Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέχασέ τα αυτά εδώ... χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ τους περισσότερους τους απασχολεί το γνωστό θέμα του bootloop... ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μου λειπει η κινηση του νηματος του G2.

Roms πυρηνες κτλ

 

Δεν έχει να κάνει με το G4, είναι η νέα τάξη πραγμάτων για όλες τις εταιρίες και συσκευές πλέον (εκτός των Nexus φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το G4, είναι η νέα τάξη πραγμάτων για όλες τις εταιρίες και συσκευές πλέον (εκτός των Nexus φυσικά).

 

 

Μια ερωτηση που ισως φανει και χαζη αλλα πραγματικα δεν ξερω.

Τι κερδίζουμε απο το root στο κινητο και ενοω εκτος απο το να αλλάζουμε θεματα και καποιες εφαρμογες που χρειαζονται ροοτ?

Θελω να πω ποσο μπορουμε να βελτιώσουμε την μπαταρία την σταθερότητα την χρηστικότητα

.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που ισως φανει και χαζη αλλα πραγματικα δεν ξερω.

Τι κερδίζουμε απο το root στο κινητο και ενοω εκτος απο το να αλλάζουμε θεματα και καποιες εφαρμογες που χρειαζονται ροοτ?

Θελω να πω ποσο μπορουμε να βελτιώσουμε την μπαταρία την σταθερότητα την χρηστικότητα

.

 

προσπαθησε να μηδενισεις το data usage σου διχως ροοτ. Απλα δεν γινεται μονο με επαναφορα. Σημερινή περίπτωση που ειπα απο μεσα μου αχ και να ειχα ρουτ. Ειναι σαν να ρωτας που χρειάζεται ελευθερία ο ενας ψαγμενος χρήστης. Δεν χρειάζεται για ολους το ρουτ σήμερα οπως εχει γινει το android αλλα ακομα και ετσι εμενα προσωπικά σε αρκετα πράγματα με περιορίζει.Η πρωτη συσκευή που σεν εχει φαει ρουτ και καστομιες στα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να μηδενισεις το data usage σου διχως ροοτ. Απλα δεν γινεται μονο με επαναφορα. Σημερινή περίπτωση που ειπα απο μεσα μου αχ και να ειχα ρουτ. Ειναι σαν να ρωτας που χρειάζεται ελευθερία ο ενας ψαγμενος χρήστης. Δεν χρειάζεται για ολους το ρουτ σήμερα οπως εχει γινει το android αλλα ακομα και ετσι εμενα προσωπικά σε αρκετα πράγματα με περιορίζει.Η πρωτη συσκευή που σεν εχει φαει ρουτ και καστομιες στα χερια μου.

Εντάξει καταλαβαινω οτι η ελευθερια ειναι παντα θετική.

Έρχομαι! Απο iPhone και παντα το ειχα jailbreak αλλα το iPhone το ζηταει γιατι ειναι πολυ κλειδωμένο παντου.

Στο android ομως δεν καταλαβαινω τα κέρδη που θα με εκαναν να κανω root.

Αν ας πουμε κέρδιζα 30% μπαταρία ειναι κατι θετικο π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καταλαβαινω οτι η ελευθερια ειναι παντα θετική.

Έρχομαι! Απο iPhone και παντα το ειχα jailbreak αλλα το iPhone το ζηταει γιατι ειναι πολυ κλειδωμένο παντου.

Στο android ομως δεν καταλαβαινω τα κέρδη που θα με εκαναν να κανω root.

Αν ας πουμε κέρδιζα 30% μπαταρία ειναι κατι θετικο π.χ.

 

 

Ειναι λογικο. Προερχεσαι απο εναν κλειστο "κοσμο" που εφυγες και βρήκες την "ελευθερια" σου.Οσοι ομως ήταν "ελεύθεροι" ζητάνε να το κατι τις παραπάνω.

Με απλα λογια απο τη στιγμη που δεν εισαι ρουτ και δεν σε περιορίζει σε κατι δεν χρειάζεται ουτε να το συζηταμε.

Μπαταρια καλυτερη με ρουτ δύσκολο εκτος αν ρίξεις ανάλυση ή κανεις underclocking.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο. Προερχεσαι απο εναν κλειστο "κοσμο" που εφυγες και βρήκες την "ελευθερια" σου.Οσοι ομως ήταν "ελεύθεροι" ζητάνε να το κατι τις παραπάνω.

Με απλα λογια απο τη στιγμη που δεν εισαι ρουτ και δεν σε περιορίζει σε κατι δεν χρειάζεται ουτε να το συζηταμε.

Μπαταρια καλυτερη με ρουτ δύσκολο εκτος αν ρίξεις ανάλυση ή κανεις underclocking.

 

Α μαλιστα.

Μπορεις με καποιο app δηλαδη να ριξει αναλυση χωρις προβληματα στο G4?

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα.

Μπορεις με καποιο app δηλαδη να ριξει αναλυση χωρις προβληματα στο G4?

 

 

Αν εισαι ρουταρισμενος γινεται προβλήματα παντα θα υπάρχουν πχ να παιζουν σωστα οι εφαρμογές της lg. Το ειχα κανει παλαιότερα σε lg g pro και ειχε θέμα...

Δεν νομίζω οτι θα αξίζει ο κοπος και το χάσιμο της εγγύησης επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ρουταρισμενος γινεται προβλήματα παντα θα υπάρχουν πχ να παιζουν σωστα οι εφαρμογές της lg. Το ειχα κανει παλαιότερα σε lg g pro και ειχε θέμα...

