Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαριέμαι να κάνω επαναφορά. Το έχω στήσει όλο....

 

Το έκανε και με την 20C... Κάτι άλλο θα παίζει.

Κι εγώ δεν έχω θέμα. Κάποιοι που έχουν θέμα νομίζω γίνεται με εφαρμογές που έχουν να κάνουν με Facebook.... Messenger ίσως.... Για δείτε το.... Δεν έχω Facebook αλλά ένα μικρό ψάξιμο που έκανα φαίνεται ότι και μάλλον παίζει....

Άριστη μέχρι τώρα η 20d....και την έκανα με update

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαριέμαι να κάνω επαναφορά. Το έχω στήσει όλο....

 

Το έκανε και με την 20C... Κάτι άλλο θα παίζει.

 

αμα βαριεσαι κατσε με το lug..κατι δεν εκανες σωστα. για αυτο δεν σου εκατσε απο την αρχη καλα και στην C..!factory reset εκανες πριν τα wipes? system -data ολα?εγω οταν φλασαρω τα κανω ολα απο 2 φορες. και μετα φλασαρω την ρομ.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα έκανα φίλε μου... Ξέρω να φλασαρω. Είχα nexus 5 nexus 4 galaxy S2... Έχω περάσει όχι και λίγες ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την ιστορια... Εκανα μολις ξανα wipe τα παντα... Με αδειο κινητό δεν εχω στησει τιποτα... Κανει ξανα το ίδιο. Οποτε μαλλον μιλαμε για προβληματικη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Καινούριος με την LG, στο κουτί έχει την ένδειξη DEU. Έκδοση λογισμικού από μαμά έχει την V10d-EUR-XX Tο LG Bridge μου έβγαλε αναβάθμιση H81520D. Είναι η 6.0 ή να περιμένω;:D
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία 6αρα...και μάλιστα πολύ καλή σε απόδοση τουλάχιστον στο δικό μου g4.
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία 6αρα...και μάλιστα πολύ καλή σε απόδοση τουλάχιστον στο δικό μου g4.

 

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ο κολλητος μου εκανε αναβαθμιση σημερα στο g4 του (δεν ξερω απο ποια εκδοση σε ποια) και το κινητο κολλησε σε bootloop μετα την πρωτη επανεκινηση και εχει παραμεινει οσες φορες και αν προσπαθησα να το ανοιξω.

Ερωτηση: Τι κανουμε γιατι εχει μεσα στο κινητο σημειωσεις που δεν θελει να χασει και για αυτο ακομα δεν εχουμε δοκιμασει factory reset απο recovery.

Ερωτηση2: Υπαρχει τροπος να κανω αναβαθμιση με καποιο προγραμμα της lg (lg bridge που ειδα σε σχολια);

Ερωτηση3: Τελος, επειδη το κινητο το εχω εγω και δεν ξερω τι εκδοση φοραγε ή σε ποια θα γινοταν η αναβαθμιση, το μονο που ξερω ειναι οτι το μοντελο ειναι το Η815 και οποιες αλλες πληροφοριες εχει η συσκευη στο σωμα της, ποια ειναι η σωστη ρομ για να κατεβασω και να φλασαρω μεσω του προγραμματος και απο την κατεβαζω.

 

Σας ευχαριστώ.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις update με LG up και βάλε την v20d
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις update με LG up και βάλε την v20d

μολις ειδα απο το lg Support tool πως η συσκευη εχει την v20d.

γινεται να την ξαναπερασω μεσω του lg up?

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Disable services χρησιμοποιεί κανείς;;; αν ναι ας μας πει να σταματήσουμε τίποτα να τρέχει...

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6525601

Στα "παλιά" λημέρια του G2! ;)

Το "MyAndroidTools" που αναφέρει είναι αντίστοιχο του Disable services.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ο κολλητος μου εκανε αναβαθμιση σημερα στο g4 του (δεν ξερω απο ποια εκδοση σε ποια) και το κινητο κολλησε σε bootloop μετα την πρωτη επανεκινηση και εχει παραμεινει οσες φορες και αν προσπαθησα να το ανοιξω.

Ερωτηση: Τι κανουμε γιατι εχει μεσα στο κινητο σημειωσεις που δεν θελει να χασει και για αυτο ακομα δεν εχουμε δοκιμασει factory reset απο recovery.

Ερωτηση2: Υπαρχει τροπος να κανω αναβαθμιση με καποιο προγραμμα της lg (lg bridge που ειδα σε σχολια);

Ερωτηση3: Τελος, επειδη το κινητο το εχω εγω και δεν ξερω τι εκδοση φοραγε ή σε ποια θα γινοταν η αναβαθμιση, το μονο που ξερω ειναι οτι το μοντελο ειναι το Η815 και οποιες αλλες πληροφοριες εχει η συσκευη στο σωμα της, ποια ειναι η σωστη ρομ για να κατεβασω και να φλασαρω μεσω του προγραμματος και απο την κατεβαζω.

