Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο β320 δεν δουλευει , πρεπει να περιμενουμε εμεις

Ναι, είναι για Β192. Νομίζω υπάρχει οδηγός για να γυρίσεις πίσω.

Λες να κανουμε καλου κακου καμια επαναφορα σε εργοστασιακές ;

Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος. Δούλεψε το λίγο και αν σε προβληματίσει κάτι τότε να το κάνεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι για Β192. Νομίζω υπάρχει οδηγός για να γυρίσεις πίσω.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος. Δούλεψε το λίγο και αν σε προβληματίσει κάτι τότε να το κάνεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, τον είδα αλλά σε κάποια στιγμή λέει να κάνουμε flash με fastboot και εκεί χάθηκα γιατί δεν έχω ξανακάνει τέτοιο ούτε βρήκα κάτι που να εξηγεί πως γίνεται

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έκανα μία επαναφορά για καλό και για κακό. Δεν έβλαψε ποτέ, εκτός από του ότι πρέπει να το ξαναστήσεις. Άλλωστε, καινούργια έκδοση είναι, οπότε ας φύγουν τα όποια κατάλοιπα της προηγούμενης.

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι έχουν αφαιρεθεί από τη μπαταρία οι επιλογές διαχειρισης για "έξυπνη" και "επιδόσεις". Και το μόνο θέμα που έχω είναι ότι σε κάποιες εφαρμογές (το έχω δει στο Chrome μέχρι τώρα) είναι ότι μειώνει τη φωτεινότητα όταν μπαίνεις στη συγκεκριμένη εφαρμογή και την επαναφέρει όταν γυρίζεις στην αρχική οθόνη.

 

Υπάρχει, αραγε, κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτό και να μη μειώνεται η φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τον είδα αλλά σε κάποια στιγμή λέει να κάνουμε flash με fastboot και εκεί χάθηκα γιατί δεν έχω ξανακάνει τέτοιο ούτε βρήκα κάτι που να εξηγεί πως γίνεται

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

 

Το μονο που χρειαζεται ειναι το rollback αρχειο το οποιο το περνας με την dload μεθοδο και στο καπακι περνας την Β192.Δυστυχως ομως για να μπουταρει παλι χρειαζεται να μπεις στο recovery και να κανεις wipe data και wipe cache που σημαινει ξανά μανά στησιμο του τηλεφωνου.:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λες να κανουμε καλου κακου καμια επαναφορα σε εργοστασιακές ;

 

Εχθες την εγκατεστησα κι εγω και εκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακές μου ετσι για το καλο :p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που χρειαζεται ειναι το rollback αρχειο το οποιο το περνας με την dload μεθοδο και στο καπακι περνας την Β192.Δυστυχως ομως για να μπουταρει παλι χρειαζεται να μπεις στο recovery και να κανεις wipe data και wipe cache που σημαινει ξανά μανά στησιμο του τηλεφωνου.:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχθες την εγκατεστησα κι εγω και εκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακές μου ετσι για το καλο :p

Ποιο αρχείο πρέπει να κάνω μέσω του dload πρώτα? Πάντα μέσω τις sd card και μετά ξανακάνω dload την B192?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχείο πρέπει να κάνω μέσω του dload πρώτα? Πάντα μέσω τις sd card και μετά ξανακάνω dload την B192?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

 

Ακολουθησα τις οδηγιες απο εδω..https://www.youtube.com/watch?v=NB1CSheVDH0

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καποια ψυχη (η αφεντια μου δηλαδη) ηθελε να γυρισει απο την C432B560 πισω στην C432B192.

Δοκιμασα λοιπον με το hisuite..τζιφος.Προσπαθησα μεσω dload κατευθειαν την Β192 ,τιποτα.Τελικα τα καταφερα με τον εξης τροπο.

Περασα το Ρωσικο rollback C900B500 απο εδω..http://www.carbontesla.com/2016/11/download-mate-8-official-nougat-rollback-downgrade-package/ και στη συνεχεια φλασαρα την Β192. Δυστυχως ομως επρεπε να κανω wipe data , wipe cache για να μπουταρει :( και το χειροτερο ; χαθηκαν τα θεματα οποτε παλι ξεκλειδωμα - περασμα TWRP - Root - και περασα το data/hw.init :mad:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καποια ψυχη (η αφεντια μου δηλαδη) ηθελε να γυρισει απο την C432B560 πισω στην C432B192.

