Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To mytube ενημέρωσε ο άνθρωπος οτι θα το φτιάξει ,ήδη ασχολείται με αυτο γράφει οποτε λογικά δεν θα εχεις θεμα.Για το αλλο δεν εχω την εφαρμογή αλλα υποθέτω οτι θα γινει το ιδιο αν δεν την έχουν παρατημένη...

Όχι το Awesome tube δεν το έχουν παρατημένο. Ίσα ίσα που έκανε και 3-4 ενημερώσεις προηγουμένως. Απλά μέχρι χθες έπαιζε κανονικά και σήμερα το πρωί ούτε άνοιγε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To mytube ενημέρωσε ο άνθρωπος οτι θα το φτιάξει ,ήδη ασχολείται με αυτο γράφει οποτε λογικά δεν θα εχεις θεμα.Για το αλλο δεν εχω την εφαρμογή αλλα υποθέτω οτι θα γινει το ιδιο αν δεν την έχουν παρατημένη...

 

Πήρε χθες Update το mytube!

Διορθώθηκαν τα προβλήματα αναπαραγωγής. Yeah!

Σήμερα μου ήρθαν τα Update της σουίτας του Office (κλασσικά Update μετά -ή πρίν- από κάθε Update του OS)

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Πήρε χθες Update το mytube!

Διορθώθηκαν τα προβλήματα αναπαραγωγής. Yeah!

Σήμερα μου ήρθαν τα Update της σουίτας του Office (κλασσικά Update μετά -ή πρίν- από κάθε Update του OS)

Προστέθηκε υποστήριξη timeline: https://mspoweruser.com/office-mobile-apps-for-windows-10-updated-with-timeline-support/

 

To YouTube τελευταία πραγματοποιεί συνεχείς αλλαγές, με αποτέλεσμα να επηρεάζονται τρίτες εφαρμογές (σε οποιαδήποτε πλατφόρμα) που δε χρησιμοποιούν το api της Google (λόγω περιορισμού χρήσης δεδομένων). Οπότε χρειάζεται χρόνος για να περάσουν οι αλλαγές στις εφαρμογές (διόρθωση, ανέβασμα νέας έκδοσης, πιστοποίηση)

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Το πλακάκι του Καιρού με την τελευταία αναβάθμιση σας λειτουργεί, γιατί σε μένα σταμάτησε να το ανανεώνει.
Link to comment
Share on other sites

Το πλακάκι του Καιρού με την τελευταία αναβάθμιση σας λειτουργεί, γιατί σε μένα σταμάτησε να το ανανεώνει.

Είχε σταματήσει. Με soft reset έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Είχε σταματήσει. Με soft reset έφτιαξε.

 

Μπα ούτε με soft ούτε με επανεγκατάσταση λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα ξανά. Έχει bug. Μόλις ανοίγεις την εφαρμογή σταματάει να λειτουργεί (εντελώς). Με επανεκκίνηση (down volume button + power button) ξεκινάει να ανανεώνεται. Αν ξαναμπείς στην εφαρμογή σταματάει.

Δεν το είχα παρατηρήσει, γιατί σπάνια ανοίγω την εφαρμογή, αφού το live tile μου δίνει τις πληροφορίες που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα ξανά. Έχει bug. Μόλις ανοίγεις την εφαρμογή σταματάει να λειτουργεί (εντελώς). Με επανεκκίνηση (down volume button + power button) ξεκινάει να ανανεώνεται. Αν ξαναμπείς στην εφαρμογή σταματάει.

Δεν το είχα παρατηρήσει, γιατί σπάνια ανοίγω την εφαρμογή, αφού το live tile μου δίνει τις πληροφορίες που θέλω.

Μπα σταμάτησε τελείως..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή "απεργίες";Σ' εμένα έχει κολλήσει και δεν ανανεώνει δεδομένα. Εκτός κι αν μας χαιρέτησε κι αυτή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν ξερω που να το ρωτησω οποτε ειπα να το βαλω εδω.

επειδη θορυβηθηκα με καποιες περιπτωσεις κλοπων κινητων που ακουσα, ειπα λιγο να το ψαξω. θελω σε περιπτωση κλοπης να μπορουν να σβηστουν τα παντα απομακρυσμενα. ή ο κλεφτης να μην εχει access και στην καρτα μνημης αλλα και στα αρχεια του κινητου.

