Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όπως σου έγραψε ο φίλος πιο πάνω, η δυναμη της ειναι η μετατροπή νόμισματων σε πολύ καλές ισοτιμίες χωρις καμμια προσαύξηση, πράγμα που άλλοι δεν έχουν....

 

έχεις δύο επιλογές η βάζεις 1000 ευρω και τα αφήνεις και αν πας αμερικη κανεις μια αγορά π. χ. 10 δολάρια και αφαιρούνται τα χρήματα σε ευρώ με την ισοτιμία εκείνης της στιγμής

 

η βάζεις τα 1000 ευρω και μετατρέπεις τα 200 σε δολάρια με την σημερινή ισοτιμια αν κρίνεις ότι είναι καλη.... έτσι έχεις δύο πορτοφόλια σε ευρώ και δολάρια

αν αγοράσεις κατι κάτι σε δολάρια αφαιρείται απο το δολαριακο πορτοφόλι ακριβώς όσα αξίζει αυτό που αγόρασες......

 

μπορείς να έχεις πορτοφόλια σε πολλα νομίσματα,

 

και κάτι τελευταίο αν αγοράσεις κάτι σε δολάρια ακι δεν έχεις δολάρια στο πορτοφόλι αλλα έχεις ευρώ, ακολουθεί την πρώτη περίπτωση και παίρνει απο το ευρωπορτοφολι κάνοντας αυτοματη μετατροπή.... δεν σε κρεμάει δηλαδή

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πλέον η REVOLUT πήρε άδεια κανονικής τράπεζας!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε προφανώς αγνοείς μια από τις πιο βασικές λειτουργίες της κάρτας.

Αυτό που περιγράφεις, αυτό ακριβώς είναι η δύναμη του Revolut. Βάζεις σε ευρώ και τα ξοδεύεις σε ο,τι νόμισμα θες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τι εννοείς? Στις εγχώριες κάρτες τι ισχύει? Ευρώ έχεις και ξοδεύεις σε όποια χώρα , σε οποιοδήποτε νόμισμα. Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Στις εγχώριες κάρτες τι ισχύει? Ευρώ έχεις και ξοδεύεις σε όποια χώρα , σε οποιοδήποτε νόμισμα. Κάνω λάθος?

 

Αυτό που σου εξήγησαν παραπάνω είναι ότι δεν σε χρεώνει προμήθεια στις αγορές σε συνάλλαγμα, όπως όλες οι ελληνικές τράπεζες (εξαίρεση αποτελεί ακόμη η πιστωτική της ΕΤΕ) και η ισοτιμία στη μετατροπή σε συνάλλαγμα είναι καλλίτερη από εκείνες των τραπεζών.

 

Στις αγορές σε € δεν υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα 700€ από τη Ν26 μέσω ΑΤΜ ΕΤΕ και η προμήθεια ήταν 2€, just to let you know.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά κάνε ανάληψη από AlphaBank.
Δυστυχώς είμαι επαρχία και μόνο σε 2 ΑΤΜ της ΕΤΕ έχει συνεργασία η Ν26.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι επαρχία και μόνο σε 2 ΑΤΜ της ΕΤΕ έχει συνεργασία η Ν26.

 

Alpha atm έχει εκεί που είσαι; Αν ναι κάνε ανάληψη από αυτά

Link to comment
Share on other sites

Alpha atm έχει εκεί που είσαι; Αν ναι κάνε ανάληψη από αυτά
Έχει ναι, αλλά αν μπω στον χάρτη της εφαρμογής της Ν26 που γράφει τα υποστηριζόμενα δε τα έχει καθόλου.

Μόνο αυτά τα 2 που προανέφερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Πήγαινε στην Alpha και θα γίνει δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι, αλλά αν μπω στον χάρτη της εφαρμογής της Ν26 που γράφει τα υποστηριζόμενα δε τα έχει καθόλου.

Μόνο αυτά τα 2 που προανέφερα.

 

O χάρτης δεν είναι αξιόπιστος.

Link to comment
Share on other sites

σε όλες τις ξένες κάρτες εθνική Πειραιώς eurobank χρεώνουν προμήθεια για αναληψη μετρητών μόνο η αλφα δεν χρεώνει (ακόμα)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά, μλας και έχει ασχοληθεί κανένα γατονι με το θεμα...

 

υποτίθεται οτι απο 17 Δεκεμβρίου θα μπορούσες να μεταφέρεις κάρτες και υπόλοιπο απο τo leupay wallet στην icard....

 

δεν βλέπω όμως καμμια επιλογή σε καμμια εφαρμογή και έχω τις καινούργιες....

 

έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση αλλα δεν βλέπω φως, είναι αργά πιστόλια φαίνεται....

 

θα τους στείλω και μέιλ το απόγευμα...

