Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ΠΑ 18/1/19 βρέθηκα σε κωμόπολη της Τουρκίας με 1 μόνο ΑΤΜ από τα 2 που είχα βρει το ΣΕΠ 2018. Επειδή ήταν βράδυ και όλα κλειστά αναγκάστηκα να σηκώσω 100 ΛΤ από το λογαριασμό μου, για να φάω κάτι και χρεώθηκα 19,71€, δηλαδή η μετατροπή έγινε με ισοτιμία 5,07357 ΤΛ στο 1€, όταν το ΣΕΠ 2018 είχα αλλάξει με 7 περίπου ΤΛ το €.

Νομίζω ότι καμία τουρκική τράπεζα δεν θα αλλάξει χωρίς προμήθεια.

 

Το εστιατοριο είχε pos να πληρωνες απευθείας με τη revolut?

 

Επίσης ποιας τράπεζας ήταν το atm Που εβγαλες χρηματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το εστιατοριο είχε pos να πληρωνες απευθείας με τη revolut?

 

Επίσης ποιας τράπεζας ήταν το atm Που εβγαλες χρηματα;

 

Μιλάμε για την Τρίγλια, ένα χωριό κοντά στα Μουδανιά της Προύσας, όπου πραγματοποιήθηκε το ΣΑ 19/1/2019 λειτουργία από τον Πατριάρχη, για τα Θεοφάνεια, με το Ιουλιανό ημερολόγιο, μετά από 97 χρόνια (μετά το Μεγάλο διωγμό των Ελλήνων το 1922), με την παρουσία πολλών επισήμων και πλήθος κληρικών και κόσμου από πολλές περιοχές της Ελλάδας και της Πόλης.

Το μαγαζί, που βρήκα ανοικτό στις 22.30 το βράδυ της ΠΑ, ήταν δίπλα στο μοναδικό ΑΤΜ (της T.C. ZIRAAT BANKASI) και, φυσικά, δεν γίνεται λόγος για POS, αφού πρόκειται για ένα μικρό με 3-4 τραπέζια, για τους ντόπιους, και κανένα πελάτη εκείνη την ώρα, αφού όλοι ήταν στα κρεβάτια τους !!!.

Link to comment
Share on other sites

πάντως η αλήθεια είναι ότι παίζουν κάποια χαράτσια απο τις τράπεζες όταν υπάρχει συναλλαγή με ξένη καρτα για αναληψη μετρητών....

 

π..χ έχει ξαναειπωθεί.... αν πάρετε την ρεβολουτ και προσπαθήστε να κάνετε αναληψη μετρητών απο ελληνικό ατμ πέφτει χαράτσι 2 ευρω στην εθνική και 3 σε eurobank και Πειραιώς και μόνο alpha και HSBC δεν χρεώνει..... περα απο τα κόλπα με τις ισοτιμίες εχω την υποψία ότι και στο εξωτερικό πρεεπι να παίζει ανάλογο σκηνικό με κάποιες τράπεζες... οπότε το νου σας....

 

 

υγ... Τριγλια;;;.... ωραίος, τα σέβη μου... ζήλεψα :)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οι Εθνική και Πειραιώς κυκλοφορησαν νέο mobile banking με Οικονομική διαχείριση, κατηγοριοποίηση συναλλαγών κλπ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχει προσπαθησει κανεις?

 

Οι e-συναλλαγες της Eurobank, περιλαμβανουν την αποστολη εμβασματος στο εξωτερικο (SEPA)?

 

Εχει κανεις δοκιμασει να στειλει σε revolut εμβασμα (SEPA) μεσω eurobank e-συναλλαγων? Ηταν δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχει προσπαθησει κανεις?

 

Οι e-συναλλαγες της Eurobank, περιλαμβανουν την αποστολη εμβασματος στο εξωτερικο (SEPA)?

 

Εχει κανεις δοκιμασει να στειλει σε revolut εμβασμα (SEPA) μεσω eurobank e-συναλλαγων? Ηταν δωρεαν?

