Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγω με rom απο banggood δεν έχω θέμα με ταχύτητα στο wifi ουτε και στα δεδομένα. Το μονο bug που έχω με τη rom είναι οτι η εφαρμογή για τα μυνήματα ανοίγει με τη δεύτερη φορά που το πατάς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας κι απο μενα . Ειμαι κατοχος του υπεροχου Redmi Note 3 :)εδω και 1 βδομαδα με ραμ 2/12 , απο minideal με 77.0.19.0 ( LHNCNCJ ) stable . Να συμπληρωσω οτι δεν εχω καποιο προβλημα περαν τις κινεζιες .

θα θελα λιγακι τα φωτα σας , αν και εχω διαβασει ολες τις σελιδες αλλα επειδη με τα αγγλικα δεν τα παω καθολου καλα :(

Απ οτι καταλαβα το τηλ ειναι πειραγμενο απ αυτους για να βαλουν ελληνικα , αλλα εχει καποιες κινεζιες μεσα .

Αρα προτεινεται να μπει η μαμισια ( που ειναι στο πρωτο ποστ ναι ? ) , θα μπορεσω να το δουλευω με μαμισια ? και κατοπιν αναμονη για καποια καθαρα ελληνικη ?

 

Δεν ξερω εαν θα τα καταφερω :cry:, ισως χρειαστω καποιοα βοηθεια γι αυτο να στε εδω κοντα ετσι , μην απομακρυνεσται ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα . Ειμαι κατοχος του υπεροχου Redmi Note 3 :)εδω και 1 βδομαδα με ραμ 2/12 , απο minideal με 77.0.19.0 ( LHNCNCJ ) stable . Να συμπληρωσω οτι δεν εχω καποιο προβλημα περαν τις κινεζιες .

θα θελα λιγακι τα φωτα σας , αν και εχω διαβασει ολες τις σελιδες αλλα επειδη με τα αγγλικα δεν τα παω καθολου καλα :(

Απ οτι καταλαβα το τηλ ειναι πειραγμενο απ αυτους για να βαλουν ελληνικα , αλλα εχει καποιες κινεζιες μεσα .

Αρα προτεινεται να μπει η μαμισια ( που ειναι στο πρωτο ποστ ναι ? ) , θα μπορεσω να το δουλευω με μαμισια ? και κατοπιν αναμονη για καποια καθαρα ελληνικη ?

 

Δεν ξερω εαν θα τα καταφερω :cry:, ισως χρειαστω καποιοα βοηθεια γι αυτο να στε εδω κοντα ετσι , μην απομακρυνεσται ;)

αν δουλευει οκ δεν εχεις λογο να πειραξεις κατι γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να μεινεις χωρις ελληνικα. και η μαμισια φουλ κινεζιες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

αν δουλευει οκ δεν εχεις λογο να πειραξεις κατι γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να μεινεις χωρις ελληνικα. και η μαμισια φουλ κινεζιες ειναι.

 

οκ , φιλε μου ευχαριστω . Ν α σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Έγω με rom απο banggood δεν έχω θέμα με ταχύτητα στο wifi ουτε και στα δεδομένα. Το μονο bug που έχω με τη rom είναι οτι η εφαρμογή για τα μυνήματα ανοίγει με τη δεύτερη φορά που το πατάς.

 

Το μοναδικό θέμα που είχε και σε εμένα η stable multy rom.Έβαλα από playstore ένα άλλο πρόγραμμα (υπάρχουν αρκετά) για sms και όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το τηλ για την γυναίκα μου και μου παραπονιέται συνέχεια ότι με wifi, ακόμα και κοντά στο ρούτερ, αργεί να φορτώσει σελίδες στο ίντερνετ, facebook, instagram κτλ

έχω βάλει να δείχνει και την ταχύτητα επάνω και βλέπω ότι συνεχώς ανεβοκατεβαίνει απο 1,5kb/s έως 50-60 καμιά φορά και παραπάνω και όντως ακόμα και για να ανοίξει κάποια φωτογραφία απο google πχ κολλάει - δίπλα ακριβώς με άλλες συσκευές δεν υπάρχει τέτοιο θέμα...

φταίει κάποια ρύθμιση λέτε?

είναι αγορασμένο απο banggood με 7.0 stable (7.0.99.11) με επιλογή για όλες τις γλώσσες (αν αυτό βοηθάει)

 

προσπάθησε να της φλασαρεις αυτο

Κυκλοφόρησε η multi stable 7.1.6 xiaomi.eu και εχει Ελληνικα κανονικά(έτσι λέει δεν την δοκιμασα)!

Μπαίνει με SP flash tool,ειναι root και δεν παιρνει updates.

