Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το έκανα, στην αρχη κομπλέ, μετα ξανα τα ιδια

θα το σπασω.. που εμπλεξα γ*&^&^ τον αντιχριστό τους

Καμια εφαρμογή στην κανει την δουλεια

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το έκανα, στην αρχη κομπλέ, μετα ξανα τα ιδια

θα το σπασω.. που εμπλεξα γ*&^&^ τον αντιχριστό τους

 

Ριξε μια ματια στο παρακατω ποστ. Καποια εφαρμογη ευθυνεται.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549887#post6549887

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο παρακατω ποστ. Καποια εφαρμογη ευθυνεται.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549887#post6549887

 

Τα εχω διαβάσει, είχα κανει όλες τις εφαρμογές ΟΧΙ (και αυτες του συστήματος) στο "σχεδίαση εφαρμογών".

Μετά από 3 factory reset το δουλεύω με τις βασικές (facebook, viber και 3-4 άλλες που χρειάζομαι άμεσα).

 

Μεγάλη απογοήτευση η 6.0...

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ζητάς...δεν λες που δουλεύει κιόλας άναψε και κάνα κερί για αποφυγή του γνωστού bootloop... Χαχαχα αστειεύομαι ...πάντως σε μένα η 6.0 είναι αρκετά καλή θα έλεγα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω διαβάσει, είχα κανει όλες τις εφαρμογές ΟΧΙ (και αυτες του συστήματος) στο "σχεδίαση εφαρμογών".

Μετά από 3 factory reset το δουλεύω με τις βασικές (facebook, viber και 3-4 άλλες που χρειάζομαι άμεσα).

 

Μεγάλη απογοήτευση η 6.0...

Σίγουρα είναι κάποια εφαρμογή. Βγάλτες όλες και άφησε μόνο Facebook και viber. Το αποκλείω να στο κάνει και τοτε

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση, όλα καλά και με τις βαθμολογίες του Antutu είναι πιο αυξημένα τα νούμερα με την 20g. Αυτό που είχα παρατηρήσει με την προηγούμενη έκδοση αλλά και με αυτή που δεν διορθώθηκε είναι π.χ βάζω το κινητό στο αθόρυβο, μετά το ξανά επαναφέρω στην κανονική λειτουργία και αυτό που παρατηρώ μόλις κατεβάσω την μπάρα, αχνοφαίνεται το εικονίδιο του αθόρυβου και όχι μόνο αυτό βέβαια, αλλά και ότι ειδοποιήσεις είχα πριν και τις είχα σβήσει...Μπορείτε να το παρατηρήσετε λίγο στα δικά σας κινητά; Επίσης φαίνεται αν μπείτε μέσα στις ρυθμίσεις που η πάνω μπάρα έχει μπλε χρώμα, ειδικά με φουλ φωτεινότητα κάνει μπαμ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις image retention... Δεν είναι κάποιο bug που θα διόρθωνε ένα update. Είσαι για service

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις image retention... Δεν είναι κάποιο bug που θα διόρθωνε ένα update. Είσαι για service

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όχι απαραίτητα

Link to comment
Share on other sites

 

Ξερουμε αν ειναι απλα retention που θα φυγει με τον καιρο , ή burn-in που το προκαλει; Οχι. Οποτε η λυση μεσω μιας εφαρμογης, ειναι προσωρινη. Αν θελει ας περιμενει ο φιλος και μετα ας το στειλει , αν δεν εξαφανιστει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το kdz 20g και πέρασε το με το lgup.!! Πιστεύω θα στρώσει.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παιδιά υπάρχει πάνω από 2-3 μήνες που το έχω παρατηρήσει. Θα πάρω από Δευτέρα στο service τηλέφωνο για να μου πουν οι ίδιοι τι συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Με την τελευταια αναβαθμιση 20g συνεχιζεται το προβλημα με τις κλησεις που δεν τερματιζονται οταν εχεις ενεργοποιημενο το 4g και δεν μπορουν να σε παρουν τηλ αν φεν κανεις restart; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν επειδή και εμένα είχε το γνωστό πρόβλημα bootloop είχα κάνει με το low effort root τρόπο ρουταρισμα και το έστειλα και μου το επισκευασαν κανονικά. Γιατί κάποιοι λέγανε τα δικά τους.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση πως η καμερα κανει λιγο γρηγοροτερα focus απο παλια. Δεν ξερω αν οφειλεται στην V20g , ή σε κατι αλλο. Το παρατηρησε και καποιος αλλος αυτο ή ειναι η ιδεα μου. ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ποια ειναι η τελευταία έκδοση για το τηλέφωνο και πού μπορούμε να την κατεβάσουμε για ευρωπαϊκή έκδοση μιλάμε πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εδω θα πας.

