Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

:happy::happy::happy:

 

hands on:

 

50.000 sto Antutu με το καλημέρα...αυτά κάνουν τα 3 GB Ram!!!

Που να βάλουν το χεράκι τους τα παιδιά μας και φτιάξουν την ROM... θα πετάει!!!

Δηλαδή αν ήταν χρονισμένο στα 2.2GHZ τι θα έκανε ρε παιδια;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ γραφει πως παίρνει 2 κάρτες SIM και μια κάρτα microSD. Δεν ξέρω αν τα παίρνει όλες μαζι η μια SIm και μια SIM/microSD. Θα το μάθουμε σύντομα ....

 

http://i.imgur.com/hwGdr2s.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως θα το πάρω για 2ο άνετα μόλις το δω in-stock.

Η συσκευή είναι υπερ πλήρης για μένα που δεν χρειάζομαι SD.

Link to comment
Share on other sites

50.000 sto Antutu με το καλημέρα...αυτά κάνουν τα 3 GB Ram!!!

Που να βάλουν το χεράκι τους τα παιδιά μας και φτιάξουν την ROM... θα πετάει!!!

Δηλαδή αν ήταν χρονισμένο στα 2.2GHZ τι θα έκανε ρε παιδια;

 

είναι antutu 6 στο οποίο το letv 1s πχ βγάζει 55000

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και το gsmarena στο παρελθόν δεν έχει αποδειχθεί και τόσο έγκυρο σε αυτά που γράφει , για αυτό συμβουλεύω πάντα να διπλοτσεκάρει κάποιος τα specs και από αλλού πριν προβεί σε αγορά και να μην έχει σαν ευαγγέλιο το gsmarena.

 

 

Αυτό το πάνω-κάτω πλαστικό και όχι μέταλλο, συνηθίζεται;

Ξέρει κάποιος που έχει εμπειρία σε μεταλλικό unobody?

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ νωρίς για λεπτομερή specs

εδώ στο note 2 που ανοίγει και φαίνεται η sdcard slot με γυμνό μάτι, και πάλι πέρασαν αρκετές ημέρες μέχρι να διευκρινιστεί αν έχει.

στις αρχικές επίσημες ανακοινώσεις δεν γινόταν καμία αναφορά σε ύπαρξη.

μακάρι να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το redmi note 2 prime και ετρεξα από περιέργεια το antutu 6 σε κανονική και υψηλή απόδοση και ενώ στο κανονικό antutu έβγαζα μάξιμουμ 42000/48000, στο beta έβγαλα 49000/53000. Δεν βρήκα κάποια επιλογή για 32/64bit και υποθετω οτι το τρέχει στα 64.

Είδα και αλλά μοντέλα με 84/85 k. Έχει γίνει πολύ φειδωλό το antutu ή μου φαίνεται? Νόμιζα ότι τα καλύτερα μοντέλα σήμερα έβγαζαν γύρω στα 65k στο antutu 5.76.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό εδώ το λινκ: http://www.gizmochina.com/2015/11/22/xiaomi-redmi-note-3-will-have-a-3gb-ram-version/ θα έχει συν τοις άλλοις 4000 αντί 3060 mAh μπαταρία. Απ’ ότι καταλαβαίνω το μεταλλικό σασί το βάζει λόγω του γνωστού και ενοχλητικού τριξίματος του πλαστικού και τη μπαταρία τη μεγαλώνει λόγω της μικρής σχετικά αυτονομίας. Να δούμε τις τιμές ειδικά την έκδοση 3/32 GB και βλέπουμε.....

Πάντως ως κάτοχος του prime απογοητεύτηκα λίγο με το πόσο γρήγορα αποφασίσανε να βγάλουν τον διάδοχο redmi note 3.

 

Η τιμη αναμενεται στα 210$ του 3/32 GB μοντελου και στα 180$ το 2/16 GB απο οσο κοιταξα οι τιμες ειναι ιδιες σε διαφορα κινεζικα shops

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν το 4g θα παίζει κανονικά Ελλάδα;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν το 4g θα παίζει κανονικά Ελλάδα;

 

Φαντάζομαι πως ναι. Στο 2 παίζει κανονικά(εκτος απο wind που είναι έτσι και έτσι). Upgrade κάνουν όχι downgrade...

 

Επίσης για το θέμα sd θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες υπομονή να βγουν τα specs. Αν και εμένα προσωπικά δεν μου χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως ναι. Στο 2 παίζει κανονικά(εκτος απο wind που είναι έτσι και έτσι). Upgrade κάνουν όχι downgrade...

 

Επίσης για το θέμα sd θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες υπομονή να βγουν τα specs. Αν και εμένα προσωπικά δεν μου χρειάζεται...

 

δεν νομίζω να αλλάζει στο θέμα της 800 , οπότε στα ίδια θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Το sar πόσο είναι ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το sar πόσο είναι ?

