Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα που το σκεφτομαι, η εξαρση στο image retention στο κινητο μου, υπηρξε με την V20D οταν την ειχα βαλει. Με την V20G που εβαλα τωρα, ακομη και στο 100% φωτεινοτητα backlight της οθονης, η οθονη παραμενει χλιαρη.

Σε αυτο συντελει το οτι ουτε η πισω πλευρα στο υψος της καμερας που πριν ζεσταινοταν πολυ, δεν ζεταινεται τωρα. Πιθανοτατα, εκεινη η θερμοκρασια προστιθονταν με επαγωγη στην οθονη, η οθονη ανεβαζε ακομη περισσοτερο θερμοκρασια και το image retention ερχοταν ευκολα. Η οθονη ζεσταινοταν αρκετα ακομα και με 30-40% φωτισμο.

Τωρα τεσταρω με 100% εδω και 15 λεπτα και ισα που ειναι χλιαρη.

 

Να σημειωσω πως μπορει τωρα να επεσε η θερμοκρασια του καιρου, αλλα και πριν με A/C στο σπιτι συνεχεια ο χωρος ηταν πιο ψυχρος απο οτι ειμαι τωρα χωρις ac και με ανοιχτες πορτες.

Θεωρω λοιπον, οτι ισως εβαλε το χερακι της η v20d στο image retention. Τωρα το κινητο ειναι πιο δροσερο πισω στον επεξεργαστη και σαν αποτελεσμα, εχω και μικροτερη θερμοκρασια οθονης μπροστα, αφου δεν υπαρχει μεγαλη απαγωγη θερμοτητας απο επεξεργαστη προς την οθονη.

Το κινητο με την V20G σιγουρα θερμαινεται λιγοτερο.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω σίγουρα έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες και καλύτερο sot με την μέχρι τώρα εμπειρία μου.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα αν την κανουμε την αναβαθμιση να κανουμε πρωτα επαναφορα? η να την τρεξουμε απο επανω (και κατοπιν να κανουμε επαναφορα) ? Τι προτείνετε ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα αν την κανουμε την αναβαθμιση να κανουμε πρωτα επαναφορα? η να την τρεξουμε απο επανω (και κατοπιν να κανουμε επαναφορα) ? Τι προτείνετε ?

 

Δεν χρειάζεται επαναφορά μιας και πρόκειται για minor update. Επαναφορά θα κάνεις είτε σε major updates, είτε αν αντιμετωπίσεις προβλήματα μετά την όποια αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι... Μετά πο 2 μήνες κάτοχος του g4 απροβλημάτιστα, του έκανα unlock και root και αλλαγή kernel. Άλλαξα τους χρονισμούς των πυρήνων και δουλεύει τους 4 πυρήνες στα 1,66 και τους 2 στα 1,93. Το κινητό απλά δεν υπάρχει... πετάει.. στο antutu βγάζει 87,000 συν, πλην. Όποιος το έχει ξεκλειδωτο και του αρέσει να πειραματίζεται ας το κάνει.... έτσι για παιχνίδι.

 

Υ.Γ ο kernel είναι ο super ex

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι... Μετά πο 2 μήνες κάτοχος του g4 απροβλημάτιστα, του έκανα unlock και root και αλλαγή kernel. Άλλαξα τους χρονισμούς των πυρήνων και δουλεύει τους 4 πυρήνες στα 1,66 και τους 2 στα 1,93. Το κινητό απλά δεν υπάρχει... πετάει.. στο antutu βγάζει 87,000 συν, πλην. Όποιος το έχει ξεκλειδωτο και του αρέσει να πειραματίζεται ας το κάνει.... έτσι για παιχνίδι.