τα αρχεια του κινητου, μπορουμε να τα εχουμε διασφαλισμενα, αν βαλουμε καποιο κλειδωμα? η ιριδα ειναι καλη ή προτεινετε καποαι αλλη εφαρμογη? και ποια? προφανως θελω ακομα και αν συνδεσουν το κινητο στο πισι να μην μπορει να παρει ο αλλος αρχεια αν δεν βαλει τον κωδικο ή δεν δει ιριδα το κινητο (εχω το 950)

. οσον αφορα την καρτα τι κανουμε? εχω πχ μεσα συγκεκριμενα αρχεια που θελω να ειναι ασφαλη. βαζουμε καποιο προγραμμα να τα κανει πχ αορατα? αλλα αν ο μαγκας βαλει την καρτα στο πισι δεν θα τα δει τα αρχεια? θα ηθελα να ειναι κλειδωμενα ακομα και αν βαλει την καρτα στο πισι...

απομακρυσμενο φορματ σε ολα μπορει να γινει? χλωμο φανταζομαι αλλα....

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

θελω σε περιπτωση κλοπης να μπορουν να σβηστουν τα παντα απομακρυσμενα.

Γίνεται από εδώ: https://account.microsoft.com/devices/, αλλά χρειάζεται η συσκευή να είναι ενεργοποιημένη και με σύνδεση στο νετ.

Διάβασε εδώ: https://support.microsoft.com/en-us/help/11579

η ιριδα ειναι καλη ή προτεινετε καποαι αλλη εφαρμογη? και ποια?

Αν δεν έχει παραβιαστεί (κάποιο bug ή κάποια δυσλειτουργία) καλή είναι. Δεν έχω ενημέρωση για το αντίθετο. Σε συνδυασμό με ένα μεγάλο pin δύσκολο να μπει κάποιος στη διαδικασία να ασχοληθεί.

προφανως θελω ακομα και αν συνδεσουν το κινητο στο πισι να μην μπορει να παρει ο αλλος αρχεια αν δεν βαλει τον κωδικο ή δεν δει ιριδα το κινητο (εχω το 950)

η κρυπτογράφηση συσκευής (device encryption) είναι ενεργοποιημένη (προεπιλογή). Τσέκαρε για τη συσκευή σου.

settings -> update & security -> device encryption (1η επιλογή)

. οσον αφορα την καρτα τι κανουμε? εχω πχ μεσα συγκεκριμενα αρχεια που θελω να ειναι ασφαλη. βαζουμε καποιο προγραμμα να τα κανει πχ αορατα? αλλα αν ο μαγκας βαλει την καρτα στο πισι δεν θα τα δει τα αρχεια? θα ηθελα να ειναι κλειδωμενα ακομα και αν βαλει την καρτα στο πισι…

η δεύτερη επιλογή (settings -> update & security -> device encryption ) αφορά την sd κάρτα. Μπορείς να ενεργοποιήσεις κρυπτογράφηση και στην sd κάρτα.

Αλλά... Μην ξεχάσεις να την απενεργοποιήσεις αν χρειάζεται να κάνεις reset στη συσκευή. Κάπου είχα διαβάσει ότι δε θα διαβάζονται τα αρχεία σου μετά το reset. Ρίξε μια ματιά στο net επί του θέματος. Για καλό και για κακό, καλό είναι να κρατάς κάπου backup (για κάποια δεδομένα που χρειάζεσαι).

απομακρυσμενο φορματ σε ολα μπορει να γινει? χλωμο φανταζομαι αλλα....

νομίζω το block/erase αφορά τα δεδομένα στη συσκευή και όχι αυτά της sd κάρτας.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από εδώ: https://account.microsoft.com/devices/, αλλά χρειάζεται η συσκευή να είναι ενεργοποιημένη και με σύνδεση στο νετ.

Διάβασε εδώ: https://support.microsoft.com/en-us/help/11579

 

Αν δεν έχει παραβιαστεί (κάποιο bug ή κάποια δυσλειτουργία) καλή είναι. Δεν έχω ενημέρωση για το αντίθετο. Σε συνδυασμό με ένα μεγάλο pin δύσκολο να μπει κάποιος στη διαδικασία να ασχοληθεί.

 

η κρυπτογράφηση συσκευής (device encryption) είναι ενεργοποιημένη (προεπιλογή). Τσέκαρε για τη συσκευή σου.

settings -> update & security -> device encryption (1η επιλογή)

 

η δεύτερη επιλογή (settings -> update & security -> device encryption ) αφορά την sd κάρτα. Μπορείς να ενεργοποιήσεις κρυπτογράφηση και στην sd κάρτα.

