Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ CRISPAF77 το κάνω πριν βάλω την νέα ρομ η μετά;

 

Την B321 έχω αλλά εδώ και 6 μήνες τίποτα νέο. Έχω το L29

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω αλλά υπάρχουν δύο σημεία που με πεοβληματιζουν. Πρώτον το μέγεθος. Θέλω μεν μεγάλη οθόνη και δεν υπάρχει κάποια συσκευή στις 5.5 ίντσες που να με συγκινεί ιδιαίτερα γιατί θέλω και καλή αυτονομία. Οπότε, αν και είναι υποκειμενικο, πως κάθεται στο χέρι; Μπορεί να γίνει χρήση βασικών λειτουργιών με το ένα χέρι; Ας μου απαντήσει αν μπορεί κάποιος που προέρχεται από συσκευή κοντά στις 5-5.5 ίντσες. Δεύτερον η κάμερα. Αν και δεν είναι το σημείο που με ενδιαφέρει πρωτίστως θέλω να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής. Διαβάζω διαφορά σχόλια και κριτικές που την βγάζουν από πολύ κάτω του μετρίου εως και αρκετά καλή. Που βρίσκεται περίπου η αλήθεια; Έχει υπάρξει βελτίωση με κάποια updates; Αν είναι χειρότερη από το μετριοτατο z3 μου έχουμε θέμα. Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ζ3 δεν ξέρω αλλά η κάμερα που λέμε ότι δεν είναι καλή το λέμε πάντα σε σχέση με τις κορυφαίες κάμερες σε κινητά οπότε να είσαι σίγουρος ότι η κάμερα είναι άνω του μετρίου και είναι πολύ αξιοπρεπεις βίντεο το ίδιο και καλύτερα.

 

Για το μέγεθος αν και πάντα έχω από 5,7 ιτζες και πάνω έχω να πω πως και να μην μπορείς να το δουλέψεις με ένα χέρι σε αποζημίωνει η ευχαρίστηση της οθόνης. Δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω ακριβώς στο ερώτημα που θέτεις αλλά η συσκευή αγγίζει το τέλειο. Πρώτη φορά άλλαξα εταιρία από σαμσουνγκ και τώρα με το μόνο που θα το αλλάξω είναι με το 9 αν και μου γιαλιζει το mi MIX δεν νομίζω να το εμπιστευτω. Δοκίμασε το και θα ξέρεις εσύ ο ίδιος αν σου κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το έχω δοκιμάσει από κοντά σε μαγαζί αλλά δε μπορώ να έχω πλήρη εικόνα γιατί είναι δεμένο στον πάγκο και δε μπορώ να το δουλέψω καλά. Μόνο αν το χρησιμοποιήσω στην καθημερινότητα μου θα μπορέσω να κρίνω. Έχω την αίσθηση ότι οι βασικές λειτουργίες ίσως να γίνονται και με το ένα χέρι χρησιμοποιώντας έστω το τρικ που μικραινει την οθόνη. Ελπίζω να μην απενεργοποειται αν του περάσω άλλον louncher, έχω τον Nova αγορασμένο.

Ένα άλλο χαρακτηριστικό που οι απόψεις και οι κριτικές είναι διφορουμενες είναι η ποιότητα και η ένταση του ηχείου. Σε βίντεο που έχω δει ακούγεται μια χαρά αλλά προφανώς πάλι δεν μπορούν να εξαχθουν σοβαρά συμπέρασμα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ το δουλεύω χωρίς να χρειαστεί το τρικ. Δουλεύει και με τον νοβα και εγώ τον έχω αγορασμένο αλλά έχει τόσο μα τόσο καλό λαουνσερ το κινητό που πραγματικά δεν τον έχω βάλει είναι σοβαρός λόγος για εμένα ότι δεν θέλει τπτ απολύτως από έξτρα εφαρμογές όλα δουλεύουν ρολόι.

Τα ηχεία τώρα αν και δεν είμαι καλός γνώστης σε θέμα μουσικής για εμένα και τις ανάγκες μου θα έβαζα ένα πολύ καλό βαθμό 9 στα 10.

Για την οθόνη /χρώματα /ανάλυση κτλ 9 στα 10

Μπαταρία 20 στα 10 ταχύτητα 10/10.

Ειμαι σούπερ ευχαριστημένος.

 

Σου στέλνω και ένα π. Μ

Link to comment
Share on other sites

Αν το π.μ. αφορα περαιτερω πληροφοριες για το κινητο , κι επειδη ενδιαφερομαι κι εγω μεταξυ αυτου και του 9 , θα σε παρακαλουσα να το περασεις και σε μενα...

