Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαινα από το σκάιπ και έμπαινα στο βάιμπερ,τόσο δύσκολο ειναι!!!!!!!☺

Υ.Γ.Συνομιλία με αμερικη.

Ε ναι, θα πρέπει να κλήσεις το Skype και να πας στο Viber, το ίδιο θα πρέπει να κάνει και ο άλλος από Αμερική! Θέλει μια διαδικασία όσο νάνε... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε ναι, θα πρέπει να κλήσεις το Skype και να πας στο Viber, το ίδιο θα πρέπει να κάνει και ο άλλος από Αμερική! Θέλει μια διαδικασία όσο νάνε... ;)

 

Έτσι ακριβώς,η συνεννόηση γινόταν μέσω μεσεντσερ και μιλάμε για συνομιλία με τις ώρες στο βάιμπερ χωρίς κανένα πρόβλημα,βιντεοκλήση.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Έγινε εσωτερικό update στο Fb για smartphone,αλλαγές στο μενού ρυθμίσεις εκεί που λέει Γενικά και Ασφάλεια.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκαν πριν λίγο τα store και η κάμερα των Windows!

Το πανόραμα άλλαξε μορφή!!! ;)

 

Edit: Excel, Word πριν λίγο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το πρόβλημα με το skype? Συνέχισε κανονικότατα! Η γυναίκα μου είχε εικόνα (αυτη εχει ένα 532 με wm10 κι εγώ ένα 735) εγώ όχι, παρόλο που το εικονίδιο της δικης της λήψης από την κάμερα υπήρχε κανονικά στην γωνία.

 

Επανεκκίνηση στο 735 και στο 532, τα ιδια. Παίρνω απο το 435 με WP 8.1 και η βιντεοκληση γίνεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

 

Έκανα τώρα απεγκατασταση/επανεγκατάσταση το skype στο 735 να δω μήπως στρώσει. Ίδωμεν...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το πρόβλημα με το skype? Συνέχισε κανονικότατα! Η γυναίκα μου είχε εικόνα (αυτη εχει ένα 532 με wm10 κι εγώ ένα 735) εγώ όχι, παρόλο που το εικονίδιο της δικης της λήψης από την κάμερα υπήρχε κανονικά στην γωνία.

 

 

 

Επανεκκίνηση στο 735 και στο 532, τα ιδια. Παίρνω απο το 435 με WP 8.1 και η βιντεοκληση γίνεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

 

 

 

Έκανα τώρα απεγκατασταση/επανεγκατάσταση το skype στο 735 να δω μήπως στρώσει. Ίδωμεν...

 

 

 

Sent from mTalk

 

 

 

Έχεις επιλέξει από τις ρυθμίσεις του skype από ποια κάμερα θα γίνεται η βίντεο κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να σας μπέρδεψα. Τελικά δεν έστρωσε ούτε με την επανεγκατάσταση. Το 735 έχει κάποιο θέμα γιατί δεν λαμβάνει την εικόνα από το 532. Εμένα από το 735 με βλέπουν κανονικά. Άρα θα έλεγε κανείς πως το πρόβλημα το έχει το 532. Όμως μετά από λίγο πήρα από το 435 (με 8.1) και οι εικόνες μεταδίδονταν και στα δυο κανονικά...

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να σας μπέρδεψα. Τελικά δεν έστρωσε ούτε με την επανεγκατάσταση. Το 735 έχει κάποιο θέμα γιατί δεν λαμβάνει την εικόνα από το 532. Εμένα από το 735 με βλέπουν κανονικά. Άρα θα έλεγε κανείς πως το πρόβλημα το έχει το 532. Όμως μετά από λίγο πήρα από το 435 (με 8.1) και οι εικόνες μεταδίδονταν και στα δυο κανονικά...

