Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντος θα το παρω απο gearbest 3/32 στα 169 ευρω με τους ποντους που εχω :P

 

Θα 'ναι μια χαρά συσκευή γύρω στην άνοιξη που θα το παραλάβεις :rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το vickmall για μένα είναι εγγύηση. Αυτό το spemall δεν το ήξερα να σου πω την αλήθεια.. Το τελωνείο έγραψα ότι φοβάμαι γιατί εν μέσω CC δεν έχω ψωνίσει κάτι αξίας και δεν ξέρω το τωρινό καθεστώς. Από ότι φαίνεται σε vickmall θα καταλήξω.

 

Έχω ψωνίσει 5 κινητά το τελευταίο 2μηνο απο vickmall...τα 3 ήρθαν κανονικά τα άλλα 2(είναι στο ίδιο πακέτο) τα περιμένω αυτη τη βδομάδα λογικά. Με βεβαίωσε κι όλας η Selina οτι δεν θα έχω πρόβλημα. Αλλά δεν έχω ακούσει κανέναν να έχει πρόβλημα με τελωνείο απο vickmall. Είναι μανούλες σε αυτα οι κινέζοι πρέπει να είσαι πραγματικά πολύ άτυχος για να συμβεί κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το παρηγγειλα και εγω 3/32... με 215 ευρω, θα ειναι η επομενη παρτιδα που θα παραλαβουν αλλα καλλιτερα ετσι, ειναι καθοδον το 2/16 νοτε 2 ουτωςηαλλως!

χιαομι και τα μυαλα στα καγκελα !!

 

Το 3 απο που το παραγγειλες στα 215 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Vickmall μόνο! Από εκεί το πήρα στα 236 τελική τιμή. Για rom δεν ξέρω, είδα πως θα έχει και ελληνικά. Η κοινότητα όμως σίγουρα θα αναπτύξει rom οπότε είμαστε καλυμμένοι. Αφού δεν υπάρχει πρόβλημα και με το 4g είναι ό,τι πρέπει.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το 3 απο που το παραγγειλες στα 215 ευρώ;

Ναι το πήρα pre order εγώ για αυτό και η εκ πτώση 10 μέρες μετά το shipping

Link to comment
Share on other sites

http://m.igogo.es/product382561.html έχει πάρει κανείς απο εδώ???

Αν αλλάξεις την μετατροπή σε δολλάρια θα δεις ότι είναι 223(210euro) ενημερωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα 'ναι μια χαρά συσκευή γύρω στην άνοιξη που θα το παραλάβεις :rolleyes: :p

 

http://i.imgur.com/ZKupSng.png

 

ολα ηρθαν μεσα σε 1 μηνα αλλα haters gonna hate :lol:

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

ολα ηρθαν μεσα σε 1 μηνα αλλα haters gonna hate :lol:

Ναι γιατί θα κερδίσω κάτι εαν μισήσω το gearbest, παίρνω ποσοστά απο αντίπαλα sites. :cool:

Ρίξε μια ματιά απο καημένους haters στο νήμα τους να δεις τι γρήγορες αποστολές παίζουν, εγώ ο ίδιος ο hater περιμένω να στείλουν εδώ και εβδομάδα 3 δέματα.

Επίσης ελπίζω να είδες ότι το χουν presale μέχρι 23δεκέμβρη, ενώ το vickmall in stock, καλή τύχη να χεις όπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέο μέλος στο φορουμ και έτοιμος για μετάβαση σε κινητο της xiaomi.

 

Ο λόγος που το κάνω είναι γιατί έχω γνωστό μου που σπουδάζει στην Κίνα και που έρχεται σε 3 βδομάδες στην Ελλάδα για χριστούγεννα, οπότε δεν μπλέκω εγώ με online αγορά.