http://forum.xda-developers.com/g4/development/stock-h815-20g-images-kdz-flashable-t3450503

 

Επειδη ερχομαι απο G2 εχω να πω εχω καπως ξενερωσει καθως δεν μπορουμε να το πειραξουμε πλεον το G4.

Ας βγει ενα root χωρις να πειραζει bootloader.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εδω θα πας.

http://forum.xda-developers.com/g4/development/stock-h815-20g-images-kdz-flashable-t3450503

 

Επειδη ερχομαι απο G2 εχω να πω εχω καπως ξενερωσει καθως δεν μπορουμε να το πειραξουμε πλεον το G4.

Ας βγει ενα root χωρις να πειραζει bootloader.

Στη Lollipop υπάρχει root χωρίς να τον ξεκλειδωσεις. Χωρίς όμως custom recovery. Για να βάλεις και custom recovery πρέπει να τον ξεκλειδωσεις.

Στην ΜΜ πρέπει να ξεκλειδώσει και μόνο για root......

Link to comment
Share on other sites

Στη Lollipop υπάρχει root χωρίς να τον ξεκλειδωσεις. Χωρίς όμως custom recovery. Για να βάλεις και custom recovery πρέπει να τον ξεκλειδωσεις.

Στην ΜΜ πρέπει να ξεκλειδώσει και μόνο για root......

 

Ειχα LP στο G2.

Τωρα με την ΜΜ πρεπει να γινει οπως τα λες. Αχ

Ωραιο κινητο αλλα εχει προβληματα που με το G2 δεν υπηρχαν.

Μου αρεσαν εκεινα τα φλασαρισματα.

Πλακα πλακα θα επρεπε να βγαλει ενα κινητο τουμπανο αλλα με τη μορφη του G2 η LG.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μπορείς να κάνεις downgrade. Αλλά και εσύ ήθελες φλασαρισματα και πήρες LG και g4; nexus ή op3 έπρεπε να πάρεις
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω διαβάσει, είχα κανει όλες τις εφαρμογές ΟΧΙ (και αυτες του συστήματος) στο "σχεδίαση εφαρμογών".

Μετά από 3 factory reset το δουλεύω με τις βασικές (facebook, viber και 3-4 άλλες που χρειάζομαι άμεσα).

 

Μεγάλη απογοήτευση η 6.0...

 

Σε μένα η εφαρμογή που ευθυνόταν για την "επικάλυψη οθόνης" ήταν το peel smart remote (στην έκδοση έως 9.1.10), διότι είχε το floating widget που κυριολεκτικά κάλυπτε την οθόνη (όμως το πιο χρήσιμο εργαλείο για μένα ως remote control). Οταν λοιπόν θέλω να εγκαταστήσω μια νεα εφαρμογη και μου πετάει το γνωστό μήνυμα ¨εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης" πάω στις εφαρμογές που τρέχουν και πατάω "υποχρεωτική διακοπή" του peel. Έπειτα επιστρέφω να συνεχίσω την εγκατάσταση της νέας εφαρμογής.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μπορείς να κάνεις downgrade. Αλλά και εσύ ήθελες φλασαρισματα και πήρες LG και g4; nexus ή op3 έπρεπε να πάρεις

 

Ειχε καλυτερη καμερα καλυτερη οθονη, ξερεις τωρα.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στην οθόνη υπερέχει το Nexus. Αμα θέλεις ρουτ πήγαινε στη 5αρα Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...