Ευχαριστω..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Ζ3 πριν το 8 και ειναι πολυ καλυτερη η φωτογραφικη του του 8. Μονο στα βραδυνα ειναι ισως στα ιδια? Κατι τετοιο νομιζω.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ CRISPAF77 το κάνω πριν βάλω την νέα ρομ η μετά;

 

Την B321 έχω αλλά εδώ και 6 μήνες τίποτα νέο. Έχω το L29

 

Καλημέρα,προσωπικα εγώ κάνω καθαρισμό πριν και μετά την εγκατάσταση της Rom..:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Ζ3 πριν το 8 και ειναι πολυ καλυτερη η φωτογραφικη του του 8. Μονο στα βραδυνα ειναι ισως στα ιδια? Κατι τετοιο νομιζω.

 

Αν το π.μ. αφορα περαιτερω πληροφοριες για το κινητο , κι επειδη ενδιαφερομαι κι εγω μεταξυ αυτου και του 9 , θα σε παρακαλουσα να το περασεις και σε μενα...

Ευχαριστω..

Όχι δεν αφορά πληροφορίες για το κινητό σου στέλνω και εσένα.

Καλημέρα,προσωπικα εγώ κάνω καθαρισμό πριν και μετά την εγκατάσταση της Rom..:D

Σε ευχαριστώ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Κατοχος απο σημερα του Μate 8 4/64 NXT-AL 10. Θα ηθελα να σας ρωτησω για της αναβαθμισεις . Αυτη την στιγμη βρισκετε η συσκευη στην NXT-C900B133 . Υπαρχουν νεοτερες αναβαθμισεις για να τις περασω ? Θα μπορουσατε να με διαφωτισετε .Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Παλι εγω ¨) Να συμπληρωσω οτι το τηλεφωνο το πηρα μεταχειρησμενο και μαλλον ειναι πειραγμενο γιατι οταν ξεκιναει μου δινει τρεις επιλογες για να πατησω (1. 2. 3.) ,αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω γιατι φευγουν γρηγορα τα γραμματα .Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στο ανοιγμα του προλαβα να διαβασω οτι η (συσκευη ειναι ξεκλειδωτη και να επισκευθω καποια διευθηνση VMALL αν δεν κανω λαθος κτλ. Καμια ιδεα καποιος για το τι μπορω να κανω ??
Link to comment
Share on other sites

Παλι εγω ¨) Να συμπληρωσω οτι το τηλεφωνο το πηρα μεταχειρησμενο και μαλλον ειναι πειραγμενο γιατι οταν ξεκιναει μου δινει τρεις επιλογες για να πατησω (1. 2. 3.) ,αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω γιατι φευγουν γρηγορα τα γραμματα .Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στο ανοιγμα του προλαβα να διαβασω οτι η (συσκευη ειναι ξεκλειδωτη και να επισκευθω καποια διευθηνση VMALL αν δεν κανω λαθος κτλ. Καμια ιδεα καποιος για το τι μπορω να κανω ??

 

 

Έχει ξεκλείδωτο τον bootloader. Μην αγχώνεσαι γι αυτό. Ποιο μοντέλο έχεις και ποια Rom;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην παρεα. Κατοχος απο σημερα του Μate 8 4/64 NXT-AL 10. Θα ηθελα να σας ρωτησω για της αναβαθμισεις . Αυτη την στιγμη βρισκετε η συσκευη στην NXT-C900B133 . Υπαρχουν νεοτερες αναβαθμισεις για να τις περασω ? Θα μπορουσατε να με διαφωτισετε .Ευχαριστω..

 

 

Λίγο περίεργο που σου γράφει NXT-C900B133. Το C900 δηλώνει global region, κανονικά θα πρεπε να γράφει NXT-AL10 C00B133 πχ. Όπως και να χει η τελευταία ΟΤΑ για το μοντέλο σου είναι η NXT-AL10 C00B368 και με δική σου πρωτοβουλία φτάνει στην Β386.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις αμμεσες απαντησεις .Κωδικος μοντελου αναγραφει NEXT

Αριθμος εκδοσης NXT-C900B133

Πληροφοριες ελενχου ταυτοτητας NXT-AL10

.Ειναι το μοντελο με τα 4Ram/64 GB. Σας ειναι ευκολο αν μου πειτε (δωσετε) καποιο λινκ για τα update ? και σε πιο ειστε εσεις ευχαριστημενοι? Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μηπως να ξαναπερασω official απο την αρχη ? Καποια δευτερη γνωμη θα με βοηθουσε παραπανω και παλι ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το μοντελο nxt-l29 και εκδοση nxt-l29c432b320 μπορω να του βαλω το nougat και αν ναι πως ?

