Jump to content

[LG G4] Διαθεσιμότητα και αγορά


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες για την διάθεση της συσκευής στα ελληνικά καταστήματα άλλα και συμβουλές/εμπειρίες για αγορά αυτής μέσω on-line καταστημάτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παλαιό το post που γράφαμε, και έχει τόσες πληροφορίες, που θα το βρούμε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες το μεσημέρι τυχαία ήμουν σε ένα κατάστημα cosmote, ήθελε ένας φίλος μου να πάρει το s6, και το είδα στα 394. Από βόλο είμαι αλλά νομιζω θα είναι και σε άλλες πόλεις. Δεν το πήρα γιατί μάλλον ψάχνουν για κορόιδα, πως γίνεται πριν ένα μήνα να το έβρισκες με 380 στο skroutz και τώρα να το έχουν στα 394 και να σου λένε και ευκαιρία. Όταν πέσει στα 350 το συζητάμε. Αυτή την περίοδο πιο πολύ συμφέρει το s6 παρά το g4.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες το μεσημέρι τυχαία ήμουν σε ένα κατάστημα cosmote, ήθελε ένας φίλος μου να πάρει το s6, και το είδα στα 394. Από βόλο είμαι αλλά νομιζω θα είναι και σε άλλες πόλεις. Δεν το πήρα γιατί μάλλον ψάχνουν για κορόιδα, πως γίνεται πριν ένα μήνα να το έβρισκες με 380 στο skroutz και τώρα να το έχουν στα 394 και να σου λένε και ευκαιρία. Όταν πέσει στα 350 το συζητάμε.

 

Πάντως ίδια τηλέφωνα με ένα μήνα πριν πουλάνε - οι εκδόσεις που έχω δει να παίζουν είναι 505 (2015/05). Δεδομένου ότι οι "μεγάλοι" το έριξαν στα 394€, τα σκρουτζομάγαζα θα πάνε παρακάτω, αλλά πρέπει να φύγει το στοκ πρώτα... Δηλαδή εάν το θέλεις πριν το νέο χρόνο, το παίρνεις τόσο και λες και ευχαριστώ :).

Link to comment
Share on other sites

Στο site της cosmote πάντως δεν βλέπω κάτι. 700 τόσα το έχουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες το μεσημέρι τυχαία ήμουν σε ένα κατάστημα cosmote, ήθελε ένας φίλος μου να πάρει το s6, και το είδα στα 394. Από βόλο είμαι αλλά νομιζω θα είναι και σε άλλες πόλεις. Δεν το πήρα γιατί μάλλον ψάχνουν για κορόιδα, πως γίνεται πριν ένα μήνα να το έβρισκες με 380 στο skroutz και τώρα να το έχουν στα 394 και να σου λένε και ευκαιρία. Όταν πέσει στα 350 το συζητάμε. Αυτή την περίοδο πιο πολύ συμφέρει το s6 παρά το g4.

 

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, 394 με 24 άτοκες δόσεις που στα σκρουτζομάγαζα είναι δύσκολο έως απίθανο να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ χθες το μεσημέρι τυχαία ήμουν σε ένα κατάστημα cosmote, ήθελε ένας φίλος μου να πάρει το s6, και το είδα στα 394. Από βόλο είμαι αλλά νομιζω θα είναι και σε άλλες πόλεις. Δεν το πήρα γιατί μάλλον ψάχνουν για κορόιδα, πως γίνεται πριν ένα μήνα να το έβρισκες με 380 στο skroutz και τώρα να το έχουν στα 394 και να σου λένε και ευκαιρία. Όταν πέσει στα 350 το συζητάμε. Αυτή την περίοδο πιο πολύ συμφέρει το s6 παρά το g4.

 

Ας δούμε πόσο έχουν αρχική τιμή οι ελληνικές συσκευές, ας δούμε επίσης πόσο έχουν τώρα οι μη-ελληνικές συσκευές στο skroutz, και μετά ας κρίνει ο καθένας ξεχωριστά αν είναι προσφορά ή όχι.

 

Σε vodafone και Γερμανό πάντως εξαντλήθηκαν στην τιμή της προσφοράς. Άρα για κάποιους είναι...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε vodafone και Γερμανό πάντως εξαντλήθηκαν στην τιμή της προσφοράς. Άρα για κάποιους είναι...