Δοκιμασα λοιπον με το hisuite..τζιφος.Προσπαθησα μεσω dload κατευθειαν την Β192 ,τιποτα.Τελικα τα καταφερα με τον εξης τροπο.

Περασα το Ρωσικο rollback C900B500 απο εδω..http://www.carbontesla.com/2016/11/download-mate-8-official-nougat-rollback-downgrade-package/ και στη συνεχεια φλασαρα την Β192. Δυστυχως ομως επρεπε να κανω wipe data , wipe cache για να μπουταρει :( και το χειροτερο ; χαθηκαν τα θεματα οποτε παλι ξεκλειδωμα - περασμα TWRP - Root - και περασα το data/hw.init :mad:

Γιατί γυρίσεις; είχες κάποιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γυρίσεις; είχες κάποιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιο ενεργοβορα απο τα συνηθισμενα και ισως ενα θεματακι με wi-fi, που μπορει να ειναι και ιδεα μου.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που παρατηρησα με την Β560 ειναι οτι ίσως να εχει καποιο θεμα με το gps. Γενικα χρησιμοποιώ το Run Kepper επειδη ασχολουμαι με τρέξιμο και σημερα παρατηρησα οτι αργησε πολυ να κλειδωσει το gps και οταν συνδεθηκε εχανε διαρκως το σημα του gps και η διαδρομη που κατεγραφε ηταν αλλα ντι αλλων! Μετα αναγκάστηκα να κανω επαναφορα σε εργοστασιακές μπας και φτιαξει. Αυριο θα ξανατσεκαρω παλι το gps και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις τοποθεσίας είναι ενεργοποιημένο μόνο το GPS ή η υψηλή ακρίβεια;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο ενεργοβορα απο τα συνηθισμενα και ισως ενα θεματακι με wi-fi, που μπορει να ειναι και ιδεα μου.

Και η δική μου αίσθηση είναι ότι είναι πιο ενεργοβόρα από την Β320.

Αυτο που παρατηρησα με την Β560 ειναι οτι ίσως να εχει καποιο θεμα με το gps. Γενικα χρησιμοποιώ το Run Kepper επειδη ασχολουμαι με τρέξιμο και σημερα παρατηρησα οτι αργησε πολυ να κλειδωσει το gps και οταν συνδεθηκε εχανε διαρκως το σημα του gps και η διαδρομη που κατεγραφε ηταν αλλα ντι αλλων! Μετα αναγκάστηκα να κανω επαναφορα σε εργοστασιακές μπας και φτιαξει. Αυριο θα ξανατσεκαρω παλι το gps και θα σας πω.

Σήμερα θα δοκιμάσω το gps και θα αναφέρω σχετικά.

Εχει βρει καποιος τροπο να ρουταρει την nougat? Oτι δοκιμασα δεν επαιξε ποτε...

Για κλείδωμα bootloader: fastboot oem relock XXXXXXXXXXXXX

Για root, όσο έχω ψάξει στο xda και αλλού, δεν έχω βρει κάτι:(

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις τοποθεσίας είναι ενεργοποιημένο μόνο το GPS ή η υψηλή ακρίβεια;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υψηλη ακριβεια αλλα δεδομενα κλειστα. Με τον ιδιο τροπο χρησιμοποιουσα το run kepper και στην Β320 και στην Β192

Link to comment
Share on other sites

Στο tom tom το gps λειτουργεί άψογα χωρίς την υποβοήθηση δικτύων.

 

920813a05c3651cae76cf489d8015463.jpg

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κλείδωμα bootloader: fastboot oem relock XXXXXXXXXXXXX

Για root, όσο έχω ψάξει στο xda και αλλού, δεν έχω βρει κάτι:(

 

Μετα απο μιση μερας δουλεια και απειρα soft-bricks καταφερα και εχω nougat με full working root (busybox κτλ) απλα ειμαι με την kangvip577... Μου εβγαλε την παναγια αλλα σιγα μην το αφηνα ετσι...

 

Edit: το root δουλευει αλλα τελικα δεν μπορει να γραψει στο system partition. To adaway δεν λειτουργει δυατυχως

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Στο tom tom το gps λειτουργεί άψογα χωρίς την υποβοήθηση δικτύων.

 

920813a05c3651cae76cf489d8015463.jpg

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα με το χθεσινο format σημερα που το ξανατσεκαρα λειτουργει τελεια το Gps. Κλειδωνει ακαριαία! :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μιση μερας δουλεια και απειρα soft-bricks καταφερα και εχω nougat με full working root (busybox κτλ) απλα ειμαι με την kangvip577... Μου εβγαλε την παναγια αλλα σιγα μην το αφηνα ετσι...

