Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, να ανεβάσεις τον οδηγό. Θα βοηθήσεις πολύ κόσμο.

 

Άντε για το χατίρι σου τον ανέβασα τον οδηγό :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7684478#post7684478

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε για το χατίρι σου τον ανέβασα τον οδηγό :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7684478#post7684478

 

Μόλις βοήθησες 14 ανθρώπους (τυχαίο νούμερο) σε όλο τον κόσμο. Οι διαχειριστές του myphone θα βλέπουν ip από Σιγκαπούρη, Μπουένος Άιρες, Μόσχα κλπ και θα απορούν..... :lol:

Πέρα από την πλάκα, δηλώνω θαυμαστής της πολύ ωραίας τρέλας που κουβαλάς.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

:) Να στε καλά παιδιά. Έχω την εντύπωση όμως ότι δεν είναι μόνο 20. Ίσως καμιά 40-50 σύνολο? Πέρασε από διάφορα στάδια εξέλιξης. Αυτό που βλέπω στο σύνδεσμο είναι ένα από τα παλαιότερα που βγήκαν. Πάντως αν υπάρχει κάποιο σάιτ να τα γράψω και στα αγγλικά, πολύ ευχαρίστως. Έγραψα και στην gsmarena να ενημερώσουν τις πληροφορίες που έχουν, αλλά με έγραψαν κανονικά :p

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους επιμενοντες ακόμα χρήστες .

Λέω κ εγώ να δώσω μια ευκαιρία ακόμα στο 950xl.

(αν και λέω να το βάλω και στο eBay μιας και έχω ένα που γράφει στο εμπρός κάτω μέρος του "proto.microsoft.com" και είμαι περίεργος να δω τι ευρώ πιάνει, θα βάλω αρχική τιμή 350€).

Υπάρχει εφαρμογή καταγραφής χιλιομέτρων τρεξίματος ακόμα και με κλειδωμένη οθόνη,για εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

Επίσης,εφαρμογή για linked in;

 

Ακόμα,αν κάνω το 950xl WiFi hotspot (ώστε να χρησιμοποιώ και το android τηλέφωνο μου όταν είναι εκτος σπιτιού για συγκεκριμένες εφαρμογές), το WiFi hotspot μένει ενεργό ακόμα και με κλειδωμένη την οθόνη του 959xl;

 

Αυτά, προς το παρόν.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με το OneDrive?

 

Από τότε που έστησα το τηλέφωνο μετά την πρόσφατη περιπέτειά μου, καταναλώνει εξωφρενικά πολλή μπαταρία (σε φάση >50% σε 5-6 ώρες).

Το απενεργοποίησα κάποια στιγμή, να μην τρέχει στο παρασκήνιο, αλλά σαν αποτέλεσμα (φυσικά) δεν φορτώνει φωτό κλπ στο cloud (μικρό το κακό, αλλά λέμε...).

 

Το επανενεργοποίησα σήμερα, μπας και μετά τα τελευταία update είχε φτιάξει, τα ίδια και χειρότερα.

Κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με το OneDrive?

 

Από τότε που έστησα το τηλέφωνο μετά την πρόσφατη περιπέτειά μου, καταναλώνει εξωφρενικά πολλή μπαταρία (σε φάση >50% σε 5-6 ώρες).

Το απενεργοποίησα κάποια στιγμή, να μην τρέχει στο παρασκήνιο, αλλά σαν αποτέλεσμα (φυσικά) δεν φορτώνει φωτό κλπ στο cloud (μικρό το κακό, αλλά λέμε...).

 

Το επανενεργοποίησα σήμερα, μπας και μετά τα τελευταία update είχε φτιάξει, τα ίδια και χειρότερα.

Κάποια ιδέα?

Μάλλον το update της εφαρμογής θα πρέπει να περιμένεις...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με το OneDrive?

 

Από τότε που έστησα το τηλέφωνο μετά την πρόσφατη περιπέτειά μου, καταναλώνει εξωφρενικά πολλή μπαταρία (σε φάση >50% σε 5-6 ώρες).

Το απενεργοποίησα κάποια στιγμή, να μην τρέχει στο παρασκήνιο, αλλά σαν αποτέλεσμα (φυσικά) δεν φορτώνει φωτό κλπ στο cloud (μικρό το κακό, αλλά λέμε...).

 

Το επανενεργοποίησα σήμερα, μπας και μετά τα τελευταία update είχε φτιάξει, τα ίδια και χειρότερα.

Κάποια ιδέα?

Θεωρείς ότι φταίει το OneDrive; Θα το δω και 'γω.

Έχω την εντύπωση ότι η αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας άρχισε να υφίσταται κατά το προτελευταίο update, ενώ μου φαίνεται πως βελτιώθηκε η κατάσταση στο τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το OneDrive δεν μου εμφανίζει τις εικόνες πού μπαίνουν στον κάδο και δεν μπορώ να δω ποιες να σβήσω οριστικά από κει! :( :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι φταίει το OneDrive; Θα το δω και 'γω.

Έχω την εντύπωση ότι η αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας άρχισε να υφίσταται κατά το προτελευταίο update, ενώ μου φαίνεται πως βελτιώθηκε η κατάσταση στο τελευταίο.

 

Όποτε τραβάω φωτό και πάει να τη σηκώσει, το κινητό ζεματάει και η μπαταρία αδειάζει εξωφρενικά γρήγορα.

