Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διεθνή επίσημη παρουσία σε ποιες χώρες έχει;

 

Στην Ευρώπη δεν έχει επίσημη παρουσία πάντως. Κίνα και Ινδία έχει επίσημη δραστηριότητα και γενικά στην Ασία.

φιλε μου ειναι ενα κινητο που αγοραστηκε απο την κινα οπως αλλες 500 εταιριες που πουλανε κινητα απο την κινα. αν δεν σεβεται η ιδια τους πελατες που την ταιζουν εγω δεν μπορω να της βρω καμια δικαιολογια. και το ονομα της το εχτισε περισσοτερο απο την παγκοσμια υποστηριξη των φορουμ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήσω ότι την φήμη της την έκανε λόγω των forum αλλά σου ξανά λέω ότι από την επίσημη σελίδα της πουλάει μόνο σε συγκεκριμένες χώρες.

 

Από την στιγμή που ακόμα τώρα εξαπλώνεται κατά Ευρώπη μεριά δεν μπορείς να κατηγορείς ότι κάνει κάτι ενάντια στους πελάτες της εφόσον εκείνη δεν "γνωριζει" την ύπαρξη τους.

Link to comment
Share on other sites

Διεθνή επίσημη παρουσία σε ποιες χώρες έχει;

 

Στην Ευρώπη δεν έχει επίσημη παρουσία πάντως. Κίνα και Ινδία έχει επίσημη δραστηριότητα και γενικά στην Ασία.

 

Mα εχει δηλωσει στο παρελθον (απο mi3 εποχη) πως η αγορα της γηραιας ηπειρου δεν την ενδιαφερει αμεσα, εξ ου και δεν υπαρχει πουθενα το CE0700 στα προιοντα της. Αρα?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Άρα εν γνώση μας αγοράζουμε κάτι από κινεζομαγαζα και αν πάει κάτι στραβά το μόνο που μπορούμε είναι να παρακαλούμε να σταθούμε τυχεροί.

Αλλιώς μπορούμε να πάμε σε κάποια άλλη μάρκα.....

Link to comment
Share on other sites

Άρα εν γνώση μας αγοράζουμε κάτι από κινεζομαγαζα και αν πάει κάτι στραβά το μόνο που μπορούμε είναι να παρακαλούμε να σταθούμε τυχεροί.

Αλλιώς μπορούμε να πάμε σε κάποια άλλη μάρκα.....

 

φιλε μου δεν μιλαμε για θεμα τυχης εδω μιλαμε για παγκοσμιο προβλημα λογω αλλαγη πολιτικης της εταιριας... αν θελεις εσυ μπορεις να δωσεις το καπελο των 200ευρω για κινητα με ευρωπαικη παρουσια.

Link to comment
Share on other sites

Το καπέλο των 200 ευρώ δεν το πλήρωσα και πήρα ένα υπέροχο κινητό από την xiaomi, αφότου όμως είχα φροντίσει να ενημερωθώ για την τακτική της εταιρείας.

 

Εχεις δίκαιο να είσαι εκνευρισμενος αλλά δεν είμαι εγώ αυτός που σου φταίω πάρα μάλλον η ατυχία σου στο θέμα του ξεκλείδωματος. Καλή τύχη ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εκανα την παραγγελια μου απο banggood και τους ζητησα την stable rom και να εχει το play store και μου στειλανε αυτο : this phone is multi language ROM and it have playstore, the bootloader is unlocked.
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εκανα την παραγγελια μου απο banggood και τους ζητησα την stable rom και να εχει το play store και μου στειλανε αυτο : this phone is multi language ROM and it have playstore, the bootloader is unlocked.
Εγώ παλι πιστευω οτι δεν ισχυει αυτο ...... Δεν τους πιστεύω ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

παιδια, οταν στέλνω sms σε καποιον και μου απαντησει, μου εμφανιζεται ο αριθμος του σε καινουρια συνομιλια (και μονο ο αριθμος, οχι το ονομα του), οποτε εχω 2 διαδορετικες συνομιλιες η μια κατω απο την αλλη. Ξερει κανεις τι παιζει;

 

Κατέβασε το number fixer απο το play store και πρόσθεσε το πρόθεμα +30 σε όλες τις επαφές σου

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ξεκλειδώσει bootloader εκτός απο την ελληνική dev gtv, έχει κυκλοφορήσει και η multi stable 7.1.6.0 από το xiaomi.eu που έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικων και προεγκατεστημένα gapps. Θα τη βρείτε εδώ

https://www.androidfilehost.com/?fid=24389512218018198

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να βαλω εναν extra applocker εκτος απο αυτον που εχει η miui αλλα δεν μπορω να τον ενεργοποιησω. εχω δωσει κανονικα δικαιωματα στην εφαρμογη αλλα δεν ανταποκρινεται.. εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταει??
Link to comment
Share on other sites

πως ξεκλειδωνουμε Bootloader?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.. Μου ήρθε κ εμένα το τηλέφωνο μετά από 20 μέρες κ εκ πρώτης άποψης είναι τέλειο. Όμως θέλω να κάνω δυο ερωτήσεις αν κ έχω διαβάσει σχεδόν όλο το θέμα κ θα ήθελα την βοήθεια σας. ΝΑ παω μόνο ότι είμαι με official rom

Πως να βάλω play store να το κάνω μέσω apk η μέσω miui store?

