Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας. Αυτό που δε ρώτησα είναι αν όλα τα smartwatch που έχουν nfc και είναι Android αν υποστηρίζουν όλα goglepay θέλω να καταλήξω ότι στο κινητό τηλέφωνο έχω μέσω της curve Google pay. Αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε Android smartwatch με nfc
Ακόμα δεν υπάρχει υποστήριξη του Google Pay σε WearOS smart watch στην Ελλάδα. Με πατέντες, μπορεί να γίνει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά!Μια βοήθεια παρακαλώ γιατί καίγομαι!χθες 13:00 περίπου Εκανα μεταφορά κάποιο ποσό μέσω revolut σε ένα άτομο.Το ποσό το τραβηξα απο την alphabank,το μετεφερα στη revolut και αμέσως μέσω εφαρμογής έστειλα τα λεφτά στο άτομο.Μπορεί κάποιος να μου πει πότε θα πάνε τα χρήματα στον παραλήπτη;;;Αυριο πρωι πρεπει οπωσδήποτε να τα έχει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Μια βοήθεια παρακαλώ γιατί καίγομαι!χθες 13:00 περίπου Εκανα μεταφορά κάποιο ποσό μέσω revolut σε ένα άτομο.Το ποσό το τραβηξα απο την alphabank,το μετεφερα στη revolut και αμέσως μέσω εφαρμογής έστειλα τα λεφτά στο άτομο.Μπορεί κάποιος να μου πει πότε θα πάνε τα χρήματα στον παραλήπτη;;;Αυριο πρωι πρεπει οπωσδήποτε να τα έχει!

 

Ο άλλος τι τράπεζα έχει και πως τα έστειλες;

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος τι τράπεζα έχει και πως τα έστειλες;
δε ξερω!Τα έστειλα μεσω της εφαρμογής μεταφορά πάτησα και το ΙΒΑΝ του!

Ειδα απο κάτω ETHNGR οπότε μάλλον είναι εθνική!

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Στο Apple Pay με τις κάρτες Eurobank, παρατήρησα ότι το SMS που σου δίνει τον κωδικό περιέχει τη λέξη «χρησιμοποιείστε», δηλαδή την παθητική του φωνή. Τόσο χρόνο είχαν να το ετοιμάσουν, δεν γίνεται κανένας να μην το πρόσεξε πριν βγει στην κυκλοφορία…
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω!Τα έστειλα μεσω της εφαρμογής μεταφορά πάτησα και το ΙΒΑΝ του!

Ειδα απο κάτω ETHNGR οπότε μάλλον είναι εθνική!

Βασικά να ξέρεις ότι ο άλλος θα πληρώσει τώρα και έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος

 

Μικρά ποσά καλύτερα να τα στέλνεις μέσω IRIS η ακόμα καλύτερα από την ίδια τράπεζα και θα φτάνουν αμέσως

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Μια βοήθεια παρακαλώ γιατί καίγομαι!χθες 13:00 περίπου Εκανα μεταφορά κάποιο ποσό μέσω revolut σε ένα άτομο.Το ποσό το τραβηξα απο την alphabank,το μετεφερα στη revolut και αμέσως μέσω εφαρμογής έστειλα τα λεφτά στο άτομο.Μπορεί κάποιος να μου πει πότε θα πάνε τα χρήματα στον παραλήπτη;;;Αυριο πρωι πρεπει οπωσδήποτε να τα έχει!
2-3 εργάσιμες έχω προσέξει ότι παίρνει μέσω Revolut για αποστολή σε τράπεζα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πηγε παιδιά σήμερα όλα καλά την Παραδέχτηκα Σαββατο η μεταφορά ακριβώς 2 μέρες Δευτερα πρωί του πήγαν.Αψογοι και στο online chat βοήθεια live τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς γιατί η Revolut ζητάει ΑΦΜ και δήλωση φορολογικής κατοικίας ενω δεν εχω revolut bank;;;

Πως επηρεάζει αυτο;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εφαρμόζει την νομοθεσία για το ξέπλυμα χρήματος . Υποχρεωμένη είναι να γνωρίζει τους πελάτες της.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς γιατί η Revolut ζητάει ΑΦΜ και δήλωση φορολογικής κατοικίας ενω δεν εχω revolut bank;;;

 

Πως επηρεάζει αυτο;

