Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα, έχω παραγγείλει το xiaomi redmi note 3 και θέλω να αλλάξω την Rom, πότε περίπου αναμένεται το πλήρης πρόγραμμα flash από την xiaomi;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ Xiaomi, θα πάρεις την απάντησή σου από πελάτες σαν κι εμένα.

[ATTACH]64974[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Xiaomi, θα πάρεις την απάντησή σου από πελάτες σαν κι εμένα.

[ATTACH]64974[/ATTACH]

Γιαννη εχουν αρχισει πλεον οι περισσοτεροι και δυσαρεστουνται .... Προβλεπεται μαζικη απομακρυνση απο την εταιρια .... :mad:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εχουν αρχισει πλεον οι περισσοτεροι και δυσαρεστουνται .... Προβλεπεται μαζικη απομακρυνση απο την εταιρια .... :mad:

 

χαμος γινεται :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το rn2 το πήρα λόγω της υποστήριξης. Πρώτα σε κακομαθαινει με φλασαρίσματα με Ρομ κάθε βδομάδα και μετά μαχαιρι Αν συνεχιστεί αυτό θα πάω σε άλλη μάρκα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οσο κρατας το xiaomi με original rom και original update δεν παθενει τιποτα. Δεν θυμαμαι οι multi ή η Ελληνικη εκδοση να εχει λυσει τιποτα το ιδιαιτερο στα κινητα της. Υπαρχουν τοσες εταιριες εκει εξω με ξεκλειδωτους bootloader.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το rn2 το πήρα λόγω της υποστήριξης. Πρώτα σε κακομαθαινει με φλασαρίσματα με Ρομ κάθε βδομάδα και μετά μαχαιρι Αν συνεχιστεί αυτό θα πάω σε άλλη μάρκα.

 

Πολλοί θα πάνε φίλε μου. Εγώ μέχρι στιγμής την διαφήμιζα. Πήρα ένα mi3 πριν 2,5 χρόνια και τώρα μέσω εμού 12 γνωστοί μου έχουν xiaomi (με μένα 13). Αλλά αν δεν λυθεί άμεσα η γελοιότητα με το κλειδωμένο bootloader θα φύγω.

Λέμε για το mi5 τόσο καιρό και το περιμένουμε όπως τα παιδάκια περιμένουν τον Αη Βασίλη.

Φαντάζεσαι να το βγάλουν με κλειδωμένο bootloader???????? Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο.

Κρίμα.....

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι να το βγάλουν με κλειδωμένο bootloader???????? Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο.

Κρίμα.....

 

εννοειται οτι θα ειναι με κλειδωμενο

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί θα πάνε φίλε μου. Εγώ μέχρι στιγμής την διαφήμιζα. Πήρα ένα mi3 πριν 2,5 χρόνια και τώρα μέσω εμού 12 γνωστοί μου έχουν xiaomi (με μένα 13). Αλλά αν δεν λυθεί άμεσα η γελοιότητα με το κλειδωμένο bootloader θα φύγω.

Λέμε για το mi5 τόσο καιρό και το περιμένουμε όπως τα παιδάκια περιμένουν τον Αη Βασίλη.

Φαντάζεσαι να το βγάλουν με κλειδωμένο bootloader???????? Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο.

Κρίμα.....

Το θέμα δεν είναι αν θα έχει κλειδωμένο bootloader, αλλά αν θα δεχτούν να το ξεκλειδώσουν... Δικαίωμα τους να σου λένε για ασφάλεια τον κλειδωσαμε αλλά με δική του ευθύνη ο καθένας να τον ξεκλειδωνει και να κάνει ο,τι θέλει! Άλλωστε έτσι ακυρώνουν και όλη την υποστήριξη μέσω των forum που υπάρχει ανά τον κόσμο! Και προφανώς δεν είναι μόνο η αγορά της Κίνας και της Ινδίας που τους στηρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές το βράδυ τη διαδικασία της αίτησης για ξεκλείδωμα. Δεν μου ζήτησε να γράψω κάποια αιτιολογία όπως είχαν αναφέρει κάποιο φίλοι σε προηγούμενες αναρτήσεις. Λέτε να μου έβγαλε κανά μήνυμα 'αντί για κωδικό θα πάρεις @$%$^%^!)&@' στα κινέζικα χωρίς πολλά πολλά; Δε βγάζεις κι άκρη με μεταφράσεις και τρέχα γύρευε...
Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το αγορασω και εγω,μετα εμαθα για το pro και τωρα ερχονται τα μαντατα για τα κλειδωματα.Αρχιζουν οι σκεψεις για κατι αλλο αλλα τι????????????που να ειναι αξιοπιστο και να εχει υποστηριξει τουλαχιστον official????

