Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορα ειναι οτι οταν στρωσει το 950(που εχει στρωσει) το αλλο θα το πεταξεις η θα το σκοτωσεις και θα πας για το επομενο, γιατι εχετε μπει στο τρυπακι οτι φταιει η συσκευη και ποτε το android.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διαφορα ειναι οτι οταν στρωσει το 950(που εχει στρωσει) το αλλο θα το πεταξεις η θα το σκοτωσεις και θα πας για το επομενο, γιατι εχετε μπει στο τρυπακι οτι φταιει η συσκευη και ποτε το android.

 

Σε τι να μου φταίει το Android; Δες και σε πόσα φταίνε τα wm..

 

Στο επόμενο, προσωπικά, πάω λόγω τρέλας.

 

Επίσης, δεν ξέρω πότε έπιασες συσκευή με Android, αλλά κάποια πράγματα λειτουργούν πολύ καλύτερα από τα wm. Γι' αυτό πήγα. Όχι επειδή είναι το "σούπερ λειτουργικό" (δεν είναι). Αλλά, επειδή λειτουργεί τώρα.

 

Το αν ξέρω από wp/wm, ρωτά και τα παιδιά εδώ. Θα περιοριστώ στο να σου πω ότι είχα ως κύρια συσκευή με wp/wm, από τα wp7.

 

P.S.: Παράδειγμα. Για το 950XL ο λόγος. Νοείται ναυαρχίδα, που τη στιγμή της κυκλοφορίας της, δε λειτουργεί πλήρως η κάμερα; Επίσης, με το προηγούμενο update ήρθε το double-tap-to-wake. Κι αυτό δεν υπήρχε day-one, σε ναυαρχίδα.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά με το off topic. Παρακαλώ μείνετε στο θέμα μας!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς εχεις ενημέρωση και σου βγάζει σφάλμα το έχω και εγω ειμαι Redstone κανας άλλος δεν εχει αυτο το προβλημα;

 

Η εφαρμογη ειναι εγκατεστημενη. Παω να την ανοιξω με πεταει στο store και μου λεει οτι την εχω.

Στην redstone που ημουν πριν μια βδομαδα δουλευε κανονικα.

θελω να πιστευω οτι προσπαθουν να δωσουν την ηχογραφιση κλησεων και θα φτιαξει τις επομενες μερες

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη ειναι εγκατεστημενη. Παω να την ανοιξω με πεταει στο store και μου λεει οτι την εχω.

 

Στην redstone που ημουν πριν μια βδομαδα δουλευε κανονικα.

 

θελω να πιστευω οτι προσπαθουν να δωσουν την ηχογραφιση κλησεων και θα φτιαξει τις επομενες μερες

 

Ακριβώς έτσι

 

Μονη διαφορα ότι ήμουν στην τελευταία επίσημη πριν την επαναφορά και δούλευε μια χαρά

 

 

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην Redstone και όλο κάνει fail το update

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως βάζουμε ελληνικά στην φωνητική πλοήγηση στο windows maps;

 

Πρέπει όταν κατεβάζεις τους χάρτες μα έχεις γλώσσα ελληνική και ragion Ελλάδα. Σβήσε τους χάρτες, γύρισε τα παραπάνω όπως γράφω και ξανακατέβασέ τους. Όχι την εφαρμογή (αυτή δεν διαγράφεται άλλωστε) άλλα τους χάρτες (πχ τον χάρτη Ελλάδας)

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετά με το off topic. Παρακαλώ μείνετε στο θέμα μας!