 

 

 

Sent from mTalk

Καλο θα είναι να βλέπουμε από που προέρχεται το πρόβλημα πρώτα και μετά να τα ρίχνουμε στην εφαρμογή! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα είναι να βλέπουμε από που προέρχεται το πρόβλημα πρώτα και μετά να τα ρίχνουμε στην εφαρμογή! ;)

 

Βουαλα μεσιε;;; Μα εννοείται ότι το προβλημα προερχεται απο την εφαρμογή του skype για τα 10αρια, η οποια στο 735 δε θέλει με καμια δυναμη να μου φέρει αυτη τη ριμαδοεικονα απο την άλλη πλευρά. Αντίθετα με το 435 (αντι για το 735) πανε όλα καλά. Επομένως κρίνω πως φταίει το Skype στο 735, που προφανώς και "δεν εχει κάτσει καλά" και θέλει hard reset... Αν και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει από εμένα..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Βουαλα μεσιε;;; Μα εννοείται ότι το προβλημα προερχεται απο την εφαρμογή του skype για τα 10αρια, η οποια στο 735 δε θέλει με καμια δυναμη να μου φέρει αυτη τη ριμαδοεικονα απο την άλλη πλευρά. Αντίθετα με το 435 (αντι για το 735) πανε όλα καλά. Επομένως κρίνω πως φταίει το Skype στο 735, που προφανώς και "δεν εχει κάτσει καλά" και θέλει hard reset... Αν και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει από εμένα..

 

Sent from mTalk

Εφόσον με το 435 δούλευαν σωστά οι βιντεοκλήσεις και στα δύο, πιο είναι το πρόβλημα της εφαρμογής;

Hard reset ούτε εγώ θα έκανα για μια εφαρμογή. Ίσως να στρώσει με το Creator update λογικά ή με νέα ενημέρωση της εφαρμογής!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον με το 435 δούλευαν σωστά οι βιντεοκλήσεις και στα δύο, πιο είναι το πρόβλημα της εφαρμογής;

 

Hard reset ούτε εγώ θα έκανα για μια εφαρμογή. Ίσως να στρώσει με το Creator update λογικά ή με νέα ενημέρωση της εφαρμογής!

 

Το 435 (wp 8.1). Με αυτό μίλησα κανονικά στο 532 (wm10).

 

Το 735 (wm10) δεν λάμβανε εικόνα από το ίδιο 532. Το οποιο 532 με έβλεπε κανονικά και είχε και κανονικά το εικονίδιο με την κάμερα κάτω δεξιά.

 

Πιστεύω είναι κάποιο θέμα στο δικό μου κινητό με κάνα driver που δεν πέρασε καλά στην τελευταία αναβάθμιση

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Το Spotify και επισήμως σταματά τις αναβαθμίσεις.. Μόνο συντήρηση από εδώ και πέρα. ☹☹ . Για εμένα ίσως αυτό αποτελέσει το deal breaker για να δώσω το 950xl μου. Από τις πιο σημαντικές εφαρμογές.

 

Sent from mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αφού σταμάτησαν το mix radio, έγινε απαρατήρητη εφαρμογή το Spotify. Για να δούμε που θα φτάσει το πράγμα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκαν οι επαφές της Microsoft. Το περίεργο είναι ότι ενημερώθηκε η εφαρμογή αυτή 2 φορές μέσα σε 2 ώρες!!!:confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκαν οι επαφές της Microsoft. Το περίεργο είναι ότι ενημερώθηκε η εφαρμογή αυτή 2 φορές μέσα σε 2 ώρες!!!:confused:

 

Για να το εμπεδώσεις καλά! :p

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος τρόπο να χρησιμοποιηθει η ενσωματωμενη εφαρμογη ηχογραφησης κλησης, σε lumia που επισημως δεν υποστηριζουν το χαρακτηριστικο αυτο ? εκτος δηλαδη της σειρας x50.

 

ειναι το μοναδικο χαρακτηριστικο που λειπει από τις μη υποστηριζομενες επισημα συσκευες αν τους περασει κανεις τα 10αρια .

 

εναλλακτικα, εφαρμογη που να κανει ηχογραφηση κλησης επιτυχως?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος τρόπο να χρησιμοποιηθει η ενσωματωμενη εφαρμογη ηχογραφησης κλησης, σε lumia που επισημως δεν υποστηριζουν το χαρακτηριστικο αυτο ? εκτος δηλαδη της σειρας x50.

 

ειναι το μοναδικο χαρακτηριστικο που λειπει από τις μη υποστηριζομενες επισημα συσκευες αν τους περασει κανεις τα 10αρια .