 

Οχι δεν ειναι δωρεαν. Εχει χρεωση 1,20€

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι δωρεαν. Εχει χρεωση 1,20€

 

Thanks alfeios

 

Να προτεινω και κατι για την revolut. Δεν γνωριζω αν εχει διατυπωθει απο καποιον πριν.

 

Υπαρχει μια εφαρμογη, curve. Φετος λενε οτι θα ερθουν και Ελλαδα (εχω referral code).

 

Η εφαρμογη σου επιτρεπει να περασεις οτι καρτες εχεις στην εφαρμογη και αντι να τις κουβαλας μαζι σου, μπορεις να χρησιμοποιεις μονο την curve επιλεγοντας καθε φορα εκεινη την καρτα που επιθυμεις και επιλεγοντας το νομισμα που θα χρεωνεται η καρτα!

 

Ενα απο τα πρωτα πλεονεκτηματα ειναι οτι αν δεν θες να αγορασεις physical card απο τη Revolut μπορεις να εχεις τη virtual card συνδεδεμενη με τη curve και να κανεις φυσικες αγορες με την curve χρησιμοποιωντας ομως τη virtual Revolut.

 

Το δευτερο ειναι οτι εκει που το οριο ειναι 200 λιρες εχεις αλλες 200 εξτρα λογω curve.

 

Και το τριτο ειναι οτι μετατρεπεις οποια φυσικη καρτα σε curve για περιεργες αγορες internet κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό το curve, μια ματια που του εριξα βλεπω οτι έχει εφαρμογές :)

 

οχι στην ρεβολουτ για μενα καθότι εχω φυσικές κάρτες.... αλλα αλλου ;)...

 

θα σου πω αν είναι να μου στείλεις το κωδικό , ευχαριστώ για την προσφορά

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την Τρίγλια, ένα χωριό κοντά στα Μουδανιά της Προύσας, όπου πραγματοποιήθηκε το ΣΑ 19/1/2019 λειτουργία από τον Πατριάρχη, για τα Θεοφάνεια, με το Ιουλιανό ημερολόγιο, μετά από 97 χρόνια (μετά το Μεγάλο διωγμό των Ελλήνων το 1922), με την παρουσία πολλών επισήμων και πλήθος κληρικών και κόσμου από πολλές περιοχές της Ελλάδας και της Πόλης.

Το μαγαζί, που βρήκα ανοικτό στις 22.30 το βράδυ της ΠΑ, ήταν δίπλα στο μοναδικό ΑΤΜ (της T.C. ZIRAAT BANKASI) και, φυσικά, δεν γίνεται λόγος για POS, αφού πρόκειται για ένα μικρό με 3-4 τραπέζια, για τους ντόπιους, και κανένα πελάτη εκείνη την ώρα, αφού όλοι ήταν στα κρεβάτια τους !!!.

 

Μάλλον κάτι έκανε ο Πάπας, αφού του δίνετε δικαιώματα.

 

Η curve στην Ελλάδα θα έρθει μόνο όταν καταργηθούν τα cc. Μην σας μπερδεύει το 2019, και πέρυσι έλεγε τέλη του 2018.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι έκανε ο Πάπας, αφού του δίνετε δικαιώματα.

 

 

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις και ποια είναι η σχέση του Πάπα με τον Οικουμενικό Πατριάρχη, αλλά έτσι κι αλλιώς το σχόλιό σου είναι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό το curve, μια ματια που του εριξα βλεπω οτι έχει εφαρμογές :)

 

οχι στην ρεβολουτ για μενα καθότι εχω φυσικές κάρτες.... αλλα αλλου ;)...

 

θα σου πω αν είναι να μου στείλεις το κωδικό , ευχαριστώ για την προσφορά

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Οποιος θελει referral code

 

Sign up with code YNRG34RE & get £5 (5 για μενα και 5 για εσας με την πρωτη χρηση). Χωρις referral εχει waiting list.