 

Επίσης, στο ιστορικό χρήσης είναι ξεκάθαρο το θέμα (πρώτο, με τεράστια διαφορά από την επόμενη εφαρμογή) και όποτε το απενεργοποιώ από το παρασκήνιο, όλα καλά.

 

Θα δείξει, βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα σε βοηθήσει αλλα το ιδιο θεμα είχε η σύζυγος μου με το 650 .Πριν δυο τρεις εβδομάδες μου ανέφερε απο την δουλεια μάλιστα οτι το τηλ "τρώει" όλη την μπαταρία και ανεβάζει θερμοκρασίες με απιστευτους ρυθμούς.Για να μην κλείσει μάλιστα στην δουλεία της κ μείνει χωρίς επικοινωνία αναγκαστηκε να το φορτίζει συνεχώς.Τέλος πάντων τελικά του έβγαλα την μπαταρία κλπ ...κ ως δια μαγείας ολα λύθηκαν αμέσως .Μεχρι σήμερα δεν έχει παρουσιάσει το ίδιο θέμα. Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Ένα soft reset και μια επανεγκατασταση του OneDrive για αρχή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα soft reset και μια επανεγκατασταση του OneDrive για αρχή.

Καλή ιδέα η επανεγκατάσταση του OneDrive. Με soft δεν λύθηκε τίποτα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από soft και βγάλσιμο μπαταρίας, όσα θες...τίποτα.

 

Έκανα ένα reset στην εφαρμογή, για αρχή, και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί να μην είναι και τόσο σχετικό με το συγκεκριμένο νήμα, αλλά, εφαρμογές όπως mytube, awsometube κτλ, ενώ στο τηλέφωνο δουλεύουν σωστά, στο pc δεν δουλεύουν καν. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι και τόσο σχετικό με το συγκεκριμένο νήμα, αλλά, εφαρμογές όπως mytube, awsometube κτλ, ενώ στο τηλέφωνο δουλεύουν σωστά, στο pc δεν δουλεύουν καν. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι τέτοιο;

To mytube λειτουργεί στο pc. Το awesome tube δεν το έχω. Είχε αλλάξει πρόσφατα η δομή (άλλαξε δύο φορές) από το youtube και όλες οι τρίτες εφαρμογές που κάνουν εξόρυξη των links είχαν θέμα. Μήπως ξανά-άλλαξε; Προς το παρόν μου λειτουργεί πάντως. Και το παρακολουθώ και 'γω γιατί θέλω να προσθέσω και 'γω υποστήριξη (για playlists).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω 8.1 και σκέφτομαι να πειραματιστώ μήπως μπορέσω να βάλω 10άρια. Το ερώτημα είναι πέρα από τους Here maps/city lens/transit κλπ που χάνονται στα 10άρια, υπάρχει άλλη απώλεια σε επίπεδο εφαρμογών;

 

Επίσης εφαρμογές όπως UC Browser, Opera, Skype, Shazam, Facebook, Messenger, Youtube κλπ που δεν υπάρχουν/δεν λειτουργούν στα 8.1, είναι διαθέσιμα στα 10άρια;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω 8.1 και σκέφτομαι να πειραματιστώ μήπως μπορέσω να βάλω 10άρια. Το ερώτημα είναι πέρα από τους Here maps/city lens/transit κλπ που χάνονται στα 10άρια, υπάρχει άλλη απώλεια σε επίπεδο εφαρμογών;

 

Επίσης εφαρμογές όπως UC Browser, Opera, Skype, Shazam, Facebook, Messenger, Youtube κλπ που δεν υπάρχουν/δεν λειτουργούν στα 8.1, είναι διαθέσιμα στα 10άρια;

YouTube ούτε στα 10άρια υπάρχει. Έχει αντίστοιχες εφαρμογές για YouTube. Όπως το mytube και το awesome tube.

Τα υπόλοιπα λειτουργούν, αλλά όχι όπως στο Android!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα κρατήσω αντίγραφο ασφαλείας και το ΣΚ θα κάνω μια δοκιμή αν μπορούν να περαστούν τα 10άρια :)

 

Ευχαριστώ για το feedback!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα κρατήσω αντίγραφο ασφαλείας και το ΣΚ θα κάνω μια δοκιμή αν μπορούν να περαστούν τα 10άρια :)

 

Ευχαριστώ για το feedback!

Μπορεί το 1030 να πάρει 10άρια!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το 1030 να πάρει 10άρια!

 

Έκανα μια πρώτη δοκιμή, αλλά μου βγάζει σφάλμα ενημέρωσης... :(

Ρώτησα στο XDA, μήπως μπορεί να γίνει κάτι... Για να δούμε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mytube και Awesome tube δεν ανοίγουν τα βίντεο καθόλου πάλι.

Παρ' όλο που ενημερώθηκε 2-3 φορές το τελευταίο, δεν δουλεύει καθόλου σήμερα!

Μέχρι χθες όλα καλά λειτουργούσαν.

Κάτι μου λέει οτι δεν τους αφήνει το YouTube.... :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To mytube ενημέρωσε ο άνθρωπος οτι θα το φτιάξει ,ήδη ασχολείται με αυτο γράφει οποτε λογικά δεν θα εχεις θεμα.Για το αλλο δεν εχω την εφαρμογή αλλα υποθέτω οτι θα γινει το ιδιο αν δεν την έχουν παρατημένη...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...