Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Google Pay από που το κατεβάζουμε;
Έχει αναφερθεί δεκάδες φορές.

Sideload από apkmirror κλπ.

 

Μόλις δοκίμασα το κινητό σε φούρνο στην Κύπρο και δούλεψε κανονικά με Revolut

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επιβεβαιώνω 'οτι στο Google PAY με OP6 σέταρα επιτυχώς την κάρτα Revolut ως In store payment method.
Ναι ισχύει αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό sideload το απκ και πέρασμα ρεβολουτ. Μακάρι να ετοιμαστούν κατάλληλα οι ελληνικές τράπεζες όμως και να συνεργαστούν με την γκουγκλ για να μη χρειάζονται πατέντες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό sideload το απκ και πέρασμα ρεβολουτ. Μακάρι να ετοιμαστούν κατάλληλα οι ελληνικές τράπεζες όμως και να συνεργαστούν με την γκουγκλ για να μη χρειάζονται πατέντες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πήγα να περάσω κάρτα της revolut στο google pay και όταν πάτησα στη ρύθμιση ανεπαφικων πληρωμών μου έβγαλε μήνυμα ότι αυτή η λειτουργία δεν υποστηρίζεται ακόμα από την τράπεζα μου. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω κάρτα της revolut στο google pay και όταν πάτησα στη ρύθμιση ανεπαφικων πληρωμών μου έβγαλε μήνυμα ότι αυτή η λειτουργία δεν υποστηρίζεται ακόμα από την τράπεζα μου. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπόψη,πρέπει να είναι VISA

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη,πρέπει να είναι VISA

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

κολοκύθια, εγώ τη Mastercard Revolut μια χαρά την έχω καταχωρήσει και δουλεύει και ανέπαφα, απλά κάποια ρύθμιση έχει κάνει στην ασφάλεια κάρτας εντός της εφαρμογής Revolut και δεν τον αφήνει.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω κάρτα της revolut στο google pay και όταν πάτησα στη ρύθμιση ανεπαφικων πληρωμών μου έβγαλε μήνυμα ότι αυτή η λειτουργία δεν υποστηρίζεται ακόμα από την τράπεζα μου. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει η κάρτα που θα βάλεις στο Google Pay Να μην έχει ελληνικό BIN για να μπορέσει να περαστεί. https://binlist.net/ Για να εκδωσεις καρτα με Αγγλικο BIN πρέπει να κανεις την πατέντα με την διαγραφή της υπάρχουσας εικονικής καρτας, αλλαγή διεύθυνσης σε UK και την εκδοση εικονικής καρτας που θα αποκτήσει BIN Αγγλίας ( Δωρεάν ειναι η έκδοση αμα εχεις ηδη καταργήσει την προηγούμενη που ειχες) .Ετσι η συγκεκριμένη καρτα θα μπορέσει να περαστεί κανονικά στο Google Pay.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Οποίος χρειάζεται δωρεάν κάρτα Revolut μπορεί να χρησιμοποιήσει το παρακάτω link.. Ευχαριστώ.

 

https://revolut.com/r/markostxy

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Οποίος χρειάζεται δωρεάν κάρτα Revolut μπορεί να χρησιμοποιήσει το παρακάτω link.. Ευχαριστώ.

 

 

 

https://revolut.com/r/markostxy

Το λινκ παραπέμπει στο play store, να ανοίξεις την εφαρμογή
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Copy paste σε browser κάνε το.

 

Και εμένα στην εφαρμογη με παίρνει και παλι μου ζητάει 10 ευρώ επίσης εμενα μου λέει οτι θελει Premium για το cryptonomism ενω σε φίλο απο κύπρο το εχουν ανοικτό,

Ρε παιδιά εχω κάνει και Skrill και Revolut για να ασχοληθώ με Crypto,

Και στα δύο δεν δουλεύουν οι καταθέσεις μέσω κάρτας και πρέπει αναγκαστικά να κάνω εμβασμα και να περιμένω χρονια μεχρι να δώ τα λευτά.

Βρηκα εναν τρόπο μεσω Neteller αλλα εχει 2.5% εξοδα καταθεσης +1.45 εξοδα μεταφορας απο neteller σε Skrill η Revolut για να ασχοληθω με τα δικα τους Crypto.

θέλω εναν τρόπο γρηγορο και με λιγότερα εξοδα να ασχοληθώ με cryptonomisma και να κάνω και μεταφορές προς την κάρτα μου (alphabank)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους προσθήκη χρημάτων μέσα από την εφαρμογή της Revolut από ελληνική τράπεζα.

 

80c0a2f9284e16133da479b1f106c92e.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάνει απευθείας top up στην revolut απλά χρησιμοποιώντας χρεωστική κάρτα????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς αλλά μόνο με κάρτα εθνικής προς το παρόν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τέλεια! Βολεύει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιβεβαιώνω για χρεωστική εθνικής. Έκανα σήμερα top up σε revolut μέσω κάρτας και πήγαν αμέσως.

 

Έχει κάποια έξτρα χρέωση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δε μπορώ ρε παιδιά να κάνω top up? Εθνική μαστερκαρντ.

Βγάζει σφάλμα και λέει να επικοινωνήσω με την τράπεζα.

Δοκίμασα και με Πειραιώς (βίζα), το ίδιο πρόβλημα.