 

Σημερα εκανα δοκιμη και το timeline. Εκανα αναληψη μεσω revolut σε λιρες κατα λαθος (ειχα βαλει στιγμιαια την vc σε ευρω μεσω curve) ενω ειμαι UK.

 

Εκανα revert μεσω timeline χρεωνοντας την monzo και ολα καλα. Παρολο που ηταν αναληψη απο ΑΤΜ και ειχε conversion rates αλλα και fees (μιας και εχω αυτο το μηνα μετατρεψει ηδη 5000 στη revolut) εκανε revert και δεν χρεωθηκα μια!!! Πηρε τα λεφτα τελικα σε λιρες μεσω της αλλης debit card. Tελεια!

 

Α και τους πρωτους 3 μηνες εχει επιστροφη 1% (+ το οποιο cashback απο την credit card) . Στη παγκοσμια λιστα ειδα το Lidl , οπου πραγματικα λειτουργει (πηρα ηδη 1% πισω σε αγορα που εκανα)

 

Πλεον θα κουβαλαω μονο 2 καρτες. Την curve και αλλη μια για backup (ηδη εχω καμμια 50αρα και ιδιως με τις credit card που επρεπε καθε τοσο να θυμαμαι να κανω καμμια συναλλαγη για να μη γινει dormant, ειχε καταντησει βασανο).

 

Και κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση. Στον αυτοματο πωλητη στο supermarket, μου προτεινε αν θελω cashback οταν ειχα ενεργοπιησει στην curve πιστωτικη με cashback που εχω! Οι αυτοματοι πωλητες καταλαβαινουν αν μια καρτα ειναι πιστωτικη ή χρεωστικη! Στην πιστωτικη δεν σου προσφερει cashback ο αυτοματος πωλητης Π.χ. αν κανεις αγορες 5 ευρω και ζητησεις αλλα 20 ευρω μετρητα χρεωνεσαι 25 συνολο αλλα μονο για χρηση χρεωστικης και ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ (οπου ο card issuer θα σε χρεωσει σαν αναληψη μετρητων)!

 

Μεσω της curve αν εκεινη τη στιγμη την εχεις συνδεσει με πιστωτικη, μπορεις να το προσπερασεις αυτο!!!

 

Ο αυτοματος πωλητης νομιζει οτι ειναι χρεωστικη, ενω η curve χρεωνει την πιστωτικη!!! Δηλαδη κανεις αναληψη ΜΕΤΡΗΤΩΝ ΑΠΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΙΑ!!! Φανταστειτε τωρα η credit card να εχει και rewards (% της "αγορας") ΚΑΙ 0% για αγορες!!!Δηλαδη τζαμπα δανειο με ανταμοιβη-επιστροφη (reward/cashback) και 0% (αν η πιστωτικη εχει 0% για καποιο διαστημα) οπως σε εμενα!

 

Οτι πιο ιδανικο για αυτους που θελουν να το παιξουν επαναστατες εναντι των τραπεζων!

Edited by JIMJFK
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει referral code

 

Sign up with code YNRG34RE & get £5 (5 για μενα και 5 για εσας με την πρωτη χρηση). Χωρις referral εχει waiting list.

 

Σημερα εκανα δοκιμη και το timeline. Εκανα αναληψη μεσω revolut σε λιρες κατα λαθος (ειχα βαλει στιγμιαια την vc σε ευρω μεσω curve) ενω ειμαι UK.

 

Εκανα revert μεσω timeline χρεωνοντας την monzo και ολα καλα. Παρολο που ηταν αναληψη απο ΑΤΜ και ειχε conversion rates αλλα και fees (μιας και εχω αυτο το μηνα μετατρεψει ηδη 5000 στη revolut) εκανε revert και δεν χρεωθηκα μια!!! Πηρε τα λεφτα τελικα σε λιρες μεσω της αλλης debit card. Tελεια!

