Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες τους να μην πειράξουν την ρομ και ότι θέλεις την official έκδοση και δεν την πειράζουν. Εγώ έτσι έκανα με 2 Redmi Note 2 που παρήγγειλα και ήρθαν με την ρομ του εργοστασίου που έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

 

Ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας για τις απαντήσεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι γιατί θα κερδίσω κάτι εαν μισήσω το gearbest, παίρνω ποσοστά απο αντίπαλα sites. :cool:

Ρίξε μια ματιά απο καημένους haters στο νήμα τους να δεις τι γρήγορες αποστολές παίζουν, εγώ ο ίδιος ο hater περιμένω να στείλουν εδώ και εβδομάδα 3 δέματα.

Επίσης ελπίζω να είδες ότι το χουν presale μέχρι 23δεκέμβρη, ενώ το vickmall in stock, καλή τύχη να χεις όπως και να χει.

 

Συμφωνώ και εγω. Αν μπει κάποιος στην σελίδα του gear best θα καταλάβει. Σε Ολα τα τελευταία ποστ όλοι ειναι αγανακτισμένοι κυρίως με τους χρόνους παράδοσης. Για αυτο και ο φίλος σου είπε εαν θα παραλαβές.

Link to comment
Share on other sites

Και η official αγγλο-κινεζικη που ερχεται να φανταστω δεν εχει playstore και γενικα google apps ετσι? Γιατι οκ ουτε εμενα με ενδιαφερουν τα ελληνικα γιατι στα αγγλικα το δουλευω αλλα το playstore ειναι απαραιτητο..
Link to comment
Share on other sites

Και η official αγγλο-κινεζικη που ερχεται να φανταστω δεν εχει playstore και γενικα google apps ετσι? Γιατι οκ ουτε εμενα με ενδιαφερουν τα ελληνικα γιατι στα αγγλικα το δουλευω αλλα το playstore ειναι απαραιτητο..

Αν δεν έχει το βάζεις εσυ. Κάπου πήρε το μάτι μου την διαδικασία αλλά δεν θυμάμαι που. Τέλος πάντων, είμαι σίγουρος ότι κάποιος από δω θα σου πει ποια είναι ή θα σου δώσει κάποιο link!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει το βάζεις εσυ. Κάπου πήρε το μάτι μου την διαδικασία αλλά δεν θυμάμαι που. Τέλος πάντων, είμαι σίγουρος ότι κάποιος από δω θα σου πει ποια είναι ή θα σου δώσει κάποιο link!

 

Να υποθέσω χωρίς root; :worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω χωρίς root; :worry:

Ναι, νομίζω χωρίς Ρουτ. Με το gapps installer, αλλά δεν ξέρω λεπτομερειες

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και η official αγγλο-κινεζικη που ερχεται να φανταστω δεν εχει playstore και γενικα google apps ετσι? Γιατι οκ ουτε εμενα με ενδιαφερουν τα ελληνικα γιατι στα αγγλικα το δουλευω αλλα το playstore ειναι απαραιτητο..

 

How to install Google Play Store

Link to comment
Share on other sites

Ειναι prersale?γιατι καποια μαγαζια γραφουν οτι το εχουν σε stock(vickmall π.χ)και ποιος απο ολους αυτους ειναι περισσοτερο αξιοπιστος?

Επισης οι ελληνικες rom απο το xiaomi gr που αναπτυσονται για αλλα μοντελα της xiaomι πχ redmi note 2 ειναι συμβατες και με το συγκεκριμενο μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

Επισης οι ελληνικες rom απο το xiaomi gr που αναπτυσονται για αλλα μοντελα της xiaomι πχ redmi note 2 ειναι συμβατες και με το συγκεκριμενο μοντελο?

 

δεν υπάρχουν πασπαρτού ρομ , θα βγει ρομ για το συγκεκριμένο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει σε stock ήδη από ότι είδα ?????? Παρήγγειλε κάποιος?

 

Ναι υπαρχει κανονικα και από Δευτερα θα αρχισουν οι πρωτες αποστολες. Φυσικα, καμια 20αρια Ελληνες μονο εχουν ποσταρει στη σελιδα τους με τα... "κλασικα αιτήματα (check, install playstore κλπ κλπ)".

