Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι λοιπόν είναι γεγονός. Οι φίλοι μας οι Κινέζοι την έκαναν την έκπληξη τελικά.

Όσοι λοιπόν διαθέτουν τα μοντέλα NXT-AL10, NXT-DL00 και NXT-TL00 και βρίσκονται στην B386 από σήμερα βγήκε ΟΤΑ η Β552. Όσοι έχουν ήδη την Β552 Beta θα τους έρθει ΟΤΑ η Β562. :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού υποστηρίζει η Google το chipset γιατί να μην δώσει πχ στο κείμενο p8 λόγο δύο ελλιψεων που έχει έφαγε μαύρο από την Google
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γνωρίζει κάνεις για εμας που εχουμε το NXT-L29 αν θα πάρει την nougat?

 

 

Πρώτο τρίμηνο του 2017

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχω το AL10 και δε μου βγάζει την αναβάθμιση.

 

 

δοκιμασες με το hicare;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Updating Huawei Mate 8 Nougat official.

Όσοι έχετε NXT AL10 ξεκινήστε το update απο το Hicare. Περισσότερα σε λίγες ώρες.

Το update είναι 2.10 GB, NXT-AL10C00B562.

 

Το update ολοκληρώθηκε. Πρώτη εντύπωση ; ΠΕΤΑΕΙ!

Edited by GeorgeM16
Link to comment
Share on other sites

Εγω κλασικα θα περιμενω την L29 να βγαλει για να βαλω στο AL10 μου καθως δεν αντεχω τις κινεζικες εφαρμογες που εχει μεσα, μεχρι και στον καιρο κτλ εχει ενα καρο ακυρα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Updating Huawei Mate 8 Nougat official.

Όσοι έχετε NXT AL10 ξεκινήστε το update απο το Hicare. Περισσότερα σε λίγες ώρες.

Το update είναι 2.10 GB, NXT-AL10C00B562.

 

Το update ολοκληρώθηκε. Πρώτη εντύπωση ; ΠΕΤΑΕΙ!

Περιμενουμε πιο αναλυτικες εντυπωσεις!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά τουλάχιστον το πρωί δεν έβρισκε αναβάθμιση.

 

Mε το HiCare να δοκιμάσω, ή με το HiSuite; Μέχρι χθες το βράδυ, κανένα δε μου έβγαζε την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο το Hicare πηγαίνεις στη σελίδα Service και εκεί πατάς το button Update. Θα κάνει έλεγχο και θα σου εμφανίσει το διαθέσιμο update. Αυτά τα βήματα ακολούθησα στο δικό μου. Το δικό μου ΔΕΝ είναι rooted. Η προηγούμενη έκδοση ήταν η B386. Ελπίζω να βρεις άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Η πιο ολοκληρωμενη Nougat μεχρι στιγμης.Αντε να δουμε και με την διαχειριση της μπαταριας τωρα :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόσεξε κάνεις οτι στο ημερολόγιο όταν πας να εισάγεις μια επαναλαμβανόμενη υπενθύμιση πχ μηνιαία δεν την αποθηκεύει; Και το περίεργο είναι ότι και σε άλλες εφαρμογές ημερολογίου που δοκίμασα εμφανίζεται το ίδιο bag...Τις μεμονωμένες εισαγωγές τις αποθηκεύει κανονικά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα όσοι έχετε κάνει αναβάθμιση στο L29 τι διαφορές έχετε δει; κυρίως από μπαταρία ρωτάω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου!

Έκανα χτες την διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader....Έχω κρατήσει τον αριθμό.

Μπορώ με αυτόν να ξανακλειδώσω τον bootloader, αν χρειαστεί;;;

 

Επίσης δεν μπόρεσα με τίποτα να εγκαταστήσω το TWRP. Ξέρετε ποια είναι η κατάλληλη έκδοση TWRP και πως να το κάνω install???

Η συσκευή είναι L29 C900B321. EMUI version is 4.1

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου!

Έκανα χτες την διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader....Έχω κρατήσει τον αριθμό.