 

εναλλακτικα, εφαρμογη που να κανει ηχογραφηση κλησης επιτυχως?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την χθεσινή ενημέρωση του outlook, κατάφερε και βρήκε το ημερολόγιό μου την σωστή ημερομηνία της Καθαράς Δευτέρας!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την Καθαρά Δευτέρα δεν ήταν κάποιο bug αλλά μάλλον είχε γίνει λάθος η καταχώρησή της στο ημερολόγιο ως σταθερή εορτή. Υπάρχουν διάφορα εορτολόγια τα οποία κανείς μπορεί να περάσει στο outlook ώστε να μην πέφτει θύμα της κάθε MS, Google ή δεν ξέρω γω τι. Άσε που στα εορτολόγια των μεγάλων εταιρειών δεν υπάρχει περίπτωση να σου δείξει πότε γιορτάζει η Θέκλα, σωστά;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την Καθαρά Δευτέρα δεν ήταν κάποιο bug αλλά μάλλον είχε γίνει λάθος η καταχώρησή της στο ημερολόγιο ως σταθερή εορτή. Υπάρχουν διάφορα εορτολόγια τα οποία κανείς μπορεί να περάσει στο outlook ώστε να μην πέφτει θύμα της κάθε MS, Google ή δεν ξέρω γω τι. Άσε που στα εορτολόγια των μεγάλων εταιρειών δεν υπάρχει περίπτωση να σου δείξει πότε γιορτάζει η Θέκλα, σωστά;

Θες να πεις ότι απλά διορθώσανε την καταχώρηση της Καθαράς Δευτέρας; Δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση του ημερολογίου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω. Τι σχέση μπορεί να έχει η εφαρμογή με το πως εμφανιζόταν μία συγκεκριμένη κινητή εορτή; Εκτός και αν είχε θέμα με όλες τις κινητές εορτές; Δεν είχα καθίσει να το ψάξω. Σε άλλα ημερολόγια πάντως που έχω περασμένα, δεν έχω ξαναδεί ποτέ πρόβλημα με τις κινητές εορτές, γι' αυτό λέω ότι λογικά το λάθος ήταν του συγκεκριμένου ημερολογίου και όχι της εφαρμογής.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προτείνω σε έναν γνωστό (μεγάλης ηλικίας αλλά με εξοικείωση στα smartphones) το 640XL γιατί θέλει μεγάλη οθόνη όπως μου είπε. (και πολύ φθηνό :rolleyes: )

Μoυ ζήτησε όμως και σαν απαραίτητη προϋπόθεση να πέζουν οι Skype / Viber / WhatsApp.

 

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ να πώ την αλήθεια οπότε για πέστε μου, έχουν τίποτε θέματα ;;;

Από όσο θυμάμαι π.χ. το Viber δεν δείχνει ειδοποιήσεις αν έχεις μνμ. (κάνω λάθος ;;; )

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προτείνω σε έναν γνωστό (μεγάλης ηλικίας αλλά με εξοικείωση στα smartphones) το 640XL γιατί θέλει μεγάλη οθόνη όπως μου είπε. (και πολύ φθηνό :rolleyes: )

Μoυ ζήτησε όμως και σαν απαραίτητη προϋπόθεση να πέζουν οι Skype / Viber / WhatsApp.

 

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ να πώ την αλήθεια οπότε για πέστε μου, έχουν τίποτε θέματα ;;;

Από όσο θυμάμαι π.χ. το Viber δεν δείχνει ειδοποιήσεις αν έχεις μνμ. (κάνω λάθος ;;; )

Το Viber στην αρχή δεν σου δείχνει τις ειδοποιήσεις. Όταν συνεχίσεις τη συνομιλία ξυπνάνε οι ειδοποιήσεις! Στη τελευταία αναβάθμιση έτσι γίνετε. Στη προηγούμενη έκδοση έρχονταν κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις εφαρμογές του Facebook και του messenger, αλλάζουν με κάποιο τρόπο χωρίς αναβάθμιση; Στο messenger πάλι άλλαξε ο τρόπος που στέλνεις φωτογραφία, τώρα όταν στείλεις φωτογραφία σου ζητάει να προσθέσεις και κείμενο. Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...