 

Υ.Γ ο kernel είναι ο super ex

 

 

Από μπαταρία πως πάει? Σου κρατάει κανένα 10λεπτο? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μου ήρθε και εμένα σήμερα η αναβάθμιση 20g. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν το update, κάνω την εγκατάσταση του νέου λογισμικού, μετά τις εφαρμογές μπορώ να τις επαναφέρω στην έκδοση που είχα πριν την επαναφορά ή θα μου κάνει εγκατάσταση των τωρινών εκδόσεων; (Εννοείται ότι θα έχω κρατήσει back up πριν την επαναφορά). Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή δεν κάνω αναβαθμίσεις σε νέες εκδόσεις των εφαρμογών καθώς "τρώνε" περισσότερη ram στο κινητό κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 ωρες και 20 λεπτα χρήση μπαταρίας απο την οθόνη και τώρα εχει 8%. Με αυτόματο το φωτισμό... Η μπαταρία κρατάει το ιδιο και ίσος βγάζει λίγο παραπάνω λεπτά γιατι έχω κατεβάσει τα ρεύματα.... μπορείς να κάνεις πολλές ρυθμίσεις με τον kernel (ρεύματα, μέγιστη ένταση φωτεινότητας οθόνης, καλύτερη διαχείρηση).... το είχα ψάξει πολύ το θέμα με το nexus που ειχα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά, μου ήρθε και εμένα σήμερα η αναβάθμιση 20g. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν το update, κάνω την εγκατάσταση του νέου λογισμικού, μετά τις εφαρμογές μπορώ να τις επαναφέρω στην έκδοση που είχα πριν την επαναφορά ή θα μου κάνει εγκατάσταση των τωρινών εκδόσεων; (Εννοείται ότι θα έχω κρατήσει back up πριν την επαναφορά).

 

Είναι δώρο άδωρο να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να επαναφέρεις backup.

 

Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή δεν κάνω αναβαθμίσεις σε νέες εκδόσεις των εφαρμογών καθώς "τρώνε" περισσότερη ram στο κινητό κάθε φορά.

 

Δεν είναι γενικός κανόνας αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι την πέρασαν είδαν διαφορές; Αξίζει να την περάσω ή τσάμπα θα δεσμευσω μισό γιγα αποθηκευτικού χώρου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι την πέρασαν είδαν διαφορές; Αξίζει να την περάσω ή τσάμπα θα δεσμευσω μισό γιγα αποθηκευτικού χώρου...

 

Αξίζει. Το κινητό θερμαίνεται λιγότερο και βγάζει παραπάνω ώρες λειτουργίας με μία φόρτιση (τρώει λιγότερη μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@himtan ...thanks!!... κάποιο άλλο μέλος εντυπώσεις??

 

Ισχύουν αυτά που προαναφέρθηκαν... Πρόκειται για παρατηρήσεις που έχουν επισημάνει και άλλα μέλη που αναβάθμισαν στην εν λόγω έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H V20G έιναι για τη marshmallow, root για marshmallow έχει βγει??

Όσοι είχατε πρόβλημα φόρτισης, αργή φόρτιση, έφτιαξε??

Link to comment
Share on other sites

H V20G έιναι για τη marshmallow, root για marshmallow έχει βγει??

Όσοι είχατε πρόβλημα φόρτισης, αργή φόρτιση, έφτιαξε??

Γίνεται ρουτ με su -2.67 αλλά θέλει κάποια διαδικασία. Εντολές adb και boot σε προσωρινό twrp για να περαστεί από εκεί και φυσικά unlocked bootloader.

 

LG G4

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε η αναβαθμισει και εμενα.512 ολλανδικο.παντως από οτι δειχνει στα λιγα λεπτα που το δουλευω δεν εχω παρατηρήσει να καίει τοσο πολυ..γενικα μου δειχνει οτι εγινε για καλο αυτη η αναβαθμισει.θα δειξει..
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κι εμένα μου πετάει αυτά κατά καιρούς....

 

Screenshot_2016_08_20_00_48_31_1.png

 

Screenshot_2016_08_20_00_48_31_1.png

 

 

Εχτές έγινε και στο δικό μου αναβαθμηση.

 

LG-H815

 

 

Screenshot_2016_08_24_13_27_55.pnggifs upload

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια με το "επικάλυψη οθόνης" προβλημα; Έχω φτάσει στα όρια μου, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω σχεδόν καμία εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια με το "επικάλυψη οθόνης" προβλημα; Έχω φτάσει στα όρια μου, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω σχεδόν καμία εφαρμογή

 

Καντο μία επαναφορά μπας και στρωσει

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα, στην αρχη κομπλέ, μετα ξανα τα ιδια

θα το σπασω.. που εμπλεξα γ*&^&^ τον αντιχριστό τους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...