 

δεν κυκλοφορεί το κινητό , δεν το έχει πάρει κανένας

κι μιας και ποτέ δεν λένε sar στα χαρακτηριστικά , ε ό.τι σου πουν παίζει να ναι και ψέμα , οπότε μη ρωτάτε τέτοια πράγματα τόσο νωρίς :)

αν..... το πάρει κανένας σε κανα μήνα και αν......... λέει sar στα χαρτιά/κουτί της συσκευής

 

στο letv x600 είδες πουθενά το sar ; (μη μου πεις στα copy/paste χαρακτηριστικά του etotalk)

Link to comment
Share on other sites

δεν κυκλοφορεί το κινητό , δεν το έχει πάρει κανένας

κι μιας και ποτέ δεν λένε sar στα χαρακτηριστικά , ε ό.τι σου πουν παίζει να ναι και ψέμα , οπότε μη ρωτάτε τέτοια πράγματα τόσο νωρίς :)

αν..... το πάρει κανένας σε κανα μήνα και αν......... λέει sar στα χαρτιά/κουτί της συσκευής

 

στο letv x600 είδες πουθενά το sar ; (μη μου πεις στα copy/paste χαρακτηριστικά του etotalk)

 

Λόγω διαφοράς των κανονισμών για τις προδιαγραφές sar υπάρχει η εξής παρανοϊκή κατάσταση:

Στην Κίνα οι κατασκευαστές πρέπει να ακολουθούν τον κανονισμό που λέει max 2. Οπότε πάνε και γράφουν επάνω στα κουτιά τους sar<=2.

Στην Ευρώπη οι κατασκευαστές που κυκλοφορούν επίσημα είναι υποχρεωμένοι να δηλώσουν την ακριβή τιμή sar, υποθέτω με μέγιστο όριο πάλι το 2.

Οπότε αυτομάτως προκύπτει πρόβλημα για τους καταναλωτές οι οποίοι θέλουν να ξέρουν ακριβώς πόση ακτινοβολία θα τρώνε από το κινητό ασχέτως αν δεν έχουμε ακόμα ιδέα το πως θα μας επηρεάσει (που προφανώς δεν είναι και καλή).

Link to comment
Share on other sites

Λόγω διαφοράς των κανονισμών για τις προδιαγραφές sar υπάρχει η εξής παρανοϊκή κατάσταση:

Στην Κίνα οι κατασκευαστές πρέπει να ακολουθούν τον κανονισμό που λέει max 2. Οπότε πάνε και γράφουν επάνω στα κουτιά τους sar<=2.

Στην Ευρώπη οι κατασκευαστές που κυκλοφορούν επίσημα είναι υποχρεωμένοι να δηλώσουν την ακριβή τιμή sar, υποθέτω με μέγιστο όριο πάλι το 2.

Οπότε αυτομάτως προκύπτει πρόβλημα για τους καταναλωτές οι οποίοι θέλουν να ξέρουν ακριβώς πόση ακτινοβολία θα τρώνε από το κινητό ασχέτως αν δεν έχουμε ακόμα ιδέα το πως θα μας επηρεάσει (που προφανώς δεν είναι και καλή).

 

ναι , απλά ο καταναλωτής δεν πρέπει να μένει βέβαια και στα λεγόμενα ή στα specs που βάζει ο κάθε μεταπωλητής γιατί ο καθένας μπορεί να γράφει ό.τι να ναι

 

επικοινωνία με την εταιρία (και αν πάρει απάντηση) ή να μένει στις σίγουρες λύσεις

 

ααα και επίσης και να πάρεις ένα sar νούμερο τι θα είναι αυτό το σωστό ; εδώ βλέπουμε άλλες μετρήσεις σε us και άλλες σε eu

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο πιο μεγάλο παράπονο που έχουν όλοι οι Letv users προς το παρόν.... υποστήριξη αναβαθμίσεων και γενικώς στην rom :)

Βάλε και τα 4000mAh της μπαταρίας ... και βγάλε συμπέρασμα.

 

Σαν πρώην κάτοχος κινητών xiaomi, από εποχής hongmi,redmi note, redmi note 2, από χρόνια τώρα, έχω να πω ότι έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από την xiaomi.

Εδώ και ένα μήνα περίπου πέρασα στο letv 1,στα 32gb, στα 200 Ε περίπου. Το κινητό είναι σε άλλη κατηγορία εμφανισιακά, από την αίσθηση που σου δίνει όταν το κρατάς στα χέρια κλπ.

Όσο αφορά την υποστήριξη σε ρομ, εννοείται ότι δεν έχει την υποστήριξη της miui, ΑΛΛΑ...

στον ένα μήνα που το έχω έχουν βγει η 05s, 06s,07s,08s, τις οποίες όντως όπως είπε ο φίλος της παίρνει ο Ιταλός τις μονταρει, βγάζει κινεζιες, γίνονται multilanguage και το κυριότερο δουλεύουν ρολόι. Τι άλλο να ζητήσεις; :)

Δεν αναφέρομαι σε δύο aosp που υπάρχουν γιατί δεν τις έχω δοκιμάσει

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώην κάτοχος κινητών xiaomi, από εποχής hongmi,redmi note, redmi note 2, από χρόνια τώρα, έχω να πω ότι έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από την xiaomi.

