Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε πολλές περιπτωσεις γινοταν. Ειχα φορτισει πολλες φορες την icard με καρτα της Alpha και της Eurobank
Δεν μιλάμε για ICARD, μιλάμε για Revolut. ICARD γινόταν και πριν, όπως γινόταν και σε DiPocket χωρίς προμήθεια, με δυνατότητα Google Pay και αφορολόγητου.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για ICARD, μιλάμε για Revolut. ICARD γινόταν και πριν, όπως γινόταν και σε DiPocket χωρίς προμήθεια, με δυνατότητα Google Pay και αφορολόγητου.

 

Οτι πεις....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έμβασμα περνούσε και πριν.

Τοπ απ μέσω κάρτας δε γινόταν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Top - up ήθελα να πω ;-)
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

Εδώ και λίγο καιρό είμαι στη φάση να κάνω και εγώ Revolut.Κάνω συχνά online shopping και μου αρέσει η ιδέα να έχω μια κάρτα που όταν συμβεί κάτι στραβό να παγώνει.Θα ήθελα να ρωτήσω αν την συγκεκριμένη κάρτα την δέχονται τα ελληνικά σκρουτζομάγαζα τα οποία αν δεν κάνω λάθος χρησιμοποιούν τα συστήματα πληρωμών διαφόρων τραπεζών.Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να μου πει ;

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις για paysafe κάνουμε εδώ; Εαν οχι, θα εκτιμούσα ένα λινκ. Βασικά η ερώτηση μου είναι τί είδους πληρωμες/αγορες μπορω να κανω πέρα από αυτά που λέει το ελληνικό σαιτ του paysafe. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

Εδώ και λίγο καιρό είμαι στη φάση να κάνω και εγώ Revolut.Κάνω συχνά online shopping και μου αρέσει η ιδέα να έχω μια κάρτα που όταν συμβεί κάτι στραβό να παγώνει.Θα ήθελα να ρωτήσω αν την συγκεκριμένη κάρτα την δέχονται τα ελληνικά σκρουτζομάγαζα τα οποία αν δεν κάνω λάθος χρησιμοποιούν τα συστήματα πληρωμών διαφόρων τραπεζών.Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να μου πει ;

 

Είναι μια Visa/MasterCard όπου την έχω χρησιμοποιήσει δεν είχα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια Visa/MasterCard όπου την έχω χρησιμοποιήσει δεν είχα θέμα

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,

Εδώ και λίγο καιρό είμαι στη φάση να κάνω και εγώ Revolut.Κάνω συχνά online shopping και μου αρέσει η ιδέα να έχω μια κάρτα που όταν συμβεί κάτι στραβό να παγώνει.Θα ήθελα να ρωτήσω αν την συγκεκριμένη κάρτα την δέχονται τα ελληνικά σκρουτζομάγαζα τα οποία αν δεν κάνω λάθος χρησιμοποιούν τα συστήματα πληρωμών διαφόρων τραπεζών.Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να μου πει ;

 

τι εννοεις οτι αμα συμβει κατι στραβο παγωνει; . προσωρινη απενεργοποιηση καρτας; . σε πληροφορω οτι το εχει και στο ebanking η τραπεζα πειραιως και κερδιζεις και yellows. ενω με την revolut οχι.

επισης η revolut εχει το δικαιωμα να απενεργοποιησες το contactless για ανεπαφες συνναλλαγες οποτε το θελεις , το ιδιο εχει και η πειραιως αλλα θελει αιτημα στο τμημα εξυπηρετησης πελατων παντως γινεται, εντελως τυχαια ρωτησα .

 

νομιζω οτι στην εθνικη τραπεζα στο internet banking ειδα ενα κουμπι παγωμα καρτας οποτε θα το εχει και η εθνικη. εαν μιλαμε παντα για το ιδιο πραγμα και αν καταλαβα καλα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω βγαλει μια Virtual Visa της Revolut. Την εχω προσθεσει κανονικα στο Wallet του iPhone κ του Watch μου. Αν παω να πληρωσω κατι το οποιο κανει 25€ και ανω, θα μου ζητηθει απο το POS καποιο PIN οπως γινεται με τις περισσοτερες καρτες; Ή θα με αφησει κανονικα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω βγαλει μια Virtual Visa της Revolut. Την εχω προσθεσει κανονικα στο Wallet του iPhone κ του Watch μου. Αν παω να πληρωσω κατι το οποιο κανει 25€ και ανω, θα μου ζητηθει απο το POS καποιο PIN οπως γινεται με τις περισσοτερες καρτες; Ή θα με αφησει κανονικα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το όριο στην Ελλάδα είναι 25 ευρω άρα θα σου ζητήσει Pin εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σε Google Pay που την εχω δεν ζηταει τιποτα, ακόμα και το Tap n Pay της Alpha Bank δεν ζηταει απαξ και βάλεις τον κωδικο στην εφαρμογη. Καλο θα ειναι να απανταμε με εμπειρια και οχι θεωρια.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Σε Google Pay που την εχω δεν ζηταει τιποτα, ακόμα και το Tap n Pay της Alpha Bank δεν ζηταει απαξ και βάλεις τον κωδικο στην εφαρμογη. Καλο θα ειναι να απανταμε με εμπειρια και οχι θεωρια.

 

 

 

Σ ευχαριστω πολυ γιατι ειμουν ετοιμος να βγαλω κ μια πλαστικη για να μην ερθω σ καμια αμηχανη κατασταση. :")

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η curve, δουλεύει με ελληνικές κάρτες σε ελληνική διεύθυνση

 

Αν θέλετε να κερδίσετε 5λιρες έχω promo code στείλτε πμ

 

Sent from my V10 4G using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Στην Skrill πως θα κάνουμε ταυτοποίηση με ελληνική ταυτότητα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Στην Skrill πως θα κάνουμε ταυτοποίηση με ελληνική ταυτότητα;

 

στελνεις φωτο της ταυτοτητας σου μπρος πισω

δεχονται κανονικα ελληνικεςβταυτοτητες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ταξιδεύω Ουγγαρία - Αυστρία σε 3 μέρες και θέλω να ρωτήσω κάποια πράματα.

