Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συζητάμε γενικότερα σε ότι έχει να κάνει με τα πειράγματα και τις κάθε είδους τροποποιήσεις που μπορούμε να κάνουμε στο G4.

 

 

Edited by athanaso77

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα αυτος ο οδηγος δν νομιζω να βοηθαει// Στην 6.0 δν δουλευουν τα flash tool αυτου του οδηγου...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό τον οδηγό ο οποίος σου δείχνει πως να φλασάρεις την 6 και πως να επιστρέψεις στην lollipop.

 

Θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω, αλλά στο ξεκαθαρίζω από τώρα ότι είναι με δική σου ευθύνη σύμφωνα με το XDA.

 

1) Κατεβάζεις το LG UP από εδώ, εδώ ή εδώ.

2) Εγκαθιστάς πρώτα το LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23 και μετά το LGUP_Install_Ver_1_14_3.

3) Αποφασίζεις τώρα τι θες, θες απλή αναβάθμιση σε στυλ fOTA ή θες Clean Install;

Αναβάθμιση: τσεκάρεις το αρχείο BIN και στο File Path θα βάλεις τη ROM (Marshmallow) που έχεις κατεβάσει και πατάς το Upgrade!

Clean Install/Καθαρή εγκατάσταση: κάνεις ό,τι και παραπάνω και πατάς το Refurbish!

Το ίδιο θα κάνεις κι αν θες να πάς από Marshmallow σε Lollipop. ;)

 

Τέλος, στο XDA αναφέρει ότι το κινητό θα πρέπει να είναι ανοικτό κι όχι σε Download Mode όπως το κάναμε στο Flashtool.

Αυτά :)

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά! Για root σε lollipop μπορούμε με το oneclick root;

Χρόνια πολλά. Όχι.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Όχι.

 

Ευχαριστώ! Οπότε υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε ρουτ με κάποιο άλλο τρόπο; Εδώ http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 μιλάει για prerooted roms! Συγνώμη για το μακροσκελές post αλλά χάθηκα στις 300 τόσες σελίδες του κανονικού νήματος.

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ! Οπότε υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε ρουτ με κάποιο άλλο τρόπο; Εδώ http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 μιλάει για prerooted roms! Συγνώμη για το μακροσκελές post αλλά χάθηκα στις 300 τόσες σελίδες του κανονικού νήματος.

 

Με την παραπάνω μέθοδο που παραθέτεις δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader για να κάνεις root τη συσκευή και γιαυτό προτείνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την παραπάνω μέθοδο που παραθέτεις δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader για να κάνεις root τη συσκευή και γιαυτό προτείνεται.

 

Ευχαριστώ! Έχω συνηθίσει στο nexus 4 που η όλη διαδικασία είναι πολύ απλή και μου φαίνεται βουνό τώρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα nexus είναι άλλη ιστορία στο θέμα "πειράγματα". Στα υπόλοιπα (αν εξαιρέσεις τα κινέζικα) πρέπει να γίνουν άλλα πράγματα που απαιτούν θυσίες για να τα "πειράξεις".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα,να κανω μια ερωτηση υπαρχει ροοτ για την marshmallow???

 

Ναι αλλά πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιστροφή δηλαδή;

Ακόμα όχι, δεν έχει βγει τρόπος να κλειδώσει :(

Link to comment
Share on other sites

 

Ειμαι με Marshmallow... Δεν μπορω να το κανω... Παιζει ρολο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!

Γνωρίζει κανείς αν πρόκειτε να βγει κάτι πιο αυτοματοποιημένο και εύκολο για να ρουτάρουμε το κινητό ή θα παραμείνουμε με αυτόν τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειμαι με Marshmallow... Δεν μπορω να το κανω... Παιζει ρολο αυτο ?

 

Ναι, αυτή η μέθοδος δεν παίζει με Marshmallow. Θα χρειαστείς άλλη που επιβάλλει ξεκλείδωμα του bootloader.

Καλή Χρονιά σε όλους!

Γνωρίζει κανείς αν πρόκειτε να βγει κάτι πιο αυτοματοποιημένο και εύκολο για να ρουτάρουμε το κινητό ή θα παραμείνουμε με αυτόν τρόπο?

 

Αφού δεν βγήκε μέχρι τώρα δεν το βλέπω. Εξάλλου τώρα πάμε σε Marshmallow.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι σαν το greenify να μην στέλνουν ειδοποιήσεις οι εφαρμογές; για καλύτερη αυτονομία....

 

Η έστω το greenify χωρίς root σας δουλεύει καλά; λίγο παραπληγικό το βλέπω χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το greenify για να κάνει δουλειά χρειάζεται τουλάχιστον root access. Σε γενικότερες γραμμές δεν μπορείς να κανείς τα πειράγματα που ζητάς χωρίς root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το greenify για να κάνει δουλειά χρειάζεται τουλάχιστον root access. Σε γενικότερες γραμμές δεν μπορείς να κανείς τα πειράγματα που ζητάς χωρίς root.

 

Αξίζει να ρουταρω; το έχω συνηθίσει από όλες τις προηγούμενες συσκευές...

 

Επίσης σκέφτομαι ότι σίγουρα θα βρεθεί αργά ή γρήγορα τρόπος για κλείδωμα του bootloader. Οπότε γιατί να μη το κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ρουταρω; το έχω συνηθίσει από όλες τις προηγούμενες συσκευές...

 

Επίσης σκέφτομαι ότι σίγουρα θα βρεθεί αργά ή γρήγορα τρόπος για κλείδωμα του bootloader. Οπότε γιατί να μη το κάνουμε;

 

Καντο.. Πάντα αξίζει το Ρουτ.! Έξτρα δικαιώματα κτλ. Γνώμη μου να το κανείς!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καντο.. Πάντα αξίζει το Ρουτ.! Έξτρα δικαιώματα κτλ. Γνώμη μου να το κανείς!

 

Ωραία. Ο πιο εύκολος τρόπος σε MM?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...