Jump to content

myphone POLL: Ποια εφαρμογή GPS χρησιμοποιείτε στο smartphone / tablet σας;


plankton69
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η κύρια εφαρμογή navigation που χρησιμοποιείτε;  

1.167 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η κύρια εφαρμογή navigation που χρησιμοποιείτε;

    • CoPilot
      15
    • Don't Panic
      25
    • Google Maps
      330
    • Here Maps
      372
    • iGO
      40
    • Navigon
      118
    • Ndrive
      4
    • OsmAND Maps & Navigation
      2
    • Tom Tom
      14
    • Sygic
      195
    • Waze
      9
    • Wisepilot
      1
    • Δεν χρησιμοποιώ GPS στο smartphone/tablet
      14
    • Άλλο
      22
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      5


Recommended Posts

Ολες τις εφαρμογες δοκιμαζω κατα καιρους,λογο επαγγελματος βεβαια δεν της αγοραζω,για δοκιμες ερχονται,στα πρωσοπικα κντ μου εχω το Sygic.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν πολυχρησιμοποιώ πλοήγηση όσες φορές το έχω κάνει χρησιμοποιώ το Google maps με δεδομένα ανοιχτά κτλ.Είμαι ευχαριστημένος,αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλα προγράμματα πλοήγησης για να μπορώ να συγκρίνω.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Jiayu S3 advanced και χρησιμοποιώ το navigon και το sygic και το here map της Nokia. Για εμένα το καλύτερο είναι sygic όχι ότι τα άλλα δεν είναι καλά. Το navigon έχει real scanner απλός κρατάς το κινητο σε όποιο μαγαζί βενζινάδικο κλπ και σου βγάζει τιμές επωνυμία τα πάντα ένα άλλο καλό του navigon σου προτείνει 3 εναλλακτικές διαδρομές και σου γράφει ποια είναι η ποιο κοντινή. Το sygic μαρεσει πάρα πολύ γιατί είναι πολύ ακριβές στην τοποθεσία και δεν χάνει εύκολα το σήμα. Έχει 3d χάρτες κτίρια. Το here map αυτό το καλό είναι ότι είναι δωρεάν χρησιμοποιεί το Street view της Google. Αλλά δεν είναι πολύ ακριβές γιατί σε πάει από την ποιο μακρινή διαδρομή. Το destinator είναι το ποιο ακριβεστατο gps παλιά όταν δεν ήταν τόσο διαδεδομένες η touch οθόνες, εγώ σαν ψαγμενος που είμαι παρήγγειλα απο Αμερική το MIO A701 (MITAC) ΜΕ WINDOWS 5 PRO επάνω και είχε επάνω destinator αυτό το κινητο και σε σπηλιά μέσα να ησουν θα έδειχνε που είσαι. Ακόμα το έχω. Πλήρης λειτουργεί άψογα. Μόνο μπαταρία δεν κρατάει πολύ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στο s6 χρησιμοποιώ το don' t panic (τους είχα πάρει δώρο μαζί με το s3). Εξαιρετική πλοήγηση! Εναλλακτικά χρησιμοποιώ τους here maps.

Τώρα στο n8 που είναι symbian χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα τους κορυφαίους κατά την γνώμη μου nokia maps. Στη φωνητική καθοδήγηση έχει ακόμα και τα ονόματα των οδών που στρίβεις!!! Πρόσφατα δε πήραν και αναβάθμιση (παρά το γεγονός ότι δεν υπάρχει πλέον nokia:()...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Here και το Google Maps... Το Here Maps θεωρώ πως είναι το καλύτερο δωρεάν... Φυσικά για να λειτουργούν σωστά, χρειάζεστε κινητό με δυνατό σήμα GPS και όχι καμιά φθηνή μάπα...

 

Επίσης, δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να πληρώσω για Navigation, εκτός κι αν ήμουν επαγγελματίας οδηγός π.χ. ταρίφας, νταλικέρης κλπ... :p Αν πλήρωνα, θα έπαιρνα το Sygic.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω waze μαζι με googla maps ειναι τοπ, ψηφισα το waze γιατι εχει ενημερωση για το που εχει αστυνομια που γινονται εργα κλπ. Βεβαια αυτες οι ενημερωσεις γινονται live απο χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

MapFactor GPS GPS Navigation Maps. Είναι free και λειτουργεί και χωρις internet. Είναι εξαιρετικό. Έχει και φωνητική πλοήγηση.
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Sygic (αγορασμένο) αν και δεν με ενθουσιάζει σαν ευχρηστία.

Έχω ενναλακτικά και το google maps το οποίο θεωρώ αρκετά καλό και το here maps (το έβαλα πρόσφατα).

Πιο εύχρηστο θεωρώ το Navigon που είχα παλιότερα σε συσκευή gps.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Google maps!

Εκτός των άλλων και για την ευκολία με την οποία βρίσκει κάθε διεύθυνση.

Έβαλα στο Genius Maps (την εξέλιξη του Don't panic) να βρει το Εκπτωτικό χωριό στα Σπάτα... Αδύνατον, αν και υπήρχε στο χάρτη. Μη μιλήσω για το αεροδρόμιο Αθηνών...Με "Αεροδρόμιο Βενιζέλος" δεν σου βγάζει τίποτα!

Google maps και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

google maps..... πάντα αυτό δούλευα..... δεν με κρέμασε ποτέ! αν και πάντα σε κεντρικές περιοχές πήγαινα, δεν έβαλα ποτέ κάποιο παράδρομο η κάποια περίεργη οδό....
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να φτάσω στην 8η σελίδα για να βρω κάποιον να χρησιμοποιεί το waze !! Το πιο μοδάτο!! Γενικά χρησιμοποιώ Google Maps. Αλλά κάθε μέρα την ώρα που φεύγω από δουλειά ανοίγω waze και βλέπω την κίνηση! Το διαφορετικό είναι ότι την κίνηση (ή τα μπλόκα ή τα έργα) τα δείχνουν οι χρήστες που είναι εκείνη την ώρα μέσα! Κάτι σαν την εφαρμογή με τους ελέγχους στο μετρό! Σε πιάνει κίνηση; πατάς ένα κουμπί κι ενημερώνεται ο χάρτης. Πλοήγηση και γραφικά επίσης πολύ καλά! Βάλτε το κι εσείς να γίνει καλύτερο καθώς στηρίζεται στο Feedback των χρηστών.
Link to comment
Share on other sites

Aponia. (Άπονη ζωή.. :D )

Εμφάνισε κάτι -κυριολεκτικά- χωραφόδρομους έξω από χωριό και από τότε το εκτίμησα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

εννοειται Navigon

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Google Maps 99.9% αν και εχω και τα here με ολους τους χαρτες της Ευρωπης οταν το χρειαστηκα δεν ηταν εκει αργει παρα πολυ να locka-ρη και απο Ολλανδια μεχρι Γερμανια μου εσπασε τα νευρα γιατι με εδιχνε αλλου για αλλου
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε CoPilot αλλά πλέον here maps,αν και να πω την αλήθεια δεν τα χρησιμοποιώ...απλά υπάρχουν στο κινητό
:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...