Δεν νομίζω οτι θα αξίζει ο κοπος και το χάσιμο της εγγύησης επίσης.

 

Αρα σωστα καταλαβα οτι για μενα δεν εχει κανενα νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα σωστα καταλαβα οτι για μενα δεν εχει κανενα νοημα.

 

Συμφωνώ αλλα και νοημα να εχει δυσκολα τα πραγματα αφου θα χάσεις την εγγύηση γιατι πρεπει να ξεκλειδώσει ο bootloader που δεν ξανα κλειδώνει.Ουτε εγω εχω προβεί στην παραπανω ενέργεια να φανταστεις γιαυτο ακριβώς ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλα και νοημα να εχει δυσκολα τα πραγματα αφου θα χάσεις την εγγύηση γιατι πρεπει να ξεκλειδώσει ο bootloader που δεν ξανα κλειδώνει.Ουτε εγω εχω προβεί στην παραπανω ενέργεια να φανταστεις γιαυτο ακριβώς ;)

 

Γύρισα σε lollipop λογω Μπάρκας στην ΜΜ.

Αρα αν εκανα ροοτ θα εκανα χωρις ξεκλείδωμα bootloader.

Link to comment
Share on other sites

γεια σαςς 1 ημερα που αγόρασα το τηλ θα ηθελα να μου πειτε εφαρμογες που θα φανουν χρήσιμες πχ μπαταρια η εκκαθάριση χωρου και τετοια
Link to comment
Share on other sites

γεια σαςς 1 ημερα που αγόρασα το τηλ θα ηθελα να μου πειτε εφαρμογες που θα φανουν χρήσιμες πχ μπαταρια η εκκαθάριση χωρου και τετοια

 

 

Καμια εκτος αν ζεις σε εποχες 2008-2011.

Να χαρείς το κινητό οπως ειναι.Αν αγορασεις iPhone παλι κανεις το ιδιο δεν εγκαθιστάς τιποτα τετοιο.

καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μηπως καποιος εχει δοκιμάσει την CM13 να μας πει εντυπώσεις.?

Αν αξιζει να ξεκλειδώσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος εχει δοκιμάσει την CM13 να μας πει εντυπώσεις.?

Αν αξιζει να ξεκλειδώσουμε?

 

Αν τρωγεσαι για κανα bootloop και μετα να τρεχεις και να μη φτανεις, αξιζει :p ! Διαφορετικα, μαλλον δεν αξιζει. Αν θες κινητο για πειραγματα , το G4 ΔΕΝ ειναι ενα απο αυτα.

Ξεκλειδωμα= απωλεια εγγυησης. Ειναι το κινητο που , αμα σου ζησει 2 χρονια χωρις θεματα, ξεκλειδωνεις και ο θεος βοηθος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν τρωγεσαι για κανα bootloop και μετα να τρεχεις και να μη φτανεις, αξιζει :p ! Διαφορετικα, μαλλον δεν αξιζει. Αν θες κινητο για πειραγματα , το G4 ΔΕΝ ειναι ενα απο αυτα.

Ξεκλειδωμα= απωλεια εγγυησης. Ειναι το κινητο που , αμα σου ζησει 2 χρονια χωρις θεματα, ξεκλειδωνεις και ο θεος βοηθος :lol:

Το γνωρίζω για την εγγύηση.

Ρωτησα απλα αν αξιζει η CM13

Γνωρίζω και για το bootloop αν και εμενα ειναι παρτιδα 506 δεν εχει κανει κιχ μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω για την εγγύηση.

Ρωτησα απλα αν αξιζει η CM13

Γνωρίζω και για το bootloop αν και εμενα ειναι παρτιδα 506 δεν εχει κανει κιχ μεχρι τωρα.

 

Μακαρι να μη γινει τιποτα και να παραμεινει ακμαιο για παντα!!

Ειναι παντως λιγος ο κοσμος εδω μεσα πιστευω που θα ρισκαρε να ξεκλειδωσει. Στο xda δεν υπαρχει thread αναλογο;

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μη γινει τιποτα και να παραμεινει ακμαιο για παντα!!

Ειναι παντως λιγος ο κοσμος εδω μεσα πιστευω που θα ρισκαρε να ξεκλειδωσει. Στο xda δεν υπαρχει thread αναλογο;

 

Υπαρχει αλλα δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικά και το νοημα ειναι μηδαμινό .

Δεν ξερω τι προβληματα εχουν μεινει μετα τα updates ωστε να βγάλω πόρισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Υπαρχει αλλα δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικά και το νοημα ειναι μηδαμινό .

Δεν ξερω τι προβληματα εχουν μεινει μετα τα updates ωστε να βγάλω πόρισμα.

 

Σε γενικές γραμμές δουλεύει καλά αλλά χάνει αρκετά στο θέμα της κάμερας και την ποιότητα των φωτογραφιών (σε σχέση με την stock υλοποίηση).

 

Έχει ήδη ξεκινήσει το development σε CM14.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δουλεύει καλά αλλά χάνει αρκετά στο θέμα της κάμερας και την ποιότητα των φωτογραφιών (σε σχέση με την stock υλοποίηση).

 

Έχει ήδη ξεκινήσει το development σε CM14.

Δεν γινεται να βαλουμε το app της κάμερας απο το v10 που εχει στο XDA ωστε να δουλευει η καμερα σωστα.?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό μιας και έχει να κάνει με τους drivers.

 

Α μαλιστα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Υπάρχει τροπος για root του g4 με marshmallow? Σορρυ αμα το εχετε αναφερει αλλα δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω 44 σελίδες!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...