Μπορώ με αυτόν να ξανακλειδώσω τον bootloader, αν χρειαστεί;;;

 

Επίσης δεν μπόρεσα με τίποτα να εγκαταστήσω το TWRP. Ξέρετε ποια είναι η κατάλληλη έκδοση TWRP και πως να το κάνω install???

Η συσκευή είναι L29 C900B321. EMUI version is 4.1

 

Ευχαριστώ!

 

Οχι δε μπορείς

Εδω... http://forum.xda-developers.com/p9/development/tool-srk-tool-huawei-bootloader-root-t3374068 θα βρεις το multitool που τα κάνει όλα.

Επίσης καλό είναι το τηλέφωνο σου να φοράει τη Rom για το Region που προορίζεται για να έχεις τα ΟΤΑ Update στο κινητό σου. Δηλαδή να του περάσεις την NXT-L29C432B320

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο το Hicare πηγαίνεις στη σελίδα Service και εκεί πατάς το button Update. Θα κάνει έλεγχο και θα σου εμφανίσει το διαθέσιμο update. Αυτά τα βήματα ακολούθησα στο δικό μου. Το δικό μου ΔΕΝ είναι rooted. Η προηγούμενη έκδοση ήταν η B386. Ελπίζω να βρεις άκρη.

 

Άκρη βρήκα, αλλά μου γράφει ότι το quota γέμισε/ολοκληρώθηκε. Προφανώς έδωσαν το update μόνο στους 50.000 πρώτους...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η C900B321 δέν είναι για το L29 ευρωπαικό/ελληνικό ? Thanx

oxi το ελληνικό εχει φτάσει μέχρι την B180 νομίζω αλλά με την 321 είναι και καλύτερο και δεν έχεις κανένα θέμα με εγγύηση κτλ.

Εσένα για να ξέρεις είναι το L29 C432. ΠΟΥ εχει περασμένη την Β321 και όπου νανε θα παρει και επόμενη αναβάθμιση.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι το τηλέφωνο σου να φοράει τη Rom για το Region που προορίζεται για να έχεις τα ΟΤΑ Update στο κινητό σου. Δηλαδή να του περάσεις την NXT-L29C432B320

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω link για την NXT-L29C432B320

 

όλα είναι απενεργοποιημένα από τη Huawei

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα απο το service της arvato το Mate 8 σε χρόνο dt μετά απο αντικατάσταση οθόνης σε εγγύηση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση επίσης είναι οτι πέρα απο αλλαγή οθόνης αναβαθμίστηκε το λογισμικό σε C900B321. Τουλάχιστον έτσι έγραφε στα σχόλια το χαρτί που συνόδευε το κινητό. Και πρίν αυτή είχε πάντως
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω link για την NXT-L29C432B320

 

όλα είναι απενεργοποιημένα από τη Huawei

 

Εδω θα τη βρεις..

 

http://forum.xda-developers.com/mate-8/general/huawei-mate-8-stock-firmware-official-t3391727

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα απο το service της arvato το Mate 8 σε χρόνο dt μετά απο αντικατάσταση οθόνης σε εγγύηση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση επίσης είναι οτι πέρα απο αλλαγή οθόνης αναβαθμίστηκε το λογισμικό σε C900B321. Τουλάχιστον έτσι έγραφε στα σχόλια το χαρτί που συνόδευε το κινητό. Και πρίν αυτή είχε πάντως

 

 

Τότε έχεις και συ την C636B321. Σαφώς η καλύτερη απ όλες απλά εάν έρθει OTA update δεν θα το κάνει ούτε σε σένα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

oxi το ελληνικό εχει φτάσει μέχρι την B180 νομίζω αλλά με την 321 είναι και καλύτερο και δεν έχεις κανένα θέμα με εγγύηση κτλ.

Εσένα για να ξέρεις είναι το L29 C432. ΠΟΥ εχει περασμένη την Β321 και όπου νανε θα παρει και επόμενη αναβάθμιση.

 

Σε μενα όταν το ειχα στην C432 την Δευτερα μου ειχε δωσει ΟΤΑ την Β192.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...