 

Α και τους πρωτους 3 μηνες εχει επιστροφη 1% (+ το οποιο cashback απο την credit card) . Στη παγκοσμια λιστα ειδα το Lidl , οπου πραγματικα λειτουργει (πηρα ηδη 1% πισω σε αγορα που εκανα)

 

Πλεον θα κουβαλαω μονο 2 καρτες. Την curve και αλλη μια για backup (ηδη εχω καμμια 50αρα και ιδιως με τις credit card που επρεπε καθε τοσο να θυμαμαι να κανω καμμια συναλλαγη για να μη γινει dormant, ειχε καταντησει βασανο).

 

Και κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση. Στον αυτοματο πωλητη στο supermarket, μου προτεινε αν θελω cashback οταν ειχα ενεργοπιησει στην curve πιστωτικη με cashback που εχω! Οι αυτοματοι πωλητες καταλαβαινουν αν μια καρτα ειναι πιστωτικη ή χρεωστικη! Στην πιστωτικη δεν σου προσφερει cashback ο αυτοματος πωλητης Π.χ. αν κανεις αγορες 5 ευρω και ζητησεις αλλα 20 ευρω μετρητα χρεωνεσαι 25 συνολο αλλα μονο για χρηση χρεωστικης και ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ (οπου ο card issuer θα σε χρεωσει σαν αναληψη μετρητων)!

 

Μεσω της curve αν εκεινη τη στιγμη την εχεις συνδεσει με πιστωτικη, μπορεις να το προσπερασεις αυτο!!!

 

Ο αυτοματος πωλητης νομιζει οτι ειναι χρεωστικη, ενω η curve χρεωνει την πιστωτικη!!! Δηλαδη κανεις αναληψη ΜΕΤΡΗΤΩΝ ΑΠΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΙΑ!!! Φανταστειτε τωρα η credit card να εχει και rewards (% της "αγορας") ΚΑΙ 0% για αγορες!!!Δηλαδη τζαμπα δανειο με ανταμοιβη-επιστροφη (reward/cashback) και 0% (αν η πιστωτικη εχει 0% για καποιο διαστημα) οπως σε εμενα!

 

Οτι πιο ιδανικο για αυτους που θελουν να το παιξουν επαναστατες εναντι των τραπεζων!

 

Είσαι σίγουρος ότι από Ελλάδα μπορεί κάποιος να παραγγείλει τώρα την κάρτα; Απ ότι καταλαβα εχεις διευθυνση Αγγλίας γιαυτο ρωτω

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα της Revolut και την έχω συνδέσει στο Paypal, αλλά χωρίς να την έχω χρησιμοποιήσει για καιρό.

Πήρα το γνωστό μήνυμα από Paypal ότι λήγει η κάρτα και πρέπει να την ανανεώσω την ισχύ της, αλλά δεν έχω λάβει νέα κάρτα από τη Revo.

Τι συμβαίνει; Έχει σταματήσει την αποστολή νέων καρτών;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα της Revolut και την έχω συνδέσει στο Paypal, αλλά χωρίς να την έχω χρησιμοποιήσει για καιρό.

Πήρα το γνωστό μήνυμα από Paypal ότι λήγει η κάρτα και πρέπει να την ανανεώσω την ισχύ της, αλλά δεν έχω λάβει νέα κάρτα από τη Revo.

Τι συμβαίνει; Έχει σταματήσει την αποστολή νέων καρτών;

νεα ρεβολουτ δεν θα σου στείλουν εκτός και αν παραγγείλεις εσυ (χωρίς έξοδα αφού είναι ανανέωση) μεσα απο την εφαρμογή

 

η curve δεν στέλνει Ελλάδα/Κύπρο οπότε για μένα δεν γίνεται....

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση πληροφορία.

Την παρήγγειλα και την περιμένω, αν και δεν βλέπω να τη χρησιμοποιώ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις ...

Link to comment
Share on other sites

νεα ρεβολουτ δεν θα σου στείλουν εκτός και αν παραγγείλεις εσυ (χωρίς έξοδα αφού είναι ανανέωση) μεσα απο την εφαρμογή

 

η curve δεν στέλνει Ελλάδα/Κύπρο οπότε για μένα δεν γίνεται....

