Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το κατάλαβα αυτό έχει επιλογη

 

Σε εμένα από Google pay πάει στην curve και από εκεί σε ελληνική ή κυπριακή ή τράπεζα εξωτερικού

 

6b1cc9559928a014a651773b904ec9fc.jpg

 

Και να προσθέσω οι όλα αυτά γίνονται από το redmi 7 που δεν έχει nfc (δεν χρειάζεται άλλωστε)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν το κατάλαβα αυτό έχει επιλογη

 

Σε εμένα από Google pay πάει στην curve και από εκεί σε ελληνική ή κυπριακή ή τράπεζα εξωτερικού

 

6b1cc9559928a014a651773b904ec9fc.jpg

 

Και να προσθέσω οι όλα αυτά γίνονται από το redmi 7 που δεν έχει nfc (δεν χρειάζεται άλλωστε)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Mπορείς να βάλεις ελληνική κάρτα στο google pay?Εχω χασει επεισόδια;

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να βάλεις ελληνική κάρτα στο google pay?Εχω χασει επεισόδια;
Μπορείς να συνδέσεις την ελληνική κάρτα στη Curve και να βάλεις τη Curve ως προεπιλογή.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις την ελληνική κάρτα στη Curve και να βάλεις τη Curve ως προεπιλογή.

 

Οπότε δεν μπορείς να βάλεις ελληνικη κάρτα κατευθείαν ,το κάνεις μέσω παρένθετης καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει κανονικά ελληνική κάρτα στο Google pay (χωρίς curve)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει κανονικά ελληνική κάρτα στο Google pay (χωρίς curve)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Ποιας τραπεζας; Με ενδιαφέρει.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Alpha έχω δοκιμάσει,

 

σίγουρα έχουν δοκιμάσει και άλλοι σε άλλες τράπεζες και μπορούν να βοηθήσουν

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε μπορώ να στείλω λεφτά με κάρτα στη ρεβολουτ, μόνο με εμωασμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

προφανώς με apple pay η alpha και όχι google pay.

 

:):):):):)

Δεν το έπιασα αυτό

 

Δεν έχω apple ούτε apple pay....

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με ποιον συνεργάζεται ...

 

αλλά η κάρτα της μπαίνει κανονικά στο Google pay :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με ποιον συνεργάζεται ...

 

αλλά η κάρτα της μπαίνει κανονικά στο Google pay :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Βλέπω ότι ήδη έχω την eurobank καρτα μου στο https://pay.google.com/gp/w/u/0/home/paymentmethods ,μαλλον απο τότε που αγόρασα τον nova launcher οταν ηταν σε προσφορα πριν 3μησι χρόνια.Αλλά μέσα απο την εφαρμογή της revolut εκεί που διαλέγεις απο που θα τραβήξει το google pay δεν την αναφέρει καθόλου,ουτε καν γκριζαρισμένη όπως άλλες επιλογές.

Και φυσικά απο την άλλη πλευρά ,να βάλεις λεφτά με gpay στην €μπανκ,δεν υπάρχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

2-3 εργάσιμες έχω προσέξει ότι παίρνει μέσω Revolut για αποστολή σε τράπεζα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Πηγε παιδιά σήμερα όλα καλά την Παραδέχτηκα Σαββατο η μεταφορά ακριβώς 2 μέρες Δευτερα πρωί του πήγαν.Αψογοι και στο online chat βοήθεια live τι να πω!

 

Εγώ έχω παρατηρήσει πως πιστώνονται αυθημερόν. Δεν ξέρω μέχρι τι ώρα στέλνονται οι εντολές ή μέχρι ποια ώρα τις λαμβάνουν οι ελληνικές τράπεζες, αλλά πάντα παίρνω ειδοποιήσεις με e-mail και SMS την ώρα που ξεκινάει η εκτέλεση της εντολής από την Revolut και μου αναγράφει και την εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης. Τα Σαββατοκύριακα δεν εκτελούνται εμβάσματα, άρα λογικό να εκτελέστηκε την Δευτέρα. Δεν πήρε 2 ημέρες, αλλά πιστώθηκε αυθημερόν στην επόμενη εργάσιμη ημέρα!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στο google pay μπορεί να προσθέσει κάποιος όποια ελληνική κάρτα θέλει. Ανέπαφες συναλλαγές όμως δεν μπορεί να κάνει.
Link to comment
Share on other sites

έχει δίκαιο ο φίλος πιο πάνω

 

Αν και την προσθέτεις δεν σε αφήνει να κάνεις ανέπαφες (το εικονίδιο για ανέπαφες δεν υπάρχει)

 

Και κατά δεύτερον και συμπαντικοτερο δεν σε αφήνει να βάλεις λεφτά με αυτήν στην ρεβολουτ οπότε τρώει ακυρο

 

Ο μόνος τρόπος μέσω curve

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει κανονικά ελληνική κάρτα στο Google pay (χωρίς curve)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Ώπα, μου ξέφυγε :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις top up τη κάρτα της revolut μέσω Google Pay, σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις ποια κάρτα να χρησιμοποιήσεις; ή χρησιμοποιεί την προεπιλεγμένη που είναι για τις ανέπαφες συναλλαγές;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις top up τη κάρτα της revolut μέσω Google Pay, σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις ποια κάρτα να χρησιμοποιήσεις; ή χρησιμοποιεί την προεπιλεγμένη που είναι για τις ανέπαφες συναλλαγές;

 