 

Edit: το root δουλευει αλλα τελικα δεν μπορει να γραψει στο system partition. To adaway δεν λειτουργει δυατυχως

 

Ελα τώρα θα μας τσιτωσεις και μας να πάμε σε kangvip; :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μιση μερας δουλεια και απειρα soft-bricks καταφερα και εχω nougat με full working root (busybox κτλ) απλα ειμαι με την kangvip577... Μου εβγαλε την παναγια αλλα σιγα μην το αφηνα ετσι...

 

Edit: το root δουλευει αλλα τελικα δεν μπορει να γραψει στο system partition. To adaway δεν λειτουργει δυατυχως

Ελα τώρα θα μας τσιτωσεις και μας να πάμε σε kangvip; :lol:

χάχα...αυτά κάνει ο icy20:lol:

Να ξαποστάσουμμε μια δυο μέρες και φύγαμε για νέες περιπέτειες:lol:

Link to comment
Share on other sites

χάχα...αυτά κάνει ο icy20:lol:

Να ξαποστάσουμμε μια δυο μέρες και φύγαμε για νέες περιπέτειες:lol:

 

Χεχε... 2 θεματα εχω βρει μονο. Οτι μετα την επανεκκινηση χανεται η επιλογη που εχω κανει να φαινεται το ποσοστο μπαταριας μέσα στο εικονιδιο και το οτι αν κλειδωσω τη συσκευη με το screenoff widget μετα με το αποτυπωμα ζηταει κωδικο. Κατι ειχε γραψει καποιος παλιοτερα. Αν μπορειτε πειτε μου τι ειχατε κανει εσεις.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Χεχε... 2 θεματα εχω βρει μονο. Οτι μετα την επανεκκινηση χανεται η επιλογη που εχω κανει να φαινεται το ποσοστο μπαταριας μέσα στο εικονιδιο και το οτι αν κλειδωσω τη συσκευη με το screenoff widget μετα με το αποτυπωμα ζηταει κωδικο. Κατι ειχε γραψει καποιος παλιοτερα. Αν μπορειτε πειτε μου τι ειχατε κανει εσεις.

 

Εμενα το ποσοστο δεν χανεται. Επαναφορα στις εργοστσιακες εκανες?

Εγω εχω παρατηρησει τα εξης :

1. Δεν μου αρεσει που θολώνει η εικονα καποιου οταν τον παιρνω τηλεφωνο

2. Στην εξοικονομηση ενεργειας χαμηλωνει την φωτεινοτητα παντου. Στις προηγούμενες χαμήλωνε μόνο στην πλοήγηση στον chrome

Link to comment
Share on other sites

Τι σοι είναι αυτή η kangvip 577?

Πώς από την Β560 πάμε 577?

Κάπου το πήρε το μάτι μου, αλλά δεν μπορώ να το βρω!

Υπάρχει κάποιος οδηγός???

Με τις 560 και 577 είμαστε ακόμη beta nougat, η κάποια από αυτές είναι final???

Link to comment
Share on other sites

Χεχε... 2 θεματα εχω βρει μονο. Οτι μετα την επανεκκινηση χανεται η επιλογη που εχω κανει να φαινεται το ποσοστο μπαταριας μέσα στο εικονιδιο και το οτι αν κλειδωσω τη συσκευη με το screenoff widget μετα με το αποτυπωμα ζηταει κωδικο. Κατι ειχε γραψει καποιος παλιοτερα. Αν μπορειτε πειτε μου τι ειχατε κανει εσεις.

Αν είναι όπως και στο Mate 9 ο μόνος τρόπος για να ξεκλειδώνει με δακτυλικά είναι αν το κλειδώσεις από την επιλογή που έχει στο Αιωρούμενο κουμπί.

 

Η

 

μόνο αυτή η εφαρμογή δουλεύει που είναι επί πληρωμή εγώ την αγόρασα και επιβεβαιώνω ότι όντος δουλεύει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iglint.android.screenlockpro

Αν και πιστεύω πως δεν αξίζει να πληρώσεις κάτι απλά για να κλείνει το κινητό ο καθένας ότι νομίζει.

Στο 9αρι λένε ότι στην επόμενη αναβάθμιση θα το βάλει η huawei σαν widgets

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...