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Εάν έχεις φίλους στο εξωτερικό μπορείς να δανειστείς την διεύθυνση τους και να σου την στείλουν μετά σε εσένα. Εγώ όταν έπαψαν να εξυπηρετούν την Ελλαδα τους είπα οτι άλλαξα διεύθυνση ώστε να μην καταργηθεί. Μέχρι και τον Μάιο του 2018 εξυπηρετούσε τους κατόχους Ελλάδα, δέχονταν και κάρτες ελληνικών τραπεζών. Τότε έκανα top-up με κάρτα εθνικής & πειραιώς την revolut δια μέσω της curve.

 

Τώρα ακόμα και αν έχεις κάρτα curve εξωτερικού δεν σε αφήνει να προσθέσεις ελληνική κάρτα, παίζεις μόνο με όλες τις άλλες κάρτες εξωτερικού. Επίσης η curve είναι πολύ χρήσιμη σε ενοικιάσεις ξενοδοχείων ή αυτοκινήτων μιας και συμπεριφέρεται σαν πιστωτική σε τέτοιες συναλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις φίλους στο εξωτερικό μπορείς να δανειστείς την διεύθυνση τους και να σου την στείλουν μετά σε εσένα. Εγώ όταν έπαψαν να εξυπηρετούν την Ελλαδα τους είπα οτι άλλαξα διεύθυνση ώστε να μην καταργηθεί. Μέχρι και τον Μάιο του 2018 εξυπηρετούσε τους κατόχους Ελλάδα, δέχονταν και κάρτες ελληνικών τραπεζών. Τότε έκανα top-up με κάρτα εθνικής & πειραιώς την revolut δια μέσω της curve.

 

Τώρα ακόμα και αν έχεις κάρτα curve εξωτερικού δεν σε αφήνει να προσθέσεις ελληνική κάρτα, παίζεις μόνο με όλες τις άλλες κάρτες εξωτερικού. Επίσης η curve είναι πολύ χρήσιμη σε ενοικιάσεις ξενοδοχείων ή αυτοκινήτων μιας και συμπεριφέρεται σαν πιστωτική σε τέτοιες συναλλαγές.

Σε ξενοδοχείο δεν είχα ποτέ θέμα με Revolut.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις φίλους στο εξωτερικό μπορείς να δανειστείς την διεύθυνση τους και να σου την στείλουν μετά σε εσένα. Εγώ όταν έπαψαν να εξυπηρετούν την Ελλαδα τους είπα οτι άλλαξα διεύθυνση ώστε να μην καταργηθεί. Μέχρι και τον Μάιο του 2018 εξυπηρετούσε τους κατόχους Ελλάδα, δέχονταν και κάρτες ελληνικών τραπεζών. Τότε έκανα top-up με κάρτα εθνικής & πειραιώς την revolut δια μέσω της curve.

 

Τώρα ακόμα και αν έχεις κάρτα curve εξωτερικού δεν σε αφήνει να προσθέσεις ελληνική κάρτα, παίζεις μόνο με όλες τις άλλες κάρτες εξωτερικού. Επίσης η curve είναι πολύ χρήσιμη σε ενοικιάσεις ξενοδοχείων ή αυτοκινήτων μιας και συμπεριφέρεται σαν πιστωτική σε τέτοιες συναλλαγές.

φίλους εχω πολλούς σε ολο τον πλανήτη :) ,αλλα δεν θα ήθελα να υποχρεωθω σε κανέναν για πολλούς λόγους....

 

αν έρθει Ελλάδα (η Κύπρο) το ξαναβλέπω...

 

πάντως οκ στην Ελλάδα να το καταλάβω δεν έρχεται για τα cc στην Κύπρο τι παίζει;;; πάει στην Βουλγαρία και δεν πάει στην Κύπρο;;;;..

