Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ένα κόλπο να κάνεις την οθόνη μονόχρωμη

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες μας φίλε πως το κάνεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το μεσημέρι και εγώ με την σειρά μου εγκατέστησα την ROM μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα και γενικότερα φαίνεται πολύ καλή...
Link to comment
Share on other sites

Από το μεσημέρι και εγώ με την σειρά μου εγκατέστησα την ROM μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα και γενικότερα φαίνεται πολύ καλή...

 

Αναμένουμε εντυπώσεις. Κάποια στιγμή στο μέλλον θα το τολμήσω, γιατί δε βλέπω να δίνει η LG ποτέ το update.

To security patch λέει Ιούλιος του 17;

Η κάμερα έχει αλλαγές; Εννοώ είναι το ίδιο με ΜΜ;

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις. Κάποια στιγμή στο μέλλον θα το τολμήσω, γιατί δε βλέπω να δίνει η LG ποτέ το update.

To security patch λέει Ιούλιος του 17;

Η κάμερα έχει αλλαγές; Εννοώ είναι το ίδιο με ΜΜ;

Ναι και η κάμερα είναι η ίδια αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ή θερμοκρασία καμία σχέση με πριν που ζεματουσε.bMqkLG

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις. Κάποια στιγμή στο μέλλον θα το τολμήσω, γιατί δε βλέπω να δίνει η LG ποτέ το update.

To security patch λέει Ιούλιος του 17;

Η κάμερα έχει αλλαγές; Εννοώ είναι το ίδιο με ΜΜ;

Ναι και η κάμερα είναι η ίδια αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ή θερμοκρασία καμία σχέση με πριν που ζεματουσε.bMqkLG

 

Ωραία, αυτό με την κάμερα με ενδιαφέρει περισσότερο από όλα. Γιατί καθώς φαίνεται, θα πάρω το xiaomi mi max 2 και το G4 θα γίνει πειραματόζωο, εφόσον η LG το παράτησε στο έλεός του :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία, αυτό με την κάμερα με ενδιαφέρει περισσότερο από όλα. Γιατί καθώς φαίνεται, θα πάρω το xiaomi mi max 2 και το G4 θα γίνει πειραματόζωο, εφόσον η LG το παράτησε στο έλεός του :)

Ευχαριστώ!

 

Πιστέυω να το έχεις σκεφτεί καλά... διότι το mi max είναι τέρας... σε διαστάσεις εννοώ.

 

Είχα το 1 και το G4 μπροστά του φαίνεται mini:lol:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

 

Πιστέυω να το έχεις σκεφτεί καλά... διότι το mi max είναι τέρας... σε διαστάσεις εννοώ.

 

Είχα το 1 και το G4 μπροστά του φαίνεται mini:lol:

 

Με εξιτάρει το γεγονός ότι θα κουβαλάω ένα τέρας μαζί μου. Μπορεί να τρομάζω και κόσμο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με την νέα ρομ είναι ότι μπορείς να βάλεις και την google hdr+ που είναι πολυ Καλή

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

αν εχει καποιος λινκ να κατεβασω την ελληνικη εκδοση ας το στειλει εννοω την LGABCD xabcxx

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δωστε ρε μαγκιες μια χερα βοηθειας παλευω εδω και ωρες και με το lgup και το lg flash tool και δεν βγαινει ακρη το ενα δεν αναγνωριζει τα αρχεια μου ενω ειναι kdz και το αλλο κολλαει στο 3ο σταδιο που ψαχνει να βρει τα στοιχεια lg flash tool connection to server failed με αυτο το μηνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι εχεις παλιο lg up..μαλλον σου λειπει το dll για το g4...xda...
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οδηγίες πως να την βάλω ;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !.Θα τεστάρω πως πήγε ...

 

Αν δεν βλέπει το αρχείο .tot το LG UP μετονόμασε το σε LGH815EU.tot και τότε θα το δει :) 12-15 λεπτά υπόθεση είναι, τόσο μου πήρε :P

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να περασω την nougat αλλα δεν ξερω ποια αρχεια πρεπει να κατεβασω.

 

Ειχα ρουμανικο g4 και μετα απο bootloop και αλλαγη πλακετας δεν ξερω τι εβαλαν (ελληνικο ?)

 

Απο το app lg phone from βλεπω οτι εχω:

 

Νetwork code:CRC

Carrier: greece

Location code:N

 

Αυτο σημαινει οτι μου εβαλαν ελληνικη πλακετα. ?

Αν ναι, ποια αρχεια πρεπει να κατεβασω για αναβαθμιση σε nougat. ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και κατεβασα την EU version (υπεθεσα οτι αυτη επρεπε). Η διαδικασια στο pc κρατησε 06:34 και ολα πηγαν οκ.

Θα παω να χτυπησω και μια νεα μπαταρια επειδη τα εχει φτυσει και μετα απο μερικες μερες θα ποσταρω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και κατεβασα την EU version (υπεθεσα οτι αυτη επρεπε). Η διαδικασια στο pc κρατησε 06:34 και ολα πηγαν οκ.

Θα παω να χτυπησω και μια νεα μπαταρια επειδη τα εχει φτυσει και μετα απο μερικες μερες θα ποσταρω εντυπωσεις.

 

Μαλλον με τη νougat θα ξαφτυσει.. Μου κραταει 3ης ωρες η οθονη μη πω και παραπανω ενω πριν 2 ωρες ηταν ρεκορ.

Με την ιδια μπαταρια και με τα ιδια apps αφου μουν αναβαθμιση του εκανα διχως επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον με τη νougat θα ξαφτυσει.. Μου κραταει 3ης ωρες η οθονη μη πω και παραπανω ενω πριν 2 ωρες ηταν ρεκορ.

Με την ιδια μπαταρια και με τα ιδια apps αφου μουν αναβαθμιση του εκανα διχως επαναφορα.

 

Μηπως με την αλλαγη της ROM εγινε και calibration της μπαταριας ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω πουθενα στο μενου ρυθμισεων την ενεργοποιηση split screen. Δεν υπαρχει στην nougat. ?

Απο ταχυτητα οση ωρα το πασπατεψα μου φαινεται πως εχασε λιγη σπιρταδα. (Εκανα απλα upgrade χωρις επαναφορα ομως)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως με την αλλαγη της ROM εγινε και calibration της μπαταριας ;

Λογικά έκανε wipe τις cache. Εάν συνέβη αυτό τότε έσβησε και το αρχειάκι που κρατάει τα στατιστικά της μπαταρίας. Άρα calibration.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω πουθενα στο μενου ρυθμισεων την ενεργοποιηση split screen. Δεν υπαρχει στην nougat. ?

Απο ταχυτητα οση ωρα το πασπατεψα μου φαινεται πως εχασε λιγη σπιρταδα. (Εκανα απλα upgrade χωρις επαναφορα ομως)

 

Για split screen άνοιξε την πρώτη εφαρμογή που θες και πάτα το τετράγωνο, θα δεις παραδίπλα από το Χ δύο μπαρίτσες... πάτα και ξεκίνα;)

 

Όσο για ταχύτητα... κατά γενική ομολογία πάει καλύτερα οπότε κάνε hard reset

Link to comment
Share on other sites

Για split screen άνοιξε την πρώτη εφαρμογή που θες και πάτα το τετράγωνο, θα δεις παραδίπλα από το Χ δύο μπαρίτσες... πάτα και ξεκίνα;)

 

Όσο για ταχύτητα... κατά γενική ομολογία πάει καλύτερα οπότε κάνε hard reset

Ωπ ειπα και εγω, δεν το εβρισκα με τιποτα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...