Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από τον έλεγχο στα permissions, η 6 με την lollipop που είχε το lg G4 δεν έχει άλλες ουσιαστικές αλλαγές.

 

Δεν γνωρίζω την διαφορά που έκανε σε άλλες συσκευές το doze της MM, αλλά τουλάχιστον με τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εγώ δεν είχα διαφορά στην αυτονομία στην αναμονή.

 

Η συνολική απόδοση της μπαταρίας ίσως να έπεσε και ελάχιστα αλλά όχι στο σημείο να ρίξω ευθύνη στην έκδοση γιατί παίζουν πολλά πράγματα ρόλο. Και φυσικά όχι στο σημείο που να χρειάζεται να γυρίσω πίσω σε lollipop.

 

Μια χαρά είναι και οι 2 εκδόσεις οπότε δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.

 

Η LG ίσως ετοιμάζει και καλύτερο από την πρώτη που έδωσε και να δώσει και συμπληρωματικό σε αυτούς που έχουν ήδη την 6.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην 6 δν ρουταρετε ακόμη ε?? Από την 6 έχει ξεκλειδωσε κανείς bootloader?? Είναι εύκολη ή διαδικασία?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 6 ξεκλειδωσα χωρις καποιο θεμα.δεν νομιζω να παιζει ρολο η εκδοση για το ξεκλειδωμα

Ξεκλειδωσες μόνο ή πέρασες k custom rom? Δν το ρουταρες??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!είπα να το ρουταρω τελικα αλλά έχω το εξής πρόβλημα..ενώ έχω ακωλουθησει την διαδικασία κανονικά με ξεκλείδωμα bootloader φλασαρω την twrp recovery μέσω adb και ενώ μου δείχνει ότι εγκαταστάθηκε δεν μπορώ να μπω με τπτ σε recovery..με τα πλήκτρα απλά με βάζει στο hard reset της lg..τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!είπα να το ρουταρω τελικα αλλά έχω το εξής πρόβλημα..ενώ έχω ακωλουθησει την διαδικασία κανονικά με ξεκλείδωμα bootloader φλασαρω την twrp recovery μέσω adb και ενώ μου δείχνει ότι εγκαταστάθηκε δεν μπορώ να μπω με τπτ σε recovery..με τα πλήκτρα απλά με βάζει στο hard reset της lg..τι κάνω λάθος;

 

Την ώρα που φλασάρεις TWRP από το CMD αν μπεις λειτουργικό τέλος. Χάνεται το TWRP. Θέλει να κάνεις adb reboot recovery για να μπει απευθείας

Link to comment
Share on other sites

Στην 6 δν ρουταρετε ακόμη ε?? Από την 6 έχει ξεκλειδωσε κανείς bootloader?? Είναι εύκολη ή διαδικασία?

 

 

Τα παντα ολα κομπλε με του τουρκου την ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακολουθειστε αυτο http://www.theandroidsoul.com/how-to-install-lg-g4-twrp-recovery-easily

 

Ετσι το twrp ειναο μονιμο

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω αυτη και ειναι αρκετα καλη,

Μπορεις να δοκιμασεις και καποιον custom kernel μαζι με greenify και xposedhttp://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-genisys-rom-1-0-classic-v10g-t3192649

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω αυτη και ειναι αρκετα καλη,

Μπορεις να δοκιμασεις και καποιον custom kernel μαζι με greenify και xposedhttp://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-genisys-rom-1-0-classic-v10g-t3192649

 

Και γω αυτήν φοραω. Ο τουρκαλας μέχρι στιγμής είναι κορυφή.! Δεν Πειραιά ούτε κερνελ τίποτα. Μια χαρά κερνελ έχει στην Ρομ του. Είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Βαλτην χωρίς φόβο κ πάθος.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτήν φοραω. Ο τουρκαλας μέχρι στιγμής είναι κορυφή.! Δεν Πειραιά ούτε κερνελ τίποτα. Μια χαρά κερνελ έχει στην Ρομ του. Είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Βαλτην χωρίς φόβο κ πάθος.

 

Πρεπει να φλασαρω 3 πραγματα που λεει ? η μονο τη rom ?