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την αργη απαντηση

 

Ερχεται Ελλαδα μεσα στο 2019 λεει

 

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/213342769-Who-can-get-Curve-

 

Και πέρυσι έλεγε έτι έρχεται το τελευταίο τρίμηνο του 2018.

Να πούμε οτι η curve ήταν ανέκαθεν διαθέσιμη στην Ελλάδα, αλλά επειδή ήταν τρύπα για τις ελληνικές συναλλαγές αποσύρθηκε λόγο παραβίασης των cc. Τέλη του 2016 την πρόσθεσα στο paypal ως πρώτη συναλλαγή και πέρασα όλες τις ελληνικές κάρτες στην curve για να μην είναι μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Και πέρυσι έλεγε έτι έρχεται το τελευταίο τρίμηνο του 2018.

Να πούμε οτι η curve ήταν ανέκαθεν διαθέσιμη στην Ελλάδα, αλλά επειδή ήταν τρύπα για τις ελληνικές συναλλαγές αποσύρθηκε λόγο παραβίασης των cc. Τέλη του 2016 την πρόσθεσα στο paypal ως πρώτη συναλλαγή και πέρασα όλες τις ελληνικές κάρτες στην curve για να μην είναι μπέρδεμα.

 

Μαλιστα. Δεν το ηξερα.

 

Οι ελληνικες σου καρτες λειτουργουν ακομα και σημερα στη curve?

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Δεν το ηξερα.

 

Οι ελληνικες σου καρτες λειτουργουν ακομα και σημερα στη curve?

 

Όχι δεν γίνεται, ούτε να περάσεις, ούτε να χρησιμοποιήσεις τις ήδη περασμένες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το τελευταίο καιρό έχει πέσει πολύ κράξιμο για τα ethics της Revolut

 

https://www.theverge.com/2019/3/3/18248826/revolut-workplace-culture-burnout-finance-app-reports

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό έχει πέσει πολύ κράξιμο για τα ethics της Revolut

 

 

 

https://www.theverge.com/2019/3/3/18248826/revolut-workplace-culture-burnout-finance-app-reports

Συν η παραίτηση του Οικονομικού διευθυντή τους πριν 1 μήνα.

Συν ότι είχαν μια τρύπα να στις ελεγκτικές τους διαδικασίες με αποτέλεσμα να γίνεται του πλυντηρίου!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συν η παραίτηση του Οικονομικού διευθυντή τους πριν 1 μήνα.

Συν ότι είχαν μια τρύπα να στις ελεγκτικές τους διαδικασίες με αποτέλεσμα να γίνεται του πλυντηρίου!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Πάνω κάτω η επίσημη ανακοίνωση του CEO ισχυρίζεται ότι:

1) Η παραίτηση του CFO ήταν όχι μόνο κοινής-συναίνεσης, αλλά και ότι ίδιος επέμενε ότι δεν μπορεί να σηκώσει μια "παγκόσμια τράπεζα".

2) Υποτίθεται ότι περίπου εδώ και ένα χρόνο δοκίμαζαν παράλληλα ένα νέο σύστημα για τον εντοπισμό ύποπτων συναλλαγών. Αυτό που διέρρευσε στην telegram uk είναι ότι απενεργοποιήθηκε το παράλληλα σύστημα. Ο CEO ισχυρίζεται ότι απέρριψαν σαν μια μόνιμη λύση, καθώς είχε περίπου 8000 false-positve λάθη.

3) Το Wired στην ουσία σχολιάζει ότι επιβάλλεται στους υπαλλήλους να ασχολούνται και με τις πωλήσεις.

 

Ακόμη και αν γίνει πιστευτή οι δηλώσεις του, το αρνητικό buzz στην εικόνα μιας τράπεζας είναι συχνά ανεπανόρθωτο. Υποτίθεται πάντως ότι είναι προετοιμασμένη και για ένα brexit χωρίς συμφωνία, καθώς διαθέτουν τραπεζικά αδειοδοτημένη θυγατρική στην Λιθουανία και θα μεταφερθούν σταδιακά οι EU πελάτες σε αντίστοιχα IBAN κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...