Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο; Πότε έκανες την παραγγελία; Αθήνα μένεις; Γιατί εγω από 12/01 και ακόμα δεν το δειχνει καν Ελλάδα.

 

Το παρήγγειλα προχτές από EU warehouse. Το βιαζόμουν πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, το παρέλαβα κι γω σλημερα από vickmall.

 

Ποια rom προτείνετε να περάσω; τι λέτε για την SphinX;

Αν δεν χρειάζεσαι ελληνικά τότε την official.

 

Αν θες ελληνικά τότε ξεκίνησε την διαδικασία για ξεκλείδωμα bootloader και εγκατάσταση της ελληνικής gtv.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρειάζεσαι ελληνικά τότε την official.

 

Αν θες ελληνικά τότε ξεκίνησε την διαδικασία για ξεκλείδωμα bootloader και εγκατάσταση της ελληνικής gtv.

 

όχι δεν θέλω ελληνικά.

 

Οπότε όταν λέμε official εννοούμε αυτή http://en.miui.com/thread-214347-1-1.html ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι, τώρα ποιά έκδοση έχεις ?

 

Γενικά να ξέρεις οτι εδώ είναι οι επίσημες εκδόσεις

Edited by PeterPanious
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι, τώρα ποιά έκδοση έχεις ?

 

Γενικά να ξέρεις οτι εδώ είναι οι επίσημες εκδόσεις

 

7.0.19.0.0 λέει. Είανι αυτή του vickmall μάλλον.

 

Σε ευχαριστώ για το link.

 

Να τη φλασαρω με sp flash tool ή με update package;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο google play μονο με wifi? Ψαχνω να βρω την ρυθμιση αλλα δεν εχω καταφερει ακομα
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο google play μονο με wifi? Ψαχνω να βρω την ρυθμιση αλλα δεν εχω καταφερει ακομα

 

Τρέχεις το Play Store και πατάς πάνω αριστερά στις τρεις παυλίτσες. Σου ανοίγει το μενού και πας Settings. Μετά στο πάνω πάνω που γράφει για Auto-update apps και εκεί επιλέγεις ότι θες. Δες τι έχεις εκεί βασικά μπας και ξεκινάει από εκεί το πρόβλημα. Αν δεν είναι αυτό τότε τσέκαρε το παρακάτω:

 

1) Remove your account from Google play store.

2) Go to Settings > Apps > Clear data and Clear cache on Play store , Play services, Google Service framework and Download manager.

3) Reset App preferences in Settings > Apps

4) Switch on your location in GPS of your mobile.

5) Reboot your mobile.

 

Now you can download from your play store.

 

Τσέκαρε και αυτό βεβαίως βεβαίως. :P (πιο πιθανό να είναι αυτό)

 

Okay, problem solved.

 

 

 

It turns out that my issue was a direct cause of my tinkering with data usage settings.

 

I had accidentally set the "restrict background data" option in data usage settings for Media. Media contains the component 'Download Manager' and 'Downloads' and when I decided to remove all background data restrictions last night, downloads on the play store worked again.

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο για μια φιλη. Στην πρωτη σελιδα υπαρχει ο οδηγος για την Fastboot rom, αυτη ειναι πληρως ελληνικη?Δλδ το μονο που πρεπει να πειραξω στο κινητο μολις το παρψ στα χερια μου ειναι αυτο? Επισης, γτ δεν υπαρχουν αναβαθμισεις οπως πχ στην rom για το Redmi Note 2?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο για μια φιλη. Στην πρωτη σελιδα υπαρχει ο οδηγος για την Fastboot rom, αυτη ειναι πληρως ελληνικη?Δλδ το μονο που πρεπει να πειραξω στο κινητο μολις το παρψ στα χερια μου ειναι αυτο? Επισης, γτ δεν υπαρχουν αναβαθμισεις οπως πχ στην rom για το Redmi Note 2?

 

ειναι αγγλοκινεζικη . δεν υπαρχει ελληνικη που να φλασσαρετε. 5 ποστ πιο πανω το γραφουμε ποσο κουραστικο ε?

Link to comment
Share on other sites

ειναι αγγλοκινεζικη . δεν υπαρχει ελληνικη που να φλασσαρετε. 5 ποστ πιο πανω το γραφουμε ποσο κουραστικο ε?

 

Καθολου φιλε μου, το διαβασα, απλα σε προηγουμενα ποστ ειχα διαβασει για ξεκλειδωμα bootloader κ φλασαρισμα ελληνικης ρομ. Υπαρχει καποιος οδηγος για αυτο? Γτ δεν βλεπω κατι στην πρωτη σελιδα που συνηθως μπαινουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, οταν στέλνω sms σε καποιον και μου απαντησει, μου εμφανιζεται ο αριθμος του σε καινουρια συνομιλια (και μονο ο αριθμος, οχι το ονομα του), οποτε εχω 2 διαδορετικες συνομιλιες η μια κατω απο την αλλη. Ξερει κανεις τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και αυτη η θηκη.

http://www.ebay.com/itm/272051341291?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570882069112&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

απο ποιοτητα ειναι οκ απλα για τα λεφτα της. τιποτα το εντυπωσιακο αλλα αγκαλιαζει ομοφρα το κινητο. του δινει ομως ογκο.