Δεν είναι υποχρεωτικό να τα δηλώσεις

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό να τα δηλώσεις

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι από τη στιγμή που πλέον λειτουργούν με άδεια τραπεζικού ιδρύματος άρα και κάτω από την ECB θα αλλάξουν και κάποια θέματα, κάποια από αυτά έχουν να κάνουν με θέματα KYC και ενημέρωσης δημογραφικων, που ουσιαστικά άπτονται δυνητικά σε θέματα (και) ελέγχου ξεπλυματος μαύρου χρήματος. Θα φανεί.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για μεγάλα ποσά Ναι, αλλά αν κάποιος έχει 50-100 ευρώ και τα ροκανίζει σιγά μην ασχοληθούν με μαύρο χρήμα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνδεσα την ρεβολουτ στο google pay αλλα οταν την περναω απο pos με το κινητο βγαζει μήνυμα δεν υποστηριζει την καρτα ενω οταν την περναω κανονικα στην θποδοχη την δεχεται. Επισης στο google pay δεν την εμφανιζει ενω στο app της ρεβολουτ λεει εχει μπει.Εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα; Ξερετε τι παιζει; Edited by BEBAKOS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνδεσα την ρεβολουτ στο google pay αλλα οταν την περναω απο pos με το κινητο βγαζει μήνυμα δεν υποστηριζει την καρτα ενω οταν την περναω κανονικα στην θποδοχη την δεχεται. Επισης στο google pay δεν την εμφανιζει ενω στο app της ρεβολουτ λεει εχει μπει.Εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα; Ξερετε τι παιζει;
Μήπως η κάρτα σου είναι visa; Και γω είχα θέμα στην αρχή αλλά μίλησα με το support και μου είπαν να κάνω μια virtual mastercard και μετά δούλεψε.

 

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η κάρτα σου είναι visa; Και γω είχα θέμα στην αρχή αλλά μίλησα με το support και μου είπαν να κάνω μια virtual mastercard και μετά δούλεψε.

 

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι visa ειναι. Εχει θεμα η visa ? Μονο mastecard δουλευει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι visa ειναι. Εχει θεμα η visa ? Μονο mastecard δουλευει;
Στο Google Pay για την Ελλάδα, υποστηρίζονται και οι κάρτες Visa.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο προσπαθούσα να μεταφέρω χρήματα μέσω Revolut από κάρτα της Εθνικής και μετά από λίγο απέρριπτε την συναλλαγή. Μίλησα με την εξυπηρέτηση της τράπεζας και μου είπαν ότι άλλαξαν κάποιους όρους για λόγους ασφαλείας και δεν επιτρέπουν πια μεταφορά χρημάτων σε ξένες τράπεζες και σε cryptocurrency.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω, αλλά απ'ότι κατάλαβα δεν πρόκειται να αλλάξει στο μέλλον αυτό. Τουλάχιστον όχι σύντομα. Να υποθέσω δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός από το να προσθέσω κάρτα άλλης τράπεζας;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο προσπαθούσα να μεταφέρω χρήματα μέσω Revolut από κάρτα της Εθνικής και μετά από λίγο απέρριπτε την συναλλαγή. Μίλησα με την εξυπηρέτηση της τράπεζας και μου είπαν ότι άλλαξαν κάποιους όρους για λόγους ασφαλείας και δεν επιτρέπουν πια μεταφορά χρημάτων σε ξένες τράπεζες και σε cryptocurrency.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω, αλλά απ'ότι κατάλαβα δεν πρόκειται να αλλάξει στο μέλλον αυτό. Τουλάχιστον όχι σύντομα. Να υποθέσω δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός από το να προσθέσω κάρτα άλλης τράπεζας;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Με ποιο αιτιολογικό; Δεν μου ακούγεται και πολύ νόμιμο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο αιτιολογικό; Δεν μου ακούγεται και πολύ νόμιμο αυτό.
Χάνουν έσοδα οπότε μπορούν κάλλιστα να σου πετάξουν την δικαιολογία ότι το κάνουμε για την ασφάλεια σου....

 

Το κακό είναι ότι αν πράγματι αυτό συμβαίνει τοτε αργά ή γρήγορα θα το κάνουν και οι αλλες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο προσπαθούσα να μεταφέρω χρήματα μέσω Revolut από κάρτα της Εθνικής και μετά από λίγο απέρριπτε την συναλλαγή. Μίλησα με την εξυπηρέτηση της τράπεζας και μου είπαν ότι άλλαξαν κάποιους όρους για λόγους ασφαλείας και δεν επιτρέπουν πια μεταφορά χρημάτων σε ξένες τράπεζες και σε cryptocurrency.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω, αλλά απ'ότι κατάλαβα δεν πρόκειται να αλλάξει στο μέλλον αυτό. Τουλάχιστον όχι σύντομα. Να υποθέσω δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός από το να προσθέσω κάρτα άλλης τράπεζας;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Η λυση ειναι εμβασμα sepa.αυτο θα παει
Link to comment
Share on other sites

+ ενα ευρώ χρέωση κάθε φορά

 

Και αν βάζεις μικροποσα την πατάς ασχημα

 

PS

Να προτείνω γέμισμα revolut με google pay

 

Έτσι η τράπεζα δεν ξέρει που στέλνεις λεφτά

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

+ ενα ευρώ χρέωση κάθε φορά

 

Και αν βάζεις μικροποσα την πατάς ασχημα

 

PS

Να προτείνω γέμισμα revolut με google pay

 

Έτσι η τράπεζα δεν ξέρει που στέλνεις λεφτά

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Πώς την γεμίζεις από το google pay όμως;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...