 

Σας ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς φίλε μου δεν φτιάχνει. Πρέπει να πάει στο σέρβις για αλλαγή πλακέτας. Είναι από θέμα hardware που σκάει έτσι ξαφνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα μου ηρθε κι εμενα..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/a83095775ea41c1a4c5e8a5e7ae410ae.jpg

Μολις ολοκληρωθηκε κι ολα καλα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου δεν φτιάχνει. Πρέπει να πάει στο σέρβις για αλλαγή πλακέτας. Είναι από θέμα hardware που σκάει έτσι ξαφνικά.

 

Καλησπέρα σας.

 

Πάτησα κι εγώ να γίνει η αναβάθμιση αλλά έπαθε αυτό που αποκαλείται bootloop κι εμένα. Αν όντως χρειάζεται αλλαγή πλακέτας όπως θεωρείτε και του φίλου πιο πάνω σημαίνει ότι θα χάσω τα αρχεία μου? φωτό εννοώ κτλ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημαμε το bootloop εεμφανίζεται μόνο σε αναβάθμιση μέσω LG bridge η LGUP η OTA;;; η μπορεί να εμφανιστεί και σε εμάς που έχουμε ξεκλείδωτο bootloader και περνάμε rom μέσω recovery???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Πάτησα κι εγώ να γίνει η αναβάθμιση αλλά έπαθε αυτό που αποκαλείται bootloop κι εμένα. Αν όντως χρειάζεται αλλαγή πλακέτας όπως θεωρείτε και του φίλου πιο πάνω σημαίνει ότι θα χάσω τα αρχεία μου? φωτό εννοώ κτλ?

Αν χρειαστεί αλλαγή πλακέτας είναι ευνόητο ότι χάνεις οτιδήποτε υπήρχε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Από την άλλη βέβαια μου φαίνεται εξαιρετικά περίεργο πως μια αναβάθμιση μπορεί να προκαλέσει hardware πρόβλημα και μάλιστα άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου swiftakias21 έκανες factory reset πριν και μετά; ή την πέρασες από πάνω;

Καλημερα. Factory reset κανω συνηθως στα μεγαλα updates οπως πχ αυτο απο την 5 στην 6 που ηταν 1.55 κι εκανε παντου αλλαγες. Τωρα που ηταν ενα απλο update με καποιες διορθωσεις δεν εκανα. Μονο αν δω καποια παραξενη συμπεριφορα θα κανω. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παλικαρια μου δοκιμασα να δω και εγω την τυχη μου την ατυχη μου μπας και μ ερχοταν ξανα μεσω του LG Bridge αλλα τιποτα η εκδοση 6.0 οποτε αναμενω ως τις 2/2 μπας και την ξανα περασουν πανω στους σερβερσ τους και την παρω ειτε στο νεο LG G4 Δερματινο Καφε που θα ερθη την ιδια μερα απο την αγγλια ειτε σε αυτο που εχω τωρα Ασπρο χρυσο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστεί αλλαγή πλακέτας είναι ευνόητο ότι χάνεις οτιδήποτε υπήρχε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Από την άλλη βέβαια μου φαίνεται εξαιρετικά περίεργο πως μια αναβάθμιση μπορεί να προκαλέσει hardware πρόβλημα και μάλιστα άμεσα.

 

Μάλιστα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο η αλήθεια είναι αλλά υποθέτω ότι εμφάνισε το ίδιο πρόβλημα με των άλλων κατόχων..

 

ΥΓ. κ μόλις γύρισα από αγγλία και δεν είχα κάνει back up τις φωτό από το ταξίδι! @%&428* την ασχετοσύνη μου.. :mad: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6525601

Στα "παλιά" λημέρια του G2! ;)

Το "MyAndroidTools" που αναφέρει είναι αντίστοιχο του Disable services.

 

Παιδια, για όποιον θέλει να ασχοληθεί...

 

Δεν είχα ποτέ πάνω από 1.1 με 1.2 GB

ελεύθερη RAM με τις εφαρμογές που τρέχω στο παρασκήνιο... Και από χθες είμαι με 1.6 ελεύθερα συνεχώς.

 

Βάλτε το my Android tools και σβήστε services του Google play. Και περισσότερη RAM και καλύτερη μπαταρία... 1.34 ευρώ νομίζω κάνει η εφαρμογή.... Τα αξίζει τα λεφτά της διότι θα την έχετε για πάντα σε όλα τα κινητά... Φυσικά υπάρχει και δωρεάν, αλλά σε κάθε αφαίρεση ενός service κλείνει και την ανοίγετε ξανά εσείς.. Με την premium έκδοση δεν υπάρχει.... Επίσης κάνει τέτοια τρομερή δουλειά που το ποσό είναι μηδαμινο... Παραθέτω και φωτογραφία με τη RAM.

 

http://i66.tinypic.com/es599c.png

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Factory reset κανω συνηθως στα μεγαλα updates οπως πχ αυτο απο την 5 στην 6 που ηταν 1.55 κι εκανε παντου αλλαγες. Τωρα που ηταν ενα απλο update με καποιες διορθωσεις δεν εκανα. Μονο αν δω καποια παραξενη συμπεριφορα θα κανω. :)
Συμφωνώ,και εγώ τα ίδια κάνω,απλά ήθελα και μια επιβεβαίωση...

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου,να είσαι καλά...:)

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τι εχουμε εδω??? Ξερει κανεις??http://forum.xda-developers.com/g4/development/stock-h815-20e-kdz-t3304753

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...