Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αστειεύεσαι ? πετάει !! απλά δεν ήξερα αυτό που είπες και μου έκανε εντύπωση αυτή που έβλεπα..

 

Η λογική του android είναι να εκμεταλεύεται σχεδόν όλη τη RAM. Αν χρειαστεί ελευθερώνει από μόνο του προκειμένου να τρέξει μια πιο βαριά εφαρμογή όπως πχ ένα παιχνίδι. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Greek WPA finder γιατί δεν λειτουργεί παιδιά; ενώ βλέπω πόσα WiFi αυτό μου λέει να κάνω restart το WiFi η ότι δεν υπάρχουν δίκτυα
Link to comment
Share on other sites

Το Greek WPA finder γιατί δεν λειτουργεί παιδιά; ενώ βλέπω πόσα WiFi αυτό μου λέει να κάνω restart το WiFi η ότι δεν υπάρχουν δίκτυα

 

εμενα μου λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Το Greek WPA finder γιατί δεν λειτουργεί παιδιά; ενώ βλέπω πόσα WiFi αυτό μου λέει να κάνω restart το WiFi η ότι δεν υπάρχουν δίκτυα

 

Κ σε μένα το ίδιο λέει. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είμαι με marshmallow τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κ σε μένα το ίδιο λέει. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είμαι με marshmallow τώρα.

 

Με ΜΜ και εγω... ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ωραιος φιλε... με ανοιχτο Location ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!

 

:-) το ειχακαι εγω αυτο το θεμα και το ειχα λύσει έτσι,ειναι κάποιο θεμα της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια...:confused:

οταν κανεις hard reset με το συνδυασμο των πληκτρων power+vol.down σου διαγραφει και το recovery mode?

ποια η διαφορα οταν κανεις hard reset απο το recovery mode?? ή οταν κανεις soft reset απο το menu του τηλεφωνου??? επειδη απ'οσο ειδα εκτος απο wipe cache partition εχει και hard reset στο recovery mode...

γνωριζει κανεις τιποτα???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως και να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι το ίδιο. Το recovery δεν επηρεάζεται / πειράζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι το ίδιο. Το recovery δεν επηρεάζεται / πειράζεται.

 

οκ επειδη μετα απο hard reset με mm δεν μορουσα να τρεξω στο recovery mode

Link to comment
Share on other sites

οκ επειδη μετα απο hard reset με mm δεν μορουσα να τρεξω στο recovery mode

 

Το recovery κάθε φορά που μπουτάρεις χάνεται... Θέλει κάθε φορά να φλασάρεις το image του TWRP να κάνεις reboot recovery να κάνεις τη δουλειά σου και μετά αφού μπεις σύστημα χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το recovery κάθε φορά που μπουτάρεις χάνεται... Θέλει κάθε φορά να φλασάρεις το image του TWRP να κάνεις reboot recovery να κάνεις τη δουλειά σου και μετά αφού μπεις σύστημα χάνεται.

 

δλδ δεν μπορεις αναπασα στιγμη να μπεις εστω και αν εχεις stock χωρις root και οτιδηποτε αλλο...

Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν μπορεις αναπασα στιγμη να μπεις εστω και αν εχεις stock χωρις root και οτιδηποτε αλλο...

 

Δε νομίζω... Την πάτησα όταν πήγα να ρουτάρω... Έχανε το recovery σε κάθε reboot

 

Μπήκα στο IRC του TWRP και μου είπαν αυτοί ότι γίνεται έτσι

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι με τον κίνδυνο να γίνω κουραστικός, αλλά για να βγάλω το brand της cosmote φλασάρω ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848 και εγκαθιστώ κάποια open europe (lollipop); Χάνω την εγγύηση όμως έτσι πιθανολογώ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι με τον κίνδυνο να γίνω κουραστικός, αλλά για να βγάλω το brand της cosmote φλασάρω ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848 και εγκαθιστώ κάποια open europe (lollipop); Χάνω την εγγύηση όμως έτσι πιθανολογώ

Αν χρειαστεί να πάει στο service, καλύτερα να πάει με τη "μαμά" rom!

