδιο πρόβλημα. Εστειλα e-mail στο δημιουργό της εφαρμογής που με ειπε σε 6 δεν εχει καποιο προβλημα. Αν το εχει το προβλημα κάποιος και έχει βρει κάποια λύση ας με πει τη να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω για ενα πρόβλημα που με βγήκε με την 6 την α. Μετα απο εγκατάσταση το wpa που κανει αναζητήσει σε δίκτυα με ελεγε πως δεν βρίσκει το WiFi. Μετα απο ενα hard reset ξανακατεβασα την εφαρμογή και δούλεψε κανονικά μετα απο μερικές μερες λειτουργίας παλι με εμφάνισε το ιδιο πρόβλημα. Εστειλα e-mail στο δημιουργό της εφαρμογής που με ειπε σε 6 δεν εχει καποιο προβλημα. Αν το εχει το προβλημα κάποιος και έχει βρει κάποια λύση ας με πει τη να κανω.
το greek wpa finder λες; αν ναι πρέπει να είναι ανοιχτή η τοποθεσία.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

το greek wpa finder λες; αν ναι πρέπει να είναι ανοιχτή η τοποθεσία.

Εσαι αρχηγός αυτο ηταν. Να σε ρωτησω εγω δεν εχω καποιο αλλο προβλημα να το παω στην c η να μείνω εδω ?

Link to comment
Share on other sites

Εσαι αρχηγός αυτο ηταν. Να σε ρωτησω εγω δεν εχω καποιο αλλο προβλημα να το παω στην c η να μείνω εδω ?
Δεν την έχω βάλει ακόμα την c είμαι στην v20b για να σου πω με σιγουριά.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Εσαι αρχηγός αυτο ηταν. Να σε ρωτησω εγω δεν εχω καποιο αλλο προβλημα να το παω στην c η να μείνω εδω ?

Εγώ που έχω βάλει εδώ και λίγες μέρες την c δεν βλέπω κάποια διαφορά με την b.αντίστοιχα πολύ καλη

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα πρώτη φορά προσπάθησα να ακούσω ράδιο από την συσκευή .έβαλα τα ακουστικά το άνοιξα αλλά δεν ακούω τίποτα ούτε από τα ακουστικά ούτε από μεγάφωνο. Τα ακουστικά λειτουργούν σε άλλες λειτουργίες (δοκιμασα και αλλά) δλδ ευθύνεται το ράδιο της συσκευής. Επίσης να πω ότι το αυτόματο ψάξιμο δούλευει και αποθηκεύει σταθμούς.καμμία ιδέα;

 

Οκ το απεγκατεστησα και το πέρασα ξανά το ραδιόφωνο και δουλεύει .

Edited by asgeo
Link to comment
Share on other sites

στην οθονη κλειδωματος,δεν μου βγάζει τον καιρο.ξερετε βροχη ηλιο

 

γιατι?ειμαι στην 6

 

πήγαινε ρυθμίσεις - γενικές - σχετικά με το τηλέφωνο - κέντρο ενημέρωσης - ενημέρωση εφαρμογής .Εκει θα βρεις τον καιρό κάντον εγκατάσταση

 

καλύτερα για γενικές ερωτήσεις να απευθύνεστε εδώ για να τα βλέπει κάποιος και να σας απαντάει και πιο άμεσα.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...