Σου βγάζει επιλογές.Αλλά όχι όλες όσες είναι στο gpay,εγω εχω 8 καρτας στο gpay για ανέπαφες ,οι 2 είναι της revo ,απο τις υπολοιπες μονο μια μια μου δείχνει σωστά και την άλλη την βγαζει ως not accepted here.Δεν ξερω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Ξερω οτι ακομα η Εθνικη δεν εχει προστεθει στο Apple Wallet.Τους εχω ρωτησει πολλες φορες μεσω τουιτερ κ η απαντηση ειναι στανταρ οτι το εξεταζουν κλπ.Η ερωτηση μου ειναι,να περιμενω να μπει κ αν ναι ποτε? Η να παω στην Αλφα αλλα που χρεωνει 10 ευρω το χρονο?:(

Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει αρκετά πιστεύω. Αν δεν σε καλύπτει η λύση με την Curve, τότε πήγαινε στην Alpha. Επίσης 10€ τον χρόνο για την κάρτα Bonus, αν δεν σε ενδιαφέρει το πρόγραμμα επιβράβευσης αν θυμάμαι καλά δεν έχει συνδρομή η απλή κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει αρκετά πιστεύω. Αν δεν σε καλύπτει η λύση με την Curve, τότε πήγαινε στην Alpha. Επίσης 10€ τον χρόνο για την κάρτα Bonus, αν δεν σε ενδιαφέρει το πρόγραμμα επιβράβευσης αν θυμάμαι καλά δεν έχει συνδρομή η απλή κάρτα.

 

ειναι σιγουρο οτι δεν εχει συνδρομη? Δεν με ενδιαφερει το μπονους.Ρωτω διοτι οταν κατεβασα την εφαρμγη στο κινητο κ ζηταει να προχωρησεις γραφει κατι για 12 ευρω.Εαν δεν εχει καθολου συνδρομη να το προχωρησω αν ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Ξερω οτι ακομα η Εθνικη δεν εχει προστεθει στο Apple Wallet.Τους εχω ρωτησει πολλες φορες μεσω τουιτερ κ η απαντηση ειναι στανταρ οτι το εξεταζουν κλπ.Η ερωτηση μου ειναι,να περιμενω να μπει κ αν ναι ποτε? Η να παω στην Αλφα αλλα που χρεωνει 10 ευρω το χρονο?:(

 

Σου είναι τόσο απαραίτητο;

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι δεν εχει συνδρομη? Δεν με ενδιαφερει το μπονους.Ρωτω διοτι οταν κατεβασα την εφαρμγη στο κινητο κ ζηταει να προχωρησεις γραφει κατι για 12 ευρω.Εαν δεν εχει καθολου συνδρομη να το προχωρησω αν ειναι:)

 

https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes/alpha-bank-enter-visa

έτσι βλέπω ότι λέει. Δεν ξέρω αν μέσα από την εγγραφή νέου πελάτη μέσω της εφαρμογής σου επιτρέπει να διαλέξεις κάρτα ή σου δίνει υποχρεωτικά κάρτα Bonus.

Link to comment
Share on other sites

https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/xreostikes-kartes/alpha-bank-enter-visa

έτσι βλέπω ότι λέει. Δεν ξέρω αν μέσα από την εγγραφή νέου πελάτη μέσω της εφαρμογής σου επιτρέπει να διαλέξεις κάρτα ή σου δίνει υποχρεωτικά κάρτα Bonus.

 

Σου δίνει μπονους καρτα...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Ξερω οτι ακομα η Εθνικη δεν εχει προστεθει στο Apple Wallet.Τους εχω ρωτησει πολλες φορες μεσω τουιτερ κ η απαντηση ειναι στανταρ οτι το εξεταζουν κλπ.Η ερωτηση μου ειναι,να περιμενω να μπει κ αν ναι ποτε? Η να παω στην Αλφα αλλα που χρεωνει 10 ευρω το χρονο?:(

Αν η εφαρμογή της Alpha σε οδηγεί να πάρεις αναγκαστικά κάρτα bonus, λογικά θα σου έχει επιλογή για Enter Bonus Visa και Enter Bonus Mastercard.

Μπορείς να απευθυνθείς σε κατάστημα για να ζητήσεις απλή χρεωστική Enter χωρίς να πληρώνεις ετήσια συνδρομή για το bonus. Ο πωλητής φυσικά θα προσπαθήσει να σου πλασάρει κάρτα bonus με ετήσια συνδρομή. Για την απλή χρεωστική κάρτα πληρώνεις μόνο το κόστος έκδοσης που είναι €5 (δεν το βρίσκω στο site που διάολο το έχουν κρύψει)

 

Αν σε ενδιαφέρει μόνο το Apple Pay, μπορείς να πας και στην Eurobank που το υποστήριξε πρόσφατα, όπως θα έχεις διαβάσει και εδώ.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Σου είναι τόσο απαραίτητο;

 

ενταξει για ευκολια εννοω μιας κ την καρτα της εθνικης την κουβαλαω μαζι για πληρωμες πολλες φορες:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν η εφαρμογή της Alpha σε οδηγεί να πάρεις αναγκαστικά κάρτα bonus, λογικά θα σου έχει επιλογή για Enter Bonus Visa και Enter Bonus Mastercard.

Μπορείς να απευθυνθείς σε κατάστημα για να ζητήσεις απλή χρεωστική Enter χωρίς να πληρώνεις ετήσια συνδρομή για το bonus. Ο πωλητής φυσικά θα προσπαθήσει να σου πλασάρει κάρτα bonus με ετήσια συνδρομή. Για την απλή χρεωστική κάρτα πληρώνεις μόνο το κόστος έκδοσης που είναι €5 (δεν το βρίσκω στο site που διάολο το έχουν κρύψει)

 

Αν σε ενδιαφέρει μόνο το Apple Pay, μπορείς να πας και στην Eurobank που το υποστήριξε πρόσφατα, όπως θα έχεις διαβάσει και εδώ.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την επεξηγηση:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...