Υπάρχει κάποιος οδηγός ποιες κινέζικες εφαρμογές μπορούμε να διαγράψουμε?

Link to comment
Share on other sites

........................

Πως να βάλω play store να το κάνω μέσω apk η μέσω miui store?

Υπάρχει κάποιος οδηγός ποιες κινέζικες εφαρμογές μπορούμε να διαγράψουμε?

Μέσω apk

Μην διαγραψεις τίποτε, κάνε ένα φακελλο στην επιφάνεια εργασίας και βαλε όλες τις κινεζοεφαρμογες μεσα και αστες μέχρι να ξεκλειδώσουμε bootloader και να βαλουμε ελληνική καθαρή Rom από xiaomi-miui.gr ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η multi stable 7.1.6 xiaomi.eu και εχει Ελληνικα κανονικά(έτσι λέει δεν την δοκιμασα)!

Μπαίνει με SP flash tool,ειναι root και δεν παιρνει updates.

GoogleKeyboard and Xperia Keyboard (you can choose)

iOS 9.1 Smilies

GooglePlay

No Chinese Apps and Bloatware

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216904&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D679%26typeid%3D679&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

Μέσω apk

Μην διαγραψεις τίποτε, κάνε ένα φακελλο στην επιφάνεια εργασίας και βαλε όλες τις κινεζοεφαρμογες μεσα και αστες μέχρι να ξεκλειδώσουμε bootloader και να βαλουμε ελληνική καθαρή Rom από xiaomi-miui.gr ;)

 

tnx a lot. Θα το κανω κ βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η multi stable 7.1.6 xiaomi.eu και εχει Ελληνικα κανονικά(έτσι λέει δεν την δοκιμασα)!

Μπαίνει με SP flash tool,ειναι root και δεν παιρνει updates.

GoogleKeyboard and Xperia Keyboard (you can choose)

iOS 9.1 Smilies

GooglePlay

No Chinese Apps and Bloatware

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216904&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D679%26typeid%3D679&mobile=2

 

Μια χαρα.

Δε χρειαζεσαι ουσιαστικα ξεκλειδωτο bootloader εαν βαλεις μια τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα.

Δε χρειαζεσαι ουσιαστικα ξεκλειδωτο bootloader εαν βαλεις μια τετοια.

Ναι μια χαρα. και δεν θα πάρεις αναβάθμιση ποτε. Τι να το κάνω ? :X

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα. και δεν θα πάρεις αναβάθμιση ποτε. Τι να το κάνω ? :X

 

Γιατι θες να μου πεις οτι θα καθεσαι καθε εβδομαδα να κανεις την αναβαθμιση?

Η με τον ξεκλειδωτο bootloader θα περνας καθε λιγο αλλη ρομ και θα καθεσαι να το σεταρεις ξανα απο αρχη?

Η οτι και με τις αναβαθμισεις βλεπεις και διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες να μου πεις ότι θα κάθεσαι κάθε εβδομάδα να κανεις την αναβάθμιση? ...............

Η οτι και με τις αναβαθμισεις βλεπεις και διαφορες?

Φυσικά και θα κάνω. Τζάμπα τις βγάζουν τα παιδιά από το xiaomi-miui.gr κάθε βδομαδα ?Αλλα και αν δεν κάνω θα είναι δικη μου επιλογή, όχι της Xiaomi ...........

Και πιστεύω ότι υπάρχουν διαφορες από αναβάθμιση σε αναβάθμιση. Αλλά γούστα είναι αυτά ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα τον ενθουσιασμό. Πιο χαρούμενη είναι η γυναίκα μου με το Note 2 32 παρά εγώ με το Note 3.

Θα τα μαζέψω όλα που έχω, τηλέφωνα μπαταρίες ακουστικά bluetooth και band και θα βγάλω μια φωτό ποιυ να λέει ότι τα πουλάω όλα γιατί η Xiaomi δεν με σέβεται σαν πελάτη. Που να είμαι ενεργός χρήστης; Στο Κινεζοsite τους; Γαmot!

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η multi stable 7.1.6 xiaomi.eu και εχει Ελληνικα κανονικά(έτσι λέει δεν την δοκιμασα)!

Μπαίνει με SP flash tool,ειναι root και δεν παιρνει updates.

GoogleKeyboard and Xperia Keyboard (you can choose)

iOS 9.1 Smilies

GooglePlay

No Chinese Apps and Bloatware

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216904&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D679%26typeid%3D679&mobile=2

κατεβαζω να την δοκιμασω και παιζει να το βαλω και αγγελια.

 

δεν μπορεσα να την περασω θα δοκιμασω και απο το σπιτι

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...