Μαλλον offtopic αν ναι συγνωμη.

Edited by junior288009
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το αγορασω και εγω,μετα εμαθα για το pro και τωρα ερχονται τα μαντατα για τα κλειδωματα.Αρχιζουν οι σκεψεις για κατι αλλο αλλα τι????????????που να ειναι αξιοπιστο και να εχει υποστηριξει τουλαχιστον official????

Μαλλον offtopic αν ναι συγνωμη.

 

τα μαντάτα για τα κλειδώματα είχαν έρθει μαζί με το απλό (όχι το προ)

το κλείδωμα (που δεν ξέρουμε αν όντως υπάρχει στο προ) τι σχέση έχει με την υποστήριξη ;

κανονικά έχεις την official υποστήριξη (εκτός αν επιλέξεις εσύ να βάλεις unofficial)

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το αγορασω και εγω,μετα εμαθα για το pro και τωρα ερχονται τα μαντατα για τα κλειδωματα.Αρχιζουν οι σκεψεις για κατι αλλο αλλα τι????????????που να ειναι αξιοπιστο και να εχει υποστηριξει τουλαχιστον official????

Μαλλον offtopic αν ναι συγνωμη.

Αν σε ενδιαφέρει ή official υποστήριξη και το prime αλλά και το pro είναι μια χαρά συσκευές! Απλά δεν θα μπορείς να περνάς (τουλάχιστον χωρίς flash tool και μαζί κίνδυνο να το μπρικαρεις) ελληνική rom...

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει ή official υποστήριξη και το prime αλλά και το pro είναι μια χαρά συσκευές! Απλά δεν θα μπορείς να περνάς (τουλάχιστον χωρίς flash tool και μαζί κίνδυνο να το μπρικαρεις) ελληνική rom...

 

Για να το ξεκαθαρίσω λίγο αυτό, υπάρχει περίπτωση να περάσεις την ελληνική rom, ακόμα και με κίνδυνο να χαλάσεις το κινητό, χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώσει ο bootloader; Κι αν ναι πως;

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι σου απάντησαν και παραπάνω.

1) Πας στις προεγκατεστημένες εφαρμογές που υπήρχαν στο κινητό σου. Μία από αυτές λέγεται "Downloads" (αν το έχεις στα ελληνικά, λογικά θα λέγεται "Λήψεις").

2) Ανοίγεις την εφαρμογή.

3) Πατάς τις 3 βούλες πάνω δεξιά.

4) Settings

5) Download Size Limit.

6) Πας τέρμα πάνω και διαλέγεις το "Unlimited".

7) Τέλος

 

Ευχαριστώ φιλαράκι τα εξηγήσες τέλεια και το κατάφερα

Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκαθαρίσω λίγο αυτό, υπάρχει περίπτωση να περάσεις την ελληνική rom, ακόμα και με κίνδυνο να χαλάσεις το κινητό, χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώσει ο bootloader; Κι αν ναι πως;

 

οχι. μονο πολυγλωσση που δεν παιρνει αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. το αγοραζεις με official Chinese/English Rom,περνας την εφαρμογη που αναφερεται προηγουμενα για να γυρισουν οι εφαρμογες στα Ελληνικα(δεν θυμαμαι πως την ονομαζουν)

και εχεις πληρη official update.Σωστα?????