 

Δε μ αφηνει ουτε με προπληρωμενη καρτα μεσω pay pal να κανω παραγγελια το e bay.Αν θεωρειται off topic σε παρακαλω στειλε pm η δωστε μου ενα λινκ βοηθειας.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου φιλε μου, το διαβασα, απλα σε προηγουμενα ποστ ειχα διαβασει για ξεκλειδωμα bootloader κ φλασαρισμα ελληνικης ρομ. Υπαρχει καποιος οδηγος για αυτο? Γτ δεν βλεπω κατι στην πρωτη σελιδα που συνηθως μπαινουν.

υπαρχει οδηγος που πρεπει να στειλεις αιτηση για ξεκλειδωμα. προσωπικα ειμαι στην 13 μερα και ακομα τιποτα. οποτε εχεις δρομο μπροστα σου για να βαλεις ελληνικη rom :lol:

εδω και οι οδηγιες

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/?pageNo=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μ αφηνει ουτε με προπληρωμενη καρτα μεσω pay pal να κανω παραγγελια το e bay.Αν θεωρειται off topic σε παρακαλω στειλε pm η δωστε μου ενα λινκ βοηθειας.

 

αν δεν εχεις ballance στο paypal δεν μπορει να κανει συναλαγη λογω καπιταλ. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να στειλεις χρηματα μεσω paypal σε καποιον και να σου τα επιστρεψει και να πιστωθουν στο ballance σου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες παλεύω να βρω πως βγαίνει αυτό με το Wi-Fi. Στο play store και τίποτα

 

Εδώ το έχει με εικόνες. Ελπίζω να σε βοηθήσει

 

https://www.androidpit.com/how-to-disable-auto-intall-of-google-play-apps

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες παλεύω να βρω πως βγαίνει αυτό με το Wi-Fi. Στο play store και τίποτα

Πήγαινε στο app Downloads, πατα τις 3 τελιτσες το που είναι πάνω δεξία, settings και άλλαξε το όριο

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πως βγαίνει αυτό?????

 

Ό,τι σου απάντησαν και παραπάνω.

1) Πας στις προεγκατεστημένες εφαρμογές που υπήρχαν στο κινητό σου. Μία από αυτές λέγεται "Downloads" (αν το έχεις στα ελληνικά, λογικά θα λέγεται "Λήψεις").

2) Ανοίγεις την εφαρμογή.

3) Πατάς τις 3 βούλες πάνω δεξιά.

4) Settings

5) Download Size Limit.

6) Πας τέρμα πάνω και διαλέγεις το "Unlimited".

7) Τέλος

NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

αρχιζουν και απορριπτουν τις αιτησεις για ξεκλειδωμα. την φαγαμε δηλαδη :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιος εχει την SphinX v1c να μου πει εντυπωσεις? να φλασαρω να τελιωνω με τους μαλακες?

Link to comment
Share on other sites

Η official μια χαρά έκδοση είναι και ευτυχώς πολύς κόσμος γνωρίζει αγγλικά οπότε νομίζω ότι πέρα από το ψυχολογικό της έλλειψης ελληνικών δεν θα υπάρχει πρόβλημα για την μεγαλύτερη μερίδα των χρηστών.

 

Οι υπόλοιποι αν το κυνηγησουν μάλλον θα βγάλουν άκρη, άλλωστε μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα κίνητο που αγοράστηκε από το εξωτερικό και μια εταιρεία που δεν έχει διεθνή παρουσία.

Link to comment
Share on other sites

αρχιζουν και απορριπτουν τις αιτησεις για ξεκλειδωμα. την φαγαμε δηλαδη :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιος εχει την SphinX v1c να μου πει εντυπωσεις? να φλασαρω να τελιωνω με τους μαλακες?

 

Τι έπαιξε; Σου έστειλαν αιτιολογία ή απλά ότι δεν εγκρίνεται;

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Τι έπαιξε; Σου έστειλαν αιτιολογία ή απλά ότι δεν εγκρίνεται;

 

The more active your Mi Account is, the more likely your application will get approved.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η official μια χαρά έκδοση είναι και ευτυχώς πολύς κόσμος γνωρίζει αγγλικά οπότε νομίζω ότι πέρα από το ψυχολογικό της έλλειψης ελληνικών δεν θα υπάρχει πρόβλημα για την μεγαλύτερη μερίδα των χρηστών.

 

Οι υπόλοιποι αν το κυνηγησουν μάλλον θα βγάλουν άκρη, άλλωστε μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα κίνητο που αγοράστηκε από το εξωτερικό και μια εταιρεία που δεν έχει διεθνή παρουσία.

 

τι εννοεις δεν εχει διεθνη παρουσια :lol: τριτη σε πωλησεις παγκοσμίως ειναι

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες αλλα τελικα θελω να μαθω αν εχει ραδιο και αν η μια απο τις δυο θεσεις sim περνει καρτα sd:)
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες αλλα τελικα θελω να μαθω αν εχει ραδιο και αν η μια απο τις δυο θεσεις sim περνει καρτα sd:)

Ραδιο εχει,sd οχι!

Link to comment
Share on other sites

Διεθνή επίσημη παρουσία σε ποιες χώρες έχει;

 

Στην Ευρώπη δεν έχει επίσημη παρουσία πάντως. Κίνα και Ινδία έχει επίσημη δραστηριότητα και γενικά στην Ασία.

Edited by PeterPanious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...