 

Είδες ότι κρατήθηκα.....:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενεργοποιημενες τις ωρες κοινης ησυχιας στις ρυθμισεις δεν αφηνει να βαρεσουν ειδοποιησεις απο τριτες εφαρμογες εκεινες τις ωρες. Βγαζει ενα συμβολο σαν μισοφέγγαρο πανω αριστερα οταν ενεργοποιουνται οι ωρες κοινης ησυχίας (11 το βραδυ με 8 το πρωι). Σε περιπτωση που δεν το εχεις ενεργοποιησει αγνοησε την προειδοποιηση που εβγαλε το προγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Το SofaScore έγινε Universal. Λίγο με χάλασε γιατί μεγάλωσε αρκετά η γραμματοσειρά στα ονόματα των αγώνων, αλλά έχει γίνει πιο γρήγορη. Και επιτέλους έγινε και σωστή η εφαρμογή στους υπολογιστές και πλέον έχει και notifications. Μπράβο τους, διότι η εφαρμογή είναι πραγματικά εκπληκτική στο πόσο γρήγορα σε ενημερώνει για γκολ κτλ...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το SofaScore έγινε Universal. Λίγο με χάλασε γιατί μεγάλωσε αρκετά η γραμματοσειρά στα ονόματα των αγώνων, αλλά έχει γίνει πιο γρήγορη. Και επιτέλους έγινε και σωστή η εφαρμογή στους υπολογιστές και πλέον έχει και notifications. Μπράβο τους, διότι η εφαρμογή είναι πραγματικά εκπληκτική στο πόσο γρήγορα σε ενημερώνει για γκολ κτλ...

 

Η ιδέα των Universal εφαρμογών δείχνει να αποδίδει ή είναι ιδέα μου;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα των Universal εφαρμογών δείχνει να αποδίδει ή είναι ιδέα μου;

Το Sofa ήταν μία εφαρμογή όπου έπαιρνε πολύ συχνά updates. Συνεπώς ήταν φυσιολογική εξέλιξη αυτό που έγινε. Το θέμα με τις Universal είναι να έρθουν εφαρμογές οι οποίες δεν υπάρχουν.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα των Universal εφαρμογών δείχνει να αποδίδει ή είναι ιδέα μου;

 

H ιδέα (ο εκβιασμός, αν θέλεις) ήταν καλή.

 

Δεν θα αποδώσει όμως κάτι ιδιαίτερο γιατί η "τάσεις" της αγοράς και το marketing είναι που παίζουν τον πρώτο (το μοναδικό, βασικά) ρόλο στην συγκεκριμένη περίπτωση.

 

Τί εννοώ:

 

Εδώ και χρόνια, ακούμε την κλασσική φίφα, ότι "το iPhone είναι το καλύτερο γιατί είναι και καλύτερη συσκευή"...ο κόσμος είναι πεισμένος πως η κάμερα του εκάστοτε i είναι η καλύτερη, η οθόνη το ίδιο, ότι έχει απάνω είναι το τιτανοτεραστιότατο και 2 βήματα μπροστά από τον κάθε ανταγωνισμό.

 

2-3-50 μπορεί να ψάξουν λίγο παραπάνω και να ξέρουν, το 99% εξακολουθεί να το πιστεύει και δεν ξεκολλά το κεφάλι τους με τίποτα.

 

Δες τι έγινε με την μπροστινή κάμερα-βιντεοκλήσεις-skype-κλπ...Δες τι έγινε με μέγεθος οθόνης τόσα χρόνια. Δες τι γίνεται με μπαταρία.

 

Μπορεί όντως το i να προσφέρει συνήθως την καλύτερη (ή από τις καλύτερες) εμπειρία χρήσης, αυτό δεν το κάνει το καλύτερο σαν h/w-συσκευή.

 

Η κάθε έκδοση του Android, αντίστοιχα, διαβάζω ότι μαμεί και δέρνει...μέχρι να το βάλουν παραπάνω από 2 χρήστες και να αρχίσουν τα καντήλια...4, 4.4, 5, 5.1, κλπ. Χώρια τα κενά ασφαλείας, χώρια malware, χώρια οτιδήποτε...όχι...κάθε Α, μαμεί!

 

Μα όλα αυτά έχουν apps...ναι, έχουν...και είναι δουλειά της MS να κυνηγήσει την ανάπτυξή τους, να πείσει...ε, το κάνει.