Αν είσαι με marshmallow νομίζω δε δουλεύει το flash tool, θα πρέπει να κάνεις τη δουλειά σου με LGUP.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστεί να πάει στο service, καλύτερα να πάει με τη "μαμά" rom!

Αν είσαι με marshmallow νομίζω δε δουλεύει το flash tool, θα πρέπει να κάνεις τη δουλειά σου με LGUP.

 

Ναι το ξέρω, ευχαριστώ. Μπορώ να βρω κάπου τη rom της cosmote ή είναι ανέφικτο; Με το flashtool ποια μέθοδο προτείνετε; Την kdz method ή την tot;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω, ευχαριστώ. Μπορώ να βρω κάπου τη rom της cosmote ή είναι ανέφικτο; Με το flashtool ποια μέθοδο προτείνετε; Την kdz method ή την tot;

 

Έγω είχα φλασάρει με LGUP και 5.1 αλλά και 6 με kdz file

Αν βρεθεί η cosmote rom με ενδιαφέρει και εμένα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι με τον κίνδυνο να γίνω κουραστικός, αλλά για να βγάλω το brand της cosmote φλασάρω ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848 και εγκαθιστώ κάποια open europe (lollipop); Χάνω την εγγύηση όμως έτσι πιθανολογώ

 

Αν κάνεις απλά τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις... δεν θα βλέπεις τίποτα από cosmote στη συσκευή σου.

 

Ναι το ξέρω, ευχαριστώ. Μπορώ να βρω κάπου τη rom της cosmote ή είναι ανέφικτο; Με το flashtool ποια μέθοδο προτείνετε; Την kdz method ή την tot;

 

Χρησιμοποίησε το LGUP, είναι ότι πιο ασφαλές ότι και να κάνεις. Η stock CSM rom δεν υπάρχει κάπου διαθέσιμη για download.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις απλά τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις... δεν θα βλέπεις τίποτα από cosmote στη συσκευή σου.

 

 

 

Χρησιμοποίησε το LGUP, είναι ότι πιο ασφαλές ότι και να κάνεις. Η stock CSM rom δεν υπάρχει κάπου διαθέσιμη για download.

 

Ευχαριστώ, αλλά έκανε τις αναβαθμίσεις και μου εμφανίζει ακόμα τα logo της cosmote. Αν κάνω επαναφορά λέτε να τις ξαναπάρει από την αρχή; Δεν επηρεάζεται ο bootloader με το lg up έτσι δεν είναι;

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ, αλλά έκανε τις αναβαθμίσεις και μου εμφανίζει ακόμα τα logo της cosmote.

 

Ποια έκδοση ακριβώς έχει τώρα η συσκευή σου;

 

Αν κάνω επαναφορά λέτε να τις ξαναπάρει από την αρχή;

 

Όχι, επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις την υπάρχουσα (τελευταία rom).

 

Δεν επηρεάζεται ο bootloader με το lg up έτσι δεν είναι;

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση ακριβώς έχει τώρα η συσκευή σου;

 

 

 

Όχι, επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις την υπάρχουσα (τελευταία rom).

 

 

 

Όχι.

 

Έχει έκδοση v10d-202-01. Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να χάσω την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις εκτός από ξεκλείδωμα του bootloader για να μην έχεις θέμα με την εγγύηση. Μπορείς να κάνεις και root (χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader), αλλά και να περάσεις την Marshmallow (χωρίς root όμως εδώ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις εκτός από ξεκλείδωμα του bootloader για να μην έχεις θέμα με την εγγύηση. Μπορείς να κάνεις και root (χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader), αλλά και να περάσεις την Marshmallow (χωρίς root όμως εδώ).

 

Τέλεια. Οπότε περνάω μια open europe και ησυχάζω. Ευχαριστώ. Επειδή μπερδεύτηκα λίγο με τις οδηγίες από εδώ http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803 , όταν περάσω την open europe lp, επιλέγω refurbish;

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Το lgup δεν έβλεπε το kdz file της open europe και το πέρασα με fast tool αλλά ενώ εκκινεί δε με αφήνει να περάσω από την welcome screen καθώς μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα "Current version is not available for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF], subset[71]" Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...