 

1. Στην Ουγγαρία ό,τι πληρωμή κάνω με κάρτα σε POS θα γίνεται αυτόματα η μετατροπή από ευρώ σε φιορίνια από την revolut ή την εκάστοτε τράπεζα στην οποία ανήκει το POS; πρέπει να κάνω εγώ κάποια μετατροπή από την εφαρμογή της Revolut στο κινητό;

 

2. Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη τράπεζα στην Ουγγαρία να κάνω ανάληψη μετρητά απ το atm της ή δεν έχει σημασία;

 

3. Στην Αυστρία που έχουν ευρώ, υπάρχει λόγος να χρησιμοποιώ τη revolut κι όχι την bonus Master card της Alpha που χρησιμοποιώ κι εδώ για πληρωμές σε POS; Θα παίρνει προμήθεια η Alpha επειδή στην ουσία κάνει μεταφορά σε τράπεζα εξωτερικού;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

 

 

Ταξιδεύω Ουγγαρία - Αυστρία σε 3 μέρες και θέλω να ρωτήσω κάποια πράματα.

 

 

 

1. Στην Ουγγαρία ό,τι πληρωμή κάνω με κάρτα σε POS θα γίνεται αυτόματα η μετατροπή από ευρώ σε φιορίνια από την revolut ή την εκάστοτε τράπεζα στην οποία ανήκει το POS; πρέπει να κάνω εγώ κάποια μετατροπή από την εφαρμογή της Revolut στο κινητό;

 

 

 

2. Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη τράπεζα στην Ουγγαρία να κάνω ανάληψη μετρητά απ το atm της ή δεν έχει σημασία;

 

 

 

3. Στην Αυστρία που έχουν ευρώ, υπάρχει λόγος να χρησιμοποιώ τη revolut κι όχι την bonus Master card της Alpha που χρησιμοποιώ κι εδώ για πληρωμές σε POS; Θα παίρνει προμήθεια η Alpha επειδή στην ουσία κάνει μεταφορά σε τράπεζα εξωτερικού;

 

1) όχι το κάνει μόνη της

2) απλά απέφυγε μηχανάκια της EURONET

3) μόνο Revolut

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3) μόνο Revolut

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Για ποιο λόγο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

 

3. Στην Αυστρία που έχουν ευρώ, υπάρχει λόγος να χρησιμοποιώ τη revolut κι όχι την bonus Master card της Alpha που χρησιμοποιώ κι εδώ για πληρωμές σε POS; Θα παίρνει προμήθεια η Alpha επειδή στην ουσία κάνει μεταφορά σε τράπεζα εξωτερικού;

 

 

σε όποια χώρα έχουν ευρώ, απλά χρησιμοποιείς την Ελληνική κάρτα σου κανονικά, χωρίς καμία επιπλέον προμήθεια...σα να κάνεις συναλλαγές στην Ελλάδα είναι. Μάλιστα μαζεύεις και κανονικά τους bonus πόντους από τις συναλλαγές...οπότε η απάντηση για αγορές σε ευρώ είναι (μόνο) ελληνική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

σε όποια χώρα έχουν ευρώ, απλά χρησιμοποιείς την Ελληνική κάρτα σου κανονικά, χωρίς καμία επιπλέον προμήθεια...σα να κάνεις συναλλαγές στην Ελλάδα είναι. Μάλιστα μαζεύεις και κανονικά τους bonus πόντους από τις συναλλαγές...οπότε η απάντηση για αγορές σε ευρώ είναι (μόνο) ελληνική κάρτα.

 

Αυτό ήθελα να γράψω, γι αυτό ρώτησα τον λόγο που προτείνει revolut

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

σε όποια χώρα έχουν ευρώ, απλά χρησιμοποιείς την Ελληνική κάρτα σου κανονικά, χωρίς καμία επιπλέον προμήθεια...σα να κάνεις συναλλαγές στην Ελλάδα είναι. Μάλιστα μαζεύεις και κανονικά τους bonus πόντους από τις συναλλαγές...οπότε η απάντηση για αγορές σε ευρώ είναι (μόνο) ελληνική κάρτα.
Δηλαδή σίγουρα δεν υπάρχει προμήθεια όταν χρησιμοποιείς την ελληνική κάρτα σε ξένη χώρα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σίγουρα δεν υπάρχει προμήθεια όταν χρησιμοποιείς την ελληνική κάρτα σε ξένη χώρα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αν είναι χώρα της ευρωζώνης δεν υπάρχει καμία προμήθεια. Σε χώρες εκτός ευρώ που έχουν άλλο νόμισμα ναι, υπάρχει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Προμήθεια υπάρχει μόνο όταν τραβάς λεφτά. Ίσως γι αυτό γράφει ο φίλος πιο πάνω, μόνο revolut, ίσως κατάλαβε για τράβηγμα, όπου η revolut για ανάληψη έως 200 ευρώ δεν έχει προμήθεια
Link to comment
Share on other sites

στελνεις φωτο της ταυτοτητας σου μπρος πισω

δεχονται κανονικα ελληνικεςβταυτοτητες

 

Δεν δεχεται την ελληνικη ταυτοτητα. Στο 2ο βημα σου ζηταει να βγαλεις φωτο που ιριδιζει η ταυτοτητα. 2 φορες δοκιμασα και μου την απερριψε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...