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. το αγοραζεις με official Chinese/English Rom,περνας την εφαρμογη που αναφερεται προηγουμενα για να γυρισουν οι εφαρμογες στα Ελληνικα(δεν θυμαμαι πως την ονομαζουν)

και εχεις πληρη official update.Σωστα?????

 

Απ' ότι έχω καταλάβει, προς το παρόν ενημερώσεις έχεις μόνο με την επίσημη αγγλο/κινέζικη rom. Άρα αν την κρατήσεις, όποια εφαρμογή και να εγκαταστήσεις, δεν έχεις πρόβλημα. Όλες οι υπόλοιπες rom δεν παίρνουν ενημερώσεις.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεις να περασεις ελληνικη και με κλειδωμενο bootloader.

Μη κανετε λες και μας ληστεψαν.

Στο φορουμ το ελληνικο ειχα διαβασει οτι απλα θα βγαζουν 2 εκδοσεις,μια που μπαινει με cwm-twrp και μια με flashtool.

Απλα με το flashtool ειναι πιο ευκολο να γινει στραβη και πιο πολυπλοκη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεις να περασεις ελληνικη και με κλειδωμενο bootloader.

Μη κανετε λες και μας ληστεψαν.

Στο φορουμ το ελληνικο ειχα διαβασει οτι απλα θα βγαζουν 2 εκδοσεις,μια που μπαινει με cwm-twrp και μια με flashtool.

Απλα με το flashtool ειναι πιο ευκολο να γινει στραβη και πιο πολυπλοκη η διαδικασια.

 

Να υποθέσω ότι με flashtool δεν έχεις θέμα με τον κλειδωμένο bootloader;

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Με flashtool απλα πρεπει να ειναι φτιαγμενη η ρομ για να περνιεται ετσι.

Ισως να ειναι και πιο πολυ ταλαιπωρια για αυτους που τις φτιαχνουν,δε το γνωριζω αυτο.

Η αληθεια ειναι οτι το twrp σου ελυνε τα χερια γιατι δεν χρησιμοποιουσες καθολου υπολογιστη και ηταν πολυ δυσκολο να παει κατι στραβα.

Πεταγες μεσα στο κινητο τα zip με τις ρομ και σε 5 λεπτα ησουν ετοιμος.

Ενω με flashtool ειναι πιο ιστορια και υπαρχει ο κινδυνος να το μπρικαρεις η να σβησεις ιμει κτλ.

Και εγω χαλαστηκα με τον κλειδωμενο bootloader,σε περιοριζει αλλα οχι τελειως.

Απλα δε θα αλλαζεις τις ρομ σα πουκαμισα οπως με twrp.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το θέμα του κλειδωμένου bootloader απασχολεί το 3 με 4 % των χρηστών κινητών.Η συντριπτική πλειοψηφία παίρνει το κινητό για χρήση και όχι για έρευνα.Σίγουρα υπάρχουν πολλοί στο φορουμ που διαθέτουν και γνωσεις και χρόνο και πειραματιζονται με αλαγές ρομ κλπ.Επαναλαμβανω όμως είναι κατι που δεν απασχολεί τον μεσο χρήστη.Το συγκεκριμμένο κινητό το είχα με μουλτι από βικ μολ και ημουν υπερευχαριστημενος και το εδωσα για να παρω το pro.Εχω πάρει άλλα 2 για συζυγο και αδερφό μου και ακόμη 1 για ένα φίλο.Ολοι με μουλτι και ολοι υπερευχαριστηνενοι.Θα εμπενα σε διαδικασία μονο στην περιπτωση που η μουλτι δεν ειχε κουμπωσει καλά.Τα γραφω όλα αυτά γιατί βλέπω κάτι χρήστες που δεν έχουν αλλάξει ποτέ στην ζωή τους ρομ να αγχωνονται γιατί η xiaomi κλειδωνει τα κινητά της....
Link to comment
Share on other sites

Τι τα παραγγέλνεται ρε τώρα ; Από δεύτερα κλείνουν εκεί και θα φύγουν μετά τις 15 Φλεβάρη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...