 

έχει καταφέρει κανείς κάτι στο θέμα;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στη revolut,top up με κάρτα πιστωτική ή χρεωστική πλέον γινεται? Η ακόμα έχουμε περιορισμό!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο όμως ρε παιδια δεν γίνεται. Δυστυχώς είναι το μόνο πράγμα που με εκνευρίζει στην revolut
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο όμως ρε παιδια δεν γίνεται. Δυστυχώς είναι το μόνο πράγμα που με εκνευρίζει στην revolut
Λόγο capital control
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά, μλας και έχει ασχοληθεί κανένα γατονι με το θεμα...

 

υποτίθεται οτι απο 17 Δεκεμβρίου θα μπορούσες να μεταφέρεις κάρτες και υπόλοιπο απο τo leupay wallet στην icard....

 

δεν βλέπω όμως καμμια επιλογή σε καμμια εφαρμογή και έχω τις καινούργιες....

 

έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση αλλα δεν βλέπω φως, είναι αργά πιστόλια φαίνεται....

 

θα τους στείλω και μέιλ το απόγευμα...

 

έχει καταφέρει κανείς κάτι στο θέμα;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Δεν είναι ακόμα έτοιμοι γι΄αυτό. Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα είναι έτοιμοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμα έτοιμοι γι΄αυτό. Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα είναι έτοιμοι
μίλησα μαζί τους στο chat απο Γενάρη η μεταφορά για τεχνικούς λόγους είπαν...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η Ν26 είναι Γερμανική τράπεζα και οι αποταμιεύσεις σε αυτήν είναι εγγυημένες μέχρι το ποσό των 100.00 ευρώ.

Η τράπεζα είναι μικρή και ενδεχόμενη χρεοκοπία της θα αντιμετωπιστεί πανεύκολα από το ταμείο εγγύησης καταθέσεων της Γερμανίας. Άρα θεωρώ τις καταθέσεις σε αυτήν απόλυτα ασφαλείς.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα με τον Vasileios. Θα τολμούσα να πω ότι στην παρούσα φάση την εμπιστεύομαι περισσότερο από οποιαδήποτε ελληνική τράπεζα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

απλα να έχεις στο νου σου να βρεις ενα κανάλι όπου να στέλνεις τα χρήματα σου στην Ν26 ανέξοδα και να τα λαμβάνεις ανέξοδα....

 

διότι μπορεί η Ν26 να μην χρεώνει εξερχόμενα εισερχόμενα εμβάσματα, οι ελληνικές τράπεζες όμως χρεώνουν...

 

και επίσης όπως αναφέρθηκε πριν χρεώνουν (πλην αλφα) και την ανάληψη μετρητών στα ΑΤΜ...

 

και βέβαια τι θα συμβεί στο μέλλον άγνωστο....

 

υγ

και να προσθέσω οτι η Ν26 δεν έχει κανένα αποταμίευτικο πρόγραμμα που να αποφέρει τον ελάχιστο τόκο για Έλληνες πελάτες

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικους μηνες εφτιαξα εναν λογαριασμο στην N26

παρελαβα την φυσική καρτα, δεν την ενεργοποιησα , ουτε εκανα verify στον λογαριασμο μου. Ποτε δεν εστειλα χρηματα στον λογαριασμο μου

Σε λιγο εχασα και την καρτα.

Λιγους μηνες μετα, μια μερα μπηκα στην εφαρμογη, και πατησα το κουμπι για παραγγελια καρτας, χωρις να εχω χρηματα μεσα

Η καρτα ηρθε την παρελαβα και την πεταξα κι αυτη σε ενα συρταρι.

Τωρα παιρνω mail απο την N26 και μου ζηταει να τους στειλω 6,00€ για την καρτα συν 3,00€ για εξοδα ειδοποιησης μεχρι τις 10-10-19 γιατι διαφορτικα θα κινησουν νομικες ενεργειες εναντιον μου

Εγω δεν εχω την εφαρμογη πλεον στο κινητο μου, δεν θυμαμαι στοιχεια προσβασης και φυσικα δεν εχω το ΙΒΑΝ

Τι λετε να κανω ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

πριν μερικους μηνες εφτιαξα εναν λογαριασμο στην N26

παρελαβα την φυσική καρτα, δεν την ενεργοποιησα , ουτε εκανα verify στον λογαριασμο μου. Ποτε δεν εστειλα χρηματα στον λογαριασμο μου

Σε λιγο εχασα και την καρτα.

Λιγους μηνες μετα, μια μερα μπηκα στην εφαρμογη, και πατησα το κουμπι για παραγγελια καρτας, χωρις να εχω χρηματα μεσα

Η καρτα ηρθε την παρελαβα και την πεταξα κι αυτη σε ενα συρταρι.

Τωρα παιρνω mail απο την N26 και μου ζηταει να τους στειλω 6,00€ για την καρτα συν 3,00€ για εξοδα ειδοποιησης μεχρι τις 10-10-19 γιατι διαφορτικα θα κινησουν νομικες ενεργειες εναντιον μου

Εγω δεν εχω την εφαρμογη πλεον στο κινητο μου, δεν θυμαμαι στοιχεια προσβασης και φυσικα δεν εχω το ΙΒΑΝ

Τι λετε να κανω ;

Αφού δεν την χρειάζεσαι γιατί έκανες όλες αυτές τις ενέργειες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...