Παρηγγειλα κι εγω, το gray. Και το χρυσο είναι πανεμορφο, αλλα μου αρεσουν τα κλασικα χρωματα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρήγγειλα και γω χωρίς να χρειαστεί να ποστάρω τα κλασσικά αιτήματα.Θεωρώ ότι τα γνωρίζουν καλύτερα και από μας τι πρέπει να κάνουν.

 

Αλλος ένας με gray/black λοιπόν (3/32).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να γράψει πόσες εκδόσεις λογισμικού υπάρχουν κ ποιες είναι οι διαφορές; στην κινεζική ποια είναι τα μειονεκτηματα;
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρήγγειλα και γω χωρίς να χρειαστεί να ποστάρω τα κλασσικά αιτήματα.Θεωρώ ότι τα γνωρίζουν καλύτερα και από μας τι πρέπει να κάνουν.

 

Αλλος ένας με gray/black λοιπόν (3/32).

 

Εννοειται πως ξέρουν ακριβώς τι να κάνουν. Και τα έξτρα (θήκη +protector) τα δινουν εξ'ορισμου

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει κανονικα και από Δευτερα θα αρχισουν οι πρωτες αποστολες. Φυσικα, καμια 20αρια Ελληνες μονο εχουν ποσταρει στη σελιδα τους με τα... "κλασικα αιτήματα (check, install playstore κλπ κλπ)".

Παρηγγειλα κι εγω, το gray. Και το χρυσο είναι πανεμορφο, αλλα μου αρεσουν τα κλασικα χρωματα...

 

Εαν μπορείς και παραλάβεις γρήγορα, ρίξε μια γνώμη εδώ πέρα σε παρακαλώ μιας κι έχεις εμπειρία απο πολλές συσκευές.

Το σκέφτομαι κι εγώ για δεύτερο,για το χρυσό όμως. Ελπίζω να χει μόνο καλή αυτονομία με τέτοια μπαταρία.

 

δε παιρνει. δεν εχει καπου προσβασιμη θεση για sd

Σίγουρα δεν υπάρχει δυνατότητα στην μία θέση της sim για sd?

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορείς και παραλάβεις γρήγορα, ρίξε μια γνώμη εδώ πέρα σε παρακαλώ μιας κι έχεις εμπειρία απο πολλές συσκευές.

Το σκέφτομαι κι εγώ για δεύτερο,για το χρυσό όμως. Ελπίζω να χει μόνο καλή αυτονομία με τέτοια μπαταρία.

 

 

Σίγουρα δεν υπάρχει δυνατότητα στην μία θέση της sim για sd?

 

Θα ενημερωσω, ναι, αν και προβλεπω να φτανουμε σχεδόν Χριστούγεννα για τις πρωτες παραλαβες. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε με χαλάει το note2 prime για τα λεφτά που έδωσα σε σχέση με τα 50$ παραπάνω του note3 prime αν έχω καταλάβει καλά με μονη ουσιαστική διαφορά την μπαταρία!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε με χαλάει το note2 prime για τα λεφτά που έδωσα σε σχέση με τα 50$ παραπάνω του note3 prime αν έχω καταλάβει καλά με μονη ουσιαστική διαφορά την μπαταρία!

 

Μπαταρία, fingerprint scanner, αλουμίνιο καπακι.

Από την άλλη δεν παίρνει sd κ δεν είναι αποσπώμενο το καπακι (αν κ μπορείς να το ανοιξεις για καινούργια μπαταρία με λίγη προσπάθεια).

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία, fingerprint scanner, αλουμίνιο καπακι.

Από την άλλη δεν παίρνει sd κ δεν είναι αποσπώμενο το καπακι (αν κ μπορείς να το ανοιξεις για καινούργια μπαταρία με λίγη προσπάθεια).

sd card παίνρει τελικά το 3 ή όχι;

 

ωχ sorry τώρα το είδα δε παίρνει με κάλυψες 100% !!!!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε με χαλάει το note2 prime για τα λεφτά που έδωσα σε σχέση με τα 50$ παραπάνω του note3 prime αν έχω καταλάβει καλά με μονη ουσιαστική διαφορά την μπαταρία!

 

και τα 3 ραμ!!!!!!!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...