Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαταρία φιλε τελικα ειναι.οκ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιστεύω πως έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από την Β192 και την καλύτερη απ όλες τις Nougat μέχρι στιγμής.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον ήμουν, μέχρι πριν απο μισή ώρα :p... ΟΤΑ και γω με την Β560 πλεον:D

 

Ήρθε και σε σας κύριε Χρήστο η αναβάθμιση .....:lol::lol::p:blink:

Με'γεια την μπετονιέρα ...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε σας κύριε Χρήστο η αναβάθμιση .....:lol::lol::p:blink:

Με'γεια την μπετονιέρα ...

 

Άσε ρε μεγάλε που άμα δεν σε κάναμε παρέα ακόμα με iPhone - Xiaomi - Zopo και Doogee θα κυκλοφορούσες :p:lol::lol::lol:

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο μπαταρία μου φαίνεται σχεδόν ίδια με την 192 ίσως κ ένα τσικ καλύτερη πάντως αρνητικά δεν έχει επηρεαστεί είναι ακόμα σκυλί..... πραγματικά η Nougat όχι μόνο είναι απροβληματιστη αλλά δίνει κ άλλο αέρα στο κινητό και μάλιστα δεν χρειάστηκε καν factory reset. Εγώ προσωπικά την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε μεγάλε που άμα δεν σε κάναμε παρέα ακόμα με iPhone - Xiaomi - Zopo και Doogee θα κυκλοφορούσες :p:lol::lol::lol:

 

Doogeeeeeee....:lol::lol::lol::lol:

 

Πέραν της πλάκας το τηλέφωνο μετά το πέρασμα της B560 είναι πραγματικά ποιο "όμορφο " η rom είναι πιο ευχάριστη με ποιο μεσογειακά χρώματα και επειδή έχουν περάσει αρκετές ναυαρχίδες από τα χέρια μου και μάλιστα αρκετές με nougat , έχω να πω ότι στην συγκεκριμένη συσκευή είναι μια από της καλύτερες υλοποιήσεις που έχω δει...αν όχι η καλύτερη ...τώρα όσων αφορά την μπαταρία δεν βλέπω καμία διαφορά σε σχέση με την B321 που είχα πριν ...το μόνο μεμπτό σημείο είναι τα μόνο 19 gb που αφήνει ελεύθερα μετά την εγκατάσταση της..

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγαλουν καμμια cooked rom based σε international εκδοση, βαρεθηκα με τις αναπηριες της κινεζικης.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ και μέχρι την τρίτη θα το έχω. Μτχ από διπλανό φόρουμ! Είναι το κινητό που με είχε πραγματικά σαγηνεύσει πέρυσι όταν το έπιασα στα χέρια μου σε κατάστημα με την ποιότητα κατασκευής και την οθόνη του. Για να δούμε λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα για εμένα. Είμαι με την 192.

Αφού είσαι με την 192 γιατί δεν κάνεις την διαδικασία που δώσαμε παραπάνω???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ και μέχρι την τρίτη θα το έχω. Μτχ από διπλανό φόρουμ! Είναι το κινητό που με είχε πραγματικά σαγηνεύσει πέρυσι όταν το έπιασα στα χέρια μου σε κατάστημα με την ποιότητα κατασκευής και την οθόνη του. Για να δούμε λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άντε με το καλό! Δεν θα σε απογοητεύσει φίλε:)

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη προσπάθεια τα κατάφερα εν τέλει να περάσω την B560...

Downgrade σε Β192 και μόλις άναψε μου έβγαλε αναβάθμιση την Β560

Σε πρώτη ματιά φαίνεται αρκετά όμορφη...

Πρώτη ερώτηση: πως θα κανω απόκρυψη την κάτω γραμμή πλοήγησης.

Edited by tini78vj
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι με την 192 γιατί δεν κάνεις την διαδικασία που δώσαμε παραπάνω???

 

Ποια διαδικασία εννοείς; Με downgrade κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 7αρι πήρε ;

 

Send by Doogee Y6 MAX 6.5" via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία εννοείς; Με downgrade κτλ;

Εφόσον είσαι στην 192 δεν χρειάζεσαι downgrade

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7068784#post7068784

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι στην 192 δεν χρειάζεσαι downgrade

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7068784#post7068784

 

Εγώ που είμαι στην 180 και μου βγάζει αναβάθμιση στην 192 θα ήθελα να δοκιμάσω την 7 με τον οδηγό που παρέχεται αλλά με κολλάει η μπαταρία. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος και δεν θέλω να μπλέξω με downgrade σε περίπτωση που δεν μου αρέσει η Nougat η οποία από,τι διαβάζω στα περισσότερα κινητά παρουσιάζει χαμηλότερες επιδώσεις στην μπαταρία. Ξέρω ότι είναι νωρίς για τους χρήστες που την έχουν περάσει αλλά οποιαδήποτε πληροφορία για την μπαταρία, είναι ευπρόσδεκτη. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αντιμετώπισα προβλήματα με την 7.0. Το κινητό ρολάρει τέλεια. Για την μπαταρία δεν εχω παρατηρήσει κάτι που να με προβληματίσει. Νομίζω αν είχε κάποιο πρόβλημα θα το είχα καταλάβει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 7αρι πήρε ;

 

Send by Doogee Y6 MAX 6.5" via Tapatalk.