Τη δεδομένη χρονική στιγμή είναι. Και εκ του αποτελέσματος η ζήτηση ήταν μεγαλύτερη από τα διαθέσιμα κομμάτια. Επιπλέον μεγάλο συν οι άτοκες δόσεις και φυσικά ότι είναι και unbranded.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πότε λέτε να αρχίζει να πέφτει η τιμή; μέσα Γενάρη;

 

Κανένας δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά... οι τιμές ανεβοκατεβαίνουν μιας και έχει να κάνει από πολλούς παράγοντες που δεν είναι της παρούσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σήμερα voda και ρωτούσα για έναν φίλο για το g4 και ο πωλητής μου είπε ότι υπάρχουν στις αποθήκες με δύο κάρτες σιμ στα 440. Δεν με ενδιέφερε και δεν το συνέχισα παραπάνω. Για κοιτάξτε το αν ενδιαφέρεστε.... Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εκανα κρατηση σε vodafone και μου ειπαν οτι τον επομενο μηνα θα εχουν τηλεφωνα πιστευω να ειναι καινουργια παρτιδα χωρις προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εκανα κρατηση σε vodafone και μου ειπαν οτι τον επομενο μηνα θα εχουν τηλεφωνα πιστευω να ειναι καινουργια παρτιδα χωρις προβληματα

 

Ναι αλλά σε ποια τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγορασα το ασπρο με χρυσο παιδια δερματινο καπως απο την ΜΤΝ της Κυπρου 419ΕΥΡΩ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτην την αδικαιολόγητα χαμηλή τιμή σε αυτο το κατάστημα; Για το καταστημα δεν διαβασα και τα καλύτερα αλλά ας το παραβλέψουμε. Γιατί το εχει τοσο χαμηλά ενώ πουλάει και αυτό σε πιο λογική τιμή;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτην την αδικαιολόγητα χαμηλή τιμή σε αυτο το κατάστημα; Για το καταστημα δεν διαβασα και τα καλύτερα αλλά ας το παραβλέψουμε. Γιατί το εχει τοσο χαμηλά ενώ πουλάει και αυτό σε πιο λογική τιμή;

 

Γιατί άλλο το H815 / H818 και άλλο το F500.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι κλώνος, προορίζεται για την αγορά της Κορέας. Εδώ αφενός δεν έχεις εγγύηση και αφετέρου δεν είμαι σίγουρος αν θα δουλεύει με τις εδώ μπάντες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα για την εγγυηση απο την στιγμη που πηρες απεξω την ξεχνας. Αλλα αν δεν παιζει με τις εδω μπαντες δεν το κοιταμε καν.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλα για την εγγυηση απο την στιγμη που πηρες απεξω την ξεχνας.

 

Δεν είναι γενικός κανόνας αυτό. Αν πρόκειται για συσκευή που προορίζεται για την ευρωπαική αγορά σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε σε καταστήματα στο σκρουτζ η white/gold έκδοση με τη λευκή ''μούρη'' και τις χρυσές λεπτομέρειες στα πλαϊνά bezel
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τελικα η LG σταματησε την παραγωγη του G4 μου το ειπε πωλητης της Vodafone οταν τον ρωτησα για διαθεσημοτητα της συσκευης. Τωρα για ποιο λογο αυτο δεν το ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τελικα η LG σταματησε την παραγωγη του G4 μου το ειπε πωλητης της Vodafone οταν τον ρωτησα για διαθεσημοτητα της συσκευης. Τωρα για ποιο λογο αυτο δεν το ξερω.

 

οτι θες θα ακούσεις... βγήκε ο τελευταίος υπάλληλος της vodafone να πει τι κάνει η LG στη Κορέα.... :lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οτι θες θα ακούσεις... βγήκε ο τελευταίος υπάλληλος της vodafone να πει τι κάνει η LG στη Κορέα.... :lol::lol::lol::lol:

 

Η Vodafone ομως δεν το ξαναφερνει ισως και ο λογος που το εβαλε σε τετοια τιμη τα Χριστουγεννα ηταν για να διωξει τις τελευταιες συσκευες που ειχε

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone ομως δεν το ξαναφερνει ισως και ο λογος που το εβαλε σε τετοια τιμη τα Χριστουγεννα ηταν για να διωξει τις τελευταιες συσκευες που ειχε

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξαναφέρει απλά ο πωλητής προσπαθούσε να σου πουλήσει ενα τηλέφωνο που είχε ήδη εκεί ετοιμοπαράδοτο (πχ S6) αυτή είναι η δουλεία του... εδώ το G2 και μέχρι πρόσφατα είχε παραγωγή κανονικά που είναι κινητό του 2013 ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...