 

Καμία βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ μια δοκιμή με MasterCard της Εθνικής και visa της Alpha χωρίς αποτέλεσμα δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι το σκ δε θα μπορούμε να φορτίσουμε με ελληνικές κάρτες.

Γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε δυστυχώς από την εθνική το τοπαπ.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ξέρεις αν είναι μόνιμο, για πιο λογο; Δεν πρόλαβε να ξεκινήσει και σταμάτησε..Τι είναι αυτά έλεος...Τα ίδια και στην icard.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφού έχουν αρθεί τα capital control, γιατί δεν μπορούμε να ανεβάσουμε χρήματα μέσω τις κάρτας πάρα μόνο με έμβασμα?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν είναι μόνιμο, για πιο λογο; Δεν πρόλαβε να ξεκινήσει και σταμάτησε..Τι είναι αυτά έλεος...Τα ίδια και στην icard.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Όχι δεν ξέρω αν είναι μόνιμο απλά που φάνηκε περίεργο ότι το υποστήριζε μόνο η εθνική.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφού έχουν αρθεί τα capital control, γιατί δεν μπορούμε να ανεβάσουμε χρήματα μέσω τις κάρτας πάρα μόνο με έμβασμα?
Ποιός Στο ειπε ότι έχουν αρθεί;Υπάρχουν κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιός Στο ειπε ότι έχουν αρθεί;Υπάρχουν κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχουν ακόμη υπολείμματα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οι κεφαλαιακοί περιορισμοί δεν έχουν αρθεί. Οι μεταφορές κεφαλαίων στο εξωτερικό (όπως είναι το Topup με κάρτα της revolut) δεν είναι ελεύθερες. Πριν λίγες μέρες παρατηρήσαμε ότι μπορούσαμε να ανεβάσουμε χρήματα μόνο με κάρτες της Εθνικής. Αυτο από μόνο του σήμαινε ότι δεν ήρθησαν οι περιορισμοί. Δεν ξέραμε γιατί συνέβη ούτε πόσο θα κρατούσε. Κράτησε λίγο από ότι φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Οι κεφαλαιακοί περιορισμοί δεν έχουν αρθεί. Οι μεταφορές κεφαλαίων στο εξωτερικό (όπως είναι το Topup με κάρτα της revolut) δεν είναι ελεύθερες. Πριν λίγες μέρες παρατηρήσαμε ότι μπορούσαμε να ανεβάσουμε χρήματα μόνο με κάρτες της Εθνικής. Αυτο από μόνο του σήμαινε ότι δεν ήρθησαν οι περιορισμοί. Δεν ξέραμε γιατί συνέβη ούτε πόσο θα κρατούσε. Κράτησε λίγο από ότι φαίνεται.
Περιορισμοί, όχι απαγόρευση όμως. Γι αυτό και μπορείς να κάνεις έμβασμα στις συγκεκριμένες υπηρεσίες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εξυπηρετεί να μην μπορεί να γίνει και μέσω κάρτας...πολύ δυσκοιλιες οι τράπεζες μας...Πάντως μου κάνει εντύπωση που δούλεψε για μερικές μέρες και τώρα πάλι σταμάτησε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιορισμοί, όχι απαγόρευση όμως. Γι αυτό και μπορείς να κάνεις έμβασμα στις συγκεκριμένες υπηρεσίες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εξυπηρετεί να μην μπορεί να γίνει και μέσω κάρτας...πολύ δυσκοιλιες οι τράπεζες μας...Πάντως μου κάνει εντύπωση που δούλεψε για μερικές μέρες και τώρα πάλι σταμάτησε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μεταφορά κεφαλαίων στο εξωτερικό σε χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες (π.χ. revolut) επιτρέπεται μόνο μέσω εμβασμάτων με σαφές όριο. Δεν επιτρέπεται μέσω καρτών.

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά κεφαλαίων στο εξωτερικό σε χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες (π.χ. revolut) επιτρέπεται μόνο μέσω εμβασμάτων με σαφές όριο. Δεν επιτρέπεται μέσω καρτών.
Δεν διαφωνούμε, αλλά δεν υπάρχει και πολύ νόημα να μην μπορεί να να γίνει και μέσω κάρτας με το όποιο όριο. Αναρωτιέμαι αν τις μέρες που δούλεψε ήταν κατά λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με την κάρτα... Ποια τα πλεονεκτήματα της χρήσης της κάρτας αυτής στην Ελλάδα σε καταστήματα (φυσικά και online) σε σχέση με τις πιστωτικές/χρεωστικές που έχουμε ήδη; Υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα; Ή ειναι κυρίως για όταν ταξιδεύεις στο εξωτερικό ώστε να "κερδίζεις" λογώ της ισοτιμίας και των μετατροπών που κάνουν οι τράπεζες στις αγορές με τις πιστωτικές τους; Γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν αξίζει να κάνω όλη αυτή την ταλαιπωρία (εγγραφή, επιβεβαίωση, top up με έμβασμα με αναμονη 1-3 ημερες κλπ) για να έχω απλά άλλο ένα ηλεκτρονικό πορτοφόλι στο κινητό μου (άντε και αν πάρω και το πλαστικό της κάρτας, άλλη μια debit κάρτα) το οποίο δεν θα χρησιμοποιήσω πότε στην Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...