Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως πουλάει κάποιος tempered glass για το κινητό θα με σώσει ;) :)

(Ας μου στείλει πμ)ευχαριστώ

 

λογικα θα εχω αυτη τη βδομαδα. περιοχη?

παντως απο βιντεακια που εχω δει με μαχαιρια. δεν παθαινει τιποτα η οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ούτε εγώ έχω (αυτό το κινητό) αλλά αν δω έναν να λέει 30 (κι αν κατάλαβες σωστά, δεν είδα το συγκεκριμένο μήνυμα) και 10 να λένε 2.5-3 ε μάντεψε ποιον θα πιστέψω

 

επίσης , με ένα απλό ψάξιμο , θα καταλάβαινες ότι 0-100% σε 30 λεπτά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ακόμα πουθενά (και μιλάμε και για 4000 μπαταρία όχι για 3000 κάτι που συνήθως γίνονται οι μετρήσεις)

 

Επισης εχει φορτιστει με 3 διαφορετικους τροπους. Με τον φορτιστη του , με power bank xiaomi και με φορτιστη Nilkin.

Με τα 2 πρωτα ειχα τα καλυτερα αποτελεσματα δλδ 2,5 ωρες μπορει και λιγο παραπανω, με τον Nilkin αν και 2,4Α αργησε ακομα περισσοτερο απο 3 ωρες.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Όλους αυτοί οι χρόνοι είναι με ανοιχτό ή κλειστό το κινητό;;;;

 

Επισης εχει φορτιστει με 3 διαφορετικους τροπους. Με τον φορτιστη του , με power bank xiaomi και με φορτιστη Nilkin.

Με τα 2 πρωτα ειχα τα καλυτερα αποτελεσματα δλδ 2,5 ωρες μπορει και λιγο παραπανω, με τον Nilkin αν και 2,4Α αργησε ακομα περισσοτερο απο 3 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Όλους αυτοί οι χρόνοι είναι με ανοιχτό ή κλειστό το κινητό;;;;

 

Τα παντα ανοιχτα..

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Το να γεμίσει γενναιόδωρα όταν έχουμε λίγο χρόνο για φορτιση

1 μισή ώρα με dev κινεζική....

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω.... Το διάβασα και αλλού αλλά δεν είναι εγκατεστημένο στο δικό μου. Αγορασμένο από gearbest.com και φοράει 7.0.919.0(LHNCNCJ)

 

Κατέβασε το απο εδώ

http://en.miui.com/thread-124007-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Μια ακόμη ερώτηση. Υπάρχει τρόπος να χαμηλωσει η ένταση των ειδοποιησεων χωρίς να χαμηλωσει η ένταση του ringtone;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.Παραγγειλα σημερα το xiaomi note 3 pro απο vickmall με την official γιατι απο αυτα που διαβαζω ειναι καλυτερη κ ας μην εχει ελληνικα.Σωστα?θα μπορεσω στο μελλον περασω καποια ελληνικη miui?το γνωριζουμε αυτο?αυτη η ελληνικη που κυκλοφορει κανει κ για το δικο μου το pro?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,εχει καμια διαφορα το xiaomi note 3 me to xiaomi note 3 prime?ευχαριστω

Αν δε κάνω λάθος κάποιοι είχαν "βαφτίσει" prime την έκδοση 3/32

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει καμία ρύθμιση το fmradio. Το ανοίγω και δεν κάνει τίποτα. Πρέπει να κάνω κάτι με τις ρυθμίσεις του κινητού? Δεν έπρεπε με το που πατάω την εφαρμογή να ακούγεται το παρασιτο ή κάποιος σταθμός? Έκανε κανείς τιποτα το ιδιαίτερο?

 

Οκ το έκανα. Δεν καταλαβαίνω τι ρυθμίσεις πέρασα και πότε αλλά έκανα clear data και το ξανάνοιξα και λειτούργησε

Edited by larrysalonika
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Το wifi tethering σας δουλεύει..;;

 

Εγώ ενώ συνδέομαι επάνω στο κινητό απο το λάπτοπ δεν μπορώ να σε σερφαρω...το ίδιο συνέβη και από ένα κινητό που προσπάθησα να σε σερφαρω ενώ ήταν συνδεμένο επάνω στο κινητό μου..

 

Εννοείται ότι έχω ανοιχτά τα δεδομένα και έχω 4g μάλιστα...

Είμαι με την αγγλοκινεζικη..

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σιγά σιγά αρχίζει και μου σπάει τα νεύρα...απόψε και εντελώς ξαφνικά δεν μου δουλεύει το wi fi...στο σπίτι μου ενώ το λαπτοπ είναι κανονικά συνδεμένο, στο τηλ κάνει την διαδικασία να συνδεθεί αλλά δεν.... άσε που εντελός ξαφνικά δεν λειτουργούσε το δαχτυλικό αποτύπωμα και το ξαναπέρασα απο την αρχή....το θέμα είναι το wi fi....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Το wifi tethering σας δουλεύει..;;

 

Εγώ ενώ συνδέομαι επάνω στο κινητό απο το λάπτοπ δεν μπορώ να σε σερφαρω...το ίδιο συνέβη και από ένα κινητό που προσπάθησα να σε σερφαρω ενώ ήταν συνδεμένο επάνω στο κινητό μου..