Link to comment
Share on other sites

Η πέρασα την rom... Όλα καλά. Μια ερώτηση έχω μόνο. Gravity box για MM

δεν μου λειτουργεί;.... Ξέρει κανείς Κάτι; φυσικά το έχω επιλέξει μέσα στο xposed

Link to comment
Share on other sites

εγω εξακολουθω να μην μπορω να ροοταρω την συσκευη...καθε φορα κολλαει στο logo της lg...και custom κερνελ εβαλα και οταν φλασαρω μεσω twrp το SU παντα μα παντα τρωει κολλημα..πριν βαλω το SU πρεπει να κανω και wip cahe και τα αλλα?παιζει ρολο αυτο?εχω απελπιστει να γυρναω σε stok μεσω LGUP..

 

Edit:Εκανα και τα wipe αλλα και παλι καθε φορα που κανω reboot απο τον twrp παντα κολλαει στο logo...τι κανω λαθος?μια βοηθεια θα ηθελα..

Edited by Vagxal
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτήν φοραω. Ο τουρκαλας μέχρι στιγμής είναι κορυφή.! Δεν Πειραιά ούτε κερνελ τίποτα. Μια χαρά κερνελ έχει στην Ρομ του. Είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Βαλτην χωρίς φόβο κ πάθος.

 

Επιβεβαιώνω για τη ROM του Τούρκου την Genisys ( να και κατι καλο που κανανε οι τουρκοι :P )

 

Φοβερη, σβέλτη και ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ η μπαταρια απο την ΣΤΟΚ ΜΜ... Πεφτει ΠΟΛΥ πιο αργα στου Τούρκου....

 

Επισης πολυ καλυτερη διαχειρηση RAM... Εχω 1.5 ελεύθερο ενω ειχα 1.0.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα για ποια εκδοση του τουρκου μιλατε και που θα την βρουμε επισης που θα βρω την ΜΜ 6.0 για να την βαλω χειροκινητα πως γινεται root κλπ ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα για ποια εκδοση του τουρκου μιλατε και που θα την βρουμε επισης που θα βρω την ΜΜ 6.0 για να την βαλω χειροκινητα πως γινεται root κλπ ;

 

Καταρχήν για να βάλεις recovery root κλπ ΧΑΝΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ.... Συμφωνούμε μέχρι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα για ποια εκδοση του τουρκου μιλατε

 

Δίνεται το link στη παρούσα σελίδα πιο πάνω... http://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-genisys-rom-1-0-classic-v10g-t3192649

 

και που θα την βρουμε επισης που θα βρω την ΜΜ 6.0 για να την βαλω χειροκινητα πως γινεται root κλπ ;

 

http://forum.xda-developers.com/g4/general/stock-h81520b-kdz-h81520c-kdz-t3288103

 

Καταρχήν για να βάλεις recovery root κλπ ΧΑΝΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ.... Συμφωνούμε μέχρι εδώ;

 

Για να βάλεις custom recovery πρέπει να κάνεις unlock τον bootloader που σημαίνει ότι βγάζεις τη συσκευή εκτός εγγύησης.

 

Για να κάνεις σκέτο root αν είσαι σε lollipop μπορείς και με κλειδωμένο bootloader (δεν χάνεις εγγύηση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εξακολουθω να μην μπορω να ροοταρω την συσκευη...καθε φορα κολλαει στο logo της lg...και custom κερνελ εβαλα και οταν φλασαρω μεσω twrp το SU παντα μα παντα τρωει κολλημα..πριν βαλω το SU πρεπει να κανω και wip cahe και τα αλλα?παιζει ρολο αυτο?εχω απελπιστει να γυρναω σε stok μεσω LGUP..

 

Edit:Εκανα και τα wipe αλλα και παλι καθε φορα που κανω reboot απο τον twrp παντα κολλαει στο logo...τι κανω λαθος?μια βοηθεια θα ηθελα..

 

Μια βοήθεια εδώ..αρχάριος..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί Disable Services;; να μας πει τι μπορούμε να απενεργοποιήσουμε με ασφάλεια, ειδικά στο Google play service, για καλύτερη αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

βρηκε κανεις λυση στο θεμα με τις κλησης? Σημερα μου το εκανε κ εμενα ενω μιλουσα κ εκλεισα την κληση συνεχισε κ εγραφε (ενω ειχε κλεισει) φοραω ρομ του τουρκαλα 3.6 ρουταρισμενη 20c......ειμαι σιγουρος πως ειναι θεμα τις 20c....!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καποιο θεμα με τις κλησεις.Η lg εβγαλε την 20d και ο τουρκος περιμενει το.kdz για να βγαλει νεα ρομ.μπορει με την 20d να διορθωθει το θεμα με τς κλησεις γιαυτους που εχουν θεμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...