Μου είπε πως η αγορά του είναι στα 1100 yuan για το 32αρι, κάπου στα 160+ ευρώ. Να φανταστώ σε αυτή τι τιμή δε το σκέφτομαι καν και το αγοράζω;

http://s13.postimg.org/92yj27ovr/Screen_Shot_2015_11_28_at_6_02_52_PM.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι και φέρνεις και άλλα δυο κομμάτια ένα για μένα και ένα για τον επόμενο που θα ποστάρει μετά απο μενα.:)

είσαι large :))

Link to comment
Share on other sites

είσαι large :))

 

Από σένα έμαθα! (...πέρα απο την πλάκα, μου είχες στείλει cd με Πυξ-Λαξ μια δεκαετία+ πίσω χωρίς καν να γνωριζόμαστε!):)

Link to comment
Share on other sites

Από σένα έμαθα! (...πέρα απο την πλάκα, μου είχες στείλει cd με Πυξ-Λαξ μια δεκαετία+ πίσω χωρίς καν να γνωριζόμαστε!):)

Χαχαχαχαχα αλήθεια είμαι τόσο large που δε το θυμάμαι , σίγουρα αυτό το , νόμιμα πάντα, περιεχόμενο μου το είχε στείλει ένας απο Αθήνα (ήταν large κι αυτός) αλλά δεν θυμάμαι να το είχα στείλει κι εγώ :))

 

για όσους το πήραν ή το σκέφτονται να το πάρουν από το gearbest

 

This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty.

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρειάζομαι βοήθεια από τους Xiaomides,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού αλλά έχω μία σημαντική ερώτηση / ανάγκη για εμένα.

Δεν θέλω το κινητό να είναι root, χρησιμοποιώ αγγλική γλώσσα χωρίς πρόβλημα. Μπορώ να αγοράσω κάποια έκδοση του συγκεκριμένου smartphone?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρομανε εαν ζητησεις να μην ανοιχτει το κουτι θα ερθει με την αγγοκινεζικη που δεν ειναι root
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα στο vickmall να μου πουν σίγουρα εάν rootαριστεί ή γίνει η οποιαδήποτε αλλαγή στο firmware, αν θα χαθεί η εγγύηση. Τους έγραψα σε σχόλιο πως εάν είναι να χαθεί να μην κάνουν κάτι.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα στο vickmall να μου πουν σίγουρα εάν rootαριστεί ή γίνει η οποιαδήποτε αλλαγή στο firmware, αν θα χαθεί η εγγύηση. Τους έγραψα σε σχόλιο πως εάν είναι να χαθεί να μην κάνουν κάτι.

 

αυτό μόνο στο gearbest το είδαμε να γράφεται και είναι ίσως πρωτοτυπία για "κινεζο-μάγαζο" :)

 

γενικά δεν υπάρχει θέμα με τις αλλαγές rom και root

Link to comment
Share on other sites

αυτό μόνο στο gearbest το είδαμε να γράφεται και είναι ίσως πρωτοτυπία για "κινεζο-μάγαζο" :)

 

γενικά δεν υπάρχει θέμα με τις αλλαγές rom και root

 

Όντως απλά για καλό και κακό τους το έγραψα. (Έλεος με το gearbest και τις ******** του).

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα στο vickmall να μου πουν σίγουρα εάν rootαριστεί ή γίνει η οποιαδήποτε αλλαγή στο firmware, αν θα χαθεί η εγγύηση. Τους έγραψα σε σχόλιο πως εάν είναι να χαθεί να μην κάνουν κάτι.

 

Δε χρειαζεται να τους πεις κατι ειναι ηδη root αλλα δε ξερω αν το κανουν αυτοι η ερχεται ετοιμο απο τη Xiaomi

διοτι στο Κεντρο Ασφαλειας - Δικαιώματα - Προνομοια Root υπάρχει για καποιο λογο προεγκατεστημενο.

 

Καμια εγγυηση δε χανεται... Xiaomi εισαι οχι Samsung :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρειάζομαι βοήθεια από τους Xiaomides,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού αλλά έχω μία σημαντική ερώτηση / ανάγκη για εμένα.

Δεν θέλω το κινητό να είναι root, χρησιμοποιώ αγγλική γλώσσα χωρίς πρόβλημα. Μπορώ να αγοράσω κάποια έκδοση του συγκεκριμένου smartphone?

 

Πες τους να μην πειράξουν την ρομ και ότι θέλεις την official έκδοση και δεν την πειράζουν. Εγώ έτσι έκανα με 2 Redmi Note 2 που παρήγγειλα και ήρθαν με την ρομ του εργοστασίου που έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...