 

Εννοείται ότι έχω ανοιχτά τα δεδομένα και έχω 4g μάλιστα...

Είμαι με την αγγλοκινεζικη..

Δοκίμασε να περάσεις χειροκίνητα τις ip στο λαπτοπ σου, σε εμένα αυτό έκανα και δούλεψε. Αλήθεια τι σου βγάζει και λες ότι δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σιγά σιγά αρχίζει και μου σπάει τα νεύρα...απόψε και εντελώς ξαφνικά δεν μου δουλεύει το wi fi...στο σπίτι μου ενώ το λαπτοπ είναι κανονικά συνδεμένο, στο τηλ κάνει την διαδικασία να συνδεθεί αλλά δεν.... άσε που εντελός ξαφνικά δεν λειτουργούσε το δαχτυλικό αποτύπωμα και το ξαναπέρασα απο την αρχή....το θέμα είναι το wi fi....

Μπορεί να φταίει το router σου. Δοκίμασε να του δώσεις static IP. Εμένα μου το έχουν κάνει κι άλλες android συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Η σύζυγος είναι κάτοχος εδώ και 3 ημέρες και εγώ είμαι κατευχαριστημένος :lol:

Γενικά η συσκευή δίνει την αίσθηση που για να βρεις σε άλλες πρέπει να δώσεις αρκετές εκατοντάδες ευρώ :D

Πέρασα την 7.1.6 Multi Stable και είναι όλα κομπλέ, μόνο μία απορία έχω:

Αν θελήσω να flashάρω update της ROM με τον ίδιο τρόπο, θα γίνεται πάντα factory reset;

Φαντάζομαι ότι αν ξετικάρω το userdata στο SP Flash θα είμαι οκ, σωστά;

 

First and last bump :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει το router σου. Δοκίμασε να του δώσεις static IP. Εμένα μου το έχουν κάνει κι άλλες android συσκευές.

 

εμένα πρώτη φορά μου το κάνει τηλέφωνο...ειδικά στο σπίτι έπιανε αστραπή και μου κάνει εντύπωση που ενώ ήταν συνδεμένο ξαφνικά σταμάτησε να συνδέεται... κάνει την διαδικασία σύνδεσης αλλά δεν συνδέεται...δοκίμασα με στατική αλλά δεν....μάλλον έχουμε θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις χειροκίνητα τις ip στο λαπτοπ σου, σε εμένα αυτό έκανα και δούλεψε. Αλήθεια τι σου βγάζει και λες ότι δεν δουλεύει;

 

 

Το λαπτοπ βγάζει κάτω θαυμαστικο...οτι δηλαδη εχει περιορισμένη σύνδεση και δεν έχει internet.

 

Έτρεξα και το troubleshoot αλλα δεν βρίσκει κάτι....το μονο που μου λέει έιναι κάνε ενα restart το ρουτερ σου και τέτοια...έκανα μέχρι και restart το κινητό αλλά δεν....

 

Να σημειώσω δε...ότι το κινητό βλέπει κανονικά τις συσκευές που είναι συνδεδεμένες επάνω του και όταν σερφάρω απο αυτό έχω μια χαρά internet....οι υπόλοιπες συσκευές όμως δεν σερφάρουν...

 

Για κάντε ένα κόπο ρε παιδιά και κάποιος άλλος να δούμε τι γίνεται....είναι γενικό το θέμα ή μονο εγώ το έχω...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπ βγάζει κάτω θαυμαστικο...οτι δηλαδη εχει περιορισμένη σύνδεση και δεν έχει internet.

 

Έτρεξα και το troubleshoot αλλα δεν βρίσκει κάτι....το μονο που μου λέει έιναι κάνε ενα restart το ρουτερ σου και τέτοια...έκανα μέχρι και restart το κινητό αλλά δεν....

 

Να σημειώσω δε...ότι το κινητό βλέπει κανονικά τις συσκευές που είναι συνδεδεμένες επάνω του και όταν σερφάρω απο αυτό έχω μια χαρά internet....οι υπόλοιπες συσκευές όμως δεν σερφάρουν...

 

Για κάντε ένα κόπο ρε παιδιά και κάποιος άλλος να δούμε τι γίνεται....είναι γενικό το θέμα ή μονο εγώ το έχω...

 

Ευχαριστώ!

Τι σλυνδεση και τι Router έχεις?

Πρόσφατα, σε πολλά δίκτυα έχουν ασυμβατότηα με ορισμένα router (πχ wind με Belkin)

Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...