Αλλά... Μην ξεχάσεις να την απενεργοποιήσεις αν χρειάζεται να κάνεις reset στη συσκευή. Κάπου είχα διαβάσει ότι δε θα διαβάζονται τα αρχεία σου μετά το reset. Ρίξε μια ματιά στο net επί του θέματος. Για καλό και για κακό, καλό είναι να κρατάς κάπου backup (για κάποια δεδομένα που χρειάζεσαι).

 

νομίζω το block/erase αφορά τα δεδομένα στη συσκευή και όχι αυτά της sd κάρτας.

φιλε σε ευχαριστω για ολα. θα ψαχτω αμεσα. να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποια προταση για κλειδωμα φακελου στο κινητο (οχι στην καρτα μνημης), ετσι ωστε αν δεν εχεις τον κωδικο, να μην μπορεις να μπεις να δεις τον συγκεκριμενο φακελο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα για αρχη να περασω τα ευαισθητα αρχεια στην μνημη του κινητου. και για ευκολια, θελω να τα εχω σε εναν φακελο που θα εχει κωδικο ασφαλειας για να μπεις μεσα. υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα για αρχη να περασω τα ευαισθητα αρχεια στην μνημη του κινητου. και για ευκολια, θελω να τα εχω σε εναν φακελο που θα εχει κωδικο ασφαλειας για να μπεις μεσα. υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα? ευχαριστω πολυ

 

Μπορείς να τα έχεις στο OneDrive. Αν δεν παραβιαστεί η συσκευή (που μάλλον δεν παραβιάζεται) τότε είσαι οκ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα γιατί ήρθαν μόνο τα 7 από τα 20 τραγούδια που έχω, στο OneDrive; :worry:

Ενώ όταν τα αρχεία μου τα μετέφερα στο Android, στο Google Drive δεν πήγε ούτε ένα. Ενώ φωτογραφίες και βίντεο αποθηκεύτηκαν κανονικά όλα και στα δύο συννεφάκια αντίστοιχα!

Πώς μπορώ να μεταφέρω τα υπόλοιπα 13 τραγούδια στο OneDrive;;; Το OneDrive το κατέβασα και στην Android συσκευή μου!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάποιες εναλλακτικές για FB, Insta μετά το κλείσιμο των first party εφαρμογών

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23443_Facebook_on_Windows_10_Mobile_.php

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εναλλακτικές για FB, Insta μετά το κλείσιμο των first party εφαρμογών

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23443_Facebook_on_Windows_10_Mobile_.php

 

Slimsocial for Facebook και socialbook δοκίμασε αν θες..νομιζω όμως πως με τον Edge έχεις και messanger

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εναλλακτικές για FB, Insta μετά το κλείσιμο των first party εφαρμογών

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23443_Facebook_on_Windows_10_Mobile_.php

 

Slimsocial for Facebook και socialbook δοκίμασε αν θες..νομιζω όμως πως με τον Edge έχεις και messanger

 

6tag για Instagram. Πολύ καλύτερο από τη μαμά εφαρμογή και με περισσότερες δυνατότητες.

https://www.microsoft.com/el-gr/p/6tag/9wzdncrfhvxc?activetab=pivot:overviewtab

 

Επίσης για Instagram καθώς και για άλλα πολλά (social, games, google maps, tools, κτλ) είναι το Appscope με εφαρμογές Progressive Web Apps (PWA):

https://appsco.pe/

 

Περισσότερα για το Appscope έχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Το 6tag είχε σταματήσει να αναβαθμίζεται πριν το Instagram. Όσο είχα το 950. Λειτουργεί κανονικά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν πήγε ο Μωάμεθ στο βουνό, πήγε το βουνό στο Μωάμεθ.

Chromium σε ARM64 και πρώτη φορά σε windows phone

 

Όμορφες εξελίξεις Μάριε. Γενικά πάντως αυτή η χρονιά θα έχει "ζουμί" όπως και να'χει. ;)

 

Το 6tag είχε σταματήσει να αναβαθμίζεται πριν το Instagram. Όσο είχα το 950. Λειτουργεί κανονικά;

 

Ναι, κανονικά. Μια χαρά το δουλεύω εγώ. :)

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...