Εδώ και ένα μήνα περίπου πέρασα στο letv 1,στα 32gb, στα 200 Ε περίπου. Το κινητό είναι σε άλλη κατηγορία εμφανισιακά, από την αίσθηση που σου δίνει όταν το κρατάς στα χέρια κλπ.

Όσο αφορά την υποστήριξη σε ρομ, εννοείται ότι δεν έχει την υποστήριξη της miui, ΑΛΛΑ...

στον ένα μήνα που το έχω έχουν βγει η 05s, 06s,07s,08s, τις οποίες όντως όπως είπε ο φίλος της παίρνει ο Ιταλός τις μονταρει, βγάζει κινεζιες, γίνονται multilanguage και το κυριότερο δουλεύουν ρολόι. Τι άλλο να ζητήσεις; :)

Δεν αναφέρομαι σε δύο aosp που υπάρχουν γιατί δεν τις έχω δοκιμάσει

 

εγώ ήμουν στο αν θα πάρω το 1 ή το 1s, αλλά αν (από όσο κατάλαβα) μιλάμε για παρόμοια συσκευή (και "ποιοτικά") αλλά με μεγαλύτερη μπαταρία και παρόμοια τιμή ε μάλλον θα πάω προς xiaomi

 

ο λόγος το ότι η Letv δεν έχει καν ένα αγγλικό forum ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώην κάτοχος κινητών xiaomi, από εποχής hongmi,redmi note, redmi note 2, από χρόνια τώρα, έχω να πω ότι έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από την xiaomi.

Εδώ και ένα μήνα περίπου πέρασα στο letv 1,στα 32gb, στα 200 Ε περίπου. Το κινητό είναι σε άλλη κατηγορία εμφανισιακά, από την αίσθηση που σου δίνει όταν το κρατάς στα χέρια κλπ.

Μόνο που συγκρίνεις πλαστικό με μέταλλο, λογικό να είναι σε άλλη κατηγορία ποιότητας κατασκευής σε σχέση με αυτά που χεις πιάσει.

Με το note 3 είναι στην ίδια κατηγορία στην ποιότητα κατασκευής και υπερτερεί το xiaomi στην υποστήριξη και στην μπαταρία ( στα χαρτιά τουλάχιστον ). Ειδικά αν αποδειχτεί καλό στην αυτονομία του με τα 4000mah μπαταρίας, στα 210-220 που βγαίνει η έκδοση 3/32 του xiaomi στα κινεζομάγαζα δεν έχει αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

κινητάρα αλλά θα μας γδύσουν τα κινεζομάγαζα ειδικά τον πρώτο καιρό..γύρω στα 250 ευρώ θα έχει η μεγάλη έκδοση.

γιατί δεν χρησιμοποίησαν τον Helio x20 ? έχω την εντύπωση ότι είναι να κυκλοφορήσει και ο x30 τώρα στα κοντά ή κάνω λάθος;

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

κινητάρα αλλά θα μας γδύσουν τα κινεζομάγαζα ειδικά τον πρώτο καιρό..γύρω στα 250 ευρώ θα έχει η μεγάλη έκδοση.

γιατί δεν χρησιμοποίησαν τον Helio x20 ? έχω την εντύπωση ότι είναι να κυκλοφορήσει και ο x30 τώρα στα κοντά ή κάνω λάθος;

 

Μέχρι και το vickmall που τσιμπάει λίγο παραπάνω απ'τα άλλα το χει 220, ο x20 θα βγει σε συσκευή αρχές του 16 και ο x30 είναι ακόμα σε φήμες

Link to comment
Share on other sites

δεν κυκλοφορεί το κινητό , δεν το έχει πάρει κανένας

κι μιας και ποτέ δεν λένε sar στα χαρακτηριστικά , ε ό.τι σου πουν παίζει να ναι και ψέμα , οπότε μη ρωτάτε τέτοια πράγματα τόσο νωρίς :)

αν..... το πάρει κανένας σε κανα μήνα και αν......... λέει sar στα χαρτιά/κουτί της συσκευής

 

στο letv x600 είδες πουθενά το sar ; (μη μου πεις στα copy/paste χαρακτηριστικά του etotalk)

 

Στο βιβλιαράκι έλεγε 1,5. Τώρα αν έλεγε για US ή EU δεν ξερω. Τα υπόλοιπα κινέζικα ήταν.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά έχω κάποιες απορίες. Με το λογισμικό τι γίνεται; Είναι όπως με την MEIZU δηλαδή υπάρχουν Ευρωπαϊκές-International και κινέζικες εκδόσεις και αν ναι οι κινέζικες εκδόσεις υποστηρίζουν την Ελληνική γλώσσα;
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο στο vickmall! Σκέφτομαι σήμερα να το πάρω : http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Θα υπάρχει πρόβλημα με τελωνείο;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...