GoogleKeyboard and Xperia Keyboard (you can choose)

iOS 9.1 Smilies

GooglePlay

No Chinese Apps and Bloatware

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216904&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D679%26typeid%3D679&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

παιδες, στην official εχω ενα θεματακι με το viber. Καποιοι φιλοι, ενω εχουν viber και μου στελνουν κιολας κανονικα, εμενα μου δειχνει οτι δεν εχουν viber και οτι πρεπει να τους στειλω προσκληση για να ξεκινησω συνομιλια,.... γενικα εχει θεμα η official με τις επαφες.... Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής θέμα: Δε μπορώ (με official) να συνδεθώ στο wifi. Δοκίμασα σε 2 και τίποτα. Μου λέει και στα δύο ότι έχω βάλει λάθος τον κωδικό (χιλιοτσεκαρισμένα, τον βάζω σωστά).

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει (Συνδέομαι μόνο με WPS)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει multilanguage θα έχει μονο αγγλικά και κινέζικα

Και σ αυτή την περίπτωση δεν θα έχεις πρόβλημα! Τα βάζεις τα κινέζικα σ έναν φάκελο και ούτε θα τα δεις ξανά! Και θα έχεις και OTA updates!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την multilanguage απο banggood.. To youtube ειναι η εκδοση 5.7.41 κ δεν μ αφηνει να την κανω update.. Στο playstore δεν δεινει update, μονο ανοιγμα.. Κατεβασα το apk και παλι δεν μ αφηνει να το εγκαταστησω, ενω εχω επιτρεψει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες..

Καμια ιδεα;

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής θέμα: Δε μπορώ (με official) να συνδεθώ στο wifi. Δοκίμασα σε 2 και τίποτα. Μου λέει και στα δύο ότι έχω βάλει λάθος τον κωδικό (χιλιοτσεκαρισμένα, τον βάζω σωστά).

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει (Συνδέομαι μόνο με WPS)

Εκτός από αυτό,προσπαθώ να κατεβάσω από το Google play Εφαρμογές όπως handcent η το chomp και μου λέει your device is not compatible with this version...

Είμαι με ρομ 7.1.7.0

Link to comment
Share on other sites

Εχω την multilanguage απο banggood.. To youtube ειναι η εκδοση 5.7.41 κ δεν μ αφηνει να την κανω update.. Στο playstore δεν δεινει update, μονο ανοιγμα.. Κατεβασα το apk και παλι δεν μ αφηνει να το εγκαταστησω, ενω εχω επιτρεψει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες..

Καμια ιδεα;

 

Και εγώ ήθελα να βρω μια λύση σε αυτό επίσης με multi από banggood

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό,προσπαθώ να κατεβάσω από το Google play Εφαρμογές όπως handcent η το chomp και μου λέει your device is not compatible with this version...

Είμαι με ρομ 7.1.7.0

ποια εκδοση του google play εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την multilanguage απο banggood.. To youtube ειναι η εκδοση 5.7.41 κ δεν μ αφηνει να την κανω update.. Στο playstore δεν δεινει update, μονο ανοιγμα.. Κατεβασα το apk και παλι δεν μ αφηνει να το εγκαταστησω, ενω εχω επιτρεψει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες..

Καμια ιδεα;

Δοκιμασες να το διαγραψεις και να το βάλεις από το play store?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ αφηνει να το διαγραψω..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ αφηνει να το διαγραψω..

Το play store είναι στην τελευταία του έκδοση? Και έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο apk να δεις ότι μπορεί να εγκατασταθεί?

Link to comment
Share on other sites

2 προβληματα:

 

1) δε δημιουργει λογαριασμο στο Instagram οταν πατας δημιουργεια μεσω facebook δε κανει τιποτα

ενω εχω το app του facebook και του messenger συνδεμενα και κατεβασμενα απο Playstore.

 

2) Στελνω μηνυματα αλλα δε λαμβανω.. απο κανεναν.. μονο απο το viber πηρα ενα confirm msg.

Απο ελληνικες επαφες τιποτα !

 

 

Λυσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι βασικές διαφορές της dev από τη stable και γιατί κάποιος να προτιμήσει να βάλει dev αντί για stable;
Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι βασικές διαφορές της dev από τη stable και γιατί κάποιος να προτιμήσει να βάλει dev αντί για stable;

Ενημερώσεις,η ντεβ ενημερώνεται κάθε 5-7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Απλα η dev πρεπει να περαστει χειροκινητα απο το custom recovery ενω η stable περνιεται απο ΟΤΑ...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το play store είναι στην τελευταία του έκδοση? Και έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο apk να δεις ότι μπορεί να εγκατασταθεί?

Το play store ειναι στην τελευταια εκδοση.. ναι εγκαθιστα αλλο apk.. Εντομεταξυ εβαλα το OGyoutube που λεει ο φιλος παραπανω, αλλα δεν μ αφηνει ν κανω login με τον λογαριασμο μου.. ολα τα αλλα παιζουν κανονικα... δεν μ αφηνει γενικα να κανω login.. δηλαδη παταω login και δεν κανει τιποτα, σαν να ναι νεκρο..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...