 

Ναι.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως δεν αντιμετώπισα προβλήματα με την 7.0. Το κινητό ρολάρει τέλεια. Για την μπαταρία δεν εχω παρατηρήσει κάτι που να με προβληματίσει. Νομίζω αν είχε κάποιο πρόβλημα θα το είχα καταλάβει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι η Nougat του έχει δώσει μια φρεσκάδα (Aegean Sea γαρ...).

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι έχουν αφαιρεθεί από τη μπαταρία οι επιλογές διαχείρισης για "έξυπνη" και "επιδόσεις". Και το μόνο θέμα που έχω είναι ότι σε κάποιες εφαρμογές (dialer, μηνύματα, Chrome, Gmail) είναι ότι μειώνει τη φωτεινότητα όταν μπαίνεις στη συγκεκριμένη εφαρμογή και την επαναφέρει όταν γυρίζεις στην αρχική οθόνη. Και αυτό συμβαίνει χωρίς να είναι η φωτεινότητα ρυθμισμένη στο "αυτόματο".

 

Φαντάζομαι το έχουν κάνει για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, αλλά θα προτιμούσα να υπήρχε η δυνατότητα να απενεργοποιηθεί αυτό (χωρίς να χρειαστεί να γίνει root το τηλέφωνο και να γίνει αντικατάσταση αρχείου συστήματος)

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη ολο για ρομ λεμε,εχω φτιαξει ενα θεμα για το ΜΑΤΕ 8- ΕΜUI 5 με το emui theme editor.Δειτε το εδω -μαυρο με μαυρα εικονιδια και γκρι σκουρα elements.

https://plus.google.com/114550264936078332782/posts/iHNy8gWKbCp

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη ολο για ρομ λεμε,εχω φτιαξει ενα θεμα για το ΜΑΤΕ 8- ΕΜUI 5 με το emui theme editor.Δειτε το εδω -μαυρο με μαυρα εικονιδια και γκρι σκουρα elements.

https://plus.google.com/114550264936078332782/posts/iHNy8gWKbCp

 

 

Πολύ ωραίο θέμα φίλε.Σ ευχαριστώ.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ενώ όλα πήγαν καλά με την αναβάθμιση (ΟΤΑ Β560) μετά απο downgrade από Β192 και τα σχετικά reset, wipe data και cache partition, από εχθές το βράδυ μου έχει κάνει 3 φορές επανεκκίνηση.

Τι στο καλό είναι αυτό....

Το βαριέμαι το στήσιμο του από την αρχή....

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS πηγα να κανω το downgrade σε b192 και εχει κολλησει στο logo της huawei εδω και μια ωρα.Τι μπορω να κανω να ξεκολλησει?

 

Αν την πέρασες και απλά κολλάει κάνε επαναφορά εργασιακών ρυθμίσεων λογικά θα είσαι οκ μετα

Link to comment
Share on other sites

Αν την πέρασες και απλά κολλάει κάνε επαναφορά εργασιακών ρυθμίσεων λογικά θα είσαι οκ μετα

 

Δεν μπουταρει καθολου,παραμενει στο logo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπουταρει καθολου,παραμενει στο logo.

 

Πάτα συνεχόμενα το Power να κλίσει τέλειος το κινητό και μετά πατά το volume up+ power και στο μενού που θα εμφανιστεί επέλεξε το wipe data/factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, λόγω απουσίας τις τελευταίες μέρες, έχασα τη συνέχεια του νήματος.

Είμαι με τη nougat, από την οποία είμαι ευχαριστημένος και σίγουρα θα μείνω σε αυτήν, μέχρι νεωτέρας lol

 

Να ρωτήσω θέλω τα εξής:

1. Υπάρχει τρόπος να κάνω root, χωρίς να χρειαστεί να ξανά ξεκλειδώσω bootloader; Αν όχι, έστω και με ξεκλείδωμα; Αφού έτσι κι αλλιώς ξανακλειδώνει εύκολα.

2. Περιμένουμε πιο φρέσκια official Rom από την 560,; Γιατί ακούω για 577 και 580.. Έχετε πάρει είδηση κάτι;

3. Υπάρχει κάτι σε custom Rom, απαλλαγμένη από τις γνωστές κινεζιές;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...