 

Φαίνεται πως λειτουργεί.

 

Δεν έχει την παραμικρή σημασία...κι εκεί που δεν μπορεί να βγάλει άχνα η MS είναι πως η ίδια χαντακώνει τις συσκευές, ακόμα και τις δικές της.

 

Βγάζει ναυαρχίδα με μισοτελειωμένο λειτουργικό...όχι λογισμικό, λειτουργικό! Παλεύει τώρα, 6-7 μήνες μετά να το φέρει σε ένα πολύ καλό επίπεδο.

 

Εμένα δεν με πειράζει, με κάλυπτε στο 95% κι από τα 8.1 Υπάρχει κόσμος που κάτι θα του κάτσει λίγο στραβά, θα μπει, θα ψάξει τα 2-3 πρώτα αποτελέσματα στο γούγλη και θα διαβάσει πως λίγο πολύ το 950 δεν στέλνει μηνύματα, πως δεν τραβάει βίντεο και πως δεν υπάρχει ούτε μια εφαρμογή.

 

Βλέπουμε τόσο κόσμο εδώ μέσα που παλεύει να κάνει μια συσκευή να λειτουργήσει σωστά, ακόμα και με official releases.

 

Είναι κάπως όλα αυτά, δεν βοηθάνε να πάρει πάνω του το πράγμα.

 

Εγώ το 950 μου το ευχαριστιέμαι...το απολαμβάνω κάθε μέρα...άντε πες όμως πως εγώ "ξέρω" πως να το χειριστώ και να το λειτουργήσω.

 

Το 95-96% των χρηστών, δεν έχει ιδέα...θέλει να το φορτίσει και να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές όπως το Facebook, Messenger, Viber, Whats App μπορούν να εγκατασταθούν στην εξωτερική SD; Εννοώ ότι αν εγκατασταθούν (ή μετακινηθούν) εκεί, θα δουλεύουν κανονικά σε ότι έχει να κάνει με τις push ειδοποιήσεις ή πρέπει να είναι στο τηλέφωνο για να λειτουργούν χωρίς προβλήματα ή χαμένα notifications;

 

Βέβαια, οι τρεις τελευταίες εφαρμογές, αν και δίνει το κινητό την επιλογή της μετακίνησης στη SD, βγάζει error 0x80073d0b που από ό,τι διάβασα στο net, έχει να κάνει με την εφαρμογή και το γεγονός ότι δεν επιτρέπει ο κατασκευαστής την εγκατάστασή της στην εξωτερική SD. Το FB το μετέφερε κανονικά.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει και το facebook στην εσωτερική μνήμη για λιγότερα προβλήματα. Προς το παρόν η καινούργια αναβάθμιση καμιά ντουζίνα φορές που την άνοιξα για δοκιμές δεν έχει κρασάρει ακόμα στο άνοιγμα. Η προηγούμενη συχνά την πρώτη φορά δεν άνοιγε και άνοιγε με το δεύτερο πάτημα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις uninstall και μετά καινούργια εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη. Εκεί μου δουλεύει χωρίς κρασαρίσματα. Για κάποιο λόγο τα κάνουν μαντάρα στην sd κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις uninstall και μετά καινούργια εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη. Εκεί μου δουλεύει χωρίς κρασαρίσματα. Για κάποιο λόγο τα κάνουν μαντάρα στην sd κάρτα.

Αυτό θα κάνω, αναγκαστικά :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρη κανείς γιατί το Viber (ενός φίλου που έχει windows phone 10) δεν έχει επιλογή για video κλήση? Έχει σημασία που το κινητό του είναι με 2 κάρτες? Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει screenshots με τις ρυθμίσεις για το yahoo.gr, από τα 10ρια και μετά δεν κατάφερα να στείλω ποτέ μήνυμα (εξερχόμενο).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...