 

 

 

Όλες σου οι απαντήσεις είναι εδώ... http://forum.xda-developers.com/mate-8/general/android-7-0-n-nougat-beta-huawei-mate8-t3452909

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eυχαριστω για τις αμμεσες απαντησεις .Κωδικος μοντελου αναγραφει NEXT

Αριθμος εκδοσης NXT-C900B133

Πληροφοριες ελενχου ταυτοτητας NXT-AL10

.Ειναι το μοντελο με τα 4Ram/64 GB. Σας ειναι ευκολο αν μου πειτε (δωσετε) καποιο λινκ για τα update ? και σε πιο ειστε εσεις ευχαριστημενοι? Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μηπως να ξαναπερασω official απο την αρχη ? Καποια δευτερη γνωμη θα με βοηθουσε παραπανω και παλι ευχαριστω!!!

 

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με τις C432B180 και C636B321.

Πληκτρολόγησε *#*#2846579#*#* και επέλεξε το 3 και μετά το 4 για να δεις σε τι region βρισκεσε.

 

Όλες οι Rom εδώ... http://forum.xda-developers.com/mate-8/general/huawei-mate-8-stock-firmware-official-t3391727

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες...

1. Εχει πιασε κανεις το mocha brown στα χερια του; Δειχνει ροζουλι πολυ η ιδεα μου ειναι. Πιστευεται οτι τρωγεται το χρωμα; Οπως το βλεπω δεν χτυπαει και πολυ εντονα.

2. Η εκδοση 4/64 εχει και αυτην την 800αρα μπαντα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω οτι το cn εννοει China ?

 

 

Ναι.

Απ οτι καταλαβαινω το κινητο σου ξεκλειδωθηκε - του αλλαξαν region και του περασαν global Rom για να χει playstore.

Προσωπικα θα του περνουσα τα C636 Region και την C636B180 με EMUI4.0 ή την C636B321 με EMUI4.1.

Δοκιμασε πρωτα να του περασεις την C636B180 ή την C432B180.Λογικα θα τις δεχτει.Επιμενω με τις Β180 επειδη σε αυτες εχω αμεσα ειδοποιησεις στο Viber και εχουν μαζι με την C636B321 την καλυτερη αυτονομια σε διαχειριση μπαταριας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυο αποριες...

1. Εχει πιασε κανεις το mocha brown στα χερια του; Δειχνει ροζουλι πολυ η ιδεα μου ειναι. Πιστευεται οτι τρωγεται το χρωμα; Οπως το βλεπω δεν χτυπαει και πολυ εντονα.

2. Η εκδοση 4/64 εχει και αυτην την 800αρα μπαντα ετσι;

 

1. Ειναι απιστευτα ωραιο,δεν ροζουλιζει οπως νομιζεις.

2. Δε νομιζω πως υπαρχει Mate 8 που να κυκλοφορει και να μη υποστηριζει την 800 αρα...https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-huawei-mate-8al10-4gb-64gb

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μπορει να παρει την C636B180 ...τωρα τι κανουμε ? Καμια ιδεα καποιος ?

 

Οταν του εκανες factory reset ειχε προεγκατεστημενο το playstore;Εχει την εφαμογη hiapp;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει εγκατεστημενο το play store

 

Εχει περιεργο region γι αυτο καλο ειναι να του το αλλαξεις.

Το γεγονος οτι εχεις ξεκλειδωτο bootloader βοηθαει πολυ.Οδηγιες θα βρεις εδω...http://forum.xda-developers.com/mate-8/development/tool-srk-tool-huawei-t3369797 ομως ζητα τον κωδικο ξεκλειδωματος απο κει που το πηρες επειδη οταν αλλαζεις region και φλασαρεις την επιθυμητη Rom ξανακλειδωνει οποτε δεν μπορεις να εγκαταστησεις TWRP και να το ρουταρεις (χρειαζεται να ξεκλειδωσεις τον bootloader).

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει απο αλλον και μου λεει δεν γνωριζει κατι και οτι αυτος το εχει παρει απο καποιον αλλο και ηταν ετσι οταν το αγορασε.... Καταλαβενεις τωρα που εχω μπλεξει. Μαλλον θα μεινει ως εχει η συσκευη γιατι δεν γνωριζω τι παραπανω πρεπει να κανω και συγγνωμη αν σας εχω ζαλισει. Οταν βαζω στο Google τον Αριθμο εκδοσης :( NXT-C